Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

+73
Chirrox13
kla78
ancabanu
ank93
Panea Laura
marabr
afilimonb
carmenzoe
ismi3ismi
firicel
i.xell
elenaveronica
adriuta
maribel
valentinadof
andegelia
arielas
Buburuza
symos
Motzu
andreeaX
Miniona
dandana
roxana096
olympia
corina corina
nicoleta_mc
odrina
moruna
Nicoleta Irimescu
danabarbu2007
zylv
Gabiuta
Lucia.BlueFlower
ancone
Steluzza
mischelle35
bibitu
mnarcisa
amoni
GABRELA
virus
geany
ivanoiuadela9
MagdaMarin
amnro
mimmi
canadianca50
andreeazaharcu
danae
danabekk
vilcris
rosita
clodi
Camy
Danny24
m-julie
diada
chocolate
Clio_Ela
Admina
Noemi
mamiboom
nadina_b2005@yahoo.com
Karina33
margot
Uca
ciucamona
totolina
leonutza69
adelina24
amia
MihaelaT
77 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de pisi Mier 11 Apr 2012, 10:45 pm

Da, asa ii mai starnesc interesul sotzului/asa il pun in alerta. Cat despre materiale am o "clienta" care, cand merge pe la Bucuresti i-mi mai ia si mie cate ceva, pacat k nu vrea sa stea la poze, k e mai plinuta, sa arate ce rochite i-am facut vara trecuta si din ce materiale superbe,dar o sa profit vara asta de sora ei k am ceva comanda.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de aurishta Mar 24 Apr 2012, 9:29 am

In sfrasit, mi-a venit si mie randul la croitoreasa wink si mi-am facut o rochie pentru casa: [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de tomari Mar 24 Apr 2012, 11:06 am

Aurishta sa o porti cu placere !
Imi place atat materialul cat si rochia ; as scoate-o si-n afara casei [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de zylv Mar 24 Apr 2012, 12:01 pm

aurshita,esti foarte frumoasa,si ai o silueta de invidiat.cine ar zice ca ai facut atatia copii?faina rochita,si cusuta de nota 10.
pisi,foarte sexosi colantii,dar sper sa-i porti numai prin casa
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de aurishta Mar 24 Apr 2012, 3:03 pm

tomari a scris:
Imi place atat materialul cat si rochia ; as scoate-o si-n afara casei [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Smile Asa zice si sotul meu love
Multumesc mult pentru aprecieri, chiar ma simt bine in ea! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de arielas Mar 24 Apr 2012, 3:12 pm

Aurishta ma bucur ca ti-ai facut ceva si tie....as vrea si eu sa-mi mai fac ceva, dar n-are timp croitoreasa... rade
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de corina corina Joi 26 Apr 2012, 3:29 pm

Aura mia ! Aici erai ! love

Foarte bine iti vine rochita ta de casa ! Ai avut multa rabdare , dar a iesit lucru bine facut . Imi place pensa de la san . Se aranjeaza foarte frumos . Sa ai spor in toate !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de aurishta Joi 26 Apr 2012, 5:07 pm

Merci, merci, de 1000 de ori merci Merci Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de bibitu Joi 26 Apr 2012, 5:10 pm

frumos si bine lucrat treningul ,felicitari
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 29 Apr 2012, 10:23 am

Pentru servici mi-am facut ieri 3 halate din material de tricou,le-am incheiat in triplock si le-am tivit in liniara cu acul dublu.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de irish05 Dum 29 Apr 2012, 4:24 pm

as vrea sa cumpar si eu material de tricot sau ceva care sa se preteze pt trening. vinde cineva asa ceva?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 30 Apr 2012, 3:49 am

Multe si frumoase lucrusoare ati cusut voi!
E ceva vreme de cand nu am mai intrat aici, am si uitat de subiect. Dar dupa ce am culcat pruncul m-a apucat cheful de cusut, si ... nu m-am lasat pana nu am si pozat. (nu de alta, dar anul trecut am facut doua seturi de pantaloni cu top, si nici acum nu le-am pozat. O sa o fac maine:9

Am avut o salopeta de sport, pe care am cumparat-o in urma cu vreo 10 ani, doar pentru material. Acum am dat de el, si l-am taiat.De pozat mi-am amintit sa pozez abia dupa ce era deja pantalonul croit, si prima incercare de maieutz deja aproape gata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Prima incercare, dar dupa ce am probat, nu mi-a placut, ca burta de dupa sarcina se vede inca ... nu prea sexy ;), asa ca l-am lungit. Maine pozez si imbracata, a iesit binisor, avand inv edere faptul ca e din ... nici nu mai stiu cate bucati... merge.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si costumatia finala Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de aurishta Lun 30 Apr 2012, 9:11 am

Este fain tare costumul, ma bate gandul sa-mi fac si eu ceva pentru sport Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 30 Apr 2012, 10:50 am

Ela, frumos costum si astept poza imbracata cu el.
Magda, uitandu-ma la poze am zis ca ai facut maiouri, dar dupa ce am citit am vazut ca-s halate. Ce halate trendy aveti! rock Sa le folosesti sanatoasa!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de geany Lun 30 Apr 2012, 11:08 am

Magda, asa am crezut si eu ca Mihaela, pana sa citesc ce-ai scris.
Ela, imi plac tinutele tale de sport, vreau si eu, dar ínca nu am dat de materialul potrivit...
Auristha, bine spun fetele, ca poti iesi si afara cu rochia. Am mai spus si zilele trecute, imi place foarte mult cum lucrezi Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 30 Apr 2012, 11:15 am

Da si eu am fost uimita de halate cand m-am angajat,fetele vechi au halatele . ciclam.Tot din material de tricou. wink
Sunt chiar practice.
Actualul meu halat e dintr-un material tot gri dar mai subtire ,material care se toceste repede din cauza frecarii cu masa de croit.
Fata de halatele (de inginer) dintr-un fel de denim mai subtire avute la fostul loc de munca astea chiar sunt trendy. wink wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de afilimonb Lun 30 Apr 2012, 12:59 pm

Clio, ce frumoase sunt. Imi place combinatia de culori si imaginatia pe care ai pus-o in model.
Magda, tie iti ies' hainele pe banda rulanta!
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 30 Apr 2012, 1:36 pm

Azinoapte nu s-au deschis pozele de la ultimele 2-3 pagini...
Aura, Pisi, Karina, Magda, acum am vazut ce ati cusut. Sunt super toate, la cat mai multe!!
Aura, cati copii zici ca ai?? ;) Nu se vede, arati super, ia fa-ti si tu ceva haine mai sexoase, ia exemplu de la Pisi. Smile

Am pozat pantalonii si topurile de anul trecut, cand culc pruncul poate reusesc sa pozez si imbracata. Cele cu roz inchis si coral (cred ca asa se cheama culoarea) sunt deja hiper super purtate si spalate de 1000 de ori...
La pantalonii bleumarin cu albastru vreau sa pun ceva jos, ca sunt largi si nu stau bine. Poate reusesc zilele astea, ca tot i-am scos din dulap Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gaura de a spate a fost corectarea greselii. Cand am croit pantalonul lasasem topul dedesubt, si l-am taiat. I-am decupat cercul, ca sa nu stric, si chiar imi place cum arata.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Admina Lun 30 Apr 2012, 2:07 pm

Ela, sunt frumoase toate. Sunt tare curioasa cum stau pe talie cei albastri, fiind in V. Sa le mai speli de tot atatea ori, fara reparatii si sa zumbaiesti in ele, cu spor.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de geany Sam 05 Mai 2012, 5:04 pm

Ela, imi place cum lucrezi si combini materialele, daca nu spui, nici nu zici ca-s facute acasa, pot fi luate drept de firma. Felicitari si sa le zumbaiesti cu placere pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 03 Iul 2012, 9:10 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 12 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB