Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 24 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufulici Lun 12 Mar 2012, 2:09 pm

Ioana, iti multumesc pentru raspuns, kiss eu tot asteptam sa ma anunte printr-un mail... si n-am mai intrat pe aici
Intre timp am inceput salul, mi-am dat seama intr-un final cum se face.
Spor tuturor fetelor prietenie sunteti grozave
pufulici
pufulici
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 42
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ancush Mier 14 Mar 2012, 5:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acesta este salul meu
la urmatorul ma voi descurca mai bine
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Mier 14 Mar 2012, 5:44 pm

Ce frumos e!! aplauze aplauze Felicitari, Ancush! Imi place cum sta pe tine! Si pare ca ai facut si o margine frumoasa, desi nu se vede prea bine. Flowers
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Mar 2012, 7:38 pm

Ancush,ce frumos eeeeeeee!!!!Foarte elegant,diafan si alb ca zapada!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Mier 14 Mar 2012, 7:54 pm

Anca si mie imi place mult si culoarea merge cu orice ,bine gandit.am primit si eu un fir alb foarte subtire si chiar ma gandeam sa mai fac unul.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de firicel Mier 14 Mar 2012, 8:00 pm

Ancush,super salul!Sa-l porti sanatoasa!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 14 Mar 2012, 8:23 pm

Ancush,e superb.Daca te vad pe strada,sigur te recunosc.Poti sa fii mindra de realizarea ta si sa-l porti cu drag.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Mier 14 Mar 2012, 9:05 pm

anca..ce frumos ti-a iesit!!!
felicitari aplauze
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Mier 14 Mar 2012, 9:10 pm

Anca imi place foarte mult!
sa-l porti sanatoasa!
sper sa-l pot posta si eu pe-al meu pana la sfarsit de saptamana! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Mier 14 Mar 2012, 9:23 pm

Abia astept sa-l vad, Pufoi. Iti fac galerie bucurie bucurie
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Mier 14 Mar 2012, 9:56 pm

Esti o draguta Danida! pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ancush Mier 14 Mar 2012, 10:10 pm

multumesc pentru aprecieri Merci Merci
pufoi mie imi era teama ca va fi cald de-a dreptul pana sa-l termin
angelica de ma vezi pe strada trage-ma de un colt al salului/fularului
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Joi 15 Mar 2012, 9:51 am

Ancush ti-a iesit super! E foarte frumos si versatil datorita firului alb. Il poti purta la o multime de tinute si vei fi mereu admirata!

Pufoi si eu sunt curioasa si abia astept sa-ti vad salul!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ancush Joi 15 Mar 2012, 1:21 pm

multumesc Ioana[b]
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de violetas Joi 15 Mar 2012, 5:28 pm

Ancush, este foarte frumos, iti vine bine, sa-l porti sanatyoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 24 Mar 2012, 11:05 am

Văd că nu a mai terminat nimeni sau au terminat toţi şi şi eu sunt codasă wink IOANA am pus ochiurile de jur împrejur dar nu mi place cum iese, în sensul că acum când am întins o parcă o tine ceva şi nu se mai întinde la fel de mult. Poate nu am luat eu ochiurile bine sau poate e din cauza că lucrez perpendicular pe cele rândurile de punct leneş. Voi ce ziceţi să stric şi să fac numai la capete colţisori ? Vă pup
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Sam 24 Mar 2012, 12:24 pm

Cate randuri lucrate ai in total? Cate ochiuri ai ridicat din marginile lungi?
La capetele inguste ai inmultit cu cate 22 de ochiuri, cum scrie in carte?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 24 Mar 2012, 1:16 pm

Am lucrat până acum 10 rânduri , pe lateral am 185 ochiuri ( sper să fi numărat bine ) iar la colţuri am 22 ochiuri , la colţ vine frumos până acum dar parcă pe lungime când întind îl tine cele 4 ochiuri lucrate la marginea iniţială ( sau poate mi se pare mie că lucrez cu mai multe andrele şi nu pot trage să l întind la maxim ).
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Sam 24 Mar 2012, 7:16 pm

Nu, eu intrebam cate randuri ai lucrat la centru. Sau cate repetitii de model ai pe lungime? Si cate randuri de punct lenes ai inainte si dupa modelul principal? 185 de ochiuri mi se pare cam putin totusi, avand in vedere ca la capetele scurte ar trebui sa ai 91 de ochiuri. Ar insemna ca la o margine lunga ai doar dublul ochiurilor de la o margine scurta, insa esarfa este mai mult decat dubla in lungime fata de latime.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 24 Mar 2012, 10:38 pm

Păi la capetele scurte am 69 +22 =91 iar pe lungime am 185. La capetele scurte am făcut 4 rânduri de punct leneş (fata dos vin Cool . Acum mă gândesc că poate trebuia să fac de jur împrejur punct leneş poate venea altfel , aşa după ce am luat ochiurile pe lungime am pus direct modelul şi cred că nu am luat bine ochiurile ( am luat doar ochiurile pe fata adică ultimul ochi din cele 4 de la marginea iniţială - cred că înţelegi ce spun ). Mâine o să ţi spun de câte ori se repetă modelul pe fiecare margine . Dacă nu e bine luni stric şi refac că aş vrea să termin până la Paşti. Mulţumesc kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Dum 25 Mar 2012, 12:15 am

Da, ai ridicat prea putine ochiuri din marginile lungi. Regula spune ca trebuie sa ridici 3 ochiuri pentru fiecare 4 randuri, sau 3 ochiuri pentru fiecare 2 ochiuri de margine in cazul in care ai primul ochi din rand nelucrat. Dar iti calculezi dinainte pentru ca numarul rezultat trebuie sa-l rotunjesti in asa fel incat sa-ti iasa un numar intreg de repetitii de model plus colturile.

Faptul ca nu se intinde suficient nu are legatura cu lucratul de punct lenes de jur imprejur.

Chiar asa, cum de ti-a iesit modelul cu 185 de ochiuri ridicate pe o margine, ca ar trebui sa ai multiplu de 10 + 1 + 1 ochi de colt.

Iar la capete din cauza colturilor nu mai poti avea 91 de ochiuri, ar trebui sa ai 92 de ochiuri , adica tot multiplu de 10 + 1 + 1 ochi de colt. Si tot legat de asta, m-am tot gandit si cred ca , pentru ca ai o bordura de jur imprejur si nu doar la capete ca in modelul original, ar fi bine sa inmultesti mai putine ochiuri, nu 22. La modelul din carte bordura este mai plina, dar arata bine avand in vedere ca este doar la capete si este o esarfa nu un sal. Pentru ca bordura ta, care va fi de jur imprejur, sa se intinda frumos, eu zic ca e suficient sa inmultesti doar 13 ochiuri, adica de la 69 la 82 de ochiuri.

Deci presupunand ca ai lucrat 30 de repetitii de model , adica 360 de randuri, plus cate 4 randuri de punct lenes la fiecare capat => 368 de randuri. Daca ti se pare ca nu sunt suficiente 4 randuri de punct lenes, ca nu arata uniform chenarul de jur imprejur, poti sa mai lucrezi cate doua randuri la fiecare capat, sa ai 6 randuri lucrate in total. Dar acum calculez ca pentru 4 randuri de punct lenes lucrate la fiecare capat.

In baza regulii de 3 ochiuri la 4 randuri => 276 de ochiuri de ridicat de pe o margine lunga. Ca sa ai multiplu de 10+1+1 trebuie sa rotunjesti (in cazul tau sa rotunjesti cu plus) la 282 de ochiuri. Parerea mea este ca nu mai e nevoie sa ridici mai mult de atat (daca la capetele inguste inmultesti doar cu 13 ochiuri)

Deci, presupunand ca ai 30 de repetitii de model pe centru si un total de 368 de randuri lucrate, pentru bordura ar trebui sa lucrezi asa:

Lucrezi cele 69 de ochiuri de la un capat, inmultind uniform de-a lungul randului cu 13 ochiuri( rezulta 82 de ochiuri). Apoi, in continuare, ridici din marginea lunga 282 de ochiuri , apoi lucrezi cele 69 de ochiuri de la celalalt capat inmultind uniform 13 ochiuri la fel ca prima data, apoi ridici din a doua margine lunga 282 de ochiuri. Rezulta un total de 728 de ochiuri.

Pune-ti cate un marker inainte sau dupa fiecare ochi de colt pentru a-l identifica mai usor.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 25 Mar 2012, 12:55 pm

Ioana acum îmi dau seama că am înţeles greşit modelul : eu nu am înmulţit în cadrul rândului de la capăt cele 22 ochiuri ci doar la colţ adică la primul colţ am făcut ca în imagine 1f 1j 1f 1j 1f 1j iar la următorul rând la fel până s au înmulţit zid şi am 18 repetiţii de model pe o parte şi 19 pe alta. zid ce să i faci dacă nu ştii cum să faci eu am făcut după imagine şi a ieşit aiurea. Mâine stric tot şi o iau de la capăt. Mulţumesc pt răbdarea de care dai dovadă că eu sunt tare bătută în cap. pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Dum 25 Mar 2012, 2:27 pm

Cred ca eu sunt codasa, trebuie sa repet de 35 ori modelul si am doar 24 repetitii pana acum...Fac si o poza azi sa vedeti ca nu am stat degeaba. hug
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Dum 25 Mar 2012, 3:04 pm

Adela nu ai de ce sa-mi multumesti, dupa ce ai muncit atat de mult trebuie sa iasa bine, altfel e pacat de toata munca si de timpul tau. Desfa si ia-o de la inceput cu bordura.

La capetele inguste ochiurile se inmultesc pe un singur rand, adica pe primul, si le distribui uniform de-a lungul randului. Daca te hotarasti sa inmultesti doar cu 13 ochiuri, atunci vei lucra asa:

*5 och. fata, 1 ochi inmultit* repeti de 7 ori, 4 och fata, i ochi inmultit, *5 ochiuri fata, 1 ochi inmultit* repeti de 6 ori. Rezulta 82 de ochiuri.
Apoi in continuare ridici cele 282 de ochiuri din marginea lunga, tot uniform - ca sa-ti fie mai usor sa le ridici uniform imparte-ti marginea lunga in mai multe sectiuni, sa zicem in 14, si din 12 sectiuni ridici cate 20 de ochiuri, iar din 2 sectiuni ridici 21 de ochiuri.

Apoi lucrezi in continuare ochiurile de la celalalt capat, inmultind uniform cele 13 ochiuri ca prima oara.

Apoi ridici dina doua margine lunga cele 282 de ochiuri la fel ca la prima margine lunga.

E foarte important ca atat ochiurile inmultite cat si ochiurile ridicate sa fie distribuite uniform, pentru ca bordura sa aiba un aspect uniform si sa se blocheze frumos si egal.

Daca pentru acele ochiuri inmultite folosesti ca metoda jeteul, sa ai grija ca la urmatorul rand sa lucrezi respectivele jeteuri rasucit, ca sa nu-ti iasa gaurele in lucru. Nu s-ar incadra deloc in modelul dantelat al bordurii.

Dar repet, cele 282 de ochiuri de ridicat din fiecare margine lunga sunt valabile daca la partea centrala a salului ai lucrat diagrama Triinu de 30 de ori. De cate ori ai lucrat-o?

Emmancita nu esti codasa si nici nu mai ai mult de lucru, mai putin de o treime. Abia astept sa vad cum ti-a iesit!

Si sunt curioasa si de salul cel galben al lui Pufoi, ne tine pe jar:))))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Dum 25 Mar 2012, 3:41 pm

Ioana salul meu galben e pe terminate.
am ramas in urma cu el pentru ca am avut o comanda de o esarfa dantelata alba si apoi, am lucrat si la un accesoriu tricotat.
postez esarfa alba ,ca sa vedeti ce am lucrat, cu toate ca nu e blocata inca.
am recitit despre blocare si ma intreb ce tije metalice as putea folosi, pt ca esarfa galbena are marginea dreapta. oare nu ar merge niste sarma mai rigida ,cu care sa trec prin ochi?
Ioana cata rabdare sa explici si sa calculezi la salul Adelei...
si Adela cata rabdare pe tine sa lucrezi salul asta: colturele,marginele...
Emma iti fac galerie !!!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 24 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB