Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyIeri la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

+127
danida
valentinadof
mb09
Adighh
eriliana
cocav
aisha
chandler850
ancamc
violetas
tadok
Cristina Munteanu
mari01
victoria2006
alessia2007
marina40
myky7robc
67dana
mnarcisa
manu7
pufoi
AnaMariaL
b_blondutza18
avramzenoviva
danielabordei
mya21_ro
vickyb
voicu silvia
amoni
tiana
anielle
ivanovici_lili60
dana_ana23
clearence
georgeta.prnic
mimiady63
arianalaura
anamaria79"
cami26
sabinatudor73
ancsemira
jade84
EuIrinuca
cerasela anca
shtefania_g
geo
camelia-vasilica
andegelia
emmancita
liones08
Gabiuta
antonina
yoannacri
danadana19
europolis
teisoara
nicol.riforp
Serban Valentina
Zana Mica
oana87
ninatopor
squirrel
Luncasu Mihaela
lennny
mariah_stc
Karina33
marlen372001
emi
rosita
cozma felicia
Cristache
irish05
daniela60
letho
mihaelavama
ancush
Nicoleta Irimescu
adriataras
Biene
iuliana72
Anusca
ivanoiuadela9
T_mihaela
ioana soare
kmn
Maria51
emilia g.
micheline
tinassyliliana
iozefina
cristina_84
mariaz_09
Andata
MagdaMarin
nanini
ramona75
roxanna
tita ana maria
dicioanacris
anka_gabi
cory74
Uca
rebela26
stoy
24elena
corina corina
miha02
firicel
geta76
norelif
odrina
symos
Giobsy
aba
mykya
Dionisia
Ruth
doraly
canadianca50
loreroli
HERMYNNA
Ana Maria
SilviaDumitrescu
samo99ro
crina68
Anuk
MihaelaT
131 participanți

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Zana Mica Dum 09 Oct 2011, 8:44 am

Buna ziua tuturor!

tricot Am si eu o rugaminte la voi: vreau sa tricotez caciulita aceasta ca o prajiturica dar nu stiu ce model este acela in relief imediat unde incepe culoarea alb dupa maro.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri Merci


Ultima editare efectuata de catre Zana Mica in Dum 09 Oct 2011, 9:20 am, editata de 1 ori
Zana Mica
Zana Mica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2009

http://www.crazydesigns.ro

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ninatopor Dum 09 Oct 2011, 8:58 am

Nu vad caciulita
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 64
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Zana Mica Dum 09 Oct 2011, 9:16 am

@ninatopor eu o vad , trebuie asteptat un pic, nu se vede imediat daca e conexiunea mai lenta.

LE: Am marit poza, poate se vede mai bine
Zana Mica
Zana Mica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2009

http://www.crazydesigns.ro

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ninatopor Dum 09 Oct 2011, 11:52 am

Cred ca modelul care te intereseaza pe tine este un mod aparte de a incheia randurile pe care il poti invata de aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Incepi caciulita de sus, o inchei in stiulul explicat mai sus, apoi iei ochiuri pentru partea maro. Fa practica totusi pe un esantion ca sa vezi ca este ce-ti trebuie. Spor la treaba! kiss
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 64
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Dum 09 Oct 2011, 1:36 pm

Numai ca elasticul este lucrat de jos, se vede asta dupa cum sunt orientate ochiurile.
Se poate sa fie lucrate separat si apoi cusute. Si partea crem poate fi lucrata ori de sus ori de jos, in cazul din urma ochiurile se monteaza cu metoda "picot cast on".
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 09 Oct 2011, 1:51 pm

Ioana daca nu te superi pe romaneste cum s-ar traduce si nu ca termeni ,,ca merg la google traslat,, rade rade dar in termeni de tricot .
Stiu picotul de la croset dar la tricot cum se face?
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Zana Mica Dum 09 Oct 2011, 4:15 pm

Multumesc mult ninatopor! E exact ce cautam.
Si ioana soare are dreptate, modelul se numeste Picot Edge Bind Off
Deci Serban Valentina daca te intereseaza, filmuletul de mai sus este varianta tricotata a punctului de croset.

Gata, am inteles si la andrelit cu mine tricot
Multam fain hug
Zana Mica
Zana Mica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2009

http://www.crazydesigns.ro

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ninatopor Dum 09 Oct 2011, 7:01 pm

De asta spune Ioana: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
In aceasta comunitate sunt cateva doamne foarte talentate de la care am invatat o gramada de lucruri, iar Ioana este una dintre ele! Flowers
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 64
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Zana Mica Dum 09 Oct 2011, 9:25 pm

Acum am inteles exact: primul filmulet este pentru Picot de incheiere iar cel de al doilea pentru Picot de inceput. Merci Smile
Zana Mica
Zana Mica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2009

http://www.crazydesigns.ro

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Serban Valentina Lun 10 Oct 2011, 8:14 am


Multumesc Zina Mica si doamnelor ce au postat filmuletele .
Intr-adevar sunt edificatoare pentru explicarea punctului respectiv.
De asemenea subscriu la cele spuse de ninatopor cu privire la Ioana Soare.
Pasionata de ceea ce face dar si lamureste pe toata lumea.
Sa aveti spor in ceea ce v-ati propus sa faceti. hug hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de nicol.riforp Joi 13 Oct 2011, 3:26 pm

Buna,
vreau sa imi impletesc un fular si nu stiu cum se face modelul si nici cum se numeste.As fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

M-am apucat de curand sa tricotez,am niste probleme medicale care ma obliga sa stau la pat si m-am gandit ca ar fi bine sa-mi fructific timpul Smile
Multumesc!


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Joi 13 Oct 2011, 7:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link cu poza)
nicol.riforp
nicol.riforp
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/09/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de teisoara Joi 13 Oct 2011, 5:05 pm

Cred ca tre-am putea ajuta mai multe fete de pe aici pt.ca modelul e f.simplu.Ideea este daca te pricepi cat de cat sa-ti punem o diagrama ceva sau sa iti explicam cu cuvintele noaste.In imagine eu vad o insiruire de torsade simple despartite intre ele de un ochi lenes.Parerea mea wink
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de nicol.riforp Joi 13 Oct 2011, 5:49 pm

da, ma pricep.am incercat sa fac cu torsade dar mi-a iesit doar pe o parte,nu stiu cum sa explic.daca mi-ati putea scrie cum sa fac randurile, ar fi perfect Smile
Multumesc!
nicol.riforp
nicol.riforp
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/09/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Joi 13 Oct 2011, 7:31 pm

Nico, după cum văd, modelul acesta se lucrează așa:
- torsade de șase ochiuri despărțite de un ochi pe dos
Văd că pentru început e făcută o margine cu un ochi pe față și unul pe dos - rândul unu iar rândul al doilea se lucrează cum vin ochiurile lucrate de pe față, după care se continuă cu șase ochiuri pe față și unul pe dos pe fața lucrului iar pe spatele lucrului lucrezi șase pe dos și unul pe față
La prima vedere torsadele mi se par a fi pe opt rânduri.
La al nouălea rând vei lucra și cu o andrea de rezervă pentru a realiza torsadele, astfel rândul îl vei lucra așa: lucrezi ochiul pe dos ( sau marginea pe care ți-o vei face), pui pe o andrea de rezervă primele trei ochiuri pe față dar nelucrate pe care o treci în fața firului, lucrezi celelalte trei ochiri rămase, pe fată, continui cu cele de pe adreaua de rezervă, tot pe față, apoi lucrezi ochiul pe dos continuând așa până la sfârșitul rândului.

Ăsta e sensul torsadelor de mai sus dar dacă vrei și în sens opus atunci treci andreaua de rezervă cu primele trei ochiuri prin spatele firului, le lucrezi pe urmatoarele trei și apoi pe cele de pe andreaua de rezervă.


Sper să te fi ajutat explicația mea. Succes!
Spor la treabă!





_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de europolis Joi 13 Oct 2011, 8:34 pm

Eu m-am indragostit de modelul care l-a pus Silvia la poze pt inspiratie, nu sunt foarte in tema cu tricotatul dar stiu pe fata, pe dos, torsade stiu sa fac dar nu ma prind cum e lucrat sus, cu torsadele pe orizontala. ajutor
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 13 Oct 2011, 8:37 pm

pai torsadele pe orizontale trrbuie sa fie lucrate tot pe orizontala. Adica stai culcata si lucrezi torsade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de europolis Joi 13 Oct 2011, 8:40 pm

Fetelor, scapati-ma de explicatiile Silviei ajutor
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Joi 13 Oct 2011, 8:46 pm

Doamne,unde-s moderatorii aia sa va traga de urechi ca sunteti asa de offtopic rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 13 Oct 2011, 8:54 pm

ca sa nu va plimbati de la un subiect la altul, opun si aici poza cu pricina care i-a cazut cu tronc lui Europolis si care se lucreaza la orizontala pardon pe orizontala rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Joi 13 Oct 2011, 8:59 pm

Silv,nu poti sa o maresti nitelus?Am impresia ca se lucreaza de la partea cu nasturi catre partea cu gauri .Se face ca o capa si appoi se baga andreaua si ridici ochi si tricotezi in jos.Nu stiu sigur daca e asa asta , dar am vazut model asemanator si asa era lucrat Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Joi 13 Oct 2011, 9:00 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Euro, se lucrează separat torsada pentru a o putea aşeza pe orizontală ( ca şi cum ai face un fular să zicem). Te măsori cam cât de lungă o vrei ( ţinând cont şi de banda pentru nasturi ).
După care ori iei ochiuri perpendicular pe lucru şi mergi cu modelul în jos ori lucrezi partea aceea ( de la sub braţ spre poale) separat şi o prinzi la final de partea cu torsada pe orizontală.

Modelul de pe umeri nu îmi dau seama dacă e lucrat de-odata cu torsada sau tot separat.


Silvia ai nişte idei... nu ştiu de unde le tot scoţi!!! rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de europolis Joi 13 Oct 2011, 9:05 pm

Multumesc mult Uka, modelul nu era tocmai asta dar ceva asemanator. Dar nu se creste deloc? Eu m-am gandit ca e separat facut dar nu ma gandeam ca are aceeasi dimensiune.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Oct 2011, 9:14 pm

hmm, cred ca e putin modelata cu randuri scurte partea de sus,pe portiunea cu zmeurici, ca sa iasa un pic mai scurta si sa nu cada de pe umeri. Adica lucrezi randuri incomplete pentru a avea o margine mai lunga, cu mai multe randuri - cea cu torsada, care vine peste brate, si o margine mai scurta, cu mai putine randuri - partea cu zmeurici, care vine peste umeri.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Joi 13 Oct 2011, 9:19 pm

Deci,am avut dreptate dar nu am iesplicat asa frumos ca Uca Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Joi 13 Oct 2011, 9:20 pm

Euro, te referi la asta?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici, în dreptul torsadei nu îmi pare crescut sau scăzut , cum e poziţionată poate nici nu e necesar, nu sunt sigură. Dar de la torsadă în sus, unde e lucrat pe dos, cred că e lucrat cum spune Ioana, cu rânduri scurte.
Eu o singură dată am lucrat în modul ăsta, o căciulă, pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dar în cazul acela nu a fost necesar să înmulţesc sau să scad.


Edit: Firicel, scrisesem în acelaşi timp şi n-am mai modificat, am dat drumul la mesaj.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB