Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

+11
ramomic
Roxy
victoriacus
avr_dana
mariaz_09
juliennej
andreea_2008
ana_bela
crixuta
deiutza23
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 09 Feb 2011, 6:03 pm

buna fetele.
azi am avut o cauza de dim,apoi am fost cu o colega la cafea si apoi la o audiere la politie,apoi la birou sa mai fac niste hartii si la 15:30 abia am ajuns acasa.
aseara am mancat doar ce mi-am propus,azi n-am mancat nimic pana la 17,stiu ca nu e bine,dar ca sa slabesc tre sa fiu ceva mai stricta,altfel sta cantarul pe loc si ma depresez rade .
ANA eu nu stau doar la baie cu ceaiul asta,il beau seara pe la 19,2 cani si dim inainte de a pleca de acasa merg la baie si atat.pt mine e super ok.
eu nu ma mai tund vreau sa las parul sa creasca dar m-as vopsi,dar asa se duc banii,zilele astea s-au dus 40 de lei pe ceva neasteptat dar obligatoriu,apoi vine ziua unei colege de birou,tre sa-mi mai iau codurile,offffffff.
in rest totul bine si frumos.
va poop,paaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mier 09 Feb 2011, 6:11 pm

Deiutza, codurile le poti lua de pe net in forma electronica.
Eu am cont pe legalis si ti le trimit, daca vrei. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 09 Feb 2011, 6:17 pm

ANA avem si noi la birou,dar eu am nevoie de ele de multe ori in instanta,in sala si tre sa le am mereu la mine.nu-i vb ca odata le iau,dar inca nu le gasesc modificate,mai caut.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Feb 2011, 12:39 am

salutare

eu am fost la prima clasa la spitalul unde o sa vina bebelina.
cele care ati nascut natural,ati facut injectia aia in spate, epidular, cred ca asa-i si in ro??sau ati nascut fara?
doctorita care ne-a vorbit, ne-a zis ca ea sfatuieste sa o facem ca sa ne butem bucura de venirea bebelui fara a ne concentra pe contractii si durere.
eu vreau sa nasc fara, adica sper sa suport durerea...

ne-au dat un tur al sectiei de nasteri...fiecare camera are un pat, frigider, tv si o persoana poate dormi acolo cu tine.bebele nu e luat de la noi decit pt masuratori si cintarit si apoi sta tot timpul in camera cu tine, ceea ce e super.
per total, pare ok spitalul..sint clase de breastfeeding ,asistenetele vin si te ajuta ,deci eu sper sa fie bine...
acu om vedea..e din ce in ce mai real si aproape momentul..Smile

noapte buna sa aveti! si scuzati intrebarile..Smile
in seara asta m-a pocnit pofta de cipsuri,asa ca am mincat vreo 2 pumni si acu ma simt vinovata..Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Feb 2011, 9:27 am

Neata fetelor frumoaselor Smile
Miroase deja a weekend!!!!!
Julie, nu te simti vinovata....nu cred ca e graviduta sa nu faca porcariute alimentare Smile
Eu in locul tau as fi f linistita, stiind ca nasti acolo. In Ro ai maaaari emotii legate de personal, acolo doar emotiile legate de venirea pe lume a lui bb.
Sa stii ca eu as face tot posibilul sa imi usurez durerile daca as avea posibilitatea asta...Nu am tinut niciodata sa sufar mega dureri ca sa ma laud dupa aceea ce mama tare sunt.
Partea nasoala e ca nu stii daca vei avea o nastere simpla sau nu....deci daca ai nevoie de injectii sau nu.
Ana din cate stiu a nascut destul de usor si frumos, nu-i asa Ana? Iannis l-a asteptat si pe dr sa vina si a fost foarte cooperant Smile. Asta e cazul pe care fiecare mamica si-l doreste.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Joi 10 Feb 2011, 10:45 am

Hello
Da, Cris, eu am nascut foarte usor pe amandoi. N-am facut epidurala. Cand l-am nascut pe Edy, epidurala m-ar fi costat 400 lei noi (4 milioane:zid: etraordinar de mult la vremea aia). Nici nu as fi avut nevoie. Cred ca am mai povestit ca pe mine nu m-a durut nimic. Bine, au fost contractiile, dar n-as putea spune ca au fost dureroase, ci mai degraba deranjante. Contractiile sunt ca durerile menstruale, doar ca ceva mai puternice.
Acuma, cu epidurala asta sunt fel si fel de pareri, dar din cate am auzit de la mamici care au facut-o, iti poate prelungi travaliul, tocmai din cauza ca nu simti asa de bine contractiile. Cunosc o mamica care a facut epidurala si a trecut efectul ei si abia dupa aia a putut naste.
Eu zic (e doar o parere) Juli sa mergi pe ideea de fara epidurala. O sa-ti fie usor ca ai facut sport inainte. Incearca sa-ti controlezi respiratia, ca la alergarea pe banda. Nu intra in panica, nu te hiperventila ca o sa obosesti degeaba. Oricum, personalul de acolo o sa te ajute muuuult. Nu-s ca in ro (ce bine! Smile )
Si cred ca daca nu mai suporti poti cere sa ti se faca epidurala.
E foarte fain ca o sa o ai pe Anna langa tine tot timpul. Ar fi super daca ti-ar lasa-o imediat dupa nastere ca s-o pui la san.
Eu m-am gandit ca daca o sa mai am un bb, o sa discut chestia asta cu dr.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Feb 2011, 12:19 pm

Ana, Julie e o fericita.
Sunt mai mult decat sigura ca imediat se pune bebe la san. E fantastic si ca sa iti desfunde canalele, sa nu mai faci furia laptelui.
Si aici in Iasi au experimentat doctorii ceva de genul cu o amica, dar nu stiu ce s-a ales de experment.
Si eu daca as mai face un bb, as pune altfel problema...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Feb 2011, 12:48 pm

neata si multam fetelor!
eu aveam durerei urite la ciclu.in prima zi ,citeodata nici nu ma puteam misca de durere..sper sa nu fie f rau cu contractiile...dar om vedea. daca nu o sa pot suporta, o sa fac injecetia aia.

pe bebe ii pun pe piept, pt contactul de piele la piele chir de cum au iesit.
daca vrei ,il curata si apoi ti-l dau, sau ti-l dau sa il pui pe piept , sa suga si abia il apoi il cuarata..din momentul in care ai nascut ,e al tau si poti cere/face cum doresti...
il lasa cu tine in camera, non stop, doar daca vrei sa mergi la vreu curs pe care il au acolo, depsre alaptare sau despre cum sa ii faci baie si nu stiu ce mai au, abia atunci il duc in sala aia cu ceilalti bebei.

ieri ,la partertul spitalului, dupa ce am iesit, omul a mers sa -si ia o cafea de la un starbucks ce e in interior..acolo sint niste scaune , fototlii si erau 2 doamne in virsta, romance.una era f sic si f inversunata pe nora-sa si ii povestea celeilalte despre ea:))! ce tare!!! parca eram acasa!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Joi 10 Feb 2011, 3:43 pm

rade rade rade rade
Juli, m-ai facut sa rad cu tipele de la cafenea. Ce tareeeee!!!!!!!!!!

Oh, ce fain ca o sa ti-o lase imediat cu tine. Eu cred ca e tare nasol pentru bb sa fie despartit de mama in primele ore de viata. Bietul omulet nu cunoaste decat vocea si mirosul mamei si dintr-o data o gramada de straini in jurul lui. Sad
Eu zic sa nu-ti faci probleme. Totul va fi bine si sunt sigura ca se vor purta grozav cu tine si cu Anna.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Joi 10 Feb 2011, 5:38 pm

buna

juli...ce super...ce conditii, Asa ceva vezi numai in filme rade LA noi e ca in evu mediu in spitale Sad
Eu am cerut epidurala, dar doctora nu a vrut sa-mi faca ( stateam deja internata de 3 zile cu membranele rupte si apa pe jumate) si a zis ca asa simt mai bine contractiile si o sa stiu cand sa imping .
Si oricum a iesit f repede la a 2a impingere a iesit ca un dop de sampanie rade ...........Bine ca am avut si un travaliu de3 ore f dureros ..dar trec toate

ma pregatesc sa ies cu fetele in oras :D
paaa
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 10 Feb 2011, 8:31 pm

buna seara fetelor Smile

ana am vazut poza cu tine, arati f bine si ai picioare subtiri si frumoase:)

julie nu mai merg la sala ca nu prea mai am timp, s=a desf sala care era aproape de mine si dupa munca 2-3 zile pe sapt ma duc la facultate,in restul mai ies si eu putin....

nu mi-am schimbat look=ul, mi-am luat doar varfurile pt ca vreau sa il mai las sa creasca sa ii dau alta forma si m-am vopsit ca mi se vedeau firele albe zid
si m-am pensat si mi-am facut manichiura Smile am avut un voucher de reduceri si am dar 54 lei pt toate love


week-end placut kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Joi 10 Feb 2011, 11:19 pm

Salutare
Andreea, esti o draguta. Mai am de lucrat la burta. Acolo ma deranjeaza cel mai mult ca s-a adunat grasime muuuuuuuultaaaaaa.
Oho, te-ai tratat regeste. Foarte bine. hug Meriti!!!!! Macar din cand in cand. pupi
Dana have fun. Mai trebuie sa si iesim.
Eu as vrea sambata spa, dar omu-i racit, asa ca nu stiu. ..

Sunt balonata de moooorrrrr. Ceva remedii naturiste?????
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Feb 2011, 11:49 pm

seara buna!

ana, da..asa tari au fost domnele alea..da' una din ele era super suparata pe nora-sa..si vorbea tare, crezind ca nimeni prin preajma nu stie romaneste:))!

dana, inseamna ca nici tu n-ai nascut prea greu daca de la a doua impingere davind a iesit..suuuper asa!

andrica, weekend fain si tie..si eu tre sa merg sa ma penesez ca n-am mai ajuns de o luna..si parca mi-s maturi!

ana, fa ceva sport si se duce vazind cu ochii burtica.tu il mai alaptezi pe iannis, asa-i?cit sport se poate face cind alaptezi? ca iar am citit mii de chestii....

cris, pe unde esti??in focul pregatirilor?sa ne pui poze cu tortul...Smile
noapte buna sa aveti si bine ca miine-i vineri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Joi 10 Feb 2011, 11:52 pm

Juli, dap, inca il mai alaptez. Cica nu prea-i voie sport ca intra toxine in laptele matern. Nu stiu daca-i adevarat.
Oh, da, stiu ca trebuie sport, dar eu seara abia apuc sa ma asez la calculator sau la tv. Pana la urma o sa ma mobilizez eu cumva.
Noapte buna si weekend fain.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 11 Feb 2011, 12:06 pm

Buna fetelor Smile
Iote si eu pe aici, incerc sa imi tarai oboseala dupa mine, aseara am iesit cu niste amici de la scarbici, si am venit la 2 acasa...stiu, sunt o depravata, dar daca era dupa mine mai stateam, a fost asa fain Smile
Nu prea am reusit sa dorm, Andrei a dat trezirea la 7,30, suparat ca nu l-am adormit eu ci tati probabil Smile
Nu mai zic ca e dezatru in casa, muncitorii inca se chinuie sa termine de dat cu var, tort inca n-am facut, si ala cred ca dureaza....deci....no comment, maine o sa fiu buna de sarbatorit, iar fetele planifica iar o iesire Smile
Oricum, important e ca ma simt f bine psihic Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Vin 11 Feb 2011, 1:24 pm

neata.

cris fain ca ai iesit.ti-a prins bine si la cintar, se vede:)!

o zi buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Vin 11 Feb 2011, 4:23 pm

Oho, Cris!!!! Asa te vreau!!! Foarte bine ca ai iesit.
Eh, tortul il poti si comanda. Pe mine asta ma salveaza de multe ori. wink
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 11 Feb 2011, 4:59 pm

Stiu, dar am eu palcerea sa le fac singura....chiar daca la aspect nu ies grozav, la gust sunt mortale, tipa de pe blogul careia le iau are niste retete de mori...
Plus ca daca vreau un tort super bun la gust e fantastic de scump, asa ca mai bine il fac eu Smile
Legat de ieseala rade ....wow, ma simt grozav.....chiar daca sunt obosita, psihic ma simt fantastic Smile
Cred ca o sa o fac mult mai des....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Vin 11 Feb 2011, 8:25 pm

buna fetele

wow Cris ce ieseala lunga ai avut . Bravo..si de cantar nu mai zic nimic beat
Si eu am iesit aseara cu fetele la un vin fiert. Am stat doar 2 ore dar a fost oki. As mai fi stat daca nu ma stresa David la telefon care "murea"de dorul meu.

DAv are o per de vreo 2 luni de nu ma scapa din ochi deloc, se tine scai de mine, unde merg eu si el , simte daca incep sa ma pregatesc si tot ma intreaba unde plec, iar daca plec fara el undeva se taraie la picioarele mele , urla si plange sa-l iau, ca ma iubeste, ca-s o mama buna etc. Uneori ma sufoca.
Ana ai patit asa? Juli vre-un sfat :D

Am o intrebare Calciul ingrasa? Mi-am facut analizele si am lipsa de calciu si magneziu si un pic colesterol Embarassed

Andrica felicitari pt tratament .
wk frumos tuturor !
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Roxy Vin 11 Feb 2011, 8:39 pm

Salutare.

pfiuu, ce sa va zic ? Multe voiam sa spun , dar ma limitez la atat ca sunt nervoasa.
Tudor mi-a rasturnat o sticla de 1l de ulei de masline in mijlocul bucatariei, cica a vrut sa faca mancare. In 2 minute cat mi-am permis sa merg la baie. Deci, nu zic nimic. zid Totusi, cum sa reactionezi la asta ??? Idei ???

Ma bucur ca sunteti bine. va pup si sfarsit de saptamana insorit. (la mine plouaaaaa)
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Vin 11 Feb 2011, 8:55 pm

salutare fetelor!

dana, eu cred ca david incepe sa se simta putin afecatat de faptul ca esti plecata, ca lucrezi, ca poate nu mai are atita timp cu tine...cind pleci undeva, spune-i unde pleci si cam cit vei sta.spune-i ca te intorci intotdeauna inapoi si ca il iubesti f mult si ca si tie o sa -ti fie dor de el,dar acum trebuie sa pleci ca sa te vezi, de ex , cu prietenele tale..ii mai poti spune ca asa cum are el prieteni la gradi si se joaca cu ei, asa si tu ai pritene si te vezi cu ele..daca le si cunoaste , spun-i cine sint, numele lor...

roxi, tu il lasi in bucatarie sa te ajute? daca nu are voie in bucatarie cind faci tu mincare, ii spui ca nu are voie, ca in bucatarie e doar pt mama cind gateste.paote daca ii iei ceva cu care sa pretinda ca gateste, nu ar mai cere.
daca il lasi in bucatarie cind gatesti tu, si daca-i implicat in asta, ii spui ca gatiti doar impreuna , ca nu poate gati singur , ca se pot intimpla accidente, ca bucataira nu-i loc de joaca, ca trebuie sa fie un adult cu el, ca poate face mincare doar cind esti sau tata cu el.
arata-i ca esti suparata si ca nu e ok ce a facut si spune-i clar ca de feiacre data cind vrea sa faca mincare sa te cheme.

eu una cam asa as proceda..sper ca ajuta ce zic eu acilea..

cris, iar mi-e pofta de tort..:)l-ai facut?
de abia astept sa pelc acasaaaaaa...mi-e somn si n-am chef de nimic..as dormi!!!!

aaa..si inca ceva dana, cind pleci ,dupa ce ii spui toate astea, pleaca.nu te lungi, nu negocia, il pupi si pleci.stiu ca suna cam rece, dar faci plecarea f grea si pt tine si mai ales pt el.itit iei haina si gata, pleci...!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Sam 12 Feb 2011, 8:50 am

Neatza
Juli, asa as fi facut si eu.
La mine Iannis a spart sticla cu ulei de masline. I-am explicat si lui. Nu stiu cat a inteles.
Weekend fain.
Si la mine ploaua.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Sam 12 Feb 2011, 9:19 am

Neata fetelor
Of Roxa, cred ca astia micii fac o gramada de nebunii pe masura ce cresc...Sper sa am rabdare si putere sa fac cum zice Julie...
Important e zic eu, una, sa nu se loveasca, doi, sa nu faca intentionat, desi sunt constienti...
Dana, am citit ca bebeii au multe faze din astea cu separation anxiety, la diverse varste. Mie asta mi se pare una dintre cele mai grele...
Eu am facut tortul asta noapte. Foarte inspirat, desi m-am culcat la 3, ca imbecilii mi-au sunat la usa sa termine de dat cu var...in casa e dezatru, mor,...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Sam 12 Feb 2011, 9:32 am

Oh, Cris!!!!
Lasa ca se termina si o sa te linistesti si tu.
Daca te consoleaza, si la mine e dezastru in casa. Omul a bolit 3 zile si n-am putut face mai nimic.
Joi si vineri am fost eu pe la firma in locul lui. Am ajuns la pranz acasa. Culcat piticul si gatit, apoi de curatenie nici vorba ca am mai avut vreme.
Sa sti ca piticii fac de multe ori intentionat boacanele, doar ca s atraga atentia. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Roxy Sam 12 Feb 2011, 10:07 am

Neata, fetelor.

Fetelor, il las cu mine in bucatarie pentru ca ii place. Nu stiu de ce, dar de mic a fost atras de oale, linguri, de tot. Si desi e baiat, el vrea sa faca mancare. Il implic eu cat pot la varsta lui, adica daca fac o praji cu visine, el ma ajuta sa le pun in tava , sau cand fac paine, vrea si el sort (si i-am facut unul) si "imi tine" castronul cand framant, chestii deastea. Ii place pur si simplu in bucatarie.
I-am explicat ca m-am suparat, ca nu e voie asa de unu` singur si ca poate sa pateasca ceva urat si sa ajungem la spital.
Dar am observat ceva mai nou. Face o prostie, ii explic, il cert si ii spun ca m-am suparat si dupa cateva minute vine la mine si imi zice : "mami, te rog sa ma ierti ca te-am suparat. ca eu te iubesc " Si imi vine sa il mananc cu mutrita aia dulce. Dar ma gandesc ca parca deprinde ideea asta, las` ca fac orice, mama se supara, dar apoi ma iarta.
Imi amintesc ca aveau ai mei niste prieteni de familie cu doi copii mai mici ca mien si frate-meu. Si baiatul alora facea atatea boacane, frate, dar si-l bateau de numa`. Si l-a intrebat frate-meu: mai, iancu, de ce faci atatea prostii, vezi ca te bat. Raspuns : pai, ce ma bate 5 minute, dar eu fac ce vreau, ma distrez, merita bataia. Nah, mai zi ceva.

Si asa e, Ana, mai fac si intentionat. Am observat si eu.
Eu ma rog sa avem putere, rabdare si minte ca sa ne educam copii cum trebuie.

Aaaa, nu ati vrea sa veniti la mien acuma ca nu stiu de unde sa ma apuc. Am incarcat masina cu vase, am pornit-o, mi-am facut cafeaua si am venit aici. Imi fac planul si ma apuc. Sotu` vrea sarmale zid , deci o sa fac, dar nu e de bine ca va trebui sa ma abtin. Mai fac o ciorba de perisoare, o friptura la cuptior sa pot manca si eu ceva si cred ca ii trimit sa cumpere cas ca mi-e poftaaaaaaaa.

Spor la treaba, fetele ! pupi hai ca oricum, nu vine nimeni sa faca nimic, tot ale noastre sunt rade
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB