Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

+54
Floren
Samarineanca
dorina narita
lacrisel
tantza_m
Danutzaaa
Day
Tache Marilena
elenaveronica
i.xell
duchess
irish05
dragan mirela
canadianca50
clodi
michelinebeaulieu
stejara
scoobbyy
sergiu valentin
barbin
tiana
katy51
Giorgiflor
Amaliamda
diada
Greteledelweiss
emmancita
danniela
gloriamix
MihaelaT
cory74
AlinaJ.Bijoux
letho
AcidoR
CCristinaC
iuliana72
piciul
SilviaDumitrescu
Dorulet
despina13cucli
victoriacus
CarmenClaudia
Gabica
MagdaMarin
Admina
marry_a19
Giorgi
bisisica bijuterii
Gianina4ever
arielas
valentinadof
Gabiuta
oanaraluca
Giobsy
58 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 29 Mai 2014, 10:22 pm

Frumoase achiziti Daniele!!! Sa le porti sanatoasa!!!
Eu azi am cheltuit 80 de lei la Lidl pe materiale pt. felicitari, cartoane colorate, hrtie colorata, lipici, lipici cu sclipici si 2 rame dragute pt. facut tablouri in ele.
Iar saptamana trecuta mi-am luat o rochie si o poseta pt. nunta la care am fost pe 24.05.
Pun si o poza, doua sa ma vedeti.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de danniela Vin 30 Mai 2014, 3:12 pm

Foarte frumoasa Alina, iti sta bine culoarea!!! love 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 30 Mai 2014, 5:42 pm

Mersi Daniela!!! E una din culorile mele preferate!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Admina Vin 30 Mai 2014, 6:05 pm

Foarte frumoasa rochia si iti vine super bine! Ai fost eleganta si imi place mult cum iti sta cu parul lasat. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 30 Mai 2014, 6:51 pm

Foarte frumos iti vine rochia, Alina!
Cum si eu port ochelari, am observat un lucru: cred ca ti-ar sta mai bine cu ochelari gen pisica sau cel putin cu linie ascendenta. Sper sa nu te superi ca dau sfaturi necerute Embarassed
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 30 Mai 2014, 7:30 pm

Stai linistita ca nu ma supar. E un sfat bun, nu m-am gandit la asta.
Ma bucur ca va place rochia mea. Am dat pe ea 65 de lei, pe poseta plic 29 iar pe pantofi 60.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de piciul Joi 31 Iul 2014, 7:10 pm

Mi-am luat o rochie de in si dantele sa o lungesc. M-am hotarat la cea lata si cred ca voi muta florile sus. Inca nu am cusut-o. Partea de sus este ceva sintetic si cam trage la spate. Dantela de sus, o face sa se aseze mai bine...asa mi s-a parut!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 12 Dec 2014, 2:41 pm

Mi-a venit coletul de la...(daca am voie sa spun de unde le-am luat,va spun) cu niste cutite monobloc care fac treaba singure-sunt cu lama solida,sigura si forma lor se muleaza pe anatomia mainii pentru o eficienta care place place mie!
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]



La fel de mult imi plac oalele de tipul acestape care le-am luat recent la 2l,4l,6l,12l.Iese mancarea delicioasa-delicioasa si ma simt master-chef gatind in ele !!!! sunny
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de i.xell Vin 12 Dec 2014, 2:47 pm

Sa le stapanesti sanatoasa si cu mancarea gustoasa!!!! Cutitele, cutitele dar oala imi place maxim. Pot intreba din curiozitate un pret?
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Giorgi Vin 12 Dec 2014, 2:51 pm

Si eu tot oala am admirat-o desi stiu ca si un cutit sanatos te ajuta la maxim ,asta daca nu se lacomeste si la degete.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 12 Dec 2014, 3:23 pm

Multumesc frumos!
Oalele sunt 40-90 lei,functie de dimensiuni de la praktiker(vad ca au mai spus si altii nume de magazine) si cutitele 14,16,17 lei de la homeycomb.
Cutitele sunt stabile si apoi nu m-am mai taiat din tineretea cruda(nu frageda wink ),mai depinde si de manuta!
Acestea sunt oalele:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de i.xell Vin 12 Dec 2014, 3:27 pm

Hmm...notat! thank u Merci
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Floren Vin 12 Dec 2014, 6:04 pm

De mult timp imi doream si bananaiam pe net dupa un KitchenAid ! Mi-am luaaaaaaat !!! beat

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 12 Dec 2014, 6:59 pm

Sa il stapanesti sanatoasa si la cat mai multe prajituri!!! Si mama isi doreste f. mult unul!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Floren Vin 12 Dec 2014, 7:01 pm

Alina , multumesc frumos si ii doresc si mamei tale sa ii aduca mosu' unul d-asta , ca tare multe mai stie sa faca !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 12 Dec 2014, 10:49 pm

Frumos,util si destept,Floren,sa-l stapanesti sanatoasa,imi imaginez cata bucurie iti aduce mai ales acum,in preajma sarbatorilor!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Floren Vin 12 Dec 2014, 11:03 pm

Multumesc ,Micheline ! E atat de complex , incat ma incita la tot felul de minuni ! Smile
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 19 Dec 2014, 7:06 pm

Iata ce mi-am cumparat recent:sarma pentru anse de radiestezie,ca sa depistam hotii de cadouri din laboratorul lui Mos Craciun!
Nu stiati ca exista?
Ce va mirati?Sunt-hoti intre cei ce dorm,in biblioteca,intre cei ce vorbesc...(copiii care se uita la harry potter si bibliotecar stiu in ce zona bat eu campii! rade rade rade rade rade  )[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Se pot face si din sarme  din cablul electric,dar astea sint formate deja si mi-e mai simplu.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Admina Sam 20 Dec 2014, 2:47 am

Micheline, am mutat discutiile la Medicina alternativa, unde aveam ceva referiri despre inforenergetica si aceste accesorii pentru practicarea ei. Gand la gand, pt.ca vroiam sa dezvoltam subiectul, mai stii ca l-am atins in alta parte a forumului. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de myky7robc Sam 20 Dec 2014, 5:35 pm

micheline, eu nu am inteles pt ce sunt carligele acelea. zid
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Dum 21 Dec 2014, 2:25 am

Pentru sustinerea plantelor in ghivece,initial.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de myky7robc Dum 21 Dec 2014, 3:33 pm

Nu inteleg cum sa sustii plantele in ghivece cu niste carlige asa simple?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Floren Dum 21 Dec 2014, 6:33 pm

Micheline , ai devenit tare ironica in ultima vreme ! Cred ca , la raspunsul pe care i l-ai dat lui Myky , ai uitat sa pui un " wink " sau un " rade "
Myky , carligele alea ii folosesc sa masoare energii ( mai mult sau mai putin pozitive ) , ca sa vada ce fantome o bantuie ( Micheline , nu arunca cu rosii ! Chiar tu ai afirmat-o ! ) Vezi topicul " medicina alternativa " !

L.E. Acuma am vazut si eu ca pe ambalaj scrie ceva de "pflanzen" , insa clar ca utilitatea data este cu totul alta !


Ultima editare efectuata de catre Floren in Lun 22 Dec 2014, 11:14 am, editata de 1 ori
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de myky7robc Lun 22 Dec 2014, 1:24 am

floren ms ca m-ai luminat, tu.
michelin considera ca nu am interbat nimic, ca eu chiar nu am glumit, dar asta e.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Admina Lun 22 Dec 2014, 1:46 am

Da, scuze ca am mutat discutia, dar chiar nu era despre Moda si oricum intrasem in detalii prea mult. Am scris unde am mutat, insa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 11 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB