Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

+69
anc@
mihaelavama
MagdaMarin
ancush
Motzu
MihaelaT
ikuta
vero50
Karina33
norelif
geany
dorina64
europolis
anielle
sabinatudor73
melus
cozma felicia
Marry
valentinadof
adelina24
solmizel
Maria51
mykya
lennny
symos
dienutzababy
alinutza_andrei08
viorica
corina corina
violeta25
Serban Valentina
mnarcisa
cristina350
myky7robc
HERMYNNA
ancaiuliana
leia
Nicoleta Irimescu
irish05
Anuk
denis21
Admina
diada
Uca
violetas
MARI_H
canadianca50
piciul
anda81
violeta_10
firicel
mariaz_09
Gabiuta
rosita
bubu85
doraly
stoy
julix_2007
cory74
danadea
aba
emmancita
ioana soare
cris69
mimiady63
rebel
kitty_1973
tantza_m
samo99ro
73 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de symos Lun 21 Feb 2011, 7:38 pm

am sa va arat un pulover de lanicc ....spatele si si manecile sunt uni de lanica ,iar fata esta un "tablou"jaquard cu tot ce mi-a trecut prin cap:
imi permit sa pun a2-a pozapt ca nu sunt un bun fotograf

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de lennny Mier 23 Feb 2011, 7:57 pm

desi in ultima vreme se lucreaza mai mult pentru doamne si domnisoare, indraznesc sa va arat o vesta lucrata pentru cineva drag din lumea barbatilor...e lucrata cu fire rosa. [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de mykya Mier 23 Feb 2011, 9:05 pm

E frumoasa vesta lenny, bravo, si eu vreau sa fac una din lana pentru dragutul meu dar nu m-am aventurat inca la o asa migala. Sa o poarte sanatos!
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de aba Mier 23 Feb 2011, 9:19 pm

Simona, imi place cum ai combinat culorile, sa-l porti sanatoasa.
Lennny, e frumoasa vesta. Modelul e un fel de torsada falsa?( nu stiu cum se numeste, dar cred ca nu ai schimbat locul ochiurilor). aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de Maria51 Mier 23 Feb 2011, 10:28 pm

Dragele mele ,oricat de scumpe sunt tricoteurile din cele mai luxoase si de fite magazine tot mai valoroase sunt cele tricotate de voi.
Va spun simcer am lucrat foarte mult la viata mea , dar cele expuse de voi m-au dat gata,foarte originale.cu gust si de calitate,
Lucru de mana ramane tot lucru.
Bravo! continuati tot asa.
Maria51
Maria51
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : Olt
Data de inscriere : 13/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de lennny Joi 24 Feb 2011, 7:56 am

doamnelor ma bucur ca va place vesta lucrata de mine!...modelul e intradevar putin migalos , cred ca se cheama fagure... am schema pe undeva in calculator, daca intereseaza cineva pe o pun aici. va prietenie pe toate si va doresc o zi minunata!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de samo99ro Joi 24 Feb 2011, 9:11 am

Frumoasa vesta Lenny si culoarea calda. Imi place.
Dupa cate vad eu, cred ca se lucreaza doua ochiuri pe fata, doua pe dos - 4 randuri, apoi se schimba - unde ai lucrat pe fata, lucrezi pe dos si unde ai lucrat pe dos, lucrezi pe fata - inca 4 randuri. Asa-i Lenny?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de bubu85 Joi 24 Feb 2011, 9:15 am

lenny superba vesta
imi place si modelul si culoare,
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de lennny Joi 24 Feb 2011, 9:41 am

samo modelul se lucreaza din doi ochi pe fata si patru pe dos si la fiecare al doilea rand pe fata , ochiurile care sunt pe fata se muta , unul spre dreapta si celalalt spre stanga, peste doua ochiuri lucrate pe dos...nu stiu daca m-am facut inteleasa... cosmina ma bucur ca-ti place! kiss
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de samo99ro Joi 24 Feb 2011, 9:43 am

Da, am inteles. Nu eram foarte departe. Iese foarte frumos asa, gen fagure la aspect. Si foarte usor de facut.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de corina corina Joi 24 Feb 2011, 3:11 pm

Frumos puloverul , Lennny !Imi place cum ai lucrat : uniform . Sa-l poarte sanatos posesorul !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de lennny Vin 25 Feb 2011, 8:45 am

corina multumesc frumos de urare! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de piciul Dum 27 Feb 2011, 4:24 pm

Am pus si eu ce pulovere am lucrat ..pana acum poate inspira pe cineva!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
andrele
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 27 Feb 2011, 5:15 pm

piciul , foarte frumoase , imi place cea visinie pe care vreau s-o fac pina la genunchi sa fie o tunica lunga .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de cory74 Mier 02 Mar 2011, 1:57 pm

Am tricotat si eu zilele astea un bolero pentru fetita mea. Imi place ce a iesit dar parca am sentimentul ca ceva trebuia altfel, nu stiu ce Smile
Diseara cand o sa vina acasa si o voi imbraca-o, poate n-o sa mi se mai para la fel..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc05261p.jpg/
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


La partea de elastic am folosit andrele putin mai groase, cred ca de asta nu-mi place...
Daca reusesc sa-i fac poze imbracata cu el, diseara, va arat; poate aflam impreuna unde am gresit...caci l-am facut dupa o poza..
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de aba Mier 02 Mar 2011, 4:20 pm

Cory, e foarte frumos, mie imi place cum se vede elasticul, in special la guler cred ca se aseaza foarte bine. Felicitari si sa-l poarte cu placere fetita.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de firicel Mier 02 Mar 2011, 4:23 pm

Cory si mie imi place cu ti-a iesit boleroul si nu cred ca este un impediment faptul ca ai tricotat elasticul cu andrele mai groase!Doar sa nu se intoarca el catre "afara"si sa-ti dea din cauza asta batai de cap,in rest e o.k! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de solmizel Mier 02 Mar 2011, 5:18 pm

Ce culoare frumoasa. Sa-l poarte sanatoasa fetita [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de cory74 Mier 02 Mar 2011, 6:11 pm

Multumesc frumos de incurajari..si aprecieri. A venit Lavi acasa si... e super, nu ma asteptam sa-i vina asa frumos.. love (ca nu i-am facut nici o proba, am masurat pe alt pulover)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de firicel Mier 02 Mar 2011, 6:15 pm

Cory,ai dreptate ca-i mai trebuie ceva boleroului:ii mai trebuie un pupic din partea mea ,dar posesoarei boleroului care-i frumusica foc si stie sa puna in valoare obectul tricotat de mama ei! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de cory74 Mier 02 Mar 2011, 6:32 pm

Multumesc, Firicel! S-a mascarit in fel si chip pana am convins-o sa stea normal la poza Smile
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 02 Mar 2011, 6:39 pm

vai ce scumpa de fetita cu un par superb..
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de symos Mier 02 Mar 2011, 7:01 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,foarte frumos boleroul,....fffffffff frumos modelul.....de ce iti faci atatea ganduri?....superb sa-l poarte micuta sanatoasa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de corina corina Mier 02 Mar 2011, 7:05 pm

Draga Cory ,imi place boleroul facut de tine , dar e eclipsat grozav de modelul ala mititel si dragalas . Nu conteaza cu ce o imbraci ca-i sta bine cu orice . Asa ca spor la lucru !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de cory74 Mier 02 Mar 2011, 7:30 pm

Dragele mele, ma bucur taaare mult ca va place! Cat despre fetita ma gandeam ca o vad doar eu frumoasa..ca de...e a mea Embarassed
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB