Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

+44
valentinadof
SilviaDumitrescu
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
annemariep
RalucaS
olympia
bela gio
Gabiuta
T_mihaela
jade84
DianaDumitrescu
Serban Valentina
Ana Maria
aurishta
danae
lennny
danadea
Giobsy
norelif
europolis
firicel
dandana
Aditza
EuIrinuca
Uca
ladybird
kristadesign
giovi
roxana096
atelierul de margele
Camy
diada
dienutzababy
7furnici
Adela Ispas
lucianemil
Admina
elena.habasescu
adelina24
Ela
Nicoleta Irimescu
ioana soare
Arabela Stefania
48 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Arabela Stefania Mar 13 Iul 2010, 4:57 pm

Salut

Eu am descoprit zilele trecute in parc ceva crengi foarte galbene. Le-am adunat, le-am jupuit si m-am pus pe vopsit cu ele. Toate bune si frumoase a iesit o culoare intensa , dar acu nu stiu cu ce sa fixez culoarea. Am descoperit pe net ca s-ar face cu Alaun dar nu prea stiu de unde sa fac rost, la farmacie s-a uitat la mine ca la felul trei cand am intrebat Sad. Poate stie careva o alternativa sau unde gasesc asa ceva.

PS: Am incercat si cu otet, dar parca tot mai iese prea multa culoare, si as vrea sa ramana galbenul intens care il are acuma tesatura.
Arabela Stefania
Arabela Stefania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 31/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de ioana soare Mar 13 Iul 2010, 5:49 pm

Arabela interesanta metoda de vopsire. Am vazut ca vopsesti si lana netoarsa, o faci tot cu materiale naturale?

Despre alaun s-a mai vorbit [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , poate iti e de ajutor.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Arabela Stefania Mar 13 Iul 2010, 8:07 pm

Lana am vopsit-o cu gallus pt textile, ala se fixeaza doar cu otet, dar la crengile astea parca se pierde din intensitate dupa ce le clataresc cu apa. De aia am intrebat, poate e careva mai expert (sau mai chimist)si a mai incercat Smile
Arabela Stefania
Arabela Stefania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 31/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Mar 13 Iul 2010, 10:07 pm

Culorile naturale se fixeaza pe materiale cu piatra vanata (sulfat de cupru ). Asa stiu ca facea bunica.

A,era sa uit, se usuca la soare.Tot pt intensificarea culorii.


Ultima editare efectuata de catre Nicoleta Irimescu in Mar 13 Iul 2010, 10:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare ca-s uituca)
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Ela Mar 10 Aug 2010, 10:29 pm

Arabela Stefania a scris:Lana am vopsit-o cu gallus pt textile, ala se fixeaza doar cu otet, dar la crengile astea parca se pierde din intensitate dupa ce le clataresc cu apa. De aia am intrebat, poate e careva mai expert (sau mai chimist)si a mai incercat Smile
Arabela de unde ai gasit vopsea de textile? Am citit pe net ca nu se mai face si imi trebuie sa-mi vopses vreo doua bluze si un pantalon.Imi plac hainele albe sau deschise dar se pateaza usor.
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Arabela Stefania Lun 16 Aug 2010, 4:04 am

Eu am gasit intr-un magazin din ala tipic "comunist" sau pe la metalo-chimice. eu din cate stiu se mai fabrica, adica se gaseste mai greu intr-adevar, dar cred ca e doar din cauza ca nu e cerere prea mare. Dar cum ziceam intra prin magazinele alea vechi ce vand de toate de la borcane la robineti sau cauta la magazinele metalo-chimice. Intreaba de galus pt textile, cu siguranta o sa gasesti, dar trebuie sa gasesti magazinele. In Timisoara de exemplu sunt multe magazine unde am gasit, in Arad am descoperit momentan doar unul, dar avea foarte multe culori.

Asa ca iti urez bafta la cutreierat magazine ;)
Arabela Stefania
Arabela Stefania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 31/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de adelina24 Lun 16 Aug 2010, 9:25 am

Lana , mamea mea o vopsea cu coji de ceapa sau de nuci si iesea un crem mai inchis - punea otet ca sa intareascamai bine culoarea .
O culoare care sa nu iasa , poti sa incerci cu soc ( fructe ) . Culoarea va iesi de la mov la albastru in functie de cit de diluat faci lichidul . Iti garantej ca nu iese culoarea decat cu foarfeca . Si zeama de cirese negre coloreaza foarte bine - este foarte pacatoasa si iese tot cu foarfeca . Eu folosesc zeama de cirese nedre ( din dulceata ) ca si colorant alimentar cand le fac fetelor suc din floare de soc .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 51
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de elena.habasescu Sam 09 Oct 2010, 5:07 pm

Buna ziua doamnelor! Acest subiect ma intereseaza si pe mine , Am de vopsit centura nepotelului meu in albastru bleomarin si nu mai gasesc galus nicaieri pe aici Stie cineva cu ce se mai poate vopsi?
elena.habasescu
elena.habasescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 71
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Admina Joi 04 Noi 2010, 9:53 pm

Daca gasiti Galus pe undeva, va rooog imi cumparati si mie? Merci Erau metalo-chimice prin oras, dar am intrebat acum vreo cativa ani, la cateva si nu am avut succes.
Am fost inspirata, rau de tot si am cumparat o pereche de raiati si una de jeans (super oferte, ambii, de ce oare?...), albi ca laptele care vor deveni in curand gri ca si minunatul Bucuresti, daca nu-i colorez, cumva. As vrea o culoare inchisa, sa nu-mi iasa roz pastel.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de lucianemil Mar 28 Dec 2010, 12:08 pm

Admina a scris:Daca gasiti Galus pe undeva, va rooog imi cumparati si mie? Merci Erau metalo-chimice prin oras, dar am intrebat acum vreo cativa ani, la cateva si nu am avut succes.
Am fost inspirata, rau de tot si am cumparat o pereche de raiati si una de jeans (super oferte, ambii, de ce oare?...), albi ca laptele care vor deveni in curand gri ca si minunatul Bucuresti, daca nu-i colorez, cumva. As vrea o culoare inchisa, sa nu-mi iasa roz pastel.

am si eu niste raiati albi facuti de mine.
si vreau sa te intreb, daca ai facut rost de culoare Gallus,
si daca da, esti multumita de rezultat?
la hipermarket gasesc doar colorant la 33 ron, si parca Gallus e mai ieftin.
lucianemil
lucianemil
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 43
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/05/2010

https://www.facebook.com/pages/Cute-last-minute-gift-ideas/33984

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Adela Ispas Vin 14 Ian 2011, 3:12 pm

Fetelor, eu am vazut la cineva o rochită si a zis ca materialul a fost pictat manual, dar habar nu am cu ce si cum. Daca stiti ceva despre tipul asta de vopsea scrieti-mi si mie
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de 7furnici Vin 14 Ian 2011, 7:04 pm

Adela,
citeste subiectul de mai jos, te va lamuri despre diverse tipuri de vopsele speciale si locuri de unde le poti cumpara:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Adela Ispas Sam 15 Ian 2011, 10:48 pm

Multumesc mult, am gasit acolo tot ce ma interesa
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 26 Ian 2011, 5:22 pm

Eu imi mai vopsesc blugi (pt ca nu gasesc de cumparat niciodata un negru intens cum vreau) cu plicuri din acelea de vopsea pt bumbac. se gasesc la magazinele de metalo-chimice, iar dupa ce ii vopsesc, ii fierb in apa cu otet pentru fixarea culorii
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 36
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Admina Mier 26 Ian 2011, 6:51 pm

Pai Dienuta, de unde metalo-chimice, ma tot omor sa aflu. Unde ai gasit, in ce oras, in ce zona?
Si am gasit in afara bile de indigo. Erau un albastru-cenusiu, mai deschis ca acesta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu am luat pentru ca era la o punga de 1kg, cred si atarnau prea mult. Dar imi pun sotiorul sa-mi ia, sper sa poata. Daca reusesc sa vopsesc cu ele, fac import de indigo natural. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de diada Joi 27 Ian 2011, 11:15 am

dienutzababy a scris:Eu imi mai vopsesc blugi (pt ca nu gasesc de cumparat niciodata un negru intens cum vreau) cu plicuri din acelea de vopsea pt bumbac. se gasesc la magazinele de metalo-chimice, iar dupa ce ii vopsesc, ii fierb in apa cu otet pentru fixarea culorii

mai multe detalii se poate? cate plicuri de ex si ce marca, galus cumva? am si eu o pereche de blugi albastrii care nu-mi mai plac si tare le-as trage o vopsea. Sper sa gasesc magazinul de metalo-chmice

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de dienutzababy Joi 27 Ian 2011, 5:30 pm

In Buzau, pe Al. Marghiloman, fosta strada, Dobrogeanu Gherea, sunt foarte multe magazine de metalo-chimice acolo. Sincer, nu stiu marca, cer vopsea de bumbac si e la pliculet ca vopseaua de oua. Imi ajung 2 plicuri pentru o pereche de blugi. Daca aveti nevoie pot sa va iau data viitoare cand ajung acasa
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 36
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de diada Joi 27 Ian 2011, 7:49 pm

da, multumesc o sa ma interesez sa vedem ce-mi iese!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de diada Sam 29 Ian 2011, 4:26 pm

Si revenim.... mi-am luat vopseaua mult visata, numai ca... nu prea am incredere in ea. Ce fac cu blugii? ii spal inainte desi i-am bagat la masina de spalat?! Adica pe mine m-ar interesa asa chiar mura-n gura, cum faci?

iau blugii (apropo sunt cam tarcati ei, albastru deschis, inchis..), ii degresez... cum? ii bag.. ii fierb... etc... ca m-am pierdut si nu vreau sa nu-mi iasa.

Mama deja ma comenteaza ca nu i-a iesit niciodata, soacra la fel Rolling Eyes

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Camy Sam 29 Ian 2011, 4:58 pm

OOO ,INTERESANT , si eu vreau sa stiu ,ca am niste blugi negri care imi plac la nebunie ,dar i-am spalat la masina si s-au mai decolorat.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de dienutzababy Sam 29 Ian 2011, 5:12 pm

Vopseaua se numeste Galus negru de bumbac, merge si de lana.

- nu conteaza ca sunt tarcati, or sa iasa uniform
- blugii se spala la masina de spalat, la 90 grade ca sa se degreseze si sa fie curati
- se prepara vopseaua cum scrie pe plic (pui 2 plicuri) la 5-6 kg de apa, ca sa acopere blugii si in plus pui 2 linguri de sare si un pahar de 150 gr de otet (dupa gust Laughing )
- cand clocoteste "licoarea" bagi blugii uzi, de la masina si ii fierbi 15-20 minute
- dupa fierbere se rastoarna cu apa cu tot in cada/chiuveta
- se limpezesc in apa rece pana ramane apa limpede (aproape limpede)
- dupa se intind ...
si BAFTA sa iasa bine !!!
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 36
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de atelierul de margele Sam 05 Feb 2011, 10:50 pm

Buna, pe mine ma intereseaza sa stiu de unde se poate cumpara lana daracita pe care sa o vopsesc dupa dorinta mea. Si cam cat ar fi kg pentru ca la lana colorata de pe net nu ma prea bag pentru ca este cam scumpa.
atelierul de margele
atelierul de margele
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : margele.net
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de roxana096 Mar 22 Feb 2011, 5:48 pm

Buna. Nu vreau sa fac reclama dar am incercat multe marci de Galus si cea mai buna vospea textila a ramas ASTRAL . Este facuta de Chemstar Targoviste. Este cam singura care nu s-a decolorat la spalari multiple ( chiar si in masina automata), nu mi-a ramas pe maini (in afara de culoarea turcoaz). Pentru ca in oras nu am mai gasit-o am sunat direct la tel. de pe ultimul plic ramas si mi-au trimis cat am avut nevoie.
Daca va pot ajuta cu tehnica de vopsit spuneti-mi, folosesc de vreo 5 ani pigmentii textili.
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de diada Mar 22 Feb 2011, 7:36 pm

da, pe mine ma intereseaza cum sa vopsesc blugii, pentru ca asa cum a detalia dienutababy m-am blocat la mal si au ramas in acelasi stadiu.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 22 Feb 2011, 7:39 pm

Puteai sa ceri detalii suplimentare, nu era nici o problema. La mine asa a mers intotdeauna si nu s-au mai decolorat. M-ai degraba s-au rupt de la purtat decat sa se decoloreze
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 36
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice Empty Re: Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB