Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 20 din 31 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Sam 18 Feb 2012, 5:06 pm

Fetelor, ma faceti sa rosesc Embarassed Va multumesc din suflet! pupi
Ioana, ai dreptate, insa acum invat si despre fire, ca habar n-aveam dupa ce sa ma uit ca sa aleg un fir bun. hug
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Sam 18 Feb 2012, 6:02 pm

Pt ca am vazut ca mai am timp pana la finalul de proiect m-am gandit sa fac soacrei mele etola pe care a admirat-o nu stiu cum o cheama,cea cu frunzulitele duble

asa ca m-am apucat , si vad ca merge repejor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

spor la toata lumea!
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 18 Feb 2012, 6:18 pm

Doamnelor, mesajele voastre care nu aveau nici o legatura cu lucrul la acest proiect ci doar sustineau pe X sau Y au fost mutate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de 24elena Sam 18 Feb 2012, 6:59 pm

Eu lucrez la acest proiect mai exact la un sal tringhiular si sper sa ma incadrez in timpul alocat acestui proiect pentru a merge mai departe poate cu viitorul proiect care va fi propus.
24elena
24elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Targu Neamt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 18 Feb 2012, 7:30 pm

buna, fetelor !

personal, va multumesc frumos celor care au avut incredere in mine si mi-au impartasit ideile.

las subiectul pe maini bune, caci sunt convinsa ca veti termina proiectele incepute, asa superficial si prost cum au fost explicate. daca cineva a ramas cu ceva de aici, eu personal sunt multumita. nu am nevoie de alte aprecieri.

celor care au nevoie de mine, stiu unde sa ma gaseasca. adresa mea de mail de yahoo are ID identic cu ID-ul de aici.

va doresc succes pe mai departe si curaj sa intreprindeti noi proiecte si multe alte frumuseti,
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Sam 18 Feb 2012, 8:01 pm

Scriu si aici in atentia moderatorilor de pe sectiune, acest subiect va avea pagini fara numar, pana se termina proiectul initial. Cand o sa am timp unesc ultimul proiect.

Si ca sa fiu pe subiect, lucrez la etola, cu firul de la Ioana, diagrama lui Marlen si sfaturile lui .... Tiana rade mie imi place mult mai mult acum, iese ca o spuma, nu mai zic nimic, o sa va arat poze finale, cat mai curand sper, abia am facut 20 cm... la mine merge mai greu.


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 18 Feb 2012, 10:20 pm

Fetelor mă gândeam că asta seara termin şi eu etola mea (nu mai ştiu până când e termenul limita )dar de joi sunt cu ştefanuta în spital (insuficientă respiratorie ) aşa că nu am mai apucat să fac nimic. Oricum o să duc la capăt acest proiect orice ar fi chiar dacă mai târziu. Vă mulţumesc pt ajutor deoarece la acest proiect am dat peste lucruri noi de care până acum nu auzisem. Spor întârziatelor ca mine. pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Sam 18 Feb 2012, 10:24 pm


Cam asa arata acum etola mea, nu cred ca are mai mult de 20 cm, dar imi place cum iese. Nu mai stiu pana cand era termenul pt acest proiect, dar sper sa ma incadrez si eu pt urmatorul.
Spro celor ce inca mai lucreaza si felicitari celor ce au terminat!!La sfarsit pote punem toate pozele cu produsele gata( sper sa fiu si eu gata curand, merge greu lucrul la mine...) hug
Marlen , nu te retrage, cum ramane cu urmatorul proiect??
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Sam 18 Feb 2012, 10:40 pm

si eu mai am muuult pana termin,dar macar imi place ce iese!
frumoase etole au terminat fetele ,superbe!
Emma nu se vede etola ta. si eu tot vreo 20 cm am lucrat,dupa ce am stricat de nu stiu cate ori,diferite fire!
Adela sanatate copilasului! si al meu Cri,a fost bolnav, o saptamana intreaga a lipsit de la scoala si nici acum nu e bine. noroc ca luni si marti sunt liberi, cu carnavalul!
spor la lucru in continuare!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Sam 18 Feb 2012, 10:53 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


poate acum merge
Pufoi, la ce model te-ai oprit?
Sanatate copilasilor!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Sam 18 Feb 2012, 11:05 pm

Emma acum se vede si este foarte frumos.
iti iese delicat si finut!
eu fac pohlamajakiri, din cartea trimisa de tine.
dar,vad eu bine si tu lucrezi tot odata,fara cusaturi la urma?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Sam 18 Feb 2012, 11:07 pm

Emma, superb modelul! Minunat! pupi
Elena, foarte frumos iese si etola, la fel de frumoasa ca salul. Iar tu esti o harnicuta! hug
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Sam 18 Feb 2012, 11:16 pm

Multumesc mult, daca ma laudati asa o sa am mai mult spor!! rade
Deocamdata nu am cusaturi, am inceput cu marginea, apoi modelul si o sa fac la sfarsit margine cusuta, ca asa se vede acolo modelul.
Acum...nu stiu eu ,dar o sa incerc sa fac la sfarsit dantela lucrata in sens invers,ce ziceti, fetele, are sens ce zic eu aici?? Dupa ce fac modelul central sa continui cu marginea dantelata, dar in sensul invers decat cel cu care am inceput?? Smile Cred ca am luat-o razna, asa-i?
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Dum 19 Feb 2012, 12:12 am

As vrea sa imi cer scuze fata de voi pentru toate discutiile aparute. Daca considerati prezenta mea inoportuna va rog sa-mi spuneti, nu as mai vrea sa apara alte probleme.

Dar pana atunci, mergand pe principiul "nu stiu daca voi ma vreti, dar eu va vreau"Smile -

Emmancita iti iese super! Tu zici de fapt sa lucrezi diagrama bordurii de la coada la cap, in continuarea partii centrale? scratch

Elena foarte frumos! Pun o intrebare la modul cat mai serios, va rog nu dati cu rosii - la ce tip de bordura te-ai hotarat?

Diada ne-ai facut curioase si apoi ne lasi asa? Atunci spor la lucru, sa termini cat mai repede ca sa vedem despre ce e vorba:)))

Adela, Pufoi multa sanatate piticilor, sa se faca bine cat mai repede!

Frumos modelul pe care ti l-ai ales, Pufoi!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Dum 19 Feb 2012, 12:33 am

Asta zic, Ioana, dar deja m-am desumflat, acum stiu ca nu-mi va iesi bine, o sa fac tot separat.
Pufoi, am cautat modelul ales de tine, e foarte frumos, poate ne arati si ce ai lucrat pana acum!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Dum 19 Feb 2012, 12:49 am

Emma sigur ca arat ce am lucrat,dar prefer sa fac poze maine pe lumina,pentru ca firul e galben si apar ,la un moment dat niste degradeuri ,abia sesizabile cu alb.
esarfa mea nu e prea lata,dar imi place asa cum e si nu mai stric,ca faceam un pulover de cand tot stric la esarfe... wink
Ioana multumim frumos! pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Dum 19 Feb 2012, 1:43 am

Emma arata foarte frumos , nu imi dau seama despre ce vorbesti cum e cu diagrama, dar mie imi place cum arata Smile

Ioana nu m-am gandit la bordura, in modelul/poza pe care l-a vazut soacra mea nu era margine , Pecan Grove e modelul, si ea e beneficiarul Smile. Am vazut ca se poate face , in explicatia pentru Mari, dar nu stiu ce margine sa aleg. Ai dreptate ca daca planifici cu grija iese totul mai cursiv, eu ma cam arunc . Mi-a spus ca ii place , si hop m-am gandit sa ii fac surpriza Smile dar sigur se aranjeaza mai bine cu margine. Ce zici ca s-ar potrivi mai bine?
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Dum 19 Feb 2012, 8:48 am

Emmancita iti iese ceva deosebit, foarte frumos.ADELA si PUFOI sanatate piticilor sa se faca repede bine .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Dum 19 Feb 2012, 9:29 am

fetelor...ce frumuseti v-ati pus sa faceti....felicitari....imi plac toate , toate ....
diada...ce curioasa m-ai facut!!!!!
eu am mai inaintat un pic...etola mea masoara acum 60 cm ...incet dar sigur,nu? Smile
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Dum 19 Feb 2012, 10:40 am

Elena nu are neaparat nevoie de bordura, mai ales daca este esarfa. Dar am crezut ca vrei bordura pentru ca am vazut ca nu ai facut chenar din punct lenes, pe margini ai ochiuri fata si atunci m-am gandit ca vei adauga ceva acolo ca sa nu se rasuceasca.
Esarfele de obicei nu au bordura de jur imprejur, ci doar la capete, dar daca te hotarasti sa-i faci, ma gandesc ca una mai ingusta si simpla ar fi cea mai potrivita, ceva care sa inlocuiasca chenarul de punct lenes.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Dum 19 Feb 2012, 11:41 am

Emmancita iese superba etola ta....are coltisorii frumosi,e incadrata la mare fix si lucrata ffffff bine...are si bumbisori...bravo tie... hug
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Dum 19 Feb 2012, 2:36 pm

oare pentru o etola de vara ce fir s-ar potrivi?
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Dum 19 Feb 2012, 4:46 pm

Pai eu o sa folosesc lana, ca e firul subtire si ma gandesc ca e potrivit pentru serile mai racoroase.
Altfel, cred ca matasea e foarte potrivita, sau un amestec de lana si matase, ca se se combine calitatile fiecareia.
Am vazut o data si din fir foarte subtire de bumbac, dar mie cred ca mi-ar fi frica sa folosesc, pentru ca ma gandesc ca se poate deforma.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Dum 19 Feb 2012, 5:21 pm

ioana, matasea nu se deformeaza daca e lucrata singura?...nu stiu, nu am lucrat acest fir pana acum...
si ce fel de fir de lana ai, subtire?
eu in mercerie am gasdit un singur fel si mi s-a parut destul de grosut pentru asa ceva...
multumesc pentru raspuns...
etola ta rosie cu ce fir e lucrata?
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Dum 19 Feb 2012, 6:41 pm

Nici eu nu am lucrat cu matase 100% pana acum, dar am vazut saluri lucrate din ea si aratau foarte bine. Nu cred ca se mentin la fel de frumos ca lana, dar cred ca mai bine decat bumbacul. De asta ziceam ca un fir din amestec de lana cu matase ar combina calitatile fiecareia. Adica lana ar da stabilitate si memorie, iar matasea luciu si finete.
Salul rosu e din fir de alpaca 100%, si avea 400m/50g, e maricel, are 183cm/58cm si mi-au intrat 104g, daca imi dadeam seama la timp il scurtam cu o repetitie de frunze in centru,ca sa ma incadrez in doua sculuri, sa nu mai trebuiasca sa mai iau un al treilea pentru atat de putin.

Pentru Triinu firul pe care-l am are 1097m/100g, e si mai subtire decat cel de alpaca, de asta ma gandeam ca e potrivit pentru serile racoroase de vara.
Fire atat de subtiri din pacate nu am vazut pe nicaieri la noi in mercerii, nu se aduc, probabil ca se gandesc ca nu s-ar cumpara, desi eu sunt convinsa ca s-ar gasi multe persoane interesate. Eu le iau de pe net, transportul costa echivalentul a aprox. 20-25 de lei, iar ca pret 100g costa echivalentul a aprox. 60 de lei. 80-85 de lei pentru un sal dantelat deosebit pe care-l voi avea o viata eu zic ca merita, mai ales ca nu lucrezi in fiecare zi asa ceva.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 20 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 31 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB