Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut (6)

+78
bingo
mariamirabelasandu
tushiszofran@yahoo.com
buburuzaroz
i
gabriela1554
Danutzaaa
elenyka
G@by
B Raluca Mnr
Victoria Vicky
juillet
kabunta
tomari
arielas
mamacyta
oliv
mikkyje
lori16ro
michelinebeaulieu
bebelusha
Floren
oana.olimpia
LRodica
AcidoR
Alenia
lili_mili
cristi970
Andata
piciul
feerya
loo.lory
vreau sa invat
rosita
Samarineanca
deeoxana
valentinadof
Butterfly_Amalia
orhapetru
sava daniela
Greteledelweiss
cocolina2005
almiraisa
adina.adcont@gmail.com
florinaflorina
afilimonb
geany
Admina
cerise
tuf
SilviaDumitrescu
Karina33
CarmenClaudia
danyelyta28badea
diada
pisi
Fancy-
Iolanda1408
nicopop
stefutza3
Tavi2000
klly
alpy_bap
geanina_scumpica
cristina.maria
carmensz
nico1206
Crisstyna
sym73
Tony113
Steluzza
mady89
despina13cucli
MagdaMarin
gobelin
dorina narita
i.xell
corilex
82 participanți

Pagina 6 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de sava daniela Lun 09 Mar 2015, 8:01 pm

Gutermman nu prea il gasesti in comert se face pe comanda speciala chiar si in fabrici ..ata de blugi este de 30 numai aceea se foloseste ..cat despre 1870 este numarul culorii ..bleumarin..2111 negru ..si tot asa ..mai poti gasi ata de blugi dar numai in merceriile mari ..cele mici nici macar nu stiu cu ce se mananca
sava daniela
sava daniela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 09 Mar 2015, 8:09 pm

mai completez ca mi-am adus aminte......este si la papiota de 300 m, acum in functie de producator, codul culorii difera, unii pun cifre, altii scriu culoarea lor, ba in romana, ba in engleza....
sunt magazine in tara cu ata de cusut pretul intre 2.5, 3.5 sau 5 lei, in functie de calitate sau de adaosul comercial al magazinului wink
(eu nu pun link cu magazin ca sa nu facem reclama gratuita...exceptie fac  uneori la magazinele/market de pe la noi )
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Joi 12 Mar 2015, 2:27 pm

Am cumparat si eu diverse culori de ate pentru blugi. Nu am reusit sub nici o forma sa cos cu ea. Ba se rupe, ba nu prinde cu cea de jos...nu stiu ce tot are Sad La suveica am folosit ata normala. Sa fie asta cauza?
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 13 Mar 2015, 2:28 pm

Cam da!De regula se foloseste aceeasi ata sus cu cea de la suveica.Eventual schimba si acul,o idee daca e stramb nu mai prinde ata de jos.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de deeoxana Dum 15 Mar 2015, 1:18 pm

aceeasi problema am si eu cu ata de blug ! Nu am reusit sub nici o forma sa folosesc ata de blug si sus si in suveica, adica sus arata f bine dar pe dos e stramba cusatura, adica serpuita. Am incercat cu diferite ace si tensiuni, am desfacut masina cu totul crezand ca are ceva in neregula dar nimic… De atunci nu am reusit sa folosesc ata de blug decat daca pun ata normala in suveica… Specific ca masina e Toyota Jeans si am luat-o special ca lucrez mult pe blug si se vede ca ii place merge f bine pe acest material dar ata ma incurca…….. help!!!
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Dum 15 Mar 2015, 5:29 pm

Toyota Jeans este o masina cu suveica verticala metalica, Toyota Super Jeans este o masina cu suveica orizontala...( aparuta in 2 versiuni, alba si neagra ).
Pentru cusatura corecta ata se pune si la ac si la suveica.
La masina cu suveica verticala metalica se poate regla arcul presor ( lamela ) care tensioneaza ata , eu la o masina casnica Singer foloseam o suveica mai veche si mai uzata...nu prea e bine sa tot umbli la surubelul care strange lamela si coseam blug destul de bine, pas putin mai mare si usor apasat pe pedala. Sigur nu am cusut denim impaturit in 4, sa nu mai zic de cusatura de lateral cea dubla, sigur nu merge la o masina casnica ( in fabrica se coase la o masina cu brat liber si cu un dispozitiv asemanator de cusatura frantuzeasca )
La masina cu suveica orizontala nu stiu ce sa spun...posibil sa mearga, cu ac mai gros cat sa treaca normal ata prin el ( acele casnice pentru jeans sunt de finete 90,100 si 110 dar cu varf mai ascutit ) si mai slabit tensionarea superioara a atei, ea fiind mai groasa ca si ata normala.
Deoxana ce model de masina ai? pune eventual o poza cum arata cusatura si poate imi mai vin idei....
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de deeoxana Dum 15 Mar 2015, 6:54 pm

ce bine sa iti raspunda cineva Merci
Masina e Toyota jeans JFS 21

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am gasit ceva poze prin telefon daca nu sunt destul de clare fac altele maine.
Deci daca pun ata de blug si sus si jos SUS arata ok JOS e problema.

Asa arata jos daca setez tensiune mica :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa arata jos daca setez tensiune mare ( serpuit cum ziceam)  :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In ambele cazuri sus arata asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Desi setez tensiune mare maxima adica pe 9 simt ca ar trebui mai mult. Am incercat cineva sa tina ata in mana si sa o tensioneze mai mult cum ar veni; arata mai bine pe dos dar se strica treaba sus  rade nu stiu cum sa explic

Cazul cel mai fericit este atunci cand pun ata blug sus si ata normala jos, atunci arata asa (ignora cusatura de deasupra aceea este una veche facuta de altcineva) doar ca nu sunt multumita eu vreau sa fie la fel pe ambele parti ( plus ca asa trebuie sa cos pe fata materialului)  :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Dum 15 Mar 2015, 7:59 pm

Masina este cu suveica verticala, din poze pare ca ata superioara este prea slab tensionata, dar daca spui ca e tensionata aproape la maxim atunci trebie slabit putin surubelul de la suveica care tensioneaza ata, daca ai o suveica mai veche prin casa ar fi bine sa slabesti putin atat cat poti trage cu mana de ata si sa vina mai lejer. Daca vezi ca e prea slabita si par ca trece prin material, atunci mai slabesti ata superioara. Spun daca ai avea alta suveica, ca sa nu o dereglezi si cand vei avea nevoie sa cosi cu ata normala, cusatura sa iti iasa sub material cu bucle....
Daca nu, desfaci jumatate de tura surubelul de la suveica si apoi daca e nevoie mai sl#besti ata de la ac si masina va coase perfect.
Daca nu ai alta suveica, nu gasesti sa cumperi, iti trimit eu una prin posta....suntem doar la 40 km distanta ;)
Succes cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de deeoxana Dum 15 Mar 2015, 8:30 pm

mersi pt sfaturi hug
tensiunea sus da am setat maxim pe 9. Am incercat si la surubelul de la suveica dar am dereglat-o de tot nu ma pricep, acum abia am facut-o sa mearga bine pe alte materiale si coase perfect, imi este frica sa nu o dereglez din nou asa ca voi face cum spui tu si voi cumpara alta suveica si fac probe pe aia. Maine caut in oras, iar daca nu gasesc iti spun si iaca fac un drum si pana la Petrosani doar zimi unde gasesc (apropo sunt ceva magazine cu metraje pe acolo?) Am facut azi comanda la setul de picioruse nu m-am gandit la o suveica poate aveau….
Multumesc inca o data
cusut
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 29 Mai 2015, 9:53 pm

Aveti idee cum se coase un burete gros? A incercat cineva?
Vreau sa cos peste un izopren bagat in bretelele de umeri, ca la rucsac si se tot rupe ata si chiar si acul s-a rupt. Am incercat cu ac de 90 si cu ac de 100. Am incercat si cu picior cu dubla antrenare (walking foot). Am o masina simpla, mecanica (Silvercrest).
Asta incerc sa fac:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Multumesc.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de rosita Sam 30 Mai 2015, 5:53 pm

Oxana, am folosit si eu de curand ata de blugi pentru tighel, dar la suveica am folosit ata obisnuita. Am cusut cu masina Silvercrest (suveica verticala), si nu cred ca i-a placut prea mult ata aia mai groasa, dar tighelurile drepte le-a facut ok. Butonierele, insa, sub nici o forma n-a vrut sa le faca, le-am facut cu cealalta masina tot asa, cu ata groasa sus si normala jos (suveica orizontala). La ambele masini a trebuit sa cresc tensiunea atei superioare, iar la tensiunea de la suveica n-am umblat. Nu am folosit ac special de blug, ci unul normal, de 90.

Eu am citit pe net despre cum se tigheleste cu ata de blug inainte sa ma apuc eu, si am vazut ca se recomanda cu ata normala la suveica, si nu mi-am mai batut capul sa incerc altfel.

A, si la un alt proiect cu material de blug, facut mai demult, am tighelit folosind doua fire de ata obisnuita la partea de sus si un fir obisnuit la suveica. La fel, a trebuit sa cresc tensiunea la ata superioara iar la cea de jos n-am umblat.

Nu cred ca te ajuta prea mult experienta mea, dar iti mai faci o idee Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de vreau sa invat Dum 28 Iun 2015, 2:14 pm

Am vazut astazi in Lidl ca au adus masini de cusut Silvercrest.
vreau sa invat
vreau sa invat
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 13/02/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 29 Iun 2015, 10:33 pm

Unde in ce oraș , eu nu am gasit in brosura .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de vreau sa invat Mar 30 Iun 2015, 7:14 am

MagdaMarin a scris:Unde in ce oraș , eu nu am gasit in brosura .

Nu apare in brosura, insa o au expusa. In Brasov (Codlea- eram in trecere). Cred ca ar trebui sa fie si in celelalte orase.
vreau sa invat
vreau sa invat
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 13/02/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de loo.lory Mier 01 Iul 2015, 3:28 pm

Buna ziua, intrebare intrebatoare ... la ce se foloseste acul cu bila?
loo.lory
loo.lory
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 31
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 14/11/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Mier 01 Iul 2015, 3:49 pm

Acul cu bila ( ball point ) se foloseste pentru materiale elastice, tricot, dantela, materiale speciale, unde acul " aluneca" printre fibrele tesaturii si nu le taie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Varful acului este usor rotunjit si in functie de tipul lui sunt ace cu bila mica, medie si mare. Pentru masinile de cust casnice se gasesc 2 tipuri de bila  SES  ( bila mica )si SUK ( bila mare )...restul sunt pentru masinile de cusut industriale.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cam asa arata si sunt inscriptionate acele speciale cu bila :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de feerya Joi 16 Iul 2015, 10:35 am

Buna ziua,

Ieri mi-am comandat masina de cusut Brother Innovis 55, pe care sincer o consider o minunatie. Nu exista termen de comparatie cu masina mea veche, Singer 155.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am avut ocazia sa testez Innovis 55 si mi-a placut din primul moment. Functiile de introducere a atei in ac, display-ul digital si butoanele usor de utilizat, multitudinea de cusaturi existente, toate acestea m-au facut sa aleg masina.
Am comandat aditional si 2 picioruse: unul pentru fermoar ascuns, si unul pentru surfilat cu taiere concomitenta.
Imi puteti spune daca cel pentru surfilat cu taiere concomitenta este bun si pentru tricot sau materiale elastice?
De asemenea, am vazut ca exista masini de surfilat si de acoperire. Din pacate nu am inteles care este diferenta intre acestea doua.
Ma puteti ajuta cu aceasta informatie?

Sa aveti o zi frumoasa!
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de tomari Joi 16 Iul 2015, 11:48 am

feerya diferenta dintre ele o gasesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de feerya Vin 17 Iul 2015, 4:00 pm

buna tomari!
m-am uitat dinainte sa scriu pe acest topic si la celelalte subiecte, dar pentru mine e dificil sa inteleg diferenta dintre ele. Mai bine zis, la masina de acoperire nu inteleg, pentru ca functia masinii de surfilat imi este clara.
Dar o sa ma mai interesez! Poate ma duc intr-un magazin de specialitate si ii rog sa imi explice.

O zi frumoasa si spor la cusut!
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Admina Vin 17 Iul 2015, 4:54 pm

Citeste si la subiectele recomandate de Tomari.
Cu triplock, overlock se surfileaza, imbinarea si finiararea pe dos. La uberdeck se face tiv, cu 1-2-3 cusaturi de pe fata. Deci tighelul de jos, de la tricouri e facut cu uber-ul. Se foloseste mai mult pt.materiale elastice.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de feerya Vin 17 Iul 2015, 4:58 pm

Multumesc frumos, Admina! desi am citit dianinte sa postez aici exact subiectele mentionate de tomari, si m-am uitat la imaginile postate de voi, pentru mine era dificil sa inteleg.
Chiar m-am intrebat cu ce se face tivul de la tricouri, avand in vedere ca nu era de ajuns doar masina de surfilat. Acum m-am lamurit!
Multumesc inca o data!
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Admina Vin 17 Iul 2015, 7:36 pm

A pus Magda pe undeva cum se face tiv la tricou cu triplock-ul. Daca gasesc il pun.
Oricum, cu triplock poti face un tricou cap-coada, daca pui benzi indoite, ca mansete si ca terminatie in talie.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 25 Aug 2015, 10:40 pm

Ca si doamna de mai jos, numai masini de cusut am in cap!   lol!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de rosita Mier 26 Aug 2015, 9:46 am

Ha ha, deci intr-un final se concretizeaza Laughing
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 30 Aug 2015, 10:58 pm

Da, poate la altele se concretizeaza mai repede, la mine dureaza ani de zile. zid
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB