Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyIeri la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sunt Roman, deci mi-e rusine...

+57
Angelica18
arielas
diada
diana-s
bela gio
dorina64
StMihaela
came_lia
Roxy
elenaxx
gabriela1967
kamelyaa
aurishta
Andata
kla78
Cristache
roxana camelia dumitrescu
Gianina4ever
ismi3ismi
ionela stefan
socela
margelutamea
lotus nufar
stoy
bluetteblue
Uca
ioana soare
Day
melus
datsun
ema
mikybt
CCristinaC
valentinadof
Giobsy
Nicoleta Irimescu
Floren
Pui_dEuropolis
Clio_Ela
Ana Maria
amnro
koechlin
feliciagl
kitty_1973
geany
clodi
SilviaDumitrescu
letho
cata13lina
MihaelaT
Serban Valentina
adelina24
Alina.C
Danny24
veniciuc nicoleta
MagdaMarin
Admina
61 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 29 Mar 2011, 10:32 pm

geany,jos palaria,pt tine! iar cu votul celor din tara....asta e si ideea:flamanzeste-i,ca sa ii poti cumpara ieftin,sa-i poti controla,manipula usor...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 29 Mar 2011, 10:47 pm

Uite ce ma face pe mine sa rosesc. Nu ca sint roman, ci ca sint contemporana cu astia:

CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 29 Mar 2011, 11:03 pm

la noi e si muuuuuuuuuuuuulta prostime........vorba lui geany,parca nu ai putea sa iei geaca si sa votezi cum crezi tu ca e mai bine?.....
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de aurishta Mar 29 Mar 2011, 11:26 pm

Eu m-am lasat de votat, m-am edificat cu privire la clasa politica! affraid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 29 Mar 2011, 11:30 pm

pai,asta e in favoarea celor care sunt la putere...stai acasa,adica,esti de acord sa nu se schimbe...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de aurishta Mar 29 Mar 2011, 11:35 pm

Pai si aia care ar veni, tot la fel sunt, e dovedit deja! zid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 29 Mar 2011, 11:40 pm

asta asa e,dar,cand apare unul ca johanis,nu crezi ca ar fi putut fi o varianta buna?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de gabriela1967 Mar 29 Mar 2011, 11:50 pm

celor de la putere le convine ca noi sa nu mergem la vot,in felul asta ei fac jocurile.
gabriela1967
gabriela1967
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : craiova
Data de inscriere : 09/02/2011

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de aurishta Mar 29 Mar 2011, 11:56 pm

Da, de Johanis chiar imi place, pare om serios!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de kla78 Mier 30 Mar 2011, 12:27 am

atata timp cat exista "hoti" in Romanica noastra poate fii presedinte si Obama ca tot rau o vor duce romanii,asta e punctul meu de vedere.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de aurishta Mier 30 Mar 2011, 10:22 am

Mie mi se pare intr-atat de viciat sistemul, incat nu stiu cate zeci de ani ar fi necesare pentru schimbarea in bine reala, presupunand ca vin doar oameni de buna-credinta la guvernare!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de elenaxx Mier 30 Mar 2011, 12:19 pm

Nu cred ca mai exista oameni de buna credinta, aurishta. Sau poate ca exista, dar saracia este asa de mare , incat se vor lasa iar cumparati pentru un litru de ulei si o galeata. Sambata, spre exemplu, in Pitesti a fost o sedinta a PDL-ului, la care a participat si Elenica cu Boculet, iar oamenii au primit cate o esarfa portocalie si o mapa aceeasi culoare. Pur si simplu le radiau fetele de bucurie ca au primit ceva. Mi s-a facut scarba instant de oameni, mai ales ca dupa aceea, ii injura pe domnii de la putere pe unde apuca. Plus ca trebuie sa ne gandim la ce generatii vor veni , care fie vorba intre noi, stim cum sunt.
Nu imi este rusine ca sunt romanca, imi este rusine doar ca traiesc in aceasta societate, unde cu cat esti mai prost si mai stupid, cu atat ai mai mult de castigat, iar daca esti destept si iti merge mintea, se face tot posibilul sa fii dat la o parte, pentru ca de, acolo unde-i prea multa gandire, e vai de ei.
Cam asta am avut de spus. Sa aveti o zi buna.
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty sunt mindra ca sunt romanca.

Mesaj Scris de roxana camelia dumitrescu Vin 01 Apr 2011, 6:22 pm

nu se schimba nimic in romania atita timp cit nu se schimba mentalitatea multora dintre noi.
roxana camelia dumitrescu
roxana camelia dumitrescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : madrid
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de Admina Vin 01 Apr 2011, 8:44 pm

Eu zic ca video pus de Cristina, e ok. Da, asa sunt romanii la coada la portocale, dar se bat si americancele sa prinda reduceri la magazine de haine si nu numai. E normal, unde e pretul mic, e omor. Probabil in orice tara, chilipirul atrage.
Si nu sunt de acord nici cu Aurishta, ca nu voteaza. Smile Eu am votat si o sa votez, de fiecare data. Bine-rau, macar stiu ca mi-am castigat dreptul sa critic clasa politica, dupa vot. Nu conteaza cine iese si nu conteaza ca va fi la fel. Votul ar trebui considerat o obligatie "cetateneasca", nu doar un drept. peace
La fel cum ar trebui sa fie obligatoriu sa-ti cureti zapada din fata casei/ blocului, sa aduni kk de caine daca e al tau, sa arunci gunoiul la cos, nu pe jos; sa parchezi unde e voie, nu pe trecere. Si cred cu tarie ca orice om din lumea asta e un mare "animal" pig In tarile civilizate se sanctioneaza greselile si de aia nu se mai greseste. Daca doar astepti de la oameni sa aiba bun simt, tot timpul apar unii straini sau chiar bastinasi, cu obrazul gros. Deci taxeaza-i frate, unde-i doare mai tare; la buzunar. Si sa vezi cum se aduna bani la buget, sa vezi cum ar merge o idee mai bine in tara asta. Dar la noi, unde e visteria aproape goala, daca baga mai marii mana, ramane goala de tot. Daca si-ar recupera creantele de la marii datornici si ar pune biciul pe nesimtire si vicii, ar avea si de unde fura (nu ca as fi pentru, dar de... omul e su(s)pus greselii rade) si ar mai ramane si ceva la buget.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 01 Apr 2011, 9:01 pm

Admina, toata stima si respectul. Amenzile pot "educa" romanul
pupi
Si mai vreau sa spun ca exista la noi o vorba care zice ca "omul sfinteste locul". Din pacate romanul a uitat asta...
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty sunt mandra ca sunt romanca.

Mesaj Scris de roxana camelia dumitrescu Sam 02 Apr 2011, 12:33 pm

bine spus admina.atita timp cit mai sunt persoane care gindesc la fel ca tine,mai exista speranta pentru tarisoara noastra.
roxana camelia dumitrescu
roxana camelia dumitrescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : madrid
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Apr 2011, 10:31 am

Eu nu votez fiindca n-am posibilitatea sa cunosc persoana pe care o votez! Stiu ca e imposibil asta, dar n-am cum sa-i dau credit unuia care ma abureste cu o "strategie electorala". Am vazut , de pilda, cand s-a votat pentru primarul de sector. Cu vreo luna inainte se facea curatenie in draci, se amenajau parcuri, erau luati cainii de pe strada etc . Dupa, totul a cazut in delasare. Curatenia stradala s-a redus mult, parcurile pentru copii au fost cuprinse de paragina si mizerie, productia de caini e infloritoare. Deci, m-am saturat sa-mi fac iluzii. Zicea cineva mai inainte de domnul Antonescu. Era plina campanie pentru prezidentiale si am dat drumul la radio. Cineva avea un discurs politic fulminant. Nu m-am putut abtine sa nu pufnesc in ras! Era atat de demagogic, parca cita din Caragiale! Au spus la sfarsit ca era dl. Antonescu. Eu nu pot vota un astfel de om. Poate ca e bine intentionat, poate ca e capabil, dar cand imi canta cu trompeta in ureche ma face sa cred ca ma considera proasta!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de Roxy Dum 03 Apr 2011, 10:34 am

Ai dreptate, Aurishta, dar, chiar si asa, trebuie sa ne exercitam dreptul la vot. Nu merg oamenii care judeca, merg cei dusi cu autobuzul si ..... se ajunge unde se ajunge. Nu ca am avea de unde alege, dar....
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Apr 2011, 11:08 am

E adevarat, dar pe cine sa votez? Daca nu sunt convinsa de valoarea cuiva, nu pot afirma: "asta este cel bun"! Si sa votez numai asa, fiindca am dreptul si fiindca toata lumea face asa, nu ma caracterizeaza. Intotdeauna am refuzat sa fac ceva lipsit de continut, fie religie, traditii sau, in cazul de fata, politica! Poate ca sunt eu prea non-conformista!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de came_lia Dum 03 Apr 2011, 12:31 pm

Nu stiu de ce scriu aici pentru ca sunt romanca, dar nu mi-e rusine!

Sunt romanca si traiesc intre maghiari, si chiar nu ma cert cu ei!
Ba chiar ma integ bine cu ei! ( ca sotul -maghiarul a plecat de acasa, asta e alta poveste!!!, nu a plecat pentru ca sunt romanca, desi a indurat multe de la ai lui pentru mine)
Despre votat- ma duc la vot, pentru ca si din 2 candidati pot alege. Este optiunea mea, dreptul meu, scris in Constitutie! Nu ma pricep la politica, foarte rar ma uit la televizor, dar uite ca si aici am avut de invatat de la maghiarii langa care traiesc si care isi voteaza candidatul maghiar fara sa-si puna 1000 de intrebari. Si se vede rezultatul!!
Intr-un fel, am contribuit la mersul istoriei....in 1990....
In 1989 ne-am opus comunismului nu neaparat pentru mancare si televizor, ci pentru LIBERTATE! Asta imi amintesc desi parintii mei au fost comunisti! Tata a participat la colectivizare! Cu toata convingerea! Si dupa 1990 tot comunist a ramas pana la moarte. Dar daca cu puterile mele firave as putea face ceva sa nu ne mai intoacem la comunism, am sa fac! Si acel lucru firav este sa votez! Si apoi ma intorc sa lucrez in capitalismul salbatic!
No ca m-am infierbantat, ma scuzati....
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de Giobsy Lun 04 Apr 2011, 1:35 pm

Asa cum spunea Alexandru Andries, cand votezi "e singura data cand urna e pentru cei vii".

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de Floren Joi 14 Iul 2011, 11:39 am

Am gasit articolul urmator pe HotNews si tare mi-as dori ca macar cateva persoane dintre cele care il vor citi sa incerce sa vada situatia prin ochii autorului sau! ....Pe cuvant ca nu se putea spune mai bine si mai clar ce gandim si ce simtim noi, cei de afara!

… ingaduiti-ne si noua sa fim romani! Totusi. N-aveti voi monopolul Romaniei.
Alin Fumurescu iulie 14, 2011 Global / Europa, Reactie rapida
3 comentarii 309 Vizualizari

… va spun drept: m-am saturat sa fim tot timpul in defensiva. Stim. Am plecat din tara, care mai de multisor, care mai de curand. Motivele au fost diferite de la caz la caz – cum diferite, daca stati stramb si judecati drept, sunt si motivele voastre, ale celor care ati ales sa ramaneti. Eu, bunaoara, am plecat din intamplare – iar cei care ma cunosc va pot confirma acest lucru – , dar asta nu ma face sa mai uit de sus (sau de jos) la vreo categorie de romani.

De fapt, nici noi n-am plecat de tot, nici voi n-ati ramas de tot.

Noi n-am plecat de tot, pentru ca ne tot intoarcem acasa, pentru ca tot citim ce se intampla in Romania, pentru ca tot vorbim romaneste, pentru ca tot mai mergem la Biserica si ne invatam copiii sa spuna “Ingerasul” inainte de culcare. Pentru ca ne pasa.

Si nici voi n-ati ramas chiar de totului tot, pentru ca urmariti si voi ce se intampla prin lume, pentru ca deschideti si voi internetul sa vedeti ce mai face Kate (parca), pentru ca va pasa ce se intampla cu Grecia, Spania, Italia, Germania sau Statele Unite. Ba, indraznesc s-o spun, poate ca voua va pasa chiar mai putin de traditii, mai putin de limba romana, mai putin de tara, decat ne pasa noua. Poate ca romgleza voastra e mai americaneasca decat a noastra. Poate ca voi folositi expresii precum “OK” (stiti de unde vine?) si “cool” mai mult decat le folosim noi. De LOL WTF si OMG, ce sa mai vorbim? Poate ca voi mergeti mai rar la Biserica si va bucurati mai putin de 1 Decembrie. Pentru ca noi ne straduim pentru tot ceea ce voi primiti de-a gata: abecedarele si vopseaua rosie de oua si zilele libere de Paste si cate si mai cate. Pentru ca la noi datul devine, pe zi ce trece, o alegere constienta, un efort, cata vreme pentru voi datul ramane dat.

Nu dau cu piatra. Incerc sa inteleg. Incerc sa va faceti sa intelegeti. Voi va culcati cu Romania, va treziti cu Romania si va petreceti ziua cu ea. E lesne sa te mai si plictisesti, sa te mai si scoata din sarite, sa constati ca-i pute gura in zori si e beata-moarta la lasatul serii. Stim asta, am fost si noi acolo, va amintiti? Dar pentru noi ramane iubita de la distanta, mereu gatita, mereu parfumata cu amintirile din tinerete, chiar si-atunci cand se da in spectacol si-si da poalele peste cap. Voi o respirati din reflex, noi o tragem in piept voluntar. Ati incercat vreodata sa va constientizati respiratia mai mult de cinci minute?

La o privire mai atenta, cu totii plecam si venim din tara de mai multe ori pe zi.

Si-atunci de ce noi trebuie sa ne justificam mereu in fata voastra pentru ca ne pasa? Si ne pasa. Pana la prasele ne pasa. N-aveti voi monopolul pasarii.N-aveti voi monopolul Romaniei. Si-atunci de ce ati fi voi mai romani decat noi?
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 14 Iul 2011, 12:08 pm

Dar de ce se framanta atat?nu am inteles...la ce ii foloseste?Personal,nu am absolut nimic impotriva plecarii din tara,pt a trai mai bine,oricine are aspiratii si vrea sa le concretizeze.Poate ca vreodata voi pleca si eu,cand voi crede ca e oportun pt mine.Ceea ce ,insa ma necajeste tare este cum de s-a votat data trecuta in asa hal de mult pt PDL afara,incat sa schimbe rezultatul votarii din tara.Tineti minte...seara iesise PSD si dimineata,dupa ce s-au cumulat voturile din afara,a iesit PDL.Daca in tara functioneaza cu pomana elctorala,din cauza saraciei ,nu pot sa cred ca si afara functioneaza aceasta schema...,mai ales ca iubiti Romania mai cu patos decat noi,astia care nu am plecat ,inca...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de Giobsy Joi 14 Iul 2011, 12:56 pm

Mie imi place ce a scris. Si mai ales cum a scris.
Cat despre PDL, vina pentru situatia actuala in care ne zbatem nu este doar a lor. Am fi ipocriti sa spunem asa ceva. Ei doar au razuit ce a mai ramas pe fundul sacului. Acum cativa ani sacul era plin, iar PSD-ul nu trebuia sa imparta cu nimeni. Acum sacul este gol, iar PDL-ul trebuie sa imparta nimicul si cu altii, ca nu se stie maine in ce partid va fi X sau Y si ce dosare sau informatii va scoate din joben.


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Joi 14 Iul 2011, 2:47 pm, editata de 1 ori

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de geany Joi 14 Iul 2011, 1:22 pm

Cand esti in tara vezi lucrurile doar din interior; insa cand esti afara nevoit ajungi sa faci unele comparatii. Adevarat ce-a scris! Nu cred ca a vrut sa demostreze ceva, ci sa spuna celor ce inca nu stiu ca asa este.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine... - Pagina 7 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB