Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

+50
gabyd
lika
danida
ivanoiuadela9
samo99ro
SILVI
zahariaelouise
denis21
crina68
godeta
cozma felicia
Marry
iuliana72
cristina350
LORIMAR
anda81
rivka
Ram
pirlea carmen
aldina
Cristina Munteanu
melus
delia1970
lennny
tiana
tinap
mihaelavama
pufoi
Gabiuta
stoy
canadianca50
Angelica18
aurahd
mari01
corina corina
piciul
Uca
mariaz_09
letho
violetas
europolis
firicel
ioana soare
SilviaDumitrescu
AnaMariaL
georgeta.prnic
mimiady63
kerkyra
cory74
kmn
54 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de ioana soare Dum 18 Mar 2012, 10:09 am

Cory e foarte frumos boleroul si iti sta foatre bine cu el!E chiar o piesa de rezistenta datorita culorii si modelului.

Euro nu numai ca te-a prins microbul, dar te perfectionezi de la model la model! E foarte frumoasa bluza dantelata si interesant faptul ca ai facut mansetele in acelasi model!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 18 Mar 2012, 11:04 am

Am tricotat si eu un pardesiu Aniei.Asa arata,dar imbracat arata si mai bine.voi reveni cu poza cand apare modelul la Deva,pardesiul este deja la Timisoara,la proprietara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Este lana,buclata,am lucrat cu ace de 5 ,am accesorizat cu nasturi de culoare violet,exact ca si punctuletele din material,De sub brat am lucrat cu totul,inclusiv manecile,le-am atasat si am rascroit tip raglan,apoi la gat rotund.Sper sa placa,poza nu arata fidel culoarea si modul de asezare a lucrului.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 18 Mar 2012, 11:17 am

Foarte frumos pardesiul si abia astept sa-l vad pe printesa.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de crina68 Dum 18 Mar 2012, 11:21 am

Mariazule,praf face concurența la grădi(sau școală)....superb...iar culoarea e de vis..Felicitări!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 18 Mar 2012, 11:24 am

Suntem la gradi,abia in aprilie are 5 ani,dar este o cocheta,si se imbraca doar cu preferintele,altfel nu putem pleca.
Va multumesc pentru aprecieri. pupi kiss
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de crina68 Dum 18 Mar 2012, 11:43 am

Să trăiască 500 și noi să-i numărăm rade
Așa-s copiii deștepți,capricioși și exigenți.... hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 18 Mar 2012, 12:01 pm

Da,da,doamna profesoara,acum am comanda de o rochita,cat mai larga,sa se vada funduletul cand se roteste.Si buni se executa! rade pupi
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de mimiady63 Dum 18 Mar 2012, 12:44 pm

Mariaz felicitari ,e f frumos.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de europolis Dum 18 Mar 2012, 1:18 pm

Foarte frumos pardesiul Mariaz Flowers
Ioana multumesc frumos, incurajarile tale inseamna mult pentru mine pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de firicel Dum 18 Mar 2012, 5:06 pm

Imi place pardesiul Aniei!Sa-l poarte sanatoasa si buni Lola sa-i mai faca! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de denis21 Dum 18 Mar 2012, 5:13 pm

Mariaz, ce fain e pardesiul!Sa-l poarte cu placere si buni sa-i mai faca. kiss
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de kerkyra Lun 19 Mar 2012, 10:17 am

Cory, acum am vazut postarile tale. Foarte frumos boleroul si practic, parca vad ca il trec si eu pe lunga lista de proiecte Garnstudio. Sa stii ca si mie mi-a dat cineva pontul cu acest site, Mari Smile Ma bucur ca l-ai gasit si tu util. Mi se par foarte bine explicate modelele, pas cu pas, frumoase, deja am lucrat vreo 3 de acolo iar acum lucrez la un poncho, de-abia astept sa vi-l arat.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de zahariaelouise Mar 20 Mar 2012, 2:17 pm

am facut si eu un bolero, ca tot nu am putut dormi azinoapte, va fi daruit unei doamne deosebite[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de lennny Mar 20 Mar 2012, 2:37 pm

Ce gest frumos, zahariaelouise!Cred ca doamna va super incantata!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 20 Mar 2012, 2:57 pm

eee dar tu Loiuse de toate stii sa faci? Si pe toate le faci frumoase. Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de zahariaelouise Mar 20 Mar 2012, 3:10 pm

multumesc! kiss
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de SILVI Sam 24 Mar 2012, 7:44 am

buna Georgeta ,foarte frumoasa bluza Iasminei .Am si eu o fetita de 14 ani si vreau sa ii fac una si ei de aceeea te rog sa imi sui cum ai facut inelele alea albe ,le-ai facut cate una cu crosetu sau din andrele odata cu tricotatul ?Sunt incepatoare si nu imi dau seama cum vin facute .Te rog mult sa ma ajuti,!Multumesc
SILVI
SILVI
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bacau
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de mariaz_09 Sam 24 Mar 2012, 1:19 pm

Cu intarziere,va multumesc pentru aprecieri,dragele mele fete! pupi
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 24 Mar 2012, 7:37 pm

Silvi,te referi la cea cu maneci scurte?Partea de jos este facuta cu torsade,si pentru ca am vrut sa le pun in valoare mai mult(pe negru nu se vedeau atat de bine)am cusut cu acul ,am trecut de trei ori cu fir alb pe sub torsada,si apoi am pitit firul.Am cusut artificiul asta dupa ce am terminat lucrul.Deci ac si firul cu care lucrezi(sa nu fie mai subtire sau mai gros),si putina imaginatie...gata lucrul! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de SILVI Dum 25 Mar 2012, 7:39 pm

multu7mesc mulot sper sa reusesc sa o fac la fel de frumoasa .
SILVI
SILVI
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bacau
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de kerkyra Lun 26 Mar 2012, 7:46 pm

Gata si poncho-ul meu. Sunt tare incantata. Modelul a fost acesta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Iar "capodopera" mea Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si pe purtatoare (nu am avut rabdare sa ma imbrac cu ceva mai de strada, scuzati tinuta de casa):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de ioana soare Lun 26 Mar 2012, 7:55 pm

Kerkyra imi place mai mult cum ti-a iesit tie decat cel de pe drops. E parca mai subtire si mai aerisit, foarte frumos!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de pufoi Lun 26 Mar 2012, 7:58 pm

kerkyra foarte frumos acesta dantelat. si cel negru, rasucit in fata, mi-a placut tare mult.
sa-l porti cu placere.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 26 Mar 2012, 8:09 pm

Kerkyra,superb poncho-ul facut de tine!Chiar este mai frumos decat originalul!
aplauze aplauze aplauze
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de kerkyra Lun 26 Mar 2012, 8:44 pm

Fetelor, ma coplesiti, va multumesc love
Si mie mi-a placut mult cum a iesit. Acum ma tot gandesc de ca sa ma mai apuc Smile
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB