Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyIeri la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

+127
danida
valentinadof
mb09
Adighh
eriliana
cocav
aisha
chandler850
ancamc
violetas
tadok
Cristina Munteanu
mari01
victoria2006
alessia2007
marina40
myky7robc
67dana
mnarcisa
manu7
pufoi
AnaMariaL
b_blondutza18
avramzenoviva
danielabordei
mya21_ro
vickyb
voicu silvia
amoni
tiana
anielle
ivanovici_lili60
dana_ana23
clearence
georgeta.prnic
mimiady63
arianalaura
anamaria79"
cami26
sabinatudor73
ancsemira
jade84
EuIrinuca
cerasela anca
shtefania_g
geo
camelia-vasilica
andegelia
emmancita
liones08
Gabiuta
antonina
yoannacri
danadana19
europolis
teisoara
nicol.riforp
Serban Valentina
Zana Mica
oana87
ninatopor
squirrel
Luncasu Mihaela
lennny
mariah_stc
Karina33
marlen372001
emi
rosita
cozma felicia
Cristache
irish05
daniela60
letho
mihaelavama
ancush
Nicoleta Irimescu
adriataras
Biene
iuliana72
Anusca
ivanoiuadela9
T_mihaela
ioana soare
kmn
Maria51
emilia g.
micheline
tinassyliliana
iozefina
cristina_84
mariaz_09
Andata
MagdaMarin
nanini
ramona75
roxanna
tita ana maria
dicioanacris
anka_gabi
cory74
Uca
rebela26
stoy
24elena
corina corina
miha02
firicel
geta76
norelif
odrina
symos
Giobsy
aba
mykya
Dionisia
Ruth
doraly
canadianca50
loreroli
HERMYNNA
Ana Maria
SilviaDumitrescu
samo99ro
crina68
Anuk
MihaelaT
131 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Oct 2011, 10:21 pm

Pai aici, daca partea de deasupra torsadei este lucrata de jos in sus, adica cu ochiuri ridicate din marginea torsadei, scaderile se pot face obisnuit, distribuite uniform de-a lungul randului. Randurile scurte mergeau daca si partea de pe umeri era lucrata de-a curmezisul, impreuna cu torsada. Asa ma gandeam ca e partea cu zmeurici de la modelul Silviei, dintr-o bucata cu torsada.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de europolis Joi 13 Oct 2011, 10:38 pm

Multumesc mult Uka si Ioana pupi
Va spun ce am inteles pana acum: banta aceea cu torsade se face separat drept (aici o sa mai am intrebari la imbinarea torsadelor mari cu cele mici) apoi iau ochiuri si lucrez in sus scazand si inand jos crescand.
O sa va rog sa ma secondati ca nu prea stiu sa tricotez Merci
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Joi 13 Oct 2011, 10:43 pm

Ioana, aşa e cum spui tu, cu scaderi obişnuite, mi-am dat seama de greşeală acum şi când am venit să editez am găsit mesajul tău. Smile Oricum eu încă nu stăpânesc tehnica cu rânduri scurte, încă nu am reuşit să mă prind cum se lucrează şi cum trebuie scăzut sa prindă o anumită formă. scratch

Euro, cred ca am văzut diagrama torsadei într-un album, o să o caut şi o postez.


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de europolis Joi 13 Oct 2011, 11:05 pm

Uka, ma omori cu diagrama, eu stiu in cuvinte (pe dos, pe fata, iei ochi fara sa lucrezi, lucrezi doua, etc) diagrama pt mine la tricotat e chineza. Am vazut si eu niste diagrame acolo da....nu-mi spun nimic Sad
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Oct 2011, 11:18 pm

Europolis iti explicam noi semnele in cuvinte multe:) Ai sa vezi ca dupa ce le-ai inteles (mai ales dupa ce faci si niste incercari cu andrelele) o sa te uiti la diagrama si o sa vezi cum sunt de fapt desenate torsadele.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty BUNA SEARA!

Mesaj Scris de danadana19 Lun 17 Oct 2011, 8:39 pm

MA BUCUR CA V-AM GASIT! LUCREZ O CACIULITA PTR.NEPOTICA DE 2 ANI SI AM UITAT CUM SA FAC UN CIUCURE !!! MA AJUTA-TI?
danadana19
danadana19
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : taranto
Data de inscriere : 17/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de mykya Lun 17 Oct 2011, 11:35 pm

Danadana19 uite aici un tutorial:

mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty bolerouri sau poncho

Mesaj Scris de yoannacri Mar 18 Oct 2011, 12:34 am

As dori sa mi spuneti cum se face un model de bolero tricotat si unul crosetat cu detalii tehnice sa pot intelege.Multumesc anticipat!
yoannacri
yoannacri
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : arges
Data de inscriere : 17/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Giobsy Mar 18 Oct 2011, 8:03 am

Yoannacri, decat sa astepti, mai bine cauta prin subiectele discutate aici. Atat la "resurse si linkuri" cat si la "poze pentru inspiratie" vei gasi o sumedenie de modele. De asemeni, Picasa este o sursa nesecata de inspiratie.
Trebuie doar sa cauti.
Spor!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de antonina Mar 18 Oct 2011, 12:42 pm

va rog, dacă se poate, să mă ajutaţi şi pe mine cu acest model:
- cum se fac aceste torsade, dacă are cineva schema
- cum credeţi că este lucrat spatele, are model ca şi pe faţă?
- cum este lucrată măneca în partea de sus că pe umăr nu se vede nici o cusătură, iar la gât marginea pare indoită în interior!
mulţumesc anticipat![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

antonina
antonina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : romania
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de europolis Mar 18 Oct 2011, 9:48 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Deci, din ce stiu eu a lucra cu andrelele am incercat modelul asta si a iesit..varza
scratch
Explicati-mi si mie in cuvinte diagrama va rog ca mor cu ea de gat Sad

Am uitat sa va spun ca nu0mi dau seama daca asta e diagrama modelului, erau asa multe acolo si toate asemanatoare.


Ultima editare efectuata de catre europolis in Mar 18 Oct 2011, 9:54 pm, editata de 1 ori (Motiv : addagio)
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 18 Oct 2011, 10:30 pm

Eu nu ma pricep la diagrame dar este simplu de facut.Sunt opturi /torsade care sunt mai mari sau mai mici in functie de cite rinduri lucrezi.Nu stiu sa explic stiu numai sa fac Smile .Da o fuga sa iti arat rade
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 18 Oct 2011, 10:37 pm

Gabiuta stati sava lamuresc eu mai exact ce nu stie europolis. De sucit le suceste pana la urma ca in poza nici asta nu a facut corect dar am reusit sa o faca sa inteleaga (cred eu) Problema cea mare este la departarea si apropierea drugilor de pe margine. Modul de a lua ochiurile in asa fel incat sa se departeze/apropie frumos de drugii din mijloc wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Mar 18 Oct 2011, 10:43 pm

Europolis:

unde scrie "pala" este torsada lucrata de-a curmezisul.

"entremeio central" este diagrama pentru lantisorul acela

"corda central este diagrama pentru "codita impletita" mai mare
"corda lateral" este diagrama pentru codita impletita mai mica

semnele sunt asa (pentru ca nu le pot desena le scriu in ordina in care sunt trecute si acolo):

semnul 1: ochiul se lucreaza pe fata in randurile fata si pe dos in randurile dos
semnul 2: ochiul se lucreaza pe dos la randurile fata si pe fata la randurile dos

semnul 3: pare a fi ochi rasucit (desi eu stiam alt semn pentru el), daca gresesc sa ma corectati va rog
semnul 4: se trec doua ochiuri fata pe o andrea de rezerva si se tin in spatele lucrului, se lucreaza urmatoarele doua ochiuri pe fata, apoi se lucreaza cele doua ochiuri de pe andreaua de rezerva (torsada de 4 ochiuri spre dreapta)

semnul 5: se trec doua ochiuri fata pe o andrea de rezerva si se tin in fata lucrului, se lucreaza urmatoarele doua ochiuri pe fata, apoi se lucreaza cele doua ochiuri de pe andreaua de rezerva (torsada de 4 ochiuri spre stanga)

semnul 6: se trece un ochi dos pe andreaua de rezerva si se tine in spatele lucrului, apoi se lucreaza urmatoarele 4 ochiuri pe fata, apoi se lucreaza ochiul de pe andreaua de rezerva pe fata.

semnul 7: se trec patru ochiuri fata pe o andrea de rezerva si se tin in fata lucrului, se lucreaza urmatorul ochi pe dos, apoi se lucreaza cele 4 ochiuri de pe andreaua de rezerva pe fata.

semnul 8: se trec 4 ochiuri fata pe o andrea de rezerva si se tin in spatele lucrului, se lucreaza urmatoarele 4 ochiuri pe fata, apoi se lucreaza cele 4 ochiuri de pe andreaua de rezerva pe fata. (torsada de 8 ochiuri spre dreapta)

semnul 9: se trec 4 ochiuri fata pe o andrea de rezerva si se tin in fata lucrului , se lucreaza urmatoarele 4 ochiuri pe fata, apoi se lucreaza cele 4 ochiuri de pe andreaua de rezerva pe fata(torsada de 8 ochiuri spre stanga)

semnul 10: se trec 3 ochiuri fata pe o andrea de rezerva si se tin in spatele lucrului, se lucreaza urmatoarele 3 ochiuri pe fata, apoi se lucreaza cele 3 ochiuri de pe andreaua de rezerva pe fata. (torsada de 6 ochiuri spre dreapta)

semnul 11: se trec 3 ochiuri fata pe o andrea de rezerva si se tin in fata lucrului , se lucreaza urmatoarele 3 ochiuri pe fata, apoi se lucreaza cele 3 ochiuri de pe andreaua de rezerva pe fata(torsada de 6 ochiuri spre stanga)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 19 Oct 2011, 7:24 am

Partea de sus nu este lucrata separat si cusuta dupa aceea?
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de iuliana72 Mier 19 Oct 2011, 7:47 am

asa cred si eu gabiuta este facuta separat
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Mier 19 Oct 2011, 8:09 am

antonina a scris:va rog, dacă se poate, să mă ajutaţi şi pe mine cu acest model:
- cum se fac aceste torsade, dacă are cineva schema
- cum credeţi că este lucrat spatele, are model ca şi pe faţă?
- cum este lucrată măneca în partea de sus că pe umăr nu se vede nici o cusătură, iar la gât marginea pare indoită în interior!
mulţumesc anticipat![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


- sunt torsade fara ochiuri pe dos, poti stabili tu singura cand si unde sa le intercalezi pentru a iesi fluturasi mai mari sau mai mici

- spatele este lucrat la fel cu siguranta, altfel ar fi disproportionat

- este lucrat drept, fara rascroieli pentru brate, iar peste umeri ochiurile sunt incheiate cu "grafting stitch/kitchener stitch"

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Mier 19 Oct 2011, 9:28 am

Ioana, esti o comoara, ca totdeauna. Acum chiar ca-mi vine sa-l fac si eu. Si e caramel. O nuanta tare dulce.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 19 Oct 2011, 10:37 am

Sunt autorizara de europolis sa spun " multumesc Ioana Soare ! Am deslusit Modelut in urma explicatiilor tale" M-a sunat si mi-a spus sa iti transmit ca nu mai avea rabdare pana diseara cand venea de la servici. hug pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 19 Oct 2011, 1:09 pm

Gulerul se rasuceste inauntru din cauza torsadei ! Este frumos !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de europolis Mier 19 Oct 2011, 5:38 pm

Am venit de la servici si iti multumesc Ioana si personal pupi uite proba de lucru Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 351247
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Postez si lucru real, cred ca-mi trebuiau andrele mai groase fiind lana un pic toarsa (mai ne-toarsa) dar, asa lucrez in continuare Smile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre europolis in Mier 19 Oct 2011, 9:44 pm, editata de 1 ori
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Va salut si va cer ajutorul!

Mesaj Scris de liones08 Mier 19 Oct 2011, 9:27 pm

Salut,fetele! Tocmai mi-am facut cont pe site-ul asta si mi se pare foarte bun. Imi poate da si mie cineva, cateva sfaturi sau un tutorial sa-mi pot confectiona si eu o bascutza franztuzeasca? Este orasul plin de ele dar nu se compara cu satisfactia ca ai facut-o cu manutza ta. Multumesc! Va pupa fata
liones08
liones08
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Mier 19 Oct 2011, 9:30 pm

Liones,in primul rand,Bine ai venit pe forum si iti doresc sedere luuuuuuuuuunga si productiva! pupi
Apoi,eu una nu stiu cum arata bascuta frantuzesca asa ca nu stiu sa-ti explic modelul Smile Poate dai cateva detalii si expertele noastre te vor ajuta cu modelul! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de antonina Mier 19 Oct 2011, 9:32 pm

Ioana, mulţumesc frumos pentru raspusurile primite!
Sper să reuşesc!
antonina
antonina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : romania
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Mier 19 Oct 2011, 9:42 pm

Ti-a iesit super Euro, spor la pulover, sigur o sa-ti iasa! hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB