Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

+43
LRodica
nicolae68daniela
afilimonb
Giobsy
Dionisia
aidil
andas
cica elena
MihaelaT
Lumaria
Tache Marilena
pufoi
kerkyra
geo
Teima
AcidoR
danniela
flori de camp
dorina narita
Karina33
teisoara
denis21
kmn
ivanoiuadela9
sergiu valentin
Gabica
Uca
piciul
SilviaDumitrescu
myky7robc
ioana soare
nicole24
dienutzababy
melinda2012
canadianca50
mlizeta
valentinadof
aisha
cris_io_mat
Samarineanca
Angelica18
macanetu
letho
47 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de mlizeta Vin 09 Mai 2014, 11:29 am

Piciule superb pulovarul. Si schema pentru fluturas m-a fascinat. O trec la proiecte. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 09 Mai 2014, 9:00 pm

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

In seara asta am reusit sa pun o fotografie. Pe a doua n-a vrut s-o mai incarce si mi-a dat iar eroare.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de myky7robc Vin 09 Mai 2014, 9:05 pm

piciul, marilena, frumoase creatiile voastre si dichisite si frumos colorate.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de melinda2012 Vin 09 Mai 2014, 9:58 pm

frumos pulovar Marilena! felicitari!
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de dorina narita Vin 09 Mai 2014, 10:42 pm

Marilena, sa-ti traiasca fata si sa poarte cu drag ce-i faci! un pulover frumos si ii vine tare bine. Pacat ca nu poti sa mai pui poze sa vedem mai in amanunt cum este lucrat.
Oricum felicitari!  ura 
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 09 Mai 2014, 11:09 pm

Va multumesc frumos fetelor. Nu va spun de cate ori am incercat sa pun poze. Imi da eroare cand incarc poza.Ma bucur totusi ca am pus una.
E lucrat simplu, ciorapeste. Am unit piesele si am luat ochiuri de pe margine, roata si am lucrat volanul. La volan am crescut ca sa-i dea lejeritate. Singurul lucru care l-am factut fata de un pulover normal a fost ca am scazut la colturile din fata ca sa-i formez rotundul. Fata mea a vrut sa fie cu vedere la buric. rade Trebuie sa ti cont si de gusturile tinerilor din ziua de azi! Cred ca imi fac si eu unul ca imi place cum pica.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de piciul Sam 10 Mai 2014, 7:32 am

Tache Marilena, ma bucur ca nu ai renuntat si ai reusit sa pui o poza!
Felicitari si sa-l poarte sanatoasa! flower 
Asa-i gusturile nu se discuta, se iau ca atare  wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de macanetu Sam 10 Mai 2014, 9:44 am

Frumos Marilena si foarte placut degradeul . Cum este prins in fata ? Vorba Naritei , poate reusesti sa mai pui poze si asa ne edificam . Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 4094659012 
Felicitari !
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Lumaria Sam 10 Mai 2014, 10:54 am

Foarte frumos puloverul! kiss  Sa-l poarte sanatoasa si cu drag fata.
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de mlizeta Sam 10 Mai 2014, 11:44 pm

Marinela foarte frumos pulovarul. Firul este minunat. Sa poarte sanatoasa si cu mult drag fata creatia ta. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de danniela Dum 11 Mai 2014, 9:12 am

Marilena, sper ca si pe al tau il faci fix la fel, cu vedere unde vrei tu, dar nu strica partea aia. E superb, superb!!! Ai scazut la maneci???

Piciu e foarte frumos plovarul tau si elegant.

Ar trebui si eu sa bag niste andrele in priza ca deh, la mine e iarna, dar.... ma omoara timpul!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 11 Mai 2014, 9:46 am

Danni, nu am scazut la maneci, s-a mulat el pe mana cand l-a imbracat si de aceea pare ca am scazut.

Macanetu, eu nu i-am facut niciun sistem de prindere. Se poarta ca atare sau prins cu o brosa sub piept si volanul scoate in evidenta ,,inaintarea''  rade Fata mea nu l-a prins cum trebuie. Cred ca i-a pus un ac de siguranta ca sa-i faca poze ca tot o bateam la cap cu pozele. Si ea nici nu are ,,inaintare", la mine le arata dublu!!! rade 
Au intrat doar 200 g de mohair! Un scul a avut 500m! Mai mi-a ramas un scul si o sa cumpar ceva asemanator cu culorile lui si fac o combinatie si pt mine, dar nu cu vedere la buric! rade 
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de melinda2012 Lun 12 Mai 2014, 3:37 pm

Azi am vazut aceasta bluzita. Ce parere aveti? Va inspira? Dupa cum se vede pare crosetata. Mi-ar place sa imi fac si eu ceva similar. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de piciul Lun 12 Mai 2014, 5:18 pm

Atunci, pune pozele la crosetate si vei afla acolo ce si cum....eu am retinut ca e la moda combinatia dantela "tricot" sau "crosetat"!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de melinda2012 Lun 12 Mai 2014, 6:35 pm

ups, tot caut un buton cu care sa mut ce am postat aici acolo la crosetat, dar nu-l gasesc!
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de flori de camp Lun 12 Mai 2014, 8:07 pm

Cred că doar moderatorii pot să mute postarea la un alt topic.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Karina33 Mar 13 Mai 2014, 7:29 am

Intru si eu pe fuga sa ma laud cu ultimul pulover terminat.
L-am purtat deja, e subtire, placut, usor.
Firul este merino (luat din Bucuresti de la un depozit), mi-au ajuns la marele fix cele 500 de gr cumparate, am lucrat cu andrele de 2,5.
Fata este lucrata circular, de fapt hexagonal, si completate colturile.
Modelul (si schema) l-am gasit pe la chinezoaice.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de flori de camp Mar 13 Mai 2014, 7:32 am

Frumos, Karina! Ca tot ceea ce faci! Să-l porţi sănătoasă!  Smile 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de kerkyra Mar 13 Mai 2014, 11:05 am

Foarte frumos modelul, frumoasa si culoarea ! E un pulover deosebit!
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de danniela Mar 13 Mai 2014, 11:27 am

Merci Marilena, aici degradeul este foarte scump, dar 200 gr nu e mult, as incerca pentru mandra ca la ea e frig si are nevoie ca merge dimineata la facultate si se intoarce dupa masa cand e soare si frumos. Cred ca o culoare nu ar iesi asa superb.
Melinda e din flori crosetate, daca pui la ajutoare la crosetate poza o sa primesti si schema si sfaturi  wink wink poate si oferta ca ti-o face careva!!!
Karina, pe langa plovarul super frumos am observat ca si parul tau e superb, parca esti o adolescenta!!  kiss kiss kiss 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de melinda2012 Mar 13 Mai 2014, 11:32 am

Karina, AI lucrat superb fata! Imi place tare mult! Felicitari din inima!
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Gabica Mar 13 Mai 2014, 1:48 pm

Karina, frumos pulovăr!!!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de macanetu Mar 13 Mai 2014, 3:35 pm

Foarte , foarte frumos ,impecabil lucrat . Superb model . Poate o sa il fac si eu vreodata , l-am mai vazut undeva inainte si este super . 
Sa il porti cu mare drag pentru ca iti sta bine si este superb. Felicitari .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de myky7robc Mar 13 Mai 2014, 5:02 pm

karina, felicitari! si un buchet de:flowers: 
Am si eu 500g de merino roz si ma tot chinui sa fac ceva din el, sper sa iasa ceva, iar acum ca am vazut mai bine cum arati, imi dau seama ca imi va ajunge si mie, ca eu vreau ceva mai ajurat.
Modelul tau e f interesant.
Eu ma gandeam la tricotat asa din mijloc, dar nu am incercat niciodata asa o diagrama-hexagon.
De unde ai diag?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de mlizeta Mar 13 Mai 2014, 5:09 pm

Karina felicitari pentru pulovar. Este foarte frumos. Modelul este superb.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB