Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

+73
Chirrox13
kla78
ancabanu
ank93
Panea Laura
marabr
afilimonb
carmenzoe
ismi3ismi
firicel
i.xell
elenaveronica
adriuta
maribel
valentinadof
andegelia
arielas
Buburuza
symos
Motzu
andreeaX
Miniona
dandana
roxana096
olympia
corina corina
nicoleta_mc
odrina
moruna
Nicoleta Irimescu
danabarbu2007
zylv
Gabiuta
Lucia.BlueFlower
ancone
Steluzza
mischelle35
bibitu
mnarcisa
amoni
GABRELA
virus
geany
ivanoiuadela9
MagdaMarin
amnro
mimmi
canadianca50
andreeazaharcu
danae
danabekk
vilcris
rosita
clodi
Camy
Danny24
m-julie
diada
chocolate
Clio_Ela
Admina
Noemi
mamiboom
nadina_b2005@yahoo.com
Karina33
margot
Uca
ciucamona
totolina
leonutza69
adelina24
amia
MihaelaT
77 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de diada Mar 01 Iun 2010, 4:51 pm

mama, mama, eu vreau mai multe detalii, de ex, ce fel de tipar de pantaloni din burda? banuiesc ca unii strimti, si acolo la funtita cum faci? doar lasi desfacut materialul sau si decupezi oval? Foarte frumosi, trebuie sa-mi fac si eu asa!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Camy Mar 01 Iun 2010, 5:07 pm

tie ti-am zis ca iti las tiparul,cu mici modificari tiparul adica acolo la genunchi am facut tiparul cat am circumferinta piciorului.

iar acolo la funda ,am lasat asa ca un slit cat as fi prins la triploc adica foarte putin si am intors si cusut cu acul dublu,asta la cei roz ,ca la cei negri mai deloc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iar tiparul este dfe la acesti link pantaloni.


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 02 Iun 2010, 7:38 am, editata de 1 ori (Motiv : din link ascris acesti)
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de clodi Mar 01 Iun 2010, 6:18 pm

Admina a scris:Noemi, sa-ti traiasca pijamalele. Si bine ca ai avut inspiratia sa le faci dupa gustul tau. Eu ma moscai de cand lumea sa-mi fac vreo 2-3 perechi, dar lenea e mare. zid
Am repozat colantii, pentru ca mi-a spus Clodi ca atatea linii orizontale, sectioneaza, taie si jeneaza ochiul. Acum am alta problema, cum sa-i port asa, fara sa sectionez optic, din lungimea corpului? Dupa cum vedeti, de rusinoasa ce sunt, stau ca madam Ceausescu...
Cum se poarta colantii de acest gen (daca nu esti pitzi indeajuns, dar totusi ai avut inspiratia sa ti-i faci)?
Sau ii port prin casa, cu papuci cu toc si ma admir singura? Suspect

Eu ii vad purtati cu balerini si cu o tunica pana peste fund, lejera, in stil romantic, intr-o tinuta casual..ceva in genul
acesta
sau asa
sau asa

Camy, frumosi colanti!


Ultima editare efectuata de catre clodi in Mar 01 Iun 2010, 6:20 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Mar 01 Iun 2010, 6:31 pm

Colantii au cusatura pe exterior? Ai mei o au pe interior.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de rosita Mar 01 Iun 2010, 7:22 pm

Stiu ca sunt off topic, scuze, dar nu pot sa ma abtin: ce mult imi place bluza din primul link de la Clodi!! Mi se pare asa de vaporoasa si tinereasca, iar materialul ala pica asa de frumos! Stie cineva sa ma indrume spre un tipar care sa semene cat de cat? Multumesc
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de vilcris Mar 01 Iun 2010, 8:55 pm

Pentru fetele care fac colanti am scris un truc [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
love
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de danabekk Mar 01 Iun 2010, 10:42 pm

Vilcris!! M-ai facut fericita!! Multumesc!

Cami te-ai tinut de promisiune. Poti adauga niste explicatii? Or, daca un tutorial a fost plasat in alta parte, trimite-ma acolo, te rog.

Am preluat de asemenea schita lui Noemi , sper ca in sfarsit voi fi capabila sa incopesc niste colanti... Nu sunt great de cap - Smile dar imi lipseste curajul...

Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Mier 02 Iun 2010, 12:54 am

Vilcris am văzut trucul si îl rumeg. Sigur e folositor patratelul ăla ( ii tot uit numele) dar mă gândesc sa nu se vadă urat între picioare ... Mă rog pt cine sta sa se uite între picioare Smile
danabekk hai curaj ca e foarte simplu pe bune. Si sunt asa practici.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de danae Mier 02 Iun 2010, 8:08 am

Camy, foarte frumosi colantii. Sa ii porti cu placere. Noemi, eu vad cusatura si pe interior si pe exterior. scratch
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Camy Mier 02 Iun 2010, 8:38 am

mersi ,da este cusatura si pe exterior ,daca am folosit tipar de pantalon...


DANABEK tutorialul este acelasi care l-am facut eu si noemi(de fapt aceleasi etape)
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de vilcris Mier 02 Iun 2010, 9:24 am

Noemi a scris:Vilcris am văzut trucul si îl rumeg. Sigur e folositor patratelul ăla ( ii tot uit numele) dar mă gândesc sa nu se vadă urat între picioare ... Mă rog pt cine sta sa se uite între picioare Smile
danabekk hai curaj ca e foarte simplu pe bune. Si sunt asa practici.

Noemi, trucul e in special pentru femei plinute care vor sa poarte colanti. Ele sigur vor purta colanti doar cu bluze mai lungi sau tunica si nu se vede pava. Eu am avut colanti 3/4 de cumparat si au tinut doar pana la a 3-a spalare.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de andreeazaharcu Mier 02 Iun 2010, 12:38 pm

Am facut si eu doua perechi de colanti.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreeazaharcu
andreeazaharcu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 39
Localizare : Italy
Data de inscriere : 25/11/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Camy Mier 02 Iun 2010, 12:44 pm

eeeeee superrrr,sa-i porti cu placere.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Uca Mier 02 Iun 2010, 12:47 pm

Andreea, foarte faine, sa le porti cu placere!!!!!!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Mier 02 Iun 2010, 3:25 pm

andreea cei negri sunt din catifea? Smile sunt frumosi ambii, si cei albastri, super!
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de andreeazaharcu Mier 02 Iun 2010, 3:29 pm

Multumesc. Noemi e un licra asa spune vanzatoarea,eu nu prea ma pricep la materiale,este elastic si este si putin catifelat.
andreeazaharcu
andreeazaharcu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 39
Localizare : Italy
Data de inscriere : 25/11/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de danabekk Mier 02 Iun 2010, 5:33 pm

Intradevar, Andreea, foarte frumosi!! Si iti stau si bine, ca esti tinerica si frumusica!

Acum nu prea mai am cale de intors, multumesc de incurajari Cami, Vilcris si Noemi , acum, o sa trebuiasca sa-mi fac curaj, pentru ca voi meritati sa vedeti rezultate!!

O intrebare mai am - poate o sa va vina greu sa credeti, dar am dificultati in a gasi lycra aici... Exista alt tip de material care se preteaza la colanti? Cum il cheama? Embarassed

Va pupez cu drag,
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Camy Mier 02 Iun 2010, 5:45 pm

bumbacul cu elastan e super si merge foarte biner de colanti,ar mai merge si jerseul cei negri ai mei sunt din jerse pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 09 Iun 2010, 6:18 pm

Camy, daca am picioare groase { pulpe , solduri } cum ma masor sa-mi fac ceva de stat prin casa ?
Merci
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de clodi Mier 09 Iun 2010, 7:00 pm

Camy, din cate stiu eu, nu este in tara, insa, daca vrei, te ajutam noi celelalte. Vrei sa iti faci ceva mulat (colanti) sau ceva largut?
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Joi 15 Iul 2010, 2:29 pm

Am terminat si eu o pereche de colantei 3/4, un xs, comanda, nu sunt pt mine. Cam tipa pe mine, da' imi place ca imi dau efect de lifting... acum iar sariti pe mine ca sunt slaba si nu am nevoie rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Noemi in Joi 15 Iul 2010, 2:37 pm, editata de 1 ori (Motiv : am uitat sa adaug poza :D)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 15 Iul 2010, 3:41 pm

rade nu esti slaba, doar ca esti un pic mai osoasa cel putin in partea superioara...
Faini colanti.
aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Joi 15 Iul 2010, 4:05 pm

Da, osoasa, adica piele si os in sus, iar in jos piele, os si celulita.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 15 Iul 2010, 4:14 pm

rade nu mey, hai ca m-ai facut sa rad... in zona gatului iti ies oasele in evidenta si la maini, nu ca esti "vai, ce slaba!" dar asta-ti este constructia corporala...dar ai forme frumoase.
Si pe mine ma vad multi "vai, ce slaba!"...e drept ca mainile si picioarle sunt vai mama lor, dar burta si aripioare tot am :P

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Joi 15 Iul 2010, 5:05 pm

hug Mihaela esti de-a mea

Si o pereche de colantei din spandex perfecti pentru fitness sau tinute mai fancy.. gen asortare la ie+ balerini

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Noemi in Joi 15 Iul 2010, 7:13 pm, editata de 2 ori (Motiv : adaugare colanti)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 3 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB