Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 19 din 31 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de dana_ana23 Vin 17 Feb 2012, 7:04 pm

Dupa cate frumuseti am vazut aici aproape ca mi-e rusine sa pun etola mea simpla,pt amatori, model ,,coada de peste'', dar ma risc: deja am putat-o si am fost f mandra de ea si de mine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 17 Iun 2012, 3:44 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
dana_ana23
dana_ana23
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 60
Localizare : iasi-stuttgart
Data de inscriere : 12/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Vin 17 Feb 2012, 7:09 pm

Dana e superba etola ta!
poart-o cu placere ca e frumoasa si are o coloare ,de parca e ,,cerul de la Venetia''! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Vin 17 Feb 2012, 7:11 pm

Dana mie imi place ti-a iesit foarte frumos.deja ai si purtat-o?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 17 Feb 2012, 7:13 pm

Dragelor si eu am terminat etola-fular la inceputul sapt ,am intins-o(Danida eu am pus-o pe pat peste un cearceaf indoit si un prosop mare si gros,am intepat cu ace cu gamalie).Am facut si 2 brose floricele sa poata fi prinsa;de incheiat eu am facut-o normal(desi nu este o frumusete)pentru ca nu m-am priceput deloc la colturi si margini atasate sau in alt fel.dana_ana si eu tot cu coada de peste am lucrat pt ca a mers usor de la proba si mi-a si placut.Deci...bravo noua,tuturor!Mari ochiul meu (de neprofesionosta ce-i drept) nici nu distinge marginea...mi se pare ca f in regula pupi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de dana_ana23 Vin 17 Feb 2012, 7:16 pm

MULTUMESC DIN SUFLET FETELOOOOOOOR!!!!!! kiss hug Merci Merci Merci
dana_ana23
dana_ana23
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 60
Localizare : iasi-stuttgart
Data de inscriere : 12/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Vin 17 Feb 2012, 7:16 pm

mari...mie imi place cum a iesit si inteleg cata munca si nervi ti-au trebuit pentru a ajunge aici...
dana...si mie imi place mult etola...sa o porti cu mare drag...
cris...ce frumoasa a iesit si a ta...si ce culoare dulce ai ales...

sunt regretabile toate aceste neintelegeri si eu cred ca sunt in asentimentul tuturor fetelor implicate in proiect cand spun ca "Ioana, apreciem mult de tot ajutorul tau dezinteresat".....
frumos ar fi fost sa se pastreze pana la final vraja si entuziasul de la inceputul acestui proiect....dar, cum spunea cineva inaintea mea, e greu sa multumesti pe toata lumea....
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de dana_ana23 Vin 17 Feb 2012, 7:42 pm

Superba Cris :si culoarea si pitica.. si-i vine grozav!Sa o poarte cu placere!
Ideea cu brosa e super, acum ma apuc si eu sa tricotez una din acelasi mohair cu etola.
ptr.mario-Avand zilele astea un eveniment bineinteles ca mi-am luat etola (ca doar muncesc de atat timp la ea)am sucit-o, am invartit-o,am tras-o de cate un colt si am prins-o pe un umar, dar cu o brosa obisnuita, acum fac ceva dupa ideea lui Cris!
Sa purtati cu placere tot ce ati facut si multumesc Marlen pentru proiect! Astept cu nerabdare proiectul urmator!!
multumesc kmn pt cuvintele frumoase! hug Merci
dana_ana23
dana_ana23
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 60
Localizare : iasi-stuttgart
Data de inscriere : 12/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Vin 17 Feb 2012, 8:00 pm

Dana si Cris, foarte, foarte frumoase etolele! Imi plac mult amandoua si au culori dulci...Felicitari, fetelor! Din tot sufletul spun asta! aplauze aplauze
Mari, imi place cum iese, desi recunosc ca ma depaseste modelul ales de tine. Abia astept sa o vad terminata. Felicitari pentru rabdare si perseverenta!
Cris, m-am gandit si eu la pat, dar e prea lunga Smile Masurata pe jos, dupa blocare, are 2,46 m. hug
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 17 Feb 2012, 9:28 pm

va multumesc mult fetelor ...danida e lunga etola ta,a ioanei are cam 1,20m,deci la jumatate din a ta,asa ca a mers.Dana_ana esti la avansate...etola ta are si margini super,nu doar culoare si model...Sa le purtati cu placere si sa fiti admirate kiss
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Vin 17 Feb 2012, 9:35 pm

Mari si mie imi pace foarte mult! Arata frumos si armonios! Abia astept sa-l vad finalizat! Daca-mi permiti o parere, eu nu as mai pune bordura la capetele scurte, pentru a evita celebrele colturi:) Si nu neaparat pentru ca vine o frunza intr-o directie in capul altei frunze asezata de-a curmezisul, ci pentru ca nu vei avea acea margine valurita pana in capat. Adica in continuarea acestei margini valurite de la marginile lungi va veni randul de incheiere sau de montare a ochiurilor de la bordura marginii inguste, rand care este drept. De aceea ma gandesc ca asa cum e acum (adica dupa ce pui si bordura pe cealalta margine lunga) este suficient si foarte frumos.

Dana sa nu-ti fie rusine chiar deloc! Ti-a iesit foarte frumos, e finut si are o culoare superba! Pe marginile lungi ai facut bumbisori cu croseta?

Cris , esarfa e frumoasa si dulce ca fetita ta! Si cred ca e o placere sa o simti in jurul gatului!
Si nu trebuie sa-ti faci probleme ca nu i-ai facut bordura. Nu e obligatoriu sa aiba bordura lata sau aplicata, mai ales daca e vorba de o esarfa. Cateva ochiuri de punct lenes pe margini sunt ok. Si cateva randuri de punct lenes la fiecare capat, ca sa formeze un chenar impreuna cu ochiurile de margine.

Danida imi cer scuze, nu mi-am dat seama ca de fapt vroiai si o parere, o solutie. Acum ai rezolvat, dar daca in viitor iti iese in cale vreo placa de polistiren, inhat-o rapid. Si daca dai de doua si mai bine:))

Elena incearca sa intelegi notiunile de forum public si de libertate a cuvantului.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de piciul Vin 17 Feb 2012, 10:01 pm

Foarte frumoase toate etolele! Toate proiectele au in ele dorinta de a invata ceva nou, de a purta ceva nou si de a te mandri cu ceva nou! tricot
Iar cu tacerea celor doua zile...a nins cam mult in unele zone, a mai picat curentul electric....si ce adevar exista in "vorbele de duh" urmatoare:
Daca femeile ar conduce lumea, n-ar mai exista razboaie. Doar nişte ţări invidioase, care nu-şi vorbesc.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 17 Feb 2012, 10:50 pm

Multumesc frumos...Marlenei,caci daca nu era topicul deschis nu ii faceam asa o etola frumoasa ioanei,ci doar un fularel simplut.Multumesc mult ...Ioanei,pentru ca e draguta si are idei multe pt toate fetele....fiecare sunteti valoroase in felul vostru si stiu ca vreti sa ne ajutati si sa ne impartasiti din ce stiti voi...asa ca imi pare tare rau sa citesc ce este pe aici...sper sa lucram in continuare fiecare cu ce fir are,cu cat se pricepe si cu ce invata de la cineva mai bun si mai cunoscator Va pup pe toate harnicutele si ...spor la lucrat prietenie
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mykya Vin 17 Feb 2012, 10:56 pm

Si eu sper ca proiectul sa mearga in continuare. Apropos de proiect Marlen: am renuntat la etola Gail, mi s-a parut cam grea pentru cat ma descurc eu, am desirat cei 40 cm pe care ii lucrasem si am inceput Triinu. Am montat-o tot pe ochi vii numai ca mie mi se pare ca ar fi trebuit sa incep cu bordura, iar eu am inceput cu modelul. Ce sa fac? Aleg alt model de bordura sau il fac pe cel din cartea Knitted lace of Estonia dar la sfarsit? Se mai aseaza? Imi cer scuze daca intrebarile par banale dar pentru mine tricotatul este inca limba straina.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 17 Feb 2012, 11:09 pm

@mykya,
draga mea, ai explicatiile complete ? sau ai cartea - ca acuma nu mai stiu- e si mai bine.
etola triinu se incepe pe ochi vii fiindca se termina la final cu coltii de margine si in partea opusa (ramasa de la inceput) NUMAI coltii de margine trebuie sa fie in sens opus, deci se lucreaza pe ochii eliberati.
am cautat explicatiile sau poza, dar nu le gasesc acum. daca nu se intelege ce am vrut sa iti spun, zi-mi si mai postez o data totul.

@uca,
imi pare rau ca atat ai inteles. eu nu te cunosc si nu stiu cum s-a comportat ioana cu tine personal. pot spune ca nu am nimic cu persoana sa, CI CU TONUL EXPLICATIILOR SALE. daca nu am fost destul de clara, inseamna ca trebuie sa mai invat limba romana.
te rog numai sa fii impartiala, asa cum cere rolul de moderator.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de dana_ana23 Vin 17 Feb 2012, 11:15 pm

ptr Cris..da, ce mai avansata sunt si eu in ale tricotatului!!!!! rade Am invatat de pe acest forum ceva ce mie imi place f mult:,,picot cast on'' si ,,off'' si cu astea defilez de cate ori pot:Astea sunt marginile mele!!
ptr ioana: multmesc Ioana pt aprecieri! hug Pe marginea lunga, am luat fiecare ochi de marginea pe croseta,am facut un ochi normal apoi l-am transferat pe andrea si am incheiat cu ..picot bin off''.(eu nu stiu sa fac aproape nimic cu croseta) ; asa au iesit bumbisorii.Ar fi fost frumos daca la marginea lunga, dupa ce montam ochii, faceam 1 rand de model(fishtail) si apoi incheiam(asa ar fi iesit colturile ca la marginea scurta) dar nu am mai avut rabdare si trebuia sa termin mai repede; era musai sa-mi expun etola la un eveniment! wink Sa fiti iubite fetelor si o seara linistita va doresc!
dana_ana23
dana_ana23
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 60
Localizare : iasi-stuttgart
Data de inscriere : 12/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 17 Feb 2012, 11:19 pm

Postez si incercarea mea de model cu frunze.Am inceput o etola si pt mine dar pt ca iesise prea lata -cam 8o cm- si sigur nu imi ajungea firul am desfacut-o.Dar se vedea fff bine si nu era nici un model greu[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Acum astept sa vad un nou proiect ...poate ma descurc mai bine
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 17 Feb 2012, 11:24 pm

imi pare rau ca ai desfacut.

daca ti-a placut modelul foloseste-l la altceva in viitor : o bluza fara maneca, la o bluza inceputa de la gat raglan, sau la ce te mai poti gandi.

asata e frumusetea diagramelor de dantela " au o multime de aplicatii.

marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 17 Feb 2012, 11:29 pm

OOOOOOOOO intru la avansati...as vrea eu o bluza tricotata (sau crosetata) dar deja e mult...doar mura in gura si pas cu pas,cu scheme si fiecare ochisor in parte,altfel nu ma descurc deocamdata.Multumesc muuuuult... pupi
Dana dupa mine esti avansata...e mare lucru sa stii sa cauti si sa si faci.Dar ideea Ioanei cu marginea simpla e ok -usurica.
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Sam 18 Feb 2012, 11:12 am

wow....eu de trei zile sunt bolnava cu febra si nu am mai intrat pe forum , si acum sunt socata.....parca e razboi Sad

dana, cris, mari foarte frumos v-a iesit, cred ca va aduce satisfactie si bucurie Smile sa fie purtate cu placere si bucurie hug ca sa se si vede ca au fost facute

pe mine personal acest topic m-a ajutat....in primul rand ca mi-am facut primul sal din viata mea ( nu mai am altul ,ce sa fac , si tanjeam), in al 2-lea ca l-am si terminat ( ca am o problema cu finalizatul proiectelor) , in al 3-lea ca am invatat foarte multe , in al 4-lea ca am vazut multe idei abordari si asta intotdeauna imbogateste

eu imi doresc sa continuie acest tip proiect, sa ne simtim cu toate bine pt ca in fond facem pentru noi si pt placerea si bucuria noastra , si cum zicea bunicul meu - daca la sf zilei suntem cu 1 secunda mai destepte suntem castigate

Asa ca felicitati fetelor care au finalizat proiecte si mult spor celor care mai lucreaza !

P.S. Shalul gail pe care l-am facut nu sta cu colturi sub nici o forma, a tras si socara mea de el si dupa ce l-a scos din blocaj au sarit coltisori inapoi in 1 secunda, si concluzia a fost ca e de vina mohairul. Pt blocat din incercarile care s-au facut 1. pe prosoape , 2 pe patura , 3. pe polistiren ( din ala pt constructii) am constatat ca cel mai bine e pe polistiren - sta cel mai drept si se usuca mai repede pt ca nu e material care sa absoarba si sa mentina umiditatea, poate ajuta pe cineva Smile
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Sam 18 Feb 2012, 11:48 am

Elena meriti toate felicitarile pentru perseverenta cu care ai incercat atatea variante pentru blocare! Flowers
Ai dreptate, daca ai reusit sa-l prinzi in ace cu colturi, iar apoi ele s-au tras, nu este blocarea de vina, ci firul.
Si mie imi place polistirenul ca suport, si ca sa fiu sigura ca nu patrunde in el nici un strop de apa, l-am invelit in saci de gunoi taiati si i-am lipit cu banda adeziva.

Aaa, atunci cand am de blocat in linie dreapta lunga, ca sa-mi iasa marginile paralele si sa nu o iau cas, imi lipesc benzi adezive de orientare. E mult mai usorsi mai rapid sa tin linia dreapta data de banda adeziva(sau o linie trasata cu un marker) decat sa tot stau mereu sa masor distantele sa ma asigur ca merg drept.
Asa am procedat si aici (am lipit mai multe pentru ca nu am stiut dinainte la ce dimensiuni arata cel mai bine blocat, iar o parte sunt de la imbinarea sacilor)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

24Elena - suntem pe un forum unde ne ajutam reciproc si unde individualismul nu isi are rostul. In alt mod ca sa poti intelege, imi pare rau, dar nu stiu cum sa-ti explic.


ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Sam 18 Feb 2012, 2:23 pm

Pun si eu etola mea, desi sunt dezamagita ca s-a strans la loc cu toate eforturile mele de a o bloca cum trebuie. Sunt insa multumita ca, pentru prima oara, am dus ceva tricotat la capat.

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Ioana, excelenta poza. M-a luminat total. De acum voi sti cum sa fac blocarea. Dupa ce am prins etola in ace m-am gandit ca trebuia sa-mi fi dat niste semne ceva pe cerceaf, dar nu-mi venea sa o mai desfac. Multumesc! (Foarte frumoasa etola ta Smile )
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Sam 18 Feb 2012, 2:27 pm

super danida... arata bestial....de efect aplauze
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Angela2011 Sam 18 Feb 2012, 2:51 pm

Superbă să o porţi cu plăcere. plange
nu stiu daca un ultimi 5 ani voi putea realiza asa ceva.
Angela2011
Angela2011
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 53
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 28/12/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de dana_ana23 Sam 18 Feb 2012, 3:27 pm

SUPERB DANIDA!Foarte frumoasa etola ta si culoarea si modelul...SUPERBA, FELICITARI! aplauze
dana_ana23
dana_ana23
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 60
Localizare : iasi-stuttgart
Data de inscriere : 12/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Sam 18 Feb 2012, 4:27 pm

Danida ti-a iesit foarte frumos salul..sa-l porti sanatoasa si cat mai mult!Dragutelor eu stau cuminte,citesc,ma minunez si astept urmatorul proiect. kiss
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 19 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 31 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB