Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(1)

+60
Giobsy
sk8ritza
lya06k
diana-s
andacoman
mickyta
anutza88
luminita_khader
maria_covacef
Lucia.BlueFlower
zaharel
Ela
anc@
mihatm80
lav
iuliana72
mama4you
LYNDA
denygina
anastasia2010
clodi
hooinar
Karina33
Aditza
oana_h
anca1820
olympia
chocolate
Clio_Ela
Cristale
02gaviota
Ana Maria
Gabyx
Ramonica
Fleur de Lys
RoxanaL
AlinaJ.Bijoux
cami26
firimitura
SilviaDumitrescu
jluciana
aidaalex
angi10
Ginga
ghindutza
kittygreeneyed
ioana soare
geany
Fleur
adrina
julix_2007
MihaelaT
Bianca
diada
Admina
arime
Ramurica
Camy
duchess
Ania
64 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Dum 31 Ian 2010, 6:55 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - aici tutorial despre cum se fac petalele de mac...Imi cer scuze pentru intarziere, am zis ca postez un tutorial propriu, am facut pozele, dar nu le`am mai descarcat pentru ca......pentru ca am aflat ca o sa fiu mamica!!!!! ura Ma scuzati de off topic
Pupici!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de maria_covacef Dum 31 Ian 2010, 7:42 pm

Felicitari! ura
Sa fie intr-un ceas bun!

Sorry si eu de off topic
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de 02gaviota Dum 31 Ian 2010, 8:02 pm

Felicitari!!!Iti multumim! Flowers
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de firimitura Dum 31 Ian 2010, 9:32 pm

super tutorialul si site-ul tipei. felicitari de bebe mic, sa fiti sanatosi.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 01 Feb 2010, 8:23 am

Saru`mana!:D
A, luati la bani marunti site`ul tipei, are multe lucruri interesante p`acolo!
Pupici!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de luminita_khader Lun 01 Feb 2010, 8:57 am

am gasit si eu ceva frumos de facut tot din hartie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
luminita_khader
luminita_khader
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 217
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de anc@ Mar 02 Feb 2010, 8:16 pm

RoxanaLinte a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - aici tutorial despre cum se fac petalele de mac...Imi cer scuze pentru intarziere, am zis ca postez un tutorial propriu, am facut pozele, dar nu le`am mai descarcat pentru ca......pentru ca am aflat ca o sa fiu mamica!!!!! ura Ma scuzati de off topic
Pupici!

Multumim mult pentru site! Flowers
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Mar 02 Feb 2010, 9:15 pm

Anc@, imi cer scuze pt intarzierea cu care am raspuns ... Promit ca data viitoare o sa fiu mai prompta :D
Pupici!!!


Ultima editare efectuata de catre RoxanaLinte in Mar 02 Feb 2010, 9:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : spelling mistake)
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de anutza88 Mar 02 Feb 2010, 9:58 pm

sunt foarte frumoase ,vreau si eu sa fac dar am o intrebare fasiutile le lasati la dimensiunea de A4 sau le taiati mai scurte??? cam ce lungime??
:-\
anutza88
anutza88
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 02 Feb 2010, 10:10 pm

Cel putin eu una le las la lungimea unei foi A4!!! Si le tai la 1 cm latime!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Mier 03 Feb 2010, 1:57 pm

Eu le tai pe lungimea colii, dar poti sa le tai si pe latime. Oricum, iti vei da seama ca ai nevoie de dimensiuni diferite pentru fiecare proiect.Succes!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de mickyta Mier 03 Feb 2010, 3:43 pm

salutare tuturor. am descoperit si eu recent acest forum. va marturisesc ca am ramas surprinsa de aceasta tehnica, lucru care m-a convins sa ma apuc si eu sa incerc macar . numai ca m-am lovit de o problema, nu gasesc sa cumpar ce-mi trebuie, kitul incepatorului. instrumentul care sta la baza rularii hartiei. eu sunt din constanta, daca mai e cineva de pe forum din constanta si vrea sa stam de vb astept cu mare drag.va pup si va doresc o zi frumoasa
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de andacoman Mier 03 Feb 2010, 5:13 pm

mickyta bine ai venit hug ... sa stii ca am vazut un kit de incepator sus la City Park, la Sky level... e libraria aia.. si acolo aveau.. parca era in jur de 90 de lei.. daca mai tine bine minte.. si aveau mai multe kit-uri de incepator..
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de firimitura Mier 03 Feb 2010, 5:20 pm

nu stiu cate fete din romania care fac diverse lucrari prin aceasta tehnica au o unealta pt asa ceva cel putin nu una cumparata. poti folosi o scobitoare pe care sa o crestezi, sa ii faci o fanta prin care sa incapa fasia de hartie.
eu personal folosesc varful de la un creion mecanic ca suport pt a incepe rularea hartiei.de altfel, cred ca au mai zis si fetele poti sa iti faci o unealta de quilling prin taierea capului unui ac mai mare si sa ii faci un maner dintr-o bucata de lemn sau un suport de la un pix.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de anc@ Mier 03 Feb 2010, 9:12 pm

RoxanaLinte a scris:Anc@, imi cer scuze pt intarzierea cu care am raspuns ... Promit ca data viitoare o sa fiu mai prompta :D
Pupici!!!

Nu-i nimic Roxana.Eu caut aici in Italia foi gata taiate si numa nu gasesc,poate sunt magazine speciale si nu stiu...cel mai rau imi pare ca am lucrat 5 ani la o tipografie,si langa aveam o gradinita unde veneau educatoarele cam o data la saptamana sa le tai coli de hartie colorata,va spun toate culorile si de buna calitate ca erau din strainatate,si...tot aruncam ,fasii lungi de un metru si de 5 -8 cm latime,ce ramanea ca le vroiau A4,si deci va dati seama ce pierdere...dar na asta e...Daca gasiti,foitele gata taiate fetele din Italia pe la magazine,dati de stire,va multumesc...
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de mickyta Mier 03 Feb 2010, 10:44 pm

multumesc frumos pentru sprijin si sfaturi. am zis sa-mi cumpar un kit complet pentru a avea un start bun si cand m-am gandit la kit nu m-am gandit in mod special la instrumentul de baza pt hartie cat si la un ghid din care sa inveti cat de cat tehnica .dar oricum multumesc pentru sfaturi, o sa incerc la constanta la City Pak, unde mi-a sugerat Anda. salutari de la mare.cu draga mickyta
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 03 Feb 2010, 11:42 pm

mickyta, nu ai cautat mai intai pe internet despre aceasta tehnica? Poate gasesti ceva!!! Si pe YouTube sunt o gramada de filmulete in care iti arata cum poti face ceva!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de diana-s Joi 04 Feb 2010, 8:38 am

mickyta a scris:multumesc frumos pentru sprijin si sfaturi. am zis sa-mi cumpar un kit complet pentru a avea un start bun si cand m-am gandit la kit nu m-am gandit in mod special la instrumentul de baza pt hartie cat si la un ghid din care sa inveti cat de cat tehnica .dar oricum multumesc pentru sfaturi, o sa incerc la constanta la City Pak, unde mi-a sugerat Anda. salutari de la mare.cu draga mickyta
nu gasesti la City, am fost eu si am intrebat la librarie la Carturesti si au crezut ca vreau modele/diagrame de crosetat shot
daca gasiti, sa-mi ziceti si mie ca si eu tot cu scobitoarea am incercat pana acum
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de zaharel Joi 04 Feb 2010, 2:41 pm

mickyta a scris:salutare tuturor. am descoperit si eu recent acest forum. va marturisesc ca am ramas surprinsa de aceasta tehnica, lucru care m-a convins sa ma apuc si eu sa incerc macar . numai ca m-am lovit de o problema, nu gasesc sa cumpar ce-mi trebuie, kitul incepatorului. instrumentul care sta la baza rularii hartiei. eu sunt din constanta, daca mai e cineva de pe forum din constanta si vrea sa stam de vb astept cu mare drag.va pup si va doresc o zi frumoasa

Buna !
Eu sunt din Constanta si te asigur ca nu o sa gasesti kit special pentru quilling,ori daca ai norocul sa gasesti intr-o librarie...este exagerat de scump.
Iti recomand banalul betisor de frigarui,marime medie,ori un ac mare a carui ureche o rupi cu un patent,mai exact varful urechii.
Hartie gasesti la top in supermarket,la Rick,ori carton de foarte buna calitate la magazinul Pictor de pe Tomis.
Te chinui putin la taiere,dar merita efortul.
Nu stiu de ce nu-mi mai apar pozele din postarile trecute... No o sa incerc sa le pun din Photobucket,cu el nu am avut niciodata probleme Rolling Eyes
Noua lucrare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zaharel
zaharel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 04 Feb 2010, 3:26 pm

F. dragut tabloul zaharel!!!
Aseara am facut si eu prima mea miniatura cu aceasta tehnica!!! E o lalea!!! Sper sa nu radeti de mine dar nu mi-a iesit asa de bine!!! Si nici hrtia nu e chiar bine taiata!!! Oricum e prima si sper ca urmatoarele sa imi iasa mai bine!!!ups

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de anutza88 Joi 04 Feb 2010, 3:30 pm

e foarte foarte frumoasa!!!!
inceputul este intotdeauna mai greu !!!!cu timpul totul devine usor!!!!
wink ura
anutza88
anutza88
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 05 Feb 2010, 1:00 am

Zaharel e foarte frumos tabloul tau! La mine se vad si pozele tale mai vechi.

Alina imi place laleaua, e un inceput foarte promitator!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de mickyta Vin 05 Feb 2010, 10:01 am

Felicitari dragelor! foarte frumoase creatiile voastre. Multumesc tuturor fetelor care mi-au dat sfaturi utile. Voi tine cont de ele si sper sa revin curand si eu cu prima mea capodopera. Va pup si va doresc o zi buna. Spor la lucru.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de lya06k Vin 05 Feb 2010, 9:10 pm

Daca tot se apropie 1Martie,m-am gandit ca anul asta s ofer niste martisoare mai originale...sper sa reusesc sa le fac chear eu flower ma inarmez in weekend cu ceva rabdare si o sa incerc niste floricele de hartie ametit daca reusesc o sa atasez niste poze...
lya06k
lya06k
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : arad
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de diana-s Sam 06 Feb 2010, 9:04 am

mi-a iesit si mie primul martisor prin quilling

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB