Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

+33
ariana
Fran78cesca
julix_2007
Ania
bluearinne
ioana soare
aisha
Alania
bijouxdemonange
loremunteanu
mihastef
zylv
geany
aniri
sayuri
oanabijux
cris69
alinaa
Mimi
elaine
ppisic
MihaelaT
tomari
irisa
dandor
Camy
arime
diada
Admina
duchess
juliana
Eliana
zmotocel
37 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de ppisic Mar 10 Mar 2009, 11:44 am

Diada, sunt super reusite bratarile! Si mie imi place sa lucrez in tehnica asta...merge repede si rezultatele sunt frumoase Smile

Loremunteanu, sunt superbe creatiile tale!

Mihastef, imi plac f mult bijuurile tale! La bratara rasucita revin mai pe seara, acum sunt la job Smile
Imi pare rau ca nu am raspuns mai devreme dar trec printr-o perioada foarte aglomerata.

Va pup si spor la margelit!
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de mihastef Mar 10 Mar 2009, 2:22 pm

Multumesc frumos Ppisic.Adevarul e ca sunt cel mai mare fan al tau.Ti-am mai vazut bijuteriile pe un alt forum acum un an si mi-au placut enorm de mult.Pt mine esti geniala,super talentata,si ma bucur enorm ca-ti plac bijuurile mele.Si venind de la tine acest compliment ma simt foarte mandra,desi sunt inca mic copil in acest domeniu.
Sa va mai arat cate ceva din ce am mai lucrat,nu foarte recent.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Mar 10 Mar 2009, 3:41 pm

Multam fain de aprecieri. pupi . Cu pozele, nu-mi iese, sa-mi apara poza asa frumos ca la voi, mare. Nu ma pricep si basta... zid
Noi suntem cu bb mic la purtator si probabil ca neuronii au alte treburi, decat sa priceapa cum e cu pozele... wink
Diada, sper sa-ti pot fi de folos.
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Mar 10 Mar 2009, 5:15 pm

loremunteanu a scris:Multam fain de aprecieri. pupi . Cu pozele, nu-mi iese, sa-mi apara poza asa frumos ca la voi, mare. Nu ma pricep si basta... zid
Noi suntem cu bb mic la purtator si probabil ca neuronii au alte treburi, decat sa priceapa cum e cu pozele... wink
Diada, sper sa-ti pot fi de folos.

Lore, uite iti fac o bucurie pupi hug (sper ca se intelege ca lucrarile sunt ale loremunteanu!) Si eu am bebe mic si stiu foarte bine ce inseamna

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

off topic: ti-am salvat pozele (nu poti pune poze din blog) si le-am incarcat pe 99poze.ro. De-acolo totul e simplu. si arata asa ca mai sus.

Eu vroiam sa-ti zic ca vreau daca se poate, schemele la primele 2 bratari. pupi Merci Doar daca nu cer prea mult!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de tomari Mar 10 Mar 2009, 8:51 pm

loremunteanu ti-am vazut intreaga colectie de bijuterii; ai muncit mult la ele!
te rog si eu cu explicatii sau schema la bratarile expuse (cele 2 cu margele de nisip) Merci
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Mier 11 Mar 2009, 10:00 am

Modelele sunt luate de pe youtube... Si na, ca nu mai gasesc filmele....

O sa incerc sa va explic... Daca nu intelegeti imi spuneti si o sa incerc sa fac poze, pas cu pas...

La prima bratara (pe youtube era cu margele mari biconice si margele nisip):
Pe un fir de guta, cu ac, se pun doua margele mari, apoi margelute nisip si se trece prin cele doua margele mari, de la prima la a doua, de doua ori, in dreapta si in stanga... (La inceput n-o sa stea, insa cu timpul se aseaza.). Dupa cel de-al doilea sirulet de margelute nisip, mai puneti o bila mare, nr 3 si se repeta operatiunea cu margelele nisip, prin margelele mari 2 si 3... si tot asa....
Aveti grija ca, in momentul cand treceti firul cu margele nisip, prin cele mari, s-o faceti tot timpul in aceeasi pozitite, sus sau jos...
Sper ca ma intelegeti....

La a doua bratara:
Nu cred ca ma pot face inteleasa asa... O sa fac poze si o sa va pun. Dar nu azi, da? Nu va suparati...
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de ppisic Mier 11 Mar 2009, 1:01 pm

Mihastef, esti o ducle Smile multumesc de aprecierieri Smile Imi plac foarte mult creatiile tale, au un stil aparte, si combinatiile de culori sunt super! love pupi
Despre bratara rasucita: e facuta in tehnica heringbone circular si rasucit Smile Am sa fac o schema/poze cum se face Smile Un efect asemanator poti obtine si cu peyote circular (pentru asta am instructiuni in linkul de mai jos)

Diada, daca te uiti AICI , la primul tutorial (cel cu bratara si colier roz) ai sa gasesti instructiuni pentru bratara asemanatoare cu cea a Lorei. Daca nu se intelege, sunt pe aici pentru intrebari ;)

Va pup si o zi frumoasa!
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Mier 11 Mar 2009, 1:59 pm

Pissic Merci Merci Merci Flowers Flowers Flowers sarumana!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Mier 11 Mar 2009, 2:33 pm

Da, da, asa e ca la tutorial Merci... Numai ca eu am pus toate margele mari de aceeasi dimensiune, iar la cele mici, in mijloc, am trecut prin doua margelute, nu prin una... wink
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de oanabijux Mier 11 Mar 2009, 7:30 pm

Cat timp nu am mai putut sa intru pe forum vad ca ati lucrat, nu gluma. Foarte frumoase creatiile. Chiar imi plac.
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de oanabijux Mier 11 Mar 2009, 7:32 pm

Ppisic mersi mult de ajutor. Ma mai orientez si eu din ochi(desii nu-i punctul meu forte zid ).
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Vin 13 Mar 2009, 1:58 pm

Am reusit sa fac poze cu etapele, la fiecare bratara in parte, insa nu gasesc cablul de la camera sa le descarc... Sper ca diseara sa rezolv problema si sa aveti pozele...
Face cineva inele pe cadru? Am o gramada de cadre, insa... Ma refer la cele cu ineluse inafara, nu cu gaurele... De care trebuie sa prinzi bilele cu ace... Am incercat, dar nu-mi place cum arata in final, cad bilele alea, intr-o parte si ma enerveaza...
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de mihastef Vin 13 Mar 2009, 7:55 pm

ppisic imi faci si mie te rog o schema la bratara aceea.vreau sa-i fac mamei cadou un colier cu tehnica asta dar nu stiu cum sa-l fac.
te rooooooooog.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Sam 14 Mar 2009, 12:03 pm

Brataricile:
Bratara1:
Pasul1:Faceti mai intai bratara, cat trebuie ea de lunga, cu capete, cu tot, dupa modelul asta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul2: Introduceti o ata (eu folosesc guta, de diferite dimensiuni, 0.20 sau 0.15), care are la ambele capete doua ace subtiri (cat sa treaca prin margelele nisip), prin prima margica mare, ca in imagine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul3: Printr-un fir, in cazul nostru cel de sus, am pus 6 margele nisip si am trecut firul, prin urmatoare perla de mijloc, din directia sus, in jos... urmariti poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 4: Prin firul de jos (de la inceput), am pus mai intai 2margelute nisip, apoi am trecut prin cele doua margelute din mijloc, de la firul de sus... Ca in poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 14 Mar 2009, 9:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters [img])
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Sam 14 Mar 2009, 12:15 pm

Pasul 5: Am pus iar doua margelute nisip si am trecut firul, prin perla 2 de mijloc, din directia, jos, in sus... Ca in poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa arata in final, dupa ce trageti firele bine. Se repeta toti pasii pana la capat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Sam 14 Mar 2009, 12:23 pm

Brata2:
Pasul 1: Puneti doua margele mari (tot perle, in cazul asta), pe un fir (eu tot guta am folosit), apoi cateva margele nisip (mie mi-au intrat 10) si treceti firul din nou prin cele doua perle, de la margica 1, la 2... Ca in poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 2: Puneti alte 10margele nisip (nr nu-i fix, depinde cat sunt de dimensiunea margelelor voastre, mari), si iarasi treceti firul prin margele mari, de la 1, la 2, ca in poza....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 3: Puneti o margica mare...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul 4: iarasi o serie de margele nisip, pe care le treceti iar, prin margele mari, de dat asta, 2 si 3...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pasul5: Si jos la fel...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se repeta pasii, pana la sfarsit...


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 14 Mar 2009, 9:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters [img])
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Sam 14 Mar 2009, 12:24 pm

Sper ca ati inteles. Spor la treburi. Astept rezultatele voastre. pupi
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Sam 14 Mar 2009, 12:33 pm

lore imi plac pomuletii tai sunt superbi. pentru trandafir ai schema?
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Sam 14 Mar 2009, 12:43 pm

Nu am schema, Cris...
Iti pun un link, poate te ajuta. Sunt alte tehnici, dar se poate face...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Sam 14 Mar 2009, 4:17 pm

lore , multumesc din suflet. nu mai am rabdare. abia astept sa incerc.am niste sarma de bobinaj de 0.15 si merge numai bine.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Sam 14 Mar 2009, 9:19 pm

lore multumim pentru tutorial, cum o sa gasesc un pic de timp le fac! love

multumim si de adresa, am pus-o la link-uri utile Flowers
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de oanabijux Joi 19 Mar 2009, 11:14 pm

Pandantive facute recent.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de oanabijux Vin 20 Mar 2009, 12:50 pm

Alte creatii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 20 Mar 2009, 10:43 pm

Oana S.U.P.E.R.B.E. love love love nu as reusi in veci sa fac asa ceva! felicitari ura

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de oanabijux Sam 21 Mar 2009, 10:04 am

Mersi mult Embarassed Lasa ca tu faci alte minunatii! cos
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB