Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

+33
ariana
Fran78cesca
julix_2007
Ania
bluearinne
ioana soare
aisha
Alania
bijouxdemonange
loremunteanu
mihastef
zylv
geany
aniri
sayuri
oanabijux
cris69
alinaa
Mimi
elaine
ppisic
MihaelaT
tomari
irisa
dandor
Camy
arime
diada
Admina
duchess
juliana
Eliana
zmotocel
37 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Camy Dum 01 Feb 2009, 1:46 pm

oana imi place mult ceea ce faci si tu,am sa incerc si eu,de obicei imi cumpar de gata.

va pupic fetelor
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Dum 01 Feb 2009, 5:21 pm

Si aici am ramas fara cuvinte.Juliana, Oana sunteti de nota 11. Eu nu pot sa ma laud ca voi dar am si eu o pozica. Coliere am facut mai multe ,dar poza doar la unu am facut.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Dum 01 Feb 2009, 6:37 pm

imi place colierul tau, e chiar muncit! de-acum trebuie musai sa faci poze la urmatoarele love hug pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de oanabijux Dum 01 Feb 2009, 6:57 pm

Multumesc fetelor.
Sayuri este superb colierul. Eu nu stiu sa lucrez cu margelute de nisip. Cred ca m-ar lasa ochii imediat. Sa nu mai vorbim de rabdare. Felicitari!
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de juliana Dum 01 Feb 2009, 8:19 pm

sayuri e f frumos colierul.am vazut bine ?stai in japonia?acolo e mama margelelor ,cate carti au despre lucrul cu margele !!
juliana
juliana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 11/11/2008

http://julliana.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de tomari Lun 02 Feb 2009, 10:37 pm

Superbe Juliana! matritza ptr trandafirii fimo de unde ti-ai procurat-o, sau ai facut-o singura?
Sayuri chiar daca e dificil si mie imi place sa lucrez cu margele de nisip mai ales dupa diagrame. Sper sa ne mai postezi din creatiile tale indiferent de natura lor!
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Mier 04 Feb 2009, 2:55 pm

Multumesc fetele, vreau sa va spun ca e singurul tip de a face coliere pe care il stiu si pe care l-am invatat acum vreo 10 ani in urma, desfacand un vechi colier de-al bunicii mele cand era fata tanara.
E adevarat ca aici sunt n`spe carti cu modele de facut coliere, cercei ,bratari si altele, chiar mi-am cumparat vreo doua dar nu am facut nimic. Sunt in magazine chiar si la pungulite , modelul cu margelele trebuincioase , tu numai le montezi si gata , sunt super, dar nu m-au incantat. Daca vreti va fac poze si va pun poate faceti voi.
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de juliana Joi 05 Feb 2009, 9:06 pm

tomari a scris:Superbe Juliana! matritza ptr trandafirii fimo de unde ti-ai procurat-o, sau ai facut-o singura?
Sayuri chiar daca e dificil si mie imi place sa lucrez cu margele de nisip mai ales dupa diagrame. Sper sa ne mai postezi din creatiile tale indiferent de natura lor!
kiss nu am nicio matrita pt ei i-am facut singura .faci un mijloc pt trand,faci 5-6 bilute de fimo pe care le presezi si le atasezi mijlocului .e usor.
juliana
juliana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 11/11/2008

http://julliana.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Camy Joi 05 Feb 2009, 11:34 pm

sayuri superb colierul,si cred ca merge bn cu rochita de seara albastra cu,corset wink pecre ai facut-o tu

va pupic hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Vin 06 Feb 2009, 4:24 am

Multumesc Camy, asa e mergea, ca am colieru dar nu mai am demult acel compleu albastru.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de aniri Lun 09 Feb 2009, 12:44 pm

si eu pe aici... Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aniri
aniri
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Lun 09 Feb 2009, 1:04 pm

Aniri foarte simpatice creatiile tale, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]am mai vazut si pe la alte fete ceva asemanator, dar nu inteleg cum le faceti. Cel putin ale tale sunt niste modele destul de dificile(ma refer la imprimeuri) cum le-ai facut. Sunt din sticla?Imi plac tare mult cercelusii cu inel.
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de ppisic Mar 10 Feb 2009, 9:46 pm

Sayuri, e foarte frumos colierul, si e lucrat perfect!!! Deabia astept sa vad mai multe creatii !!!
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Mier 11 Feb 2009, 5:28 am

ppisic a scris:Sayuri, e foarte frumos colierul, si e lucrat perfect!!! Deabia astept sa vad mai multe creatii !!!

multumesc!! nu e chiar perfect, cred ca sunt alte persoane care fac mult mai frumos decat mine. kiss
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mier 11 Feb 2009, 10:47 pm

Bine, pe langa atatea minunatii peyote, millefiori love etc., vin si eu cu 2 perechi de cercei. Am prins din zbor de la mama mea, un fel de comanda, i-ar placea pe maro cu rosu. Cum nu mi-a iesit maro la fimo, am facut cerceii astia: primii sunt cu inel de sidef, maro si margele rozalii si ceilalti cu margele de sticla rosu cu maro.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Mier 11 Feb 2009, 10:53 pm

Admina, bestiali, sunt foarte frumosi! o sa-i placa mamei tale foarte mult! love love love

felicitari pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de geany Mier 11 Feb 2009, 11:23 pm

ce minunatii faceti...vreau si eu.... wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Joi 12 Feb 2009, 8:04 am

wau, sunt superbi!!! mi-e imi plac in mod deosebit cei de sus. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cum ii faci, cumperi de undeva toate cele necesare si le asamblezi ,sau confectionezi totul?
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Admina Joi 12 Feb 2009, 9:20 am

Multumesc bee Cei mari imi plac si mie, mai mult, dar mi s-au parut grei pt mama mea, asa ca am mai facut unii mai usurei, sa fiu sigura.
Sayuri, se fac relativ usor, daca ai de toate si ceva inspiratie(nu duci lipsa pupi ). Tortitele le cumperi separat, margele de sticla, semipretioare, lemn, millefiori, etc le iei la bucata sau 100g si inelele de sidef tot separat, au fost la bucata. Si-ti mai tebuie un clestisor mic, de biju, si gata. Trebuie sa fie muuulte magazine virtuale, care iti trimit acasa, accesorii pt biju. Apropo, daca gasesti site-uri de specialitate sa ne pui link , macar sa ne clatim ochii.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de duchess Joi 12 Feb 2009, 5:11 pm

foarte frumosi cercei ,Admina Smile cheers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Vin 13 Feb 2009, 4:45 am

multumesc pentru informatii Admina!! hug
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Sam 14 Feb 2009, 1:32 pm

m-a luat si pe mine valul cu bijuteriile, sunt foarte la inceput, iata prima mea pereche de cercei, stiu ca nu sunt perfecti dar atat am fost in stare sa fac Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 14 Feb 2009, 3:16 pm

Diada, sunt frumosi! la cat mai multe bijuterii! ura kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Feb 2009, 8:11 pm

Diada, la cat mai multe love Sunt frumosi, sa-i porti sanatoasa. Abia te astept cu ce mesteresti acum, sunt foarte curioasa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Dum 15 Feb 2009, 5:19 am

Iata si o parte din celelalte creatii ale mele. Toate sunt acelasi tip de lucratura (v-am spus ca nu ma incumet sa ma apuc de altele). Deocamdata insa am lasat-o moale de tot.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][b]
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB