Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

+86
lovehandmade
florin68
Iulia888
loremunteanu
mar_ysa_28
oliv
ana_dark84
ralou
Marchioness
Elspethalexia
simonelis21
Iosif Lavi
orhapetru
Geta_63
kitana
Ladia
maravela lucia florina
nicole24
aisha
sybex
scoobbyy
Teima
Irinax3m
claudiuionutzz
ancabanu
niko19
ionut1979gs
gabi1972
Indra
piciul
symos
aidaalex
laurin
anndrarossu
cristina40
diada
diblaru maria
Samarineanca
biribishpampela
zaharel
roxana.ioana
fulguta28
codryna
mnarcisa
ninaiosif2004@yahoo.com
irish05
M.Emilia
aidil
olga_aldea
corina corina
Andata
ElizaD
mi_tanasa
irina_claudia
anomyss
zylv
rmyx
camitu_21
corinasmile
aurishta
mischelle35
Rapunzel
EuIrinuca
bibitu
ismi3ismi
ioanna06
annelissro
ileana cosanzeana
ralucis
Gianina4ever
rosita
Karina33
alioana
olympia
danae
Admina
Alexis Organzette
angells
Buburuza
Lucia Ro
clodi
pavady
arielas
dandana
ancone
MagdaMarin
90 participanți

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Teima Mar 03 Sept 2013, 5:39 pm

Buna!

A mai fost cineva prin Samexpo sau Filaret de curand? Cum sunt preturile sau materialele? Multumesc!
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de scoobbyy Mar 03 Sept 2013, 10:57 pm

Bună.
Eu in Sam Expo merg mereu. Eu sunt multumita de ce gasesc acolo.
Inca nu ai intrat materialele astea mai grosute de toamna, sau cel puțin nu prea erau sâmbătă cand am fost eu!
In comparatie cu magazinul Obor preturile sunt mai mici.
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Teima Mier 04 Sept 2013, 9:34 am

Multumesc Scoobbyy!


Si eu mai merg la SamExpo dar in ultima perioada am ramas cam dezamagita de preturi si materiale. Ma gandesc sa ma duc sambata asta in Filaret sa vad ce-o fi si pe-acolo.
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de scoobbyy Mier 04 Sept 2013, 9:51 am

Neata!
Astept sa-mi dai ai mie informații legate de Filaret. Eu nu am fost niciodată acolo!
Spor la cumpărături!
O zi plăcută tuturor!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Teima Mier 04 Sept 2013, 8:41 pm

Multu' Scoobbyy! Momentan tatonez terenul, prietenul meu nu pare prea incantat de idee.
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de scoobbyy Mier 04 Sept 2013, 8:49 pm

La mine s-a obisnuit sa plecam sambata dimineață de acasa....
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Teima Mier 04 Sept 2013, 10:14 pm

Sccoobbyy, atunci esti o norocoasa!
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de sybex Vin 13 Sept 2013, 12:34 pm

Teima a scris:Multumesc Scoobbyy!


Si eu mai merg la SamExpo dar in ultima perioada am ramas cam dezamagita de preturi si materiale. Ma gandesc sa ma duc sambata asta in Filaret sa vad ce-o fi si pe-acolo.
Cum a fost la Filaret? Ai gasit ceva interesant?
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Sept 2013, 12:47 pm

V-am auzit mai demult despre matase naturala la kg. Unde gasesc?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aisha Vin 13 Sept 2013, 12:51 pm

La magazinul de la Cosbuc aveau.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Sept 2013, 1:01 pm

Merci mult hug pupi kiss 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de dandana Vin 13 Sept 2013, 1:38 pm

Aura, acum 3 saptamani aveau un rosu cu floricele foarte dragut!
500lei

eu am luat altceva, bumbac cu matase, 3.5 m, o sa pun rochia ca trebuia sa o fac repede, am dat 109 lei, deci putin peste 30lei/m, cred ca la matase iesi la fel

sa ne spui!

Teima, tu ce ai gasit la filaret?
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de sybex Vin 13 Sept 2013, 1:50 pm

aisha a scris:La magazinul de la Cosbuc aveau.
Care este programul de functionare al magazinului de la Cosbuc?
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Sept 2013, 2:07 pm

dandana a scris:Aura, acum 3 saptamani aveau un rosu cu floricele foarte dragut!
500lei
Ai vazut , cumva, aveau si uni?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de dandana Vin 13 Sept 2013, 2:12 pm

nu-mi aduc aminte, imi pare rau
eu cautam cu floricele mici si doar asta vedeam

programul e de la 10 pana la 17 cred
dar pot sa-ti spun ca le-am asteptat odata pana pe la 10.30, poate am avut eu ghinion!
sambata, nu stiu!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Sept 2013, 2:19 pm

Multumesc mult pentru informatii Merci , o sa merg saptamana viitoare pe acolo, sa vad ce gasesc!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de dandana Vin 13 Sept 2013, 2:38 pm

sa ne spui ce mai e!

erau niste voaluri de bumbac cu matase superbe, la rochia mea nici nu am pus captuseala si, zau, cu tot cu ata si firul de elastic, cantareste cam 200g, lunga de matur pamantul!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de rosita Vin 13 Sept 2013, 3:42 pm

Magazinul de la Cosbuc e deschis l-v 10-18, s 9-13 (mi-am scris programul in telefon wink)
 
Aura sa fii atenta la materiale acolo. Nu zic ca n-au materiale frumoase si preturi ok-ish, dar de multe ori am observat defecte la imprimeu si fie am renuntat sa mai cumpar, sau mi-au taiat de la capatul celalalt daca rola era mica. Moțul pe tort a fost materialul acela din care mi-am facut camasa care s-a rupt dupa prima spalare, fara sa fi apucat sa o port vreodata (era batist de bumbac cu matase).
 
Astea au fost experientele mele, am cumparat de la ei si materiale bune si frumoase, dar trebuie sa fii atent.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Sept 2013, 5:38 pm

Multumesc, voi fi atenta!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de fulguta28 Mar 05 Noi 2013, 2:00 pm

Mai fetelor, unde gasesc si eu materiale d-ale pentru basmale traditionale? Pe net nu am vazut, dar nici prin Obor.
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de nicole24 Sam 07 Dec 2013, 7:59 pm

Buna fetelor, aveti idee ce fel de intaritura se preteaza la gulerele pentru camasi ?
Am un jerse fain din care as face un tricou gen camasa si mi-ar place ca gulerul sa fie cu putina tinuta.

Multumesc si spor in toate,
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de maravela lucia florina Dum 08 Dec 2013, 11:49 am

Buna Nicole24,

Eu stiu ca la jerse se foloseste tot intaritura elastica, nu poti folosi aceeasi intaritura pe care o folosesti la camasile din poplin. Poate ne spun maistrele mai multe.
maravela lucia florina
maravela lucia florina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2011

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de nicole24 Dum 08 Dec 2013, 5:09 pm

Da, ai dreptate Maravela..insa cred ca intrebarea nu am formulat-o corect.
Ce tip de intaritura se poate folosi la tricot astfel incat rezultatul final sa fie un guler cu tinuta .

Se poate folosi intaritura pe panza pe tricot ?

Multumesc frumos si spor,
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Ladia Mier 18 Dec 2013, 10:02 pm

Am fost la filaret acum un an aprox, aveau majoritatea materialelor la 40-50 ron/kg. Asta inseamna ca un batist mi-a venit cam 8 ron/m si un material mai grosut de draperie 12/m. Daca luam o stofa mai groasa cred ca venea si mai mult. Voi ati luat la preturi mai mici? Se negociaza? Ca mie mi s-a parut multicel in conditiile in care un cupon in centru este la 5 lei... si cupoanele le dadeau la 30 ron/kg parca, e mult, nu?
In samexpo am fost de curand si ei vand la metru, am luat un denim mai subtire la 8 ron/m. Dar am vazut si preturi maricele pe acolo, o imitatie de piele la 20 ron - la pretul asta aveau si in sahara.
Am facut o comanda si la firma de la timisoara, texline, sper ca pot spune numele. Nu au cele mai mici preturi dar sunt acceptabile si sunt foarte amabili. De asemenea ce am luat eu sunt materiale faine. Exemplu de pret: 8 ron/m la in, 14 ron dublu lat bumbac de cearceaf si parca 10-12 jerse-urile.
Vreau sa mai ajung la cosbuc si in pantelimon acestea am inteles ca mai sunt depozite bune.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Admina Mier 18 Dec 2013, 10:59 pm

"Dar am vazut si preturi maricele pe acolo, o imitatie de piele la 20 ron"
Fara suparare, dar in Romania, preturile la materiale sunt de ras. Cu banii astia iei din State un bumbacel subtire, nici macar poplin si iei un yard, nu un metru. Cred ca prea ne-am invatat ca: ieftin si bun, e cel mai bine... Normal ca daca e un material mai interesant, se poate folosi pentru rochii de seara, sa fie mai scump. Adica cumparatoarea ar avea bani sa mearga in club, are avea bani de machiaj, coafura, unghii cu gel, solar, etc., dar n-ar da 20 lei/m? Oricum i-ar ajunge un metru.  wink 
Hai sa ne gandim serios, un metru de batist, de 8lei, iti ajunge sa-ti faci o bluza de vara sau 1.5m iti ajunge de o camasa, deci te costa 14lei, cu mana de lucru gratis, daca lucrezi tu. E mult? Cat e o camasa in oras?
Materialele din Filaret si de la Texline provin de la fabrici de confectii, unele sunt vechi de ani de zile, altele mai noi. Posibil si de la Sahara, la fel sau poate amesteca. Oricum ar fi, preturile sunt bune, fara suparare. Peste tot in Europa si America (vorbesc de tari civilizate) sunt preturi mult mai mari la materiale, fire, accesorii si totusi noi ne plangem: domne... dincolo era mai ieftin. Si oamenii aia din depozite iau un salariu ca stau acolo, platesc curent pentru incalzire sau ventilatie, or mai da vreun ban la stat, au pierderi, etc. Chiar cu 2-3-5lei/ m de material, nu pot da, la metru.
Parerea mea... nu o lua personal. Am mai vazut comentarii de acest gen pe forum, de aia imi permit sa intervin. peace

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 8 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB