Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre bijuterii - cap 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Creatiile noastre bijuterii - cap 2

+42
codrutza19
da-mely
Ana Maria
andrea.z style
Alania
Ela
SemyazaAngel
DANIELA.I
natural-trandafir
daniella84
carmenush
maria_covacef
Giobsy
fancy_bijoux
Aditza
andreiutairi
negrutik
Aisha69
Fran78cesca
mo4nyk
trice
ionela stefan
chrissart
Miki76
Armeana
noor
julix_2007
ppisic
duchess
zmotocel
StMihaela
geany
ioana soare
diada
vilcris
andy
ariana
Camy
aisha
Admina
MihaelaT
bijouxdemonange
46 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 18 Iun 2009, 12:24 am

Capitolele anterioare: Cap1;

Mult spor in continuare! ura

______________________________________________________________________________________________________________


Revin cu ceva pozici:


Colier la baza gatului si cercei cu perle din sticla:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Inel confectionat din margele millefiori, perla de sticla si margele de nisip + cercei asortati:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Colier chihlimbar si margele de nisip (creatia mamei) + cercei asortati:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bratara din seed beads si bugle beads- pe fir elastic + cercei asortati lungi (aprox 11-12 cm) :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Un sirag foarte lung (in jur de 5 m) din seed beads tubulare de 2 mm multicolore si cateva margelute din acril + cercei+bratara asortate. Colierul poate fi purtat in multe moduri - foarte functional :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Set pentru mireasa din perle din sticla si cristale de Bohemia:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Colier din margelute de nisip tesute tubular si prins cu o funda din organza. El reprezinta curcubeul ce brazdeaza cerul senin de dupa ploaie:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bratara din lemn si seed beads (creatia mamei din nou)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Inel si pandativ din cristale de sticla, seed beads, margele metalice:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Colier Duo din turcoaz si piatra lunii:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ura


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 18 Iun 2009, 3:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : capitol nou)
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 18 Iun 2009, 12:42 am

Sunt superbe! Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 18 Iun 2009, 12:43 am

Multumesc Mihaela! kiss
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de Admina Joi 18 Iun 2009, 1:01 am

Bijoux, toate sunt superbe! love Dar "bratara din seed beads si bugle beads- pe fir elastic" ar fi preferata din seria asta, ca-mi aminteste de un Montagne russe...
Aaa si colierul curcubeu si setul de chihlimbar... nor Felicitari si mamei tale, din nou. Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 18 Iun 2009, 1:26 am

Multumesc mult Admina! kiss

La bratara aceea am muncit o gramada si am avut degetele zdrelite, zgariate, intepate... vreo cateva zzile bune...Nu mai zic de unghii :D .Vreau sa mai fac dupa modelul asta...insa nu ma incumet prea curand:D Oricum este superba ! O sa ii fac poze si purtata, vine excelenty! de cercelusi nu mai vorbesc, ii ador !

curcubeul este minunat, am o bluzita intr-o nuanta de bleo, precum panglica....vine excelent. Si la un corset alb, iarasi demential!
Oricum, am facut o pasiune pentru curcubeu, o sa mai am multe creatii in combinatia asta de culori :p



Cat despre mama, are niste idei super! Imi pare rau ca nu m-am apucat mai devreme de margelit....acum e destul de bolnava...si mai are si probleme cu ochii saraca, insa face si ea ce poate love


Pupici
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de aisha Joi 18 Iun 2009, 9:56 am

Preferatul meu colierul curcubeu! Frumoas! Felicitari, esti extrem de productiva! ura Da' nu se pune, ca ai ..."ajutoare". Smile
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de Camy Joi 18 Iun 2009, 10:06 am

BIJOUX sunt suuuuuuuperbe toate. love
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de ariana Joi 18 Iun 2009, 10:32 am

Bijouxdemonange sunt minunate toate creatiile tale love Felicitari!
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de andy Joi 18 Iun 2009, 11:17 am

Sunt absolut superbe Bijouxdemonange!! Se vede ca muncesti mult si cu drag la bijuurile tale. Ne poti spune de unde iti iei materialele ?(daca nu e impotriva regulamentului)...caci imi plac cateva tipuri de margelutze pe care le-am vazut la tine...
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 18 Iun 2009, 1:04 pm

Multumesc fetele! kiss


Aisha : Smile
Andy: depinde la care te referi. Nu iau materialele dintr-un singur loc :D
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de andy Joi 18 Iun 2009, 4:26 pm

De exemplu, ma refer la margelutzele de lemn, mai ales acelea mari..nu prea am vazut pe nicaieri..sau nu aveau pe stoc...sarma de modelaj cea groasa, baza de la bratarile de data trecuta cele late, etc. Ai niste materiale dragutze si faci cu ele niste minunatii....cumperi din tara sau din afara?
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 18 Iun 2009, 6:29 pm

andy a scris:De exemplu, ma refer la margelutzele de lemn, mai ales acelea mari..nu prea am vazut pe nicaieri..sau nu aveau pe stoc...sarma de modelaj cea groasa, baza de la bratarile de data trecuta cele late, etc. Ai niste materiale dragutze si faci cu ele niste minunatii....cumperi din tara sau din afara?

Materialele le cumpar din tara, din pacate.

Margelele din lemn, sincer nu stiu de la ce magazin sunt cumparate, eu am luat de la o fata vreo cateva kilograme de margele- diverse: sticla, acril, seed, lemn - ca se reprofilase si nu ii mai foloseau.

sarma de modelaj- presupun ca te referi la cea de 1mm - dai un search pe google dupa "sarma de modelaj 1mm" si o sa gasesti vreo 2 magazine online unde gasesti :p Nu stiu daca am voie sa spun magazinul exact....daca am voie, sa mi se souna si o fac cu placere - desi, nu ar fi mai bine sa fie facut un topic special cu magazinele unde se gaseste materia prima pentru margelit?

andy a scris: baza de la bratarile de data trecuta cele late

sincer, nu stiu la care bratari te referi
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de andy Joi 18 Iun 2009, 10:07 pm

Bratarile late care le-ai postat inainte de inelusele cu sarma. Cea argintie cu margelute verzi si rosii/caramizii parca...e preferata mea...Este absolut superba. Ma intrebam daca suportul pe care sunt montate margelutzele este luat asa sau e facut de tine din sarma.

Si..apropo..este parca un topic cu linkuri si materiale ptr bijuuri dar eu nu am vazut decat 3 situri cu margelutze...ma intrebam daca voi luati de la aia numai...sau daca a comandat cineva de afara.
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 18 Iun 2009, 10:38 pm

Presupun ca te referi la asta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Este foarte frumoasa intr-adevar, ins anu este facuta de mine! Este facuta de bijouxhobby, deci pe ea trebuie s-o intrebi. Presupun insa ca si-a facut singura baza Smile
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de andy Vin 19 Iun 2009, 9:21 am

Da, asa este... am incurcat borcanele..imi cer scuze... am intrebat-o pe bijouxhobby..dar fara succes Sad . Imi place tare mult... Dintre cele facute de tine imi place deasemenea cea lata, este deosebita (cred ca am o pasiune pentru bratarile late asa...dar numai daca sunt reusite..nu toate). Si cea facuta de mama ta este frumoasa..s-ar asorta cu niste margele (tot din lemn) lungi, atarnatoare, la o tinuta de birou..super ar veni. Multumesc oricum pentru lamuriri. Eu am vorbit cu unii din Colorado parca pentru margelutze...au magazin online... au zis ca livreaza si in Romania...au o gama foarte larga de margalutze...de tot felul..dar sincer..imi par un picut cam scumpe...am incercat sa compar cu produse similare din Romania si..cred ca sunt cam scumpe..fara sa mai pun transportul..si nu stiu daca nu se plateste si vama...deci e mai complicat Sad
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Vin 19 Iun 2009, 12:22 pm

Te inteleg! Asta e unul din motivele pentru care inca nu comand din afara! Nu mi se par chiar mai convenabile la pret (ar fi doar daca as lua in cantitati industriale, ceea ce nu imi permit, deocamdata) tinand cont ca sunt cam aceleasi produse ca la noi. Se adauga transportul, vama, etc si mi se pare prea mult. Sad

Cat despre link-urile pentru magazine cu accesorii, eu nu am gasit decat unul...oricum sunt mult mai multe chiar decat cele 3 pe care le-ai vazut tu... doar daca dai search pe google dupa margele, margelute etc gasesti destule :p
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de vilcris Vin 19 Iun 2009, 2:38 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cu asta se ocupa fata mea in timpul liber. Face bratari din ata innodata in tehnica macrameului.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de diada Vin 19 Iun 2009, 2:49 pm

Vilcris, nu stiu eu mare lucru de tahnica asta, dar admir adolescentii care fac ceva d-le cu timpul lor liber, mai aes ceva handmade love love love Imi plac bratarile, nu face si prietenelor? ca o mica afacere sa zic asa wink Felicitari pentru domnisoara harnicuta! hug pupi Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Vin 19 Iun 2009, 3:16 pm

Sunt foarte frumoase brataricile! Imi plac toate! Bravo ei! felicitari! Flowers
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 19 Iun 2009, 4:32 pm

Sunt foarte frumoase! Ceva de genul acesta are Diana elastice de par.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de ioana soare Vin 19 Iun 2009, 4:57 pm

Aaaa, macrame, sunt si eu invatacel la tehnica asta! Nu mai sunt copil insa tot imi plac! Foarte frumoase brataricile facute de fetita ta, felicitari pentru indemanare! Flowers Are un model tare interesant acolo, cate doua care se unesc din loc in loc.

Mie prima incercare mi-a iesit asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Este dupa filmuletul pus de admina la link-uri, numai ca fara margele, pentru ca nu am avut cu gaura atat de groasa. Am gasit o reteta de margele din faina si vreau sa o incerc, sa vad ce iese.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de vilcris Vin 19 Iun 2009, 6:31 pm

diada a scris:Vilcris, nu stiu eu mare lucru de tahnica asta, dar admir adolescentii care fac ceva d-le cu timpul lor liber, mai aes ceva handmade love love love Imi plac bratarile, nu face si prietenelor? ca o mica afacere sa zic asa wink Felicitari pentru domnisoara harnicuta! hug pupi Flowers

A facut si pentru toate prietenele si neprietenele si necunoscutele, si pentru asistenta de la dentist, etc. Dar nu prea le are cu afacerile ca nu prea lucreaza pe bani. Numai de la asistenta a luat niste bani. Colegii drept plata o aprovizioneaza cu dulciuri, cipsuri si acadele. Intr-un timp lucra pe vaci.... de guma.....bomboane. Alea ii placeau ei si cu alea o rasplateau colegele si colegii. foame
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de bijouxdemonange Dum 21 Iun 2009, 12:44 pm

Ehhh, tot afaceri sunt si alea, chiar daca e vorba de dulciuri si altele de gen ! ;)


Sa va arat ce am mai facut eu:

Cercei:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Seturi cu perle din sticla:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


perle din sticla, margele de portelan:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Perle din sticla, carlige din lemn :D :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Inele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Un set facut la comanda din chips-uri de ametist si cristale de sticla. Cerceii sunt in forma de lacrima mica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La bratara facuta pentru concursul trecut, pe langa cercei, i-am facut si pandativ. Setul complet:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa!
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de geany Dum 21 Iun 2009, 1:26 pm

vilcris a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cu asta se ocupa fata mea in timpul liber. Face bratari din ata innodata in tehnica macrameului.

Asa ceva faceam si eu cand eram in scoala generala,,,si tot asa eram si eu platita cu ce avea fiecare rade mai un pix mai o ciocolata...
felicitari fetelor foarte frumaose bijuterii aici

kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 21 Iun 2009, 5:24 pm

Bijoux, sunt grozave, iar setul cu perlute albe imi place in mod deosebit.Felicitari inca o data! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre bijuterii - cap 2 Empty Re: Creatiile noastre bijuterii - cap 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB