Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

+62
dragan mirela
mariaz_09
aleinad
europolis
Alyna_ct
lelia40
stoy
violetas
T_mihaela
mihaelavama
Floren
dorinami
Giorgi
mimiady63
oana sersun
Gabry_ela
cris_io_mat
camelia tot
lucky
Giobsy
Cristache
Maria Tatuti
Angela2011
Dorulet
AcidoR
geanina_scumpica
just_me26
CCristinaC
tinap
irish05
kmn
bibitu
Tache Marilena
SilviaDumitrescu
Liliana Solom
crina68
georgeta.prnic
stejara
rivka
kerkyra
cory74
tomari
Admina
letho
ioana soare
marina40
diada
victoriacus
Karina33
emilia-elena
piciul
symos
gabyd
valentinadof
pufoi
canadianca50
emmancita
mari01
Angelica18
eriliana
gabi1972
corina corina
66 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de corina corina Mar 20 Noi 2012, 1:59 pm

Capitolele anterioare:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]








Frumos lucrat , Cristina ! Sigur ca reusesti cu ajutorul fetelor . Doar de-asta ne-am adunat aici : sa invatam una de la alta . Sa ai spor ! pupi


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 20 Noi 2012, 6:33 pm, editata de 2 ori (Motiv : Adaugat link-uri capitole)
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 21 Noi 2012, 12:53 pm

Am mai terminat si eu o tunica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu mi-a iesit la gat prea bine , am vrut tip rolling si am lasat asa desfacut.Ma gandesc sa decorez cu ceva nasturei si o fi bine si asa wink
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de eriliana Mier 28 Noi 2012, 9:26 am

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img528/9640/dsc05546qp.jpg][/IMG]

Buna dimineata ,
dupa ce am terminat 98%din pulover am ajuns la concluzia ca nu-mi ajunge lana.....asa ca am inceput altceva...sper sa iasa.Si pentru ca am scos din papuci pe multa lume (inclusiv pe Silvia),postez si eu ce - am facut si ce voi face ....[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img6/6750/dsc05545cc.jpg][/IMG]

eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 05 Dec 2012, 9:01 am

Am facut o bluza cadou pentru cumnata mea din fir sara standard.Nuanta e mult mai deschisa,dar pentru ca afara e foarte innorat si lumina lasa de dorit,a iesit asa.E putin mare pentru manechinul meu.Sper sa-i placa.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Mier 05 Dec 2012, 9:08 am

Angelica este superb pulovarul atat culoarea cat si modelul sigur va fi foarte incantata .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de emmancita Mier 05 Dec 2012, 11:09 am

E superb ,Angelica! se poarta acum culoarea orange.
Am inceput si eu unul ca tare-mi era dor de tricotat, dar nu stiu cand il voi termina...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 05 Dec 2012, 11:21 am

Angelica e foarte frumos !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de pufoi Mier 05 Dec 2012, 1:12 pm

Angelina e foarte frumos si vesel puloverul facut de tine!
Tot timpul lucrezi pentru cumnata...Ai mai multe sau numai una e norocoasa?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 05 Dec 2012, 1:21 pm

Multumesc pentru aprecieri.Pufoi asta e alta cumnata.Cea pentru care am mai lucrat e sora sotului, iar asta e sotia fratelui meu.Amandoua imi sunt dragi.
Ea stie sa tricoteze,dar nu are timp deloc.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de pufoi Mier 05 Dec 2012, 2:52 pm

Angi ma si gandeam eu... daca are o singura cumnata, atunci e tare rasfatata si pe langa faptul, ca nu mai trebuie sa-si cumpere hainute , le are mereu si in regim de unicat,ceea ce e mare lucru. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de valentinadof Mier 05 Dec 2012, 5:09 pm

Foarte frumoasa bluzita Angelica!Frumos si gestul in sine!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de gabyd Mier 05 Dec 2012, 6:14 pm

Angelica!!!!!!!!!!...superbaaaaaaaaa.....sincere felicitari Flowers
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 05 Dec 2012, 6:54 pm

Valentina,Gaby,va multumesc frumos. Merci
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de symos Mier 05 Dec 2012, 7:09 pm

foarte frumos
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de piciul Dum 09 Dec 2012, 9:20 pm

Am reusit sa termin si o bluza [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Cum spuneam cu pozele stau mai rau...maneca e trei sferturi....poate maine voi reusi sa o pozez cum trebuie.
Mai are ea ceva defecte dar sst. nu spuneti la nimeni! wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de emilia-elena Dum 09 Dec 2012, 10:13 pm

mereu v-am urmarit aici ....saraca bunica mea....mereu spunea ca semeni cu bunicul,ca am invatat mereu carte ..de m-ar vedea ce andrele si fire am acum......ea e mestera mare mare ..de traieste pana ajung acasa ma duc sa ma invete....mereu ii spuneam te duci la magazinul x ca am vazut basa si ea se duce vedea si imi facea identic...cate mi-a mai facutt
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Karina33 Dum 09 Dec 2012, 11:21 pm

Iute, iute ca melcul mi-am lucrat si eu un pulover, inceput in toamna (aia de trei zile din noiembrie) si terminat saptamana trecuta. Este lucrat din fir de-ala de sosete (75% lana) luat de la Diada, am folosit andrele de 2,5, am avut si de desirat ca il incepusem pe marimile de iarna trecuta.
L-am spalat (ca numai alb nu mai era zid cat l-am plimbat prin casa), l-am blocat si abia azi l-am scos la plimbare. Imi place, e foarte calduros desi e subtire si usor, nu cred ca am folosit mai mult de 400 de grame in total.
Acum trebuie sa incep altceva, ma mananca degetele, desi sunt tare aglomerata si seara numai de impletit nu mai am putere.
Fiti indulgente cu mine Merci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de victoriacus Dum 09 Dec 2012, 11:42 pm

mie-mi place muuult de tot cos
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Lun 10 Dec 2012, 5:58 am

Super Karina,si mie imi place este foarte ingrijit lucrat si ai aranjat tare frumos culorile.De rascroiala manecilor ce sa zic mi se pare perfect(poate ne destainui cu ai procedat ca noi suntem in cautari de documentatie pe aici)
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de diada Lun 10 Dec 2012, 6:05 am

Foarte frumos ti-a iesit dar ce-ai mai slabit!!! bravo Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de marina40 Lun 10 Dec 2012, 7:44 am

Frumos puloverul dar ai slabit foarte mult Karina,esti o frumoasa kiss
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 10 Dec 2012, 10:38 am

Bravo,Karina!!! aplauze Se vede ca ceea ce faci,faci cu pasiune indiferent de domeniul abordat.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de valentinadof Lun 10 Dec 2012, 11:31 am

Karina ,dar tu cand iesi din masina iei in mana andrelele!Felicitari!
Iti vine super,si ce-ai mai bibilit tu acolo!
P.S
Ai postat pe la croitorie dar nu ti se vedea fata!Si stiind ca a fost Admina pe la tine am zis ca ea o fi in dosul hainelor.Deci tu esti cea cu silueta!!!! aplauze

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 10 Dec 2012, 12:22 pm

Foarte frumos , asa o sa mai adunam din atele din care nu se poate face un pulovar ! imi place mult , felicitari!
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Karina33 Lun 10 Dec 2012, 10:33 pm

Ma bucur ca va place ce-am lucrat! Multumesc de aprecieri!
Nu ma flatati atata, din septembrie nu vrea sa plece niciun gram, dar nici n-am mai adunat nimic, o sa incerc sa mai dau jos din ianuarie, poate am vreme sa ma adun putin.
Mari cred ca am mai scris pe la crosetate cum sa lucrati maneci corect. Pentru mine e simplu ca le 'vad' croitoreste, dar cu un tipar scos de la o maneca ce va place e simplu pentru oricine.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB