Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Masinile noastre de cusut (6)

+78
bingo
mariamirabelasandu
tushiszofran@yahoo.com
buburuzaroz
i
gabriela1554
Danutzaaa
elenyka
G@by
B Raluca Mnr
Victoria Vicky
juillet
kabunta
tomari
arielas
mamacyta
oliv
mikkyje
lori16ro
michelinebeaulieu
bebelusha
Floren
oana.olimpia
LRodica
AcidoR
Alenia
lili_mili
cristi970
Andata
piciul
feerya
loo.lory
vreau sa invat
rosita
Samarineanca
deeoxana
valentinadof
Butterfly_Amalia
orhapetru
sava daniela
Greteledelweiss
cocolina2005
almiraisa
adina.adcont@gmail.com
florinaflorina
afilimonb
geany
Admina
cerise
tuf
SilviaDumitrescu
Karina33
CarmenClaudia
danyelyta28badea
diada
pisi
Fancy-
Iolanda1408
nicopop
stefutza3
Tavi2000
klly
alpy_bap
geanina_scumpica
cristina.maria
carmensz
nico1206
Crisstyna
sym73
Tony113
Steluzza
mady89
despina13cucli
MagdaMarin
gobelin
dorina narita
i.xell
corilex
82 participanți

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de nico1206 Joi 30 Ian 2014, 9:38 pm

Sa folosesti cu spor masinuta de surfilat, eu mai am mult pana acolo...
Am cautat aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] la specificatii scrie cu ce modele de masini este compatibil, a mea nu este printre ele, din pacate. Sad
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de carmensz Vin 31 Ian 2014, 2:20 pm

Asa este insa acela este un alt piciorus. Pe de alta parte si pretul e total diferit. Ala de care zici tu e 180 de lei pe cand al meu a fost 10 lire sterline, deci mult mai ieftin. Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de i.xell Vin 31 Ian 2014, 3:26 pm

nico1206 a scris:Carmensz, iti multumesc mult, foarte interesant piciorusul si mi-e greu sa cred ca nu-l folosesti!
Din pacate, m-am uitat putin si se pare ca nu e compatibil la BQ25-ul meu, cel putin cel pe care l-am gasit eu pe net. I.xell spunea ca e pe lista ei un piciorus de surfilat, dar nu a precizat daca acesta sau altul... Poate va ajutati una pe cealalta.
O seara frumoasa va doresc si spor la treaba!
 kiss 

Stiam de picirousul asta dar nu l-am vazut "in actiune", eu am pe lista intr-adevar un piciorus de surfilat dar simplu, adica fara functia de taiere. Cu parere de rau  Sad Carmen ...dar nu am nevoie de un piciorus asa "destept". Poate vede exact cine trebuie postare/filmarea si reusesti sa il dai. Multumesc mult oricum, esti o draguta!!!  hug
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de carmensz Vin 31 Ian 2014, 5:50 pm

Da chiar, ar trebui sa il pun la sunt disperata sa vand, poate ii e folositor cuiva. Oricum uitasem de el pentru ca nu l-am mai folosit de foarte mult timp, masina de surfilat e incomparabil mai buna, dar costa Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Lucznik Weronica

Mesaj Scris de cristina.maria Mier 14 Mai 2014, 6:18 pm

Buna fetelor!  Am cumparat o masina de cusut lucznik weronika si nu stiu cum dar am ratacit instructiunile.. Vineri am nevoie de pantaloni de trening din supraelastic dar sunt mari si m'am hotarat sa ii strimtez, pt asta am nevoie de ajutorul vostru.. Nu stiu ce program sa foloseeesc! La cel normal ii increteste..astept sfaturile voastre! Merci! :*
cristina.maria
cristina.maria
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 14/05/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de geanina_scumpica Joi 15 Mai 2014, 6:25 pm

Cristina exista un piciorus special cu care poti sa cosi materiale elastice sau poti incerca cu cusatura zig zag
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Joi 15 Mai 2014, 6:43 pm

cristina.maria a scris:Buna fetelor!  Am cumparat o masina de cusut lucznik weronika si nu stiu cum dar am ratacit instructiunile.. Vineri am nevoie de pantaloni de trening din supraelastic dar sunt mari si m'am hotarat sa ii strimtez, pt asta am nevoie de ajutorul vostru.. Nu stiu ce program sa foloseeesc! La cel normal ii increteste..astept sfaturile voastre! Merci! :*

Nu conosc masina, dar eu am patit ceva asemanator cand am vrut sa cos ceva jerse si nu am avut ac special pentru materiale elastice. Deci e posibil sa fie si de la ac. Si incearca cusatura zig-zag.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de cristina.maria Joi 15 Mai 2014, 7:28 pm

Multumesc CarmenClaudia si geanina_scumpica ! Am sa incerc !
cristina.maria
cristina.maria
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 14/05/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de alpy_bap Dum 18 Mai 2014, 8:06 pm

bun gasit, stimate doamne,
sunt incepator pe acest site si am o mica-mare problema......am cumparat o masina de cusut PRIVILEG TOPSTAR ELECTRONIC Model 815 - evident, e second-hand, cu ajutorul nasei noastre...

am cumparat-o cu gandul sa o folosim in casa atunci cand avem nevoie de o cusatura, sa nu mai mergem mereu la croitorese... poate au timp, poate nu... poate avem bani in acel moment, poate nu.... si se pare ca va fi nevoie de ea din ce in ce mai mult : creste si baietelul nostru si multe haine trebuie modificate...

problema mea este ca nu gasesc pe nicaieri un manual de intretinere-utilizare (am cautat si la producator pe site - quelle int. , si pe unde mi-a mai trecut prin minte) . aveti cunostinte de unde pot face rost de o copie?
alpy_bap
alpy_bap
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 42
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 16/09/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de klly Vin 30 Mai 2014, 11:48 am

Buna. As dori sa aflu mai multe despre masina de cusut Pfaiff. Am cautat e google, dar nu am gasit mare lucru. Ma puteti ajuta? Multumesc.
klly
klly
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 27/05/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de gobelin Vin 30 Mai 2014, 3:03 pm

Pfaff este o marcă. Va trebui să fi mai explicită în privința cărui model pentru a putea primi informații detaliate.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de klly Vin 30 Mai 2014, 5:40 pm

Stiu ca e o marca...vroiam sa vad dca se gasesc pe internet detalii despre masinile lor de cusut si parerea voastra daca sunt bune. Momentan nu stiu modelul, dar o sa revin zilele urmatoare si o sa spun exact. In orice caz ceva model mai vechi.
klly
klly
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 27/05/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de klly Dum 08 Iun 2014, 2:21 pm

Masina mea de cusut e Pfaff 296. Stiti ceva despre ea?
klly
klly
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 27/05/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Admina Dum 08 Iun 2014, 9:17 pm

Geany avea sau inca are un Pfaff 297. Uite aici l-a aratat: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eventual trimite-i un PM, poate are un Pdf, un manual.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de klly Dum 08 Iun 2014, 10:47 pm

Multumesc frumos. O sa vad ce mai gasesc si sa ma apuc de treaba ca de abia astept Smile
klly
klly
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 27/05/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Tavi2000 Mier 20 Aug 2014, 2:28 pm

La sugestia Diadei, poate mai este de folos si altcuiva, atasez link-urile catre Manualul de instructiuni al masinii Hyundai KP-1000 si Certificatul de garantie (pe verso, exista o lista intreaga de service-uri autorizate).
dropbox.com/s/6q4isdhxxcwwa5b/Manual%20Instructiuni.rar si
dropbox.com/s/8k8psl8lpchyl7d/Certificat%20Garantie.rar.
Sint doua arhive .rar care contin scanuri .pdf cit si .jpg-uri (pagina cu pagina).
Site-ul de host este Dropbox. Daca preferati altul, va rog sa ma anuntati.
Toate bune.
Tavi2000
Tavi2000
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 54
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/08/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de stefutza3 Mier 05 Noi 2014, 12:09 pm

Buna ziua. Ma puteti ajuta cu un manual in lb romana pt un Singer 8280? am cautat pe net si nu am gasit
Multumesc
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de nicopop Vin 05 Dec 2014, 10:14 am

Buna ziua, fete dragi! A trecut cam muuulta vreme de cand n-am mai postat pe forum, a venit bebe mic si nu am mai avut timp, intre timp m-am mai invatat si eu cu cusutul, iar acum a venit mosul la mine, si mi-a adus o masinuta frumoasa si mult mai desteapta decat cea veche. E vorba de un Privileg 5397 EB, aveti vreuna dintre voi masinuta asta sau ceva asemanator? Din pacate, nu are manual de utilizare si nefiind obisnuita cu o astfel de masina, ma tem sa nu ii fac ceva gresit sa o stric. Am incercat cusaturile si imi plac foarte mult, sunt foarte incantata! Am o problema cu butonierele, sunt automate, dar nu stiu cum sa le fac,nu imi ies. Adica am atasat piciorusul special, dar nu stiu cum trebuie sa-l fixaz ca se tot misca. Va rog daca aveti vreuna aceasta masinuta, sa ma sfatuiti si pe mine. Va pup si va multumesc mult!!!
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 05 Dec 2014, 11:04 am

Masina ta este asta :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
comercializata in Germania, iar fetele de acolo pe blogurile lor spun ca este o masina Broder FS 20 sau FS 40 comecilaizata pt Germania.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

deci asemanatoare....si ele se interbau de manual sau instructiuni pdf si nu gaseau wink
Masina in sine este o masina casnica computerizata, luniare LED, 39 de programe cusatura dreapta, cateva tipuri de cusatura zig-zag, 5 tipuri de butoniere plus cusaturi ornamentale.
Masina este cu suveica orizontala, si pedala electronica. Reglarea/tensionarea atei se face de la butonul superior rotund, iar cusaturile se aleg cu butoanele + si - de la butoanele de sub ecran, iar de la cele din drepta se poate regla pasul cusaturii.
sistemul de prindere/schimbare a picioruselor este cel nou, standard si rapid printr-un clic, are o parghie la spate care prinde piciorusele, standard, pt fermoar, pt tiv ingust rulat, pt cusatura ascunsa, etc
Mai ai pe masina un buron de reverse, de coasere inapoi chiar sub sigla Privileg.
mi se pare ca se paote regla si pozitionare acului sus /jos tot din setarile masinii, foarte asemanator cu Brother.
uite ceva filmulete ca sa iti faci o idee :




-------------------------------------------------
manual Brother in engleza : aici
si aici

iar de la pagina 28 ( capitoul 2 ) ai setarile ce se fac pe display -ul masinii, explicate pas cu pas
----------------------------


cam atat.....poate chiar este cineva pe forum care o detine si iti poate da sfaturi mult mai bune si  mai concrete.
Oricum " mama invataturii " este repetitia....si experimetarea. O sa incepi sa o cunosti cu timpul, totul e sa perseverezi. masina nu trebuie fortata, sa nu sari de la o setare la alta in timp ce coase, este mai sensibila si apare riscul de dereglare. Daca te-ai obisnuit cu infilarea mosorelului si ai inceput sa cosi insemana ca este ok.
succes
cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de nicopop Sam 06 Dec 2014, 2:34 pm

Multumesc frumos de informatii, orhapetru! Intr-adevar, asta e masina, cea cu verde, nu stiam ca e aproximativ la fel cu Brother FS20 sau 40.
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Iolanda1408 Mar 16 Dec 2014, 4:21 pm

Buna fetelor!Suna noua pe acest site si noua in arta croitoriei:d Am mare nevoie de niste sfaturi in legatura cu ce masina de cusut sa imi achizitionez.nu am experimentat decat cusaturi drepte pe o masina veche a bunicii.As vrea sa pot coase si materiale elastice,piele ecologica,sa pot modifica blugi (sa treaca prin 2 3 straturi) si cel mai important sa fie sub 850 de lei.Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Iolanda1408
Iolanda1408
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/12/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Fancy- Joi 18 Dec 2014, 9:32 pm

Am inteles ca Elna are putere mai mare. Nu am auzit lucruri rele despre ea dar nu cusut cu ea.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eu din cate stiu se coase piele la masini speciale de cusut. Daca sunt persoane care cos piele ecologica la o masina de cusut si sunt multumite de rezultat sa-mi spuneti va rog la ce masina si cum prodedati.
Fancy-
Fancy-
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de pisi Dum 21 Dec 2014, 1:44 pm

Buna, am nevoie de un sfat rapid va rog Smile
Ce sa aleg dintre Brother innovis10 și Brother FS40?
Îmi place mai mult innovis dar mai aștept pareri.
O sa fie folosita pe cusături liniare și betoniere.
Mulțumesc
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Admina Dum 21 Dec 2014, 8:36 pm

Nu gasesc informatii pe site-uri din Romania (Gogu nu imi gaseste, adica si la cautarea pe cele doua site-uri Brother, nu gasesc modelele). Pe Amazon am gasit AICI si AICI
Pretul e cam la fel, ambele computerizate. FS 40 are 40 de cusaturi (din care 5 butoniere)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Innovis 10 are doar 16 (dintre care 3 sunt butoniere):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi se pare ca prima nu are sistemul de introducere a atei in ac. Dar are incluse 7 picioruse (trebuie verificat daca si in oferta din Rom. e asa) si cealalta cate picioruse are, ca n-am gasit.
Le-ai incercat pe ambele? Eu am incarcat-o pe Innovis si e buna, a rezistat la cusut ocazional de genti si chestii groase. Dar, fiind ambele Brother, ambele computerizate (au pareri pozitive pe Amazon), daca e si pretul asemanator, cred ca trebuie aleasa cea cu mai multe accesorii si cusaturi, deci FS40. Daca era intre o electro-mecanica si computerizata, ajuta la rezistenta in timp sa fie mecanica, dar asa, cea mai buna valoare pentru bani cred ca e in cea cu 40 de cusaturi, avand si tipuri de butoniere mai multe si picioruse mai multe (cred), pe care nu trebuie sa mai dai bani, in timp. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de pisi Dum 21 Dec 2014, 9:51 pm

Multumesc,am cumparat pana la urma innovis,inainte de a vedea raspunsul Smile
Oricum imi place mult mai mult cum arata si dupa cum spuneam nu imi trebuie decat la cusaturi drepte si butoniere intr-un singur pas.
Am pe cealalta multe cusaturi ornamentale care nu le-am folosit niciodata.
Prima data ma gandeam la innovis 350 dar am zis ca nu are rost sa dau atatia bani daca eu o folosesc doar la cusaturi drepte si de asta am ales varianta asta mai ieftina Smile
Ce pot sa spun e ca sunt f multumita si sper sa ma tina si asta macar 5 ani ca cealalta care sper sa o repar totusi.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB