Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de danae Vin 16 Dec 2011, 2:22 pm

Dandana, esti cea mai tare! Sa ai spor la lucru sa faci ceva din ele. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mariucamariuca Vin 16 Dec 2011, 6:52 pm

ismi3ismi a scris:mariuca,spune-ne ce latime are fiecare material si cat vine pretul pe metrul liniar pt fiecare,ca sa ne dam seama de cat e de ieftin.cam 9-14 lei/ml...?
cata ata ai luat si la ce pret?
tricotul pe care l-am luat, doamna de acolo a zis ca are 1,80 dar are vreo 2 m.
eu am cerut 7,5 m dar au fost mai multi (cu vreo 3m) si 3,5 kg cu 20 lei/kg eu zic ca iese la vreo 7 lei m.
ate nu am luat dar doamna de acolo a zis ca iese la vreo 2 lei conul de ata mare.

dandana aveau tot felul de materiale, nu ma pricep la denumiri.

despina si aici sunt tot la kg doar ca nu ceri un kg de material ci cat metraj ai nevoie, ei il cantaresc , inmultesc cu 20 lei sau cat este materialul respectiv si gata pretul.

rosita nu ne spui si noua de unde iti iei materialele?
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 16 Dec 2011, 7:13 pm

sa inteleg ca tricotul este subtire,foarte subtire,nu?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mariucamariuca Vin 16 Dec 2011, 8:42 pm

nu e subtire, e potrivit de plin si-mi place ca are o textura care cred eu ca nu face "piling". in cei 7,5 m nu era doar tricot. tricot a fost doar 3 m.
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 16 Dec 2011, 8:52 pm

"tricotul pe care l-am luat, doamna de acolo a zis ca are 1,80 dar are vreo 2 m.
eu am cerut 7,5 m dar au fost mai multi (cu vreo 3m) si 3,5 kg cu 20 lei/kg eu zic ca iese la vreo 7 lei m."
eu asa intelesesem ,ca e numai tricot,de asta am crezut ca e subtire,din calculul de mai sus...
ok,atunci,daca e bun si calitativ,atunci e fff bine.
ata zici ca nu ai luat,nu?mi-a spus cineva ca e cam putreda,se rupe in masina de cusut...asa o fi?a luat cineva ata de la filaret?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mariucamariuca Vin 16 Dec 2011, 9:16 pm

da, m-am exprimat eu gresit. scuze.
la ate nu m-am uitat atent si oricum nu cred ca-mi dadeam seama daca e putreda sau nu. eu sunt o incepatoare in ale croitoriei.
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 16 Dec 2011, 9:33 pm

tragi de ea si vezi daca se rupe usor... Smile
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mariucamariuca Sam 17 Dec 2011, 6:48 pm

aha, merci de pont.
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ancone Mier 21 Dec 2011, 6:51 pm

Ismi, eu am luat ate de la filaret si sunt foarte bune. Au si unele mai groase in genul celei folosite la blug dar si unele asemanatoare celor folosite la lenjerii (chiloti...).
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mariucamariuca Mier 21 Dec 2011, 9:49 pm

poate este cineva interesat.
la filaret(la etaj) au elastic din cel folosit la bretelele sutienelor (mai multe nuante) precum si bucata aceea cu mos si baba tot de la sutien (diferite nuante).
si multe multe fermoare (mai mult din cele mici de fuste, pantaloni) toate culorile.
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de olympia Lun 26 Dec 2011, 2:55 pm

A fost cineva in depozite de materiale la inceput de an? E o vacanta de iarna mai lunga anul asta si ma bate gandul sa-mi fac drum dupa Revelion, macar in Samexpo, acolo chiar n-am fost niciodata. Exista si acolo perioade de reduceri sau ianuarie e sezon mort si bate vantul?
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de tala Mier 28 Dec 2011, 12:21 pm

Si pe mine ma bate gandul sa dau o raita prin depozite. Caut materiale de bbc imprimate finut pt lucrusoare de bebe fetita, iar in Obor n-am vazut decat ceva grosolan. Cred ca deschis este, dar nu cred ca e cazul sa speram la reduceri.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de iriclau Mier 28 Dec 2011, 3:31 pm

buna fetelor ,
am gasit in IASI pe langa Carefour un depozit de materiale textile, nasturi , etc .... sunt f f f frumoase materialele de acolo dar din pacate ei expun niste mostre , apoi faci comanda . Comanda minima e de 10 m (materialele sunt aduse din Olanda) .

Este careva interesat sa ia impreuna cu mine ? ma gandeam ca daca impartim 10 m la 2 si pretul e mai bun, apoi nici nu te plictisesti sa vezi 5 rochii din acelasi material . Ce spuneti ?

Spor la treburi !
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de M.Emilia Mier 28 Dec 2011, 3:59 pm

Iriclau,
m-ar interesa si pe mine, dar as vrea sa stiu si niste preturi sa stiu ce socoteli sa-mi fac
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de simona28 Mier 28 Dec 2011, 4:25 pm

iriclau, si pe mine m-ar interesa,dar eu sunt din Buzau!
simona28
simona28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 44
Localizare : patarlagele/buzau
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de iriclau Mier 28 Dec 2011, 6:17 pm

fetelor ma bucur ca e cineva interesat.
Vis a vis de preturi .... trebuie intrebat ... au f f multe materiale : stofe, voaluri , toate mi s au parut f faine , dantelele (dupa care eu sunt inebunita) erau extraordinare.

Simona28 daca vrei sa facem impreuna o comanda , cred ca ar trebui sa vezi personal materialul, nu? adica , eu vad intr un fel un material iar tu poti sa l vezi altfel .... gusturile nu se discuta .Smile

M.Emilia daca vrei poti sa arunci un ochi dupa ce trece perioada sarbatorilor , iti explic unde este depozitul .

Ca idee am fost acolo (cautam o blanita pt palton) si aveau o rola de blana f frumoasa , si era 12 euro metru (latimea era de 1,5 m). Cum vi se pare pretul?
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de tala Mier 28 Dec 2011, 7:16 pm

Ismi de ce nu-ti pot trimite pm?
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 28 Dec 2011, 9:26 pm

iriclau, intreaba-i daca au un site, sau ceva poze si preturi pe undeva, ca si pe mine m-ar interesa.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de iriclau Mier 28 Dec 2011, 10:20 pm

Global se cheama firma , am cautat dar nu au site.

Ati auzit cumva de magazinul Karisma ? in iasi pe str Oancea nr 24 ... n am idee pe unde e.
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de M.Emilia Joi 29 Dec 2011, 3:33 pm

Iriclau,
da detalii,te rog, unde e depozitul
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de iriclau Joi 29 Dec 2011, 7:59 pm

Buna M.Emilia,
cum mergi de la baza 3 spre tudor vladimirescu (pe partea stanga) , pana sa ajungi la peco (Petrom parca se numeste) se vede intr-o curte firma depozitului . Trebuie sa intri, urci cateva trepte si ai ajuns. Sper ca am explicat bine.

iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de M.Emilia Vin 30 Dec 2011, 11:23 am

multumiri, Iriclau!
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Lun 02 Ian 2012, 1:38 pm

Poti sa faci niste poze la voaluri si dantele, Iriclau? Au si matase? Mersi!
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de codryna Mar 17 Ian 2012, 10:58 pm

Fetele va rog nu va suparati pe mine, e prima data cand postez, desi va urmaresc de ceva vreme, dar am si eu o rugaminte: imi puteti spune/da PM cu adresa si eventual cum ajung la depozitul de la Filaret?

Am fost in week-end la cel de la Cosbuc dar nu mi-am gasit mai nimic (ma rog in afara de un material gros pt o husa de pat pe care am dat 104 Ron pe 2.5 m (3m latime). E prima chestie pe care o croiesc (am primit cadou de la soacra mea o masina de cusut) si chiar si fara pic de experienta pot sa zic ca mi-a iesit (sotul e incantat), si acum as vrea sa ajung sa imi mai cumpar si eu materiale si am vazut pozele cu depozitul de la Filaret.....

Merci mult de tot!
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 17 Ian 2012, 11:06 pm

codryna,depozitul Filaret este in apropiere de Parcul Carol,din cate am inteles..daca ajungi la parc,intrebi pe acolo unde-i Autogara Filaret si depozitul e aproape de ea...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 11 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB