Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut (6)

+78
bingo
mariamirabelasandu
tushiszofran@yahoo.com
buburuzaroz
i
gabriela1554
Danutzaaa
elenyka
G@by
B Raluca Mnr
Victoria Vicky
juillet
kabunta
tomari
arielas
mamacyta
oliv
mikkyje
lori16ro
michelinebeaulieu
bebelusha
Floren
oana.olimpia
LRodica
AcidoR
Alenia
lili_mili
cristi970
Andata
piciul
feerya
loo.lory
vreau sa invat
rosita
Samarineanca
deeoxana
valentinadof
Butterfly_Amalia
orhapetru
sava daniela
Greteledelweiss
cocolina2005
almiraisa
adina.adcont@gmail.com
florinaflorina
afilimonb
geany
Admina
cerise
tuf
SilviaDumitrescu
Karina33
CarmenClaudia
danyelyta28badea
diada
pisi
Fancy-
Iolanda1408
nicopop
stefutza3
Tavi2000
klly
alpy_bap
geanina_scumpica
cristina.maria
carmensz
nico1206
Crisstyna
sym73
Tony113
Steluzza
mady89
despina13cucli
MagdaMarin
gobelin
dorina narita
i.xell
corilex
82 participanți

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 18 Feb 2015, 5:30 pm

tuf a scris:
La masina Silver Crest de la LIDL ma deranjeaza doar faptul ca are maneta de coasere inainte /inapoi pusa in partea de sus stinga , ceea ce e cam impotriva naturii, ca sa spun asa .Aceste masini sint facute in Germania???As vrea sa stiu daca pot coase si catifea, sau  blugi,...  cusut

eu am aceasta masina si nu are maneta de coasere inapoi in stamga sus. E undeva in dreapta sub butonul de selectare a cusatirii (zig-zag, sau alt model)
Si da eu am cusut si blugi si pasla groasa si matase la ea .

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de tuf Joi 19 Feb 2015, 7:27 am

Multumesc pt comentarii.Anul acesta la LIDL a aparut o altfel de masina fata de cea de anul trecut, care are maneta in stinga sus, probabil si alte modificari... Oricum, am cumparat-o,m-am stresat ptrea mult cu alegerea asta...Azi am sa o incerc pe saturate! Sper din tot sufletul sa fie buna, sa ma linistesc, sa nu ma mai gindesc la cealalta, sa o dau inapoi, etc...(Sint in zodia pestilor si vesnic am de ales intre doua variante, in orice...):manechin:Va pup! Flowers
tuf
tuf
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/02/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de afilimonb Joi 19 Feb 2015, 10:17 am

geany, multumesc frumos pt raspunsuri! hug
Referitor la cate masini de cusut ar trebui sa aiba un om, pfoai, aici e la dorinta si buzunarul fiecaruia! Eu de ex, nu am nicio treaba cu cusuturile decorative. Insa consider, ca e normal sa ai o masina pt materiale groase si una pt materiale subtire, eventual si pt cele elastice. Dar asta bineinteles, vorba lui geany, cine si pt ce are nevoie Smile
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de geany Joi 19 Feb 2015, 4:33 pm

Cu tot dragul! pupi

Eu nu ma atac la asemenea comentarii, nu e prima data cand primesc asemenea completari, e si normal. Suntem atat de diferiti, incat e chiar bine ca e asa. Deci fiecare cu damblaua lui Laughing
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty tuf :)

Mesaj Scris de cerise Joi 19 Feb 2015, 4:56 pm

tuf a scris:Multumesc pt comentarii.Anul acesta la LIDL a aparut o altfel de masina fata de cea de anul trecut, care are maneta in stinga sus, probabil si alte modificari... Oricum, am cumparat-o,m-am stresat ptrea mult cu alegerea asta...Azi am sa o incerc pe saturate! Sper din tot sufletul sa fie buna, sa ma linistesc, sa nu ma mai gindesc la cealalta, sa o dau inapoi, etc...(Sint in zodia pestilor si vesnic am de ales intre doua variante, in orice...):manechin:Va pup! Flowers

...sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea cat mai mult!
cerise
cerise
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Romania
Data de inscriere : 31/01/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Feb 2015, 9:22 pm

Ajutor!!! Scriu aici, ca are legatura cu masina de cusut Pfaff. Am scanat din manual, nu are piciorus de fermoar si nu pot sa cos fermoarul unei geci de denim, groasa. O sa intreb si la Scoala de croitorie.
Geany, daca vezi mesajul, tradu-mi te rog ce este piciorusul nr. 4.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de geany Vin 20 Feb 2015, 9:33 pm

4 este piciorus pentru fermoare si cusaturi de margine peace
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Feb 2015, 1:11 am

Hai ca am cusut fermoarul fara sa apas pe pedala, doar invartind volant si pe bucatele, cat am putut sa inghesui materialul indoit, ca de transportat nu prea  avea cum. A iesit decenta, de pe fata se vede bine si pe dos ok, daca te uiti cu atentie observi ceva incalceli de ata.
Geany, nu prea inteleg cum sa cos fermoarul cu piciorusul ala. Piciorusele de fermoar sunt ori decupate, ori cu o nervura dedesubt, ca sa incapa zimtii fermoarului. Piciorusul ala de la Pfaff e destul de plat si lat, tot nu-mi incapea acolo. Dar o sa fac incercari, pe viitor, merci ca mi-ai zis.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de geany Sam 21 Feb 2015, 11:17 am

nu inteleg de ce. Pentru ca la geci nu se coase imediat langa fermoar, exista risculi sa prinzi cu Zipperul materialul si sa rupi fermoarul la purtare. Uita-te la geci si vezi ca nu e cusut imediat langa fermoar.

Piciorusul il prinzi in stanga sau in dreapta, depinde de partea care vrei sa o cosi (ca la piciorusele clasice universale), apoi reglezi acul in pozitia unde vrei sa bata la cusut. Gecile de iarna se cos greu la fermoar, insa se cos bine cu pfafful (cel putin la mine merge foarte bine).

Nu necesiti acel sant, pentru ca distanta dintre fermoar si punctul unde bate acul este acea limbuta din laterale. Dat fiind faptul ca spatuliul dintre limbi este destul de mare, poti sa muti acul in ce pozitie vrei (Pfafful se poate muta in mai multe pozitii decat cele 3 satnga mijloc dreapta, asta depinde cat de aproape de margine, vrei sa cosi sau iti permite produsul.

Tipp: ca sa cosi un fermoar de geaca curat, coase intai fermoarul de partea de dedesubt (captuseala) dar nu de la capat la capat, ci cativa cm. de la capete (asa se coase mai usor). In acest fel ai o fixare mai buna si esti sigura ca partea de jos e prinsa in cusatura abea apoi cosi partea de fata. Dupa cum stim fermoarele la geci sunt cusute intai din interior abea apoi cusatura de fixare pe fata (ca la incheaitul pe overlock si intorsul pe liniara).
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de florinaflorina Mier 25 Feb 2015, 9:07 am

Buna ziua.Sunt noua pe acest forum dar si in ale croitoriei.Va rog mult sa ma ajuta-ti si pe mine.Am o masina de cusut singer si cineva imi spunea ca nu pot coaste cu ea caciuli,tricouri etc.ca nu surfileaza,oare asa este?Multumesc anticipat.Am inteles ca trebuie si surfilate.
florinaflorina
florinaflorina
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : cluj
Data de inscriere : 25/02/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 25 Feb 2015, 3:26 pm

Florina,pt materialele elastice ideal este sa folosesti triplok-ul.In lipsa lui le poti coase si in liniara folosind zig-zagul.Foloseste ace speciale pt jerse si vei reusi sa cosi.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de afilimonb Mier 25 Feb 2015, 6:42 pm

florinaflorina, depinde ce model de singer ai. Daca e vorba de ala antic de 100 de ani, care are numai cusutura liniara, nu vei putea coase materiale elastice.
Daca masina are cusatura zig-zag, faci exact cum zice valentinadof.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de florinaflorina Mier 25 Feb 2015, 6:57 pm

Va multumesc pentru raspunsuri.Masina de cusut este singer tradition,am vazut ca are si zig-zagul deci se poate.Dar am nevoie de piciorusul de surfilat?
florinaflorina
florinaflorina
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : cluj
Data de inscriere : 25/02/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de geany Mier 25 Feb 2015, 10:45 pm

Daca nu necesiti si taiere a materialului, ci doar sa ai o cusatura de acoperire cred ca e suficient sa cosi cu piciorus normal. Ai grija, ca tricotul se cam intinde, se deformeaza la cusut, nu se compara cu o cusatura de triploc (transportul materialului la cusut este de alta natura).
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de florinaflorina Joi 26 Feb 2015, 7:40 am

Multumesc pentru raspuns.

florinaflorina
florinaflorina
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : cluj
Data de inscriere : 25/02/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de adina.adcont@gmail.com Joi 26 Feb 2015, 1:14 pm

Am vazut pe youtube un piciorus pentru masina de cusut Singer pentru flori brodate.... insa nu am gasit pe site-ul Singer in Romania;
Are cineva? Aveti idee unde s-ar putea gasi?

Merci Smile
adina.adcont@gmail.com
adina.adcont@gmail.com
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 18/08/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de almiraisa Mier 04 Mar 2015, 1:48 pm

Bună tuturor! Sunt nouă pe aici inocent Mă bucur tare că am găsit forumul, mi se pare minunat! love
Vreau să vă întreb ceva legat de maşina Brother BN37 şi picioruşe:
1. Nu are picioruş de "surfilare" inclus, trebuie să îi cumpăr. Am găsit unul original cu codul F015 (nu pot posta link pt că sunt proaspăt înscrisă pe forum), dar nu ştiu dacă se potriveşte, pentru că pe garagemall scrie în paranteză "suveică verticală", iar maşina are orizontală, dar pe site-ul decusut ro spun că e compatibil. Se potriveşte sau nu?
Am mai găsit şi un picioruş universal CY 7310, de acesta ştie cineva dacă merge?
2. Cei şi cele care aveţi Brother BN37, ce alte picioruşe mai folosiţi în afară de cele incluse la cumpărarea maşinii? Ştiţi vreun loc de unde se pot cumpăra mai ieftin? Smile
Vă mulţumesc pentru ajutor. :D
almiraisa
almiraisa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 04/03/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Mier 04 Mar 2015, 3:20 pm

acesta e piciorusul de care spui: ( F 015 sau CY-7310 )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si se potriveste la toate masinile de cusut care au sistem rapid ( click ) de schimbare a lor.
Il gasesti si separat sau il gasesti in unele seturi de picioruse si accesorii pentru masina de cusut :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
------------------------
cred ca despre asta este vorba :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iar cusatura aleasa face o surfilare la marginea materialului.

pretul este  ~ 25 lei/buc
setul 110-130 lei

cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de almiraisa Mier 04 Mar 2015, 7:03 pm

Mulţumesc mult, Petru! Flowers
Probabil pentru cei care se pricep bate la ochi cand aud ca ar depinde un piciorus de o suveică, dar începătorii ca mine întreabă orice chestie, să fie siguri.
Seară frumoasă! Smile
almiraisa
almiraisa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 04/03/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de cocolina2005 Mier 04 Mar 2015, 7:26 pm

Buna ziua.
Am si eu o rugaminte la cine stie si ma poate ajuta.
De unde pot cumpara o placuta compensatoare de inaltime care ajuta la coaserea tivului?
Adica ajuta sa treci peste cocoasele facute de straturile suprapuse de material de la cusaturile laterale.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cocolina2005
cocolina2005
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 04 Mar 2015, 9:20 pm

orhapetru, te rog, spune-mi si mie unde ai gasit piciorusul F015 la 25 lei ca eu doar la 40-45 lei am vazut pe net si ma intereseaza si pe mine unul
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de tomari Mier 04 Mar 2015, 9:26 pm

cocolina exista in comert un kit singer jeans  suficient de piperat, in schimb poti folosi ceva mult mai ieftin la fel de eficient. Admina a postat de pe youtube un clip foarte util



Sper sa fie de folos.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Mier 04 Mar 2015, 9:55 pm

se gaseste si separat, dar si in set; daca ai nevoie doar de el merita achzitionat separat, setul pe de alta parte contine si piciorusul mobil cu transport superior care ajuta masina cand cosi materiale groase, piciorus de incretire, tiv ingust rulat, cusatura ascunsa, doua dispozitive de prindere rapida, etc.
( ti-am trimis link cu magazinele pe privat )
Fiore sunt laturi de tine...cu sufletul kiss kiss kiss
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de cocolina2005 Lun 09 Mar 2015, 6:57 pm

Sti cineva ce ata se foloseste la blugi?
Adica mai exact la un tiv, dar sa fie asa portocalie specifica de blugi.
Am vazut undeva o recomandare ata Gutterman cod culoare 1870 dar e greu de gasit asa ceva in Bucuresti...
cocolina2005
cocolina2005
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 09 Mar 2015, 7:50 pm

Ata pentru blugi, chiar asa se numeste, mai are un cod care specifica finetea/grosimea atei : 20/3, se gaseste la papiota de 100 m iar culorile sunt cele specifice ( portocaliu/caramiziu-cred ca cel mai folosit, alb, negru, , maro, gri, etc )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 5 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB