Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 25 din 31 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Dum 25 Mar 2012, 6:58 pm

Cam asa arata pana acum:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


cam mare proiectul pt mine, intarzii mult la el, dar imi place ce iese!! Multumesc , Pufishor!! kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 25 Mar 2012, 8:45 pm

Ioana am nimerit şi eu ceva cum de ai ştiut ? Am lucrat trinu de 30 ori , măcar am făcut ceva bine. Am priceput acum cum zici tu să fac dar în legătură cu jeteurile nu trebuie să iasă gaurele ca la pag 154 din carte , trebuie să le suceşc ? PUFOI eu dacă nu termin ce mi propun să fac nu am stare, înnebunesc că sunt aşa de toanta şi mă enervez pe mine că nu ştiu deloc să fac după diagrama. Tot ce am lucrat cu model am găsit explicat aşa cum explică Ioana altfel nu mă descurc. Sper să nu se supere nimeni pe mine kiss Ioana are un stil anume de a se face explicită şi cred că îi şi place ceea ce face şi pt asta îi mulţumesc încă o dată ( fără explicaţiile ei detaliate nu aş fi făcut nimic ) . Spor la treabă fetelor. kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Dum 25 Mar 2012, 8:59 pm

ei..uite ca nu esti codasa...mai sunt si eu pe aici
eu mai am 4 repetitii de model si marginile si blocarea, of course....
dar parca si diada lucra ceva nu?....ea cum mai sta?

emma...ce frumos e!!!
adela...abia astept sa vad salul tau!!!
pufoi...spor!!

kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Dum 25 Mar 2012, 9:27 pm

Emma iti iese foarte frumos. chiar imi place.
fetelor spor! ura
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Lun 26 Mar 2012, 12:19 am

Adela m-am gandit ca trebuie sa fi lucrat 30 de repetitii pentru ca ai scris cum ai ridicat ochiurile din marginile lungi si asa iesea socoteala.
Ziceam doar de cele 13 ochiuri inmultite de la fiecare capat pe care le realizezi pe primul rand, doar pe ele le lucrezi rasucit ca sa nu iasa gaurele. Dar asta o faci pe primul rand , cel pe care iti pui toate ochiurile pe andrea de jur imprejur, pe cele de la capetele scurte (inmultind in acelasi timp cele 13 ochiuri la fiecare) si pe cele pe care le ridici din marginile lungi. Asta se intampla cu un rand inainte de a incepe diagrama bordurii. Abia dupa ce ai toate ochiurile pe andrea incepi cu diagrama bordurii (cea de la pag 154) iar acolo lucrezi jeteurile normal, nu rasucit, asa cum ai facut-o si la modelul central.

Emmancita iti iese super si ai un fir pe masura!

Pufoi, sarma ar putea sa mearga, cu conditia sa nu se strambe cand tragi si intinzi salul. La magazinele de bricolaj nu gasesti ceva bete subtiri de tot? Doar sa fie din ceva ce nu rugineste, ca sa nu-ti pateze lucrul. Nu trebuie sa fie foarte lungi, adica sa fie cat toata lungimea salului, poti pune doua sau trei una in continuarea celeilalte. Tijele facute special pentru blocare (blocking wires) au cam 90cm lungime(cele mai lungi dintre ele). Ma duc sa vad esarfa alba:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Mar 27 Mar 2012, 10:04 pm

Ancush felicitari!! arata foarte frumos, diafan si elegant ....super!

Emmancita iese foarte frumos, ai de ce fi mandra, incetul cu incetul ajungi la final Smile

Ioana pe cand un nou proiect, de primavara - vara?
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de katty25 Mier 28 Mar 2012, 12:00 pm

Superbe lucruri faceti voi aici fetelor ...felicitari cheers Trebuie sa invat si eu sa tricotez neaparat.Sper ca pana atunci sa nu se inchida acest topic sa pot invata sa fac si eu o etola...parca asa ii spune Smile
katty25
katty25
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : ro
Data de inscriere : 10/12/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de samo99ro Mier 28 Mar 2012, 12:02 pm

Ce finut iese! Imi place foarte mult.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Joi 05 Apr 2012, 1:55 pm

L-am terminat, in sfarsit!! azi il blochez , sa vad unde-l asez pt blocat ca sa nu-l atinga copiii. E cam ploioasa vremea la mine, o sa intarzie ceva si la uscat, abia astept sa vi-l arat!! hug
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Joi 05 Apr 2012, 2:05 pm

Bravo Emma!
Tu vrei sa ,,defilezi''cu esarfa noua acu' de Pasti! wink
Emma si eu l-am terminat, dar la mine ploua de ieri..
si aici tin ploile vreo patru zile, pana intri in depresie!
mai ales daca ploua dupa ce stergi o casa de geamuri. wink
Abia astept sa-ti vad ,,etola''!!!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Joi 05 Apr 2012, 2:20 pm

harnicutelor...eu...codasa....
abia astept sa vad frumusetile!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 05 Apr 2012, 2:59 pm

Eu sunt cea mai codasa Sad ca de o saptamana ma chinuiesc sa tot fac dupa cum a zis Ioana si parca de fiecare data tot mai raman cu ochiuri in plus si iar stric si iar o iau de la cap .... zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Joi 05 Apr 2012, 3:08 pm

Adela stai calma mama!!!
eu de mult faceam etola bucati,daca pateam ca tine! wink
de aia am si ales sa merg cu tot lucrul odata.nu ca sunt ,,comoda'', dar nu am mai lucrat de muuulti ani, sa fie trecut de 15 ani. si de la o varsta, te cam lasa nervii! rade
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 05 Apr 2012, 3:27 pm

imi vine sa o las asa cum e si sa nu i mai fac nimic dar nu ma lassssss nici moarta .... trebuie sa reusesc dar cred ca gresesc undeva .... deseara o iau de la capat sa vad daca imi da cate ochiuri a zis Ioana ....
si eu vroiam sa o fac cu totul dar daca nu am stiut cum sa fac de la inceput zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Joi 05 Apr 2012, 3:34 pm

Hai Adela, trebuie sa iasa pana la urma si o sa iasa bine, ai sa vezi!!
Pufoi, si la mine ploua de cateva zile, s-a anuntat ca ploua toata saptamana asta, cand e Pastele pt catolici si copiii au vacanta pana pe 10, ce sa facem stam in casa( si lucram!!)Da, vreau sa defilez cu etola mea de Pasti, ma duc la lucru cu ea sa le iau ochii la colege, mereu apar cu cate ceva lucrat de mine si ele chiar apreciaza!
Hai Kmn ( Carmen, nu?), mai ai mult? spor si tie!
Completez: am sa-l blochez la noapte sa nu-mi calce copiii pe el cand il pun la intins,ca fii-mea mi-a taiat odata firul cand lucram la el si a zis :" mami, vezi ca ti s-a rupt firul" si ascundea foarfeca la spate... va dati seama daca-l vede asa intins, cred ca s-ar tavali pe el!


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Joi 05 Apr 2012, 3:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : uituca)
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Joi 05 Apr 2012, 9:20 pm

ema, multumesc de incurajari....mult nu mai am dar stau raaau de tot cu timpul....
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Vin 06 Apr 2012, 7:46 pm

Gata fetele, blocat, imbracat. pozat...si postat!!
Am masurat dupa blocare, 195 cm lungime si 51 latime, cam lung ,zic eu!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am pus multe poze, asa ca sa nu fi iesit azi afara degeaba pt a ma fotografia, e o zi ploioasa si am pandit un pic soarele sa iasa,( nu bagati in seama coafura, vantul e de vina!!) wink
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 06 Apr 2012, 8:00 pm

Felicitari,Emancita,e foarte frumos.Mie nu mi se pare lung.Sa-l porti cu drag.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Vin 06 Apr 2012, 8:51 pm

emancita....ce frumusete....felicitari!!!!, sa il porti cu drag....
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Vin 06 Apr 2012, 9:01 pm

mie imi place foarte mult cum a iesit.modelul superb.culoare superba .felicitari
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Vin 06 Apr 2012, 10:19 pm

Mutlumesc tare, tare mult!! pupi Am lucrat ceva timp la el, dar
a meritat!!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Vin 06 Apr 2012, 11:18 pm

Emma acu' am vazut si eu lucrarea ta finala.
e suuuperb!!!
foarte frumos ti-a iesit!parca are culoare magnoliilor sau a liliacului deschis.
si culoarea imi place mult de tot!
Bravo!
sa- l porti sanatoasa!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de firicel Vin 06 Apr 2012, 11:32 pm

Emma,te-ai ales cu un sal superb cu care vei fi invidiata de multe persoane wink Sa-l porti sanatoasa!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de dorina64 Sam 07 Apr 2012, 9:02 am

Frumos salul Ema si tu la fel! A meritat munca ,sa-l porti sanatoasa!
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de samo99ro Sam 07 Apr 2012, 9:19 am

Super! Emmancita, nu e prea lung. Te imbraca foarte bine. Asta e si scopul unui sal. Si culoarea e dulce. Eu am un fix cu culorile.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 25 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 31 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB