Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyIeri la 11:29 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 15:35 Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 08:11 Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyDum 25 Feb 2024, 15:30 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 06:04 Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyDum 18 Feb 2024, 23:44 Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptySam 20 Ian 2024, 07:53 Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyVin 05 Ian 2024, 08:36 Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyMier 06 Dec 2023, 09:37 Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 16:49 Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyVin 17 Noi 2023, 21:04 Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 08:29 Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyDum 15 Oct 2023, 21:54 Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyLun 04 Sept 2023, 14:59 Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyVin 18 Aug 2023, 09:03 Scris de diada

» Hyundai 668
Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 Scris de LRodica


Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

+58
cris_27
Chirrox13
diada
EuIrinuca
europolis
Cristache
ema
louise27
Floren
ismi3ismi
corina corina
Octa75
Uca
MoniKozi
Karina33
violetas
Lucia.BlueFlower
ghita
danabarbu2007
Marry
Serban Valentina
betymi72
kamelyaa
symos
bubu85
arielas
Admina
denis21
angells
nicopop
ivanutamihaela
Gianina4ever
cld
Dodo-pui
CCristinaC
firicel
tomari
MihaelaT
carmenco
amoni
Lucia Ro
ikuta
AlinaJ.Bijoux
MARI_H
geany
tinassyliliana
danae
olympia
victoriacus
elenaxx
mykya
dienutzababy
Steluzza
Anusca
aurelia.c
SilviaDumitrescu
rosita
MagdaMarin
62 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 14 Feb 2011, 06:57

Capitolul anterior:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de Vizitato Lun 14 Feb 2011, 12:34

Masinuta asta este ultima achizitie.
Curata de "bobitzele" scamoshate puloverele. Voi cum va descurcati cu inlaturarea lor?! Pana sa cumpar aceasta mashinarie reuseam sa le idepartez cu lama de ras (Bic).
Acum sunt foarte multumita! (nu stiu cum se numeste in romaneste, in italiana e: "Leva pelucchi".
V-o recomand!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de rosita Lun 14 Feb 2011, 12:40

Am si eu masinuta din asta, nu Singer ci una dintre marcile pe care le vindea Quelle, ca de la ei a fost cumparata. E foarte eficienta!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 14 Feb 2011, 12:42

"Leva pelucchi".= aduna purecii/paduchii
rade scuze dar nu m-am putut abtine

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de aurelia.c Lun 14 Feb 2011, 15:48

Habana a scris: Masinuta asta este ultima achizitie.
Curata de "bobitzele" scamoshate puloverele. Voi cum va descurcati cu inlaturarea lor?! Pana sa cumpar aceasta mashinarie reuseam sa le idepartez cu lama de ras (Bic).
Acum sunt foarte multumita! (nu stiu cum se numeste in romaneste, in italiana e: "Leva pelucchi".
V-o recomand!

S-o stapanesti sanatoasa...
Metoda cu lama de ras o folosesc si eu... este eficienta, dar destul de migaloasa...

Cam cat costa o masinarie dinasta ?
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de Vizitato Lun 14 Feb 2011, 16:05

Buna fetelor!
Eu am cumparat-o cu 9 €....Dar am vazut pe Net ca se gaseste si mai ieftin, cu vreo 2 €.
Este foarte, foarte practica! Trebuie sa intinzi bine pulovarul pe o suparafata neteda, intinsa (ex.masa) si sa treci masinuta deasupra. Merita sa o cumperi. Trebuie doar schimbate bateriile.
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de Anusca Joi 17 Feb 2011, 14:33

Eu o gasesc foarte utila, am reusit sa imi pastrezi o bluza foarte draga mie cu ajutorul acestei "masinutze"...
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de Steluzza Joi 17 Feb 2011, 14:43

Intradevar este foarte utila.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 22 Feb 2011, 17:58

Am primit zilele astea de la prietenu meu, ca tot vine dragobetele, o carte de crosetat flori si un maimutoi de plus:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de mykya Mar 22 Feb 2011, 19:24

Sa le stapanesti sanatoasa! Superba carte, n-am ce zice, o am si eu in format electronic dar mi-ar fi placut mai mult tiparita, dar deh xeroxul color duce destul de mult...pentru cine o doreste, PM la mine. wink
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 22 Feb 2011, 19:38

multumesc
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de elenaxx Mar 22 Feb 2011, 19:48

E tare haios maimutoiul Robocop.Il vinzi? wink
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 22 Feb 2011, 19:50

Nu il vand, imi place tare mult. E WALL-E, a fost si desen animat cu el. Daca vrei pot sa il intreb de unde l-a luat.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de victoriacus Mar 22 Feb 2011, 20:35

mykya a scris:Sa le stapanesti sanatoasa! Superba carte, n-am ce zice, o am si eu in format electronic dar mi-ar fi placut mai mult tiparita, dar deh xeroxul color duce destul de mult...pentru cine o doreste, PM la mine. wink
Mykya te rog mult de tot,poti sa imi trimiti si mie cartea pe mail?
Merci Merci Merci
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de olympia Dum 27 Feb 2011, 13:08

Superba carte! Ce grozav arata panselutele si macii! love
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de danae Lun 21 Mar 2011, 12:43

Hai ca raspund si eu cu o viteza.... Dienutza, merci mult de info, pana la urma am gasit lenjerie gata facuta cu Mickey si gasca la 55 lei. Cred ca este acelasi material cum ai tu. Gogosica e foarte multumita si mie imi place cum se spala si calca. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de tinassyliliana Lun 28 Mar 2011, 15:57

Buna Habana,
Masinuta ta de scame este foarte utila pentru imbracamintea groasa cu scame, insa eu am avut o problema. Am folosit o asemenea masinuta pentru un pulover subtirel si din pacate am agatat/taiat un fir din el Shocked iar acum bluzita nu o mai pot purta. of of
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de Vizitato Joi 07 Apr 2011, 16:06

tinassyliliana a scris:Buna Habana,
Masinuta ta de scame este foarte utila pentru imbracamintea groasa cu scame, insa eu am avut o problema. Am folosit o asemenea masinuta pentru un pulover subtirel si din pacate am agatat/taiat un fir din el Shocked iar acum bluzita nu o mai pot purta. of of

Ciao, Tina!
Da, mi-i s-a intamplat si mie odata, apoi am invatat smecheria. Trebuie sa lucrezi pe o suprafata neteda, sa intinzi foarte bine materialul, exagerat de bine. Daca nu am pe cineva care sa ma ajute, ma sprijin cu genunchii pe o parte a bluzei si cu o mana trag usor de cealalta parte. Apoi, cu cealata mana trec masinutza usor, usor. Aproape ca nu atinge materialul, prinde numai "bobitzele".
...Asa am reusit! wink
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de tinassyliliana Joi 07 Apr 2011, 16:11

Da, asa este, ai dreptate. Suprafata pe care trebuie sa punem bluzita trebuie sa fie dreapta ca sa putem folosi aparatul de scame. Tare fericita sunt cand vad ca dintr-o bluzita plina de scame , dupa ce trec masinuta de cateva ori peste ea, iese o bluza aproape noua Laughing
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de geany Joi 07 Apr 2011, 16:20

Eu nu am masinuta, folosesc un BIC de ras, intind foarte bine cu degetele materialul, si cu aparatul pe partea intinsa, se curata foarte frumos. In general nu mi se scamoseaza hainele, dar cand e cazul asa fac.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de Vizitato Joi 07 Apr 2011, 16:26

[quote="geany"]Eu nu am masinuta, folosesc un BIC de ras..quote]

Geany, asta fac si eu cand mi-i se intampla sa raman fara baterii. E o metoda care ma scoate imediat din necaz!wink
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de MARI_H Mar 12 Apr 2011, 17:21

Am facut si eu cateva achizitii cu care vreau sa ma "laud". bucurie bucurie Ramane sa-mi fac si timp ca sa tricotez suficient incat sa le pot folosi. scratch

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


MARI_H
MARI_H
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Localizare : Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 12 Apr 2011, 17:33

F. dragute achizitii!!! Am vazut 2 nasturi mari in prima poza care chiar imi plac! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de ikuta Mar 12 Apr 2011, 20:20

foarte frumosi Mari.sunt cativa care chiar ma tenteaza si pe mine.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de MARI_H Mar 12 Apr 2011, 20:27

Cei mari, din lemn, chiar sunt deosebiti. Imi pare rau ca nu am luat mai multi, ar fi fost potriviti la un cardigan, dar le gasesc eu o intrebuintare. wink
MARI_H
MARI_H
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Localizare : Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua! -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB