Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

+11
ramomic
Roxy
victoriacus
avr_dana
mariaz_09
juliennej
andreea_2008
ana_bela
crixuta
deiutza23
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Vin 11 Mar 2011, 8:58 am

Dap, Roxy, asa-i, dar, din pacate, nu putem face nimic. Pe mine asta chiar ca ma supara foarte tare si nu are rost sa ma consum. Mai bine spun pas.
Pupici. Sa aveti o zi minunata.

Si eu m-am vopsit ieri.
O sa pun poze pe grup. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Vin 11 Mar 2011, 1:13 pm

ziua buna!

andrica, e bine asa, o nunta mai mica..la noi, e drept ca doar tata are 6 surori + copiii lor ,din partea tatalui ei, la fel , nu stiu cite surori, deci numa din surori si sintem de -o nunta:))!
ai grija cu raceala!!

cris, relaxare placuta la ai tai si por cu dieta!

ana si roxy sa ne puneti foto!
am citit si eu la bebei din cind in cind,pina la urma fiecare face cum crede ca e mai bine pt copilul ei...asta e!

in seara asta am parent education night, 2 ore, de la 6.30- la 8-30 si sint rupata de la prima ora a diminetii.n-am putut domri mai deloc.iar m-au luat gindurilesi de la 11 nopatea adio somn:((.
nu stiu ce fac azi..
zi faina sa aveti!

ps-azi 36 de saptamini.mi se face stomacul mic cind imi dau seama cit de putin mai e.aseara atita s-a fisticit prin burta ca puteam sa o apuc de un piciorus..
ma cam apuca un fel de teama si nervozitate care imi amentesc cum ma simteam la examenele din faculatate din ro rade
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 11 Mar 2011, 3:52 pm

of, am scris un mesaj urias si l-am pierdut Sad
Is pe fuga, pelcam acusi, nu mai rezum ca nu mai am timp.
Ce ma enerveaza cand patesc asta, offfffff!!!!!!
Spor la diete, pup bebelusii din burtica si din afara burticii, sa aveti un weekend senin Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Vin 11 Mar 2011, 3:59 pm

Juli, e normal sa ai emotii.
Sa vezi ce o sa mai razi cand o sa fii cu Anna in brate. Smile

Cris, lasa ca ne scri tu mesajul ala lung din nou, numa sa nu uiti. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

L.E. Am pus o poza cu noul look.
Ma enerveaza ca nu stiu sa le intorc, asa ca aveti grija sa nu va suciti gatul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Vin 11 Mar 2011, 9:07 pm

seara buna!

ana, f fain noul look.te-ai si tuns, asa-i?
cris, drum bun.

seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Sam 12 Mar 2011, 8:34 am

Neatza
Da, Juli, m-am si tuns, dar acu vreo 3 saptamani. Eram datoare cu o poza. acum arata mai bine freza noua ca-s si vopsita.Smile
weekend fain. Noi o taiem la spa azi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Sam 12 Mar 2011, 5:46 pm

Buna fetelor

Cris weekend placut la ai tai. De luni o sa fiti doar voi, din nou ..ce frumos.

Roxi, bravo pt cele -2 kg. Distractie placuta in familie. Cum e cu soacra?

Juli ..inca un pic. Eu am nascut la 38 de sapt si 2 zile :D , cu toate ca doctora imi spusese cu o seara inainte sa mi se rupa apa ca mai stau cel putin 2 sapt, dar iaca strumful nu a vrut :P

Andrica..pregatiri de nunta...ce frumos hug

Ana cum fu la spa? Eu nu am fost niciodata Sad Imediat ma uit la noua ta tunsoare.
Si eu m-am vopsit sambata trecuta 'ciocolata amaruie' , ca aveam o groaza de fire albe. Eu imi las parul sa creasca , ca de prin 2007 il am doar bob, sau pana la umeri. E vremea sa mai creasca.

....cat de frumos a fost azi.....cu toate ca nu am iesit ca am facut mancare+ curatenie. Maine e programata ieseala.

Un wk placut si calduros , si aveti grija sa nu raciti.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Dum 13 Mar 2011, 9:06 am

Neatza
Vai, da ce liniste pe aici!!!!
Dana, a fost relaxare curata. Am inotat, am facut sauna si m-am relaxat in jacuzy (cred ca asa se scrie Smile ) Cred ca maii lipsea un masaj Smile
Pupici.
Sa aveti o duminica faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Dum 13 Mar 2011, 10:47 pm

Buna fetelor Smile
Culcat kitzun, obositi ca am umblat flendura, am iesit la plimbari, am baxat -nedietetic, of course-per total fain si schimbat rutina.
Mai vreau Smile
Va povestesc eu maine una alta, am trecut sa va salut, vreau sa dorm o saptamana daca s-ar putea Smile...asa, in general, nu neaparat de weekendul asta.
Ana, comentez dupa ce ma uit la poza.
Julie, m-am gandit la tine, parca aproximativ 4 aprilie era data cea mare, nu? paste
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Lun 14 Mar 2011, 12:02 am

seara buna!

faina relaxare, ana! bravo!

cris, pe 9 aprilie, da ' om vedea cind binevoieste sa vina..
fain ca v-ati relxat si plimbat si voi!

aici s-a schimbat ora, am umblat si eu aiurea,facut mincare si cam atita..

o saptamina buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Mar 2011, 12:37 pm

Julie, stiu mamici care au asteptat si peste termen, ca ii placea bebelului la caldurica Smile
Eu sper sa vina Anna la termen si sa nu ti se lungeasca urechile asteptand Smile

LE: gata, am venit de la plimbare, tare frumos e afara, am adormit kitzunul si incerc sa nu adorm si eu ca dupa amiaza nu doarme mult.
Asta noapte a dormit, s-a trezit si tot asa. Sunt tehuie de cap, uffff. Cred ca sunt canii, toooot caninii...
Deci mi-a cam iesit relaxarea pe nas. Bunicii au fost tare incantati sa il vada pe Andrei, noi sambata am fost singurei la niste prieteni, iar duminica am iesit toti cu copiii in parc.
Mancare fara sa ridici un deget, asta e vis erotic de-a dreptul rade
Zice sotul sa mergem mai des Smile
Fug sa mai rontzai si eu ceva Smile. De azi la dieta iar, deci reacomodare la program fara prostii.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 14 Mar 2011, 5:28 pm

buna fete hug .
eu am avut 7 cauze azi affraid si am ajuns acasa cu o durere de cap,am mancat,am luat o pastila si am dormit vreo 2 ore,asa bine a fost.incep sa nu mai am asa emotii,asta atunci cand stiu exact ce am de facut/zis.
dieta nu mai tin,am cam 59-60,ma simt bine cat de cat,burta ma deranjeaza cel mai tare,la fund si picioare chiar sunt ok,dc n-ar fi burta n-as mai vrea nimic.
sambata am fost la ziua unui coleg de gradi,a fost super frumos,m-am simtit tare bine.
maine mai am o cauza,poimaine inca nu stiu,joi avem pregatire la barou,vineri merg cu sotul la tara,sambata nu stiu ce voi face si duminica avem ziua unei matusi si a unchiului,sotul ei,v-am facut rezumatul pe toata sapt,asta dc nu mai intru si va e dor de mine.
JULLI si eu am nascut la 38 sapt si 2 zile si la 38 sapt si 4 zile pe Edy.
ANA bafta cu dieta,nici eu nu am fost la spa,cred ca mi-ar place tare mult,imi place culoarea ta si tunsoarea,eu ca si DANA imi las parul sa creasca ca l-am avut tot pana la umeri de ceva vreme,acum il vreau lung.
va poop si mai vb,sper ca sapt asta,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 14 Mar 2011, 7:48 pm

buna fetelor pupi
ana iti sta foarte bine cu noul look Smile
roxy unde a fost mami tau? bine ca s-a intors
cris ti-a primit plimbarica de week-end?
dana si eu imi las parul sa creasca acum
deiutza se vede ca iti place ceea ce faci, felicitari
julie inca putin pana la marea intalnire, a inceput numaratoarea inversa
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Mar 2011, 7:51 pm

Anaaaaa, mi s-a descarcat laptopul si nu am mai apucat sa iti scriu: parul iti sta super si se cunoaste f bine ca ai slabit. Felicitari!!!!!!! pupi frumos
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mar 15 Mar 2011, 1:40 am

salutare!

eu n-am o stare tocmai roz,aseara m-a sunat fratele meu, pe la 11 ,ora de aici si m-a anuntat ca a murit bunica.n-am dormit deloc,deloc, deloc asta noapte.am mers la sc totusi...
daca nu eram asa avansata cu sarcina, as fi mers in ro,dar asa...

am fost la doctor,bebe tot cu capul in jos e,toate masuratorile- s bune.
am contractii din ce in ce mai inconfortabile.

zi faina sa aveti!

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mar 15 Mar 2011, 11:58 am

Uffff, Julie, imi pare tare rau pentru asta Sad .... probabil iti este greu mai ales ca nici nu poti veni in Romania. Stiu ca suna stupid si greu de facut, dar incearca neaparat sa fii cat mai linistita si sa faci lucruri care te relaxeaza, iti distrag atentia...
E foarte important sa nu lasi sa te afecteze tare mult, Anna poate sa te simta, si e bine mai ales acum ca tu sa ai o stare buna, linistita.
Te rog eu mult sa incerci, e pentru minunea din burtica ta. O sa iti dai seama ca starea ta e importanta mai ales in primele luni ale Anei cand vei vedea ca ea e vesela daca tu esti vesela, si iarasi iti ia starea daca nu te simti bine.
hug hug hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mar 15 Mar 2011, 1:57 pm

Hello
Juli, o imbratisare maaaareeee de la mine. Cris are dreptate. Ai grija de tine. E foarte important ca Anna sa stea in burtica atat cat e nevoie. Ma gandesc la tine. Te pup. Si eu eram insarcinata in 11 saptamani cand a murit un prieten drag. Cred ca v-am spus atunci. M-a simtit piticul. In ziua inmormantarii mi-a fost foarte rau si m-a durut capul groaznic. N-am fost si mai bine am facut. Parca mi-a fost mai usor sa trec peste durere. Adevarul e ca parca nici acum nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat. Si am impresia ca e doar plecat undeva departe. E mult mai bine sa nu-i vezi pe cei apropiati in sicriu. Treci mai usor.
Of!
Merci, fetelor, de aprecieri. hug
Cris, sa sti ca nu am slabit asa de mult, ca si kg, dar se vede bine la haine. Mai am la burta sa mai dau jos. Acolo parca nu vrea si nu vrea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mar 15 Mar 2011, 2:26 pm

Offf, stiu, burta.... Sad
Tot sper sa ma mobilizez si sa ma apuc de abdomene. Poate diseara, ca a reinceput si masajul anticelulitic Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 15 Mar 2011, 2:31 pm

JULLI imi pare rau pt bunica,eu nu am fost apropiata de nici un bunic/bunica asa ca nu pot spune ca te inteleg,dar imi pare rau de suferinta ta,pupici sa treaca supararea pupi pupi pupi .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mar 15 Mar 2011, 8:19 pm

multumesc fetelor!
eu am fost ffff apropiata de ea...mai apropiata decit de mama.ea m-a invatat sa gatesc, sa tricotez , cu ea am vb de baieti pt prima data...am dormit cu ea de la 3 luni si a fost tare buna cu noi...
cind am fost acasa, m-a recunoscut si a plins.eaa avut alzheimer...mama i-a zis ca sint insarcinata si ca pe fetita mea o sa o cheme ca pe ea ...si doar a plins..
adevarul e ca mi-e tare greu si ma doare ceva inauntru doar cind ma gindesc...
stiu ca ma simte pitica,ieri a fost si ea f agitata...
seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Mar 15 Mar 2011, 9:17 pm

Buna fetelor

Juli hug o imbratisare sa treci mai usor peste asta. E greu dar asa e cursul vietii. In curand o sa ai alta "Ana" langa tine. Pupici si sa treci cu bine peste mom. Si eu am fost f apropiata de bunica la care am crescut si la care mergeam in fiecare vacanta....si s-a dus. Au ramas doar amintirile frumoase, si copilaria traita la tara in cel mai adevarat sens al cuvantului.

ANa ...frumoasa relaxare ai avut. Mie mi-e asa dor sa inot, dar nu am mai fost la bazin/piscina de ani Sad . Iti sta super freza si... esti o slaba :P

Deiutza "citesc" o bucurie in spusele tale. E frumos ce faci , esti incantata si asta se simte. Felicitari Smile Copiii sunt la gradi la proigram lung de ai rusit sa dormi? Parca nu erau .

Cris back home in 3, nu? Dupa ce o sa iasa caninii o sa fie mai relaxant, o sa vezi. Iar ti-ai pus"aparatul"de masaj in functiune :P

Andrica termini masterul vara asta, nu?

O sapt faina tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mier 16 Mar 2011, 11:39 am

Buna fetelor
Julie, chiar ai fost apropiata de bunica ta....Eu oricum zic sa gandesti pozitiv, adica: e fantastic ca ati avut o relatie asa frumoasa si ca v-ati bucurat una de alta. Pana la urma, oricum nu suntem nemuritori, din pacate sau din fericire, nu stiu inca. Plus de asta, ai vazut-o cand ai fost in Ro, deci e ca si cum ai fi facut-o fericita. Sunt sigura oricum, dat fiind ca te-a iubit asa de mult, ca isi doreste sa aiba o nepotica fericita si linistita, de stranepotica nu mai zic...
Dana, cum e starea ta de spirit? TI-ai mai revenit?
Da, noi suntem back in 3, iar eu de dimineata pana seara gatesc, spal, sterg si parca nu se mai termina niciodata, offff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Mier 16 Mar 2011, 4:49 pm

Yep Cris, mi-am mai revenit :D Mai ales zilele trecute cu fiind soare si asa frumos, era imposibil sa nu fie o stare de bine de optimism.
Dieta mea merge incet, Ultima masa de seara e foarte usoara - mar, salata sau ceva f putin si deja burtica se diminuiaza. Deocamdata atat. Sper sa mentin ritmul si cu timpul sa mai adaug elemente de dieta/slabit/sport etc/

Oricum de luni am inceput o sapt din plin, ma pun in pat seara tarziu, trebaluiesc si eu o gramada si cad frunta.

Si lucrurile asea casnice daca nu le lasi tu sa faci pauza, nu se termina niciodata . E ca o munca de Sisisf..never ends. Zilnic si mereu de la capat. :D
Ai ajuns la 52,5 Shocked

Acu vin din vizita. Am fost la o prietena care e insarcinata in 7 luni si a luat in sarcina vreo 6 kile. Arata fantastic, iar butica se vede superb.

Iar se srtica vremea ufff . Vreau soareeee vreau primavaraaaa

Va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mier 16 Mar 2011, 5:20 pm

avr_dana a scris:
Si lucrurile asea casnice daca nu le lasi tu sa faci pauza, nu se termina niciodata . E ca o munca de Sisisf..never ends. Zilnic si mereu de la capat. :D
Ai ajuns la 52,5 Shocked


Va poop

Exact!!!!!!! Curat Sisif....asa gandesc si eu pe zi ce trece si constat ca ideal e sa ai in casa covoare parchet gresie pe care nu se vede jegul, ca oricum nu poti pastra perfect.
Eiii, 52,5 aveam acu vreo luna, insa acu am 54 si ma chinui sa ajung la 52.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 16 Mar 2011, 7:37 pm

seara buna!

azi s-a terminat cu toate.a fost inmormintarea si e gata....nu mi vine a crede ca nu mai e,dar nu pot schimba nimic...
azi am plins cit n-am plins intr-un an,dar tot nu schimba nimic situatia..ma simt aiurea de tot...

dana, bafta si bravo ca te tii de dieta.
cris, pierzi tu kilele alea 2.oricum esti slabuta ,so no stress..

seara buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB