Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

+56
zylv
Lucia Ro
ileana cosanzeana
Onna
Karina33
emi
doyna2004
AKD
Marry
stoy
monica11
europolis
ELENA76
Uca
ribana
marina40
SilviaDumitrescu
Camy
DANIELA.I
amnro
miatodor
hope
Clio_Ela
cory74
miclescumirela
ralucahanc
lushca
pepy24
skygirl
cretu_veronica22
pisi
MAYA
danabekk
florica frincu
scamutza
ciucamona
leonutza69
ancuta_ancuta
geany
PAULA CONSTANTIN
mnarcisa
Nicoleta Irimescu
amia
Alina.C
MihaelaT
Admina
veniciuc nicoleta
adelina24
ioana soare
totolina
MagdaMarin
danae
mihamiha
valentinadof
milena
diada
60 participanți

Pagina 4 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de geany Joi 15 Apr 2010, 8:21 pm

cretu_veronica22, felicitari pentru rapiditate. Ai realizat 3 produse dragalase, sa fie purtate cu placere si tie bafta la concurs. Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cory74 Joi 15 Apr 2010, 8:23 pm

suuuperbe!!!! chiar imi plac. Mai ales sacoul. O sa ii dea un aer foarte elegant domnisoarei.. wink
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 15 Apr 2010, 8:43 pm

Veronica, felicitari ! Sunt tare frumoase! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 15 Apr 2010, 9:29 pm

Veronica, felicitari! Imi plac foarte mult si mie. Si sunt frumos lucrate, abia astept si eu sa le vad si purtate de printesica.
Lunga asteptarea, credeam ca nu mai apar compleurile ...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de pisi Joi 15 Apr 2010, 11:01 pm

Frumos compleul dar am o nelamurire,am vazut ca ai pus 22 de poze si eu stiam de 10 maxim Smile Eu zis sa editezi postul si sa lasi mai putine poze care crezi tu ca sunt necesare ca oricum o sa o faca un moderator.Sper sa nu te superi.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de lushca Joi 15 Apr 2010, 11:10 pm

buna seara la toata lumea care mai e treaza.imi place mult compleul posta inaintea mea dar intradevar sunt cam multe poze.este super si purtat cred ca vine si mai bine. am vrut sa termin compleul de azi dar sau ivit atat de multe incat am zis ca nu il mai termin.La ora 14 am avut programata fata la radiografie,la 18 am avut sedinta la baiat,la 21 a daramat fata fierul de calcat si mi l-a spart ,la 21.10 s-a blocat masina de cusut si cam atat dar sunt suficiente.acum sa va prezint compleul .Fusta este clos dublu,iar pe dedesupt am atasat tyul 5 m la care am picotat tivul cu ata de pescuit. bluza este simpla prinsa sus cu elastic deoarece nu avem piept.Vestuta am furat modelul dintr-un magazin de copii dar nu a iesit ca cel facut acolo.

Revin cu editarea deoarece astazi mi-am cumparat fier de calcat!!am calcat si apretat compleul iar acum sper sa fie pe placul tuturor!!


CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 64ot3b CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Dbi6iq

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 1fd9g4 CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Jsjb7k

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 9joux5 CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 5nozz7

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 10d83yu CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Mt6xch

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 4r88jq


Ultima editare efectuata de catre lushca in Vin 16 Apr 2010, 9:32 pm, editata de 1 ori
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de hope Vin 16 Apr 2010, 2:37 am

veronica,felicitari!foarte frumos compleul.pe fetita cred ca vine traznet..ce mindra o sa fie .m-ai inebunit,la toate alea te pricepi.bravo tie.tine-o tot asa.

lushca,numai ghinioane ai avut,dar produsul final a iesit super.vine frumos si se aseaza bn pe fetita.imi place si combinatia de culori.felicitari!

bafta la concurs fetelor!!
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Vin 16 Apr 2010, 8:30 am

Da intr-adevar sunt mai multe poze dacat ar trebui dar cand vor ajunge hainutele la fetita si voi primi pozele voi selecta si voi alcatui un mesaj cu 10 poze inclusiv cu hainutele imbracate.Poate ma va ajuta un moderator sa revizuim primul mesaj postat.Mai vedem.
Multumesc pentru aprecieri. hug
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Admina Vin 16 Apr 2010, 8:40 am

Veronica si Lushca, felicitari!
Veronica, sunt admise maxim 10 poze, te rog sa hotarasti ce poze vrei sa ramana si sa editezi mesajul. Nu sunt necesare atatea poze din timpul executiei sau cu materialul croit, una din fiecare etapa, sa ramana. Am inteles ca mai astepti poze, daca vrei le editam atunci (ceri unui moderator sau admin), dar sa fie 10 in total, pana la incheierea concursului.
Lushca, si tu ai o poza in plus. Iti sugerez sa scoti una cu partile croite (sunt vreo 3) sau pe prima, cu dosul materialului, pentru ca este neclara. Si vreau sa stiu cum picotezi tivul. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Vin 16 Apr 2010, 8:53 am

Dupa cum am spus si in mesajul de mai sus saptamana viitoare cand voi avea pozele voi selecta si voi cere unui moderator sa ma ajute sa reditam mesajul.Multumesc Flowers
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de lushca Vin 16 Apr 2010, 8:59 am

da am sa scot o poza dar cind vine baiatul ca eu nu stiu inca sunt in curs de a invata,ptr picotat dau masina la surfilat si muti distanta pasului de la 2-3 cit lucrezi de obicei ,pina aproape de 0,si pui firul de pescuit ,sa nu fie nici prea gros nici subtire,eu am luat de 0,50mm,la capatul de unde vrei sa incepi dar il rasucesti de mai multe ori ca altfel iese ,si in timp ce merge masina tragi numai de material cit sa se intinda f bine,el cind se stinge face falduri multe.pe mine m-a invatat o matusa care lucra haine de lux,rochia mea de mireasa asa mia facut-o,dar a fost mult mai bogata am avot de jor imprejur 30 m si iti dai seama ce fel a iesit ,la aceasta fustita nu a avut decit 5 m de tyul taiat in doua adica 10 m.Am invatat ca pot sa completez la mesajul anterior daca vreau ceva si am uitat .Pentru a face un picotat si ptr a reusii trebuie sa fie materialul neaparat pe bie sau sa fie unul care se intinde f.bine si mult,deci trebuie sa tineti materialul f.bine intins


Ultima editare efectuata de catre lushca in Vin 16 Apr 2010, 11:08 am, editata de 2 ori
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de diada Vin 16 Apr 2010, 9:00 am

Asa va vreau fetele, mobilizati-va! Frumoase compleurile! Sa le poarte cu placere copilasii.

Cum a zis si Admina, limitati-va la 10 poze va rugam, pentru ca salvam mesajele pentru votare wink

Bafta tuturor!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cory74 Vin 16 Apr 2010, 9:11 am

ma bate gandul si pe mine sa particip, macar de dragul de a fi motivata sa fac ceva dragut...Dar pana fac eu 50 de mesaje.. Sad o sa vina concurs de 1 iunie, probabil...! Poate reusesc. Eu oricum deja imi scotocesc mintea, pt ceva cochet Rolling Eyes
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de lushca Vin 16 Apr 2010, 10:21 am

vreau sa va intreb daca pot sa mai particip cu inca unul ca deja l-am croit si vreau sa stiu daca ma grabesc sau nu ,nu vreau sa se supere nimeni pe mine sa zica ca sunt un "haplea ",dar azinoapte mia venit o idee si am si pus-o in practica.
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de geany Vin 16 Apr 2010, 10:24 am

Eu cred ca poti sa mai faci, dar trebuie sa te decizi apoi care intra in concurs... Nu o lua de buna, e doar o parere Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Alina.C Vin 16 Apr 2010, 10:34 am

Felicitari fetelor care au postat deja!
Cory, mai e inca o saptamana, timp berechet pentru a face restul de mesaje.
Eu saptamana viitoare voi lucra compleul pentru concurs... recunosc ca am avut altele de facut zilele acestea... sper sa ma incadrez in timp.
Dar am o nelamurire. Cele trei poduse nu trebuie sa apartina unui compleu care poate fi purtat in acelasi timp? Adica:
- fusta + bluza + sacou, sau
- pantaloni + camasa + vestuta, sau
- rochie + bolero + palarie, sau
- salopeta + camasa + sacou, etc?
Adica merge si pantalonasi + rochita + sacou? sau fusta + rochie + sacou? (e clar ca nu se pot purta rochita si fustita in acelasi timp... intelegeti la ce ma refer, nu?)
Nu ma intelegeti gresit, pur si simplu eu nu am inteles chestia asta, de aia intreb. Am recitit pe pag. 1, dar inca am nelamurirea asta, cred ca sunt mai grea de cap azi zid
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de miatodor Vin 16 Apr 2010, 10:53 am

Buna tuturor.
Admina vreau sa te intreb cum pot sa ma inscriu pentru concurs si daca pot participa in situatia in care eu i-am terminat fiicei mele ce am lucrat inainte de Paste(deci nu voi avea poze din perioada dinaintea finalizarii).
Multumesc si scuze dar nu am inteles cum trebuie sa procedez
cos
miatodor
miatodor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 46
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de amnro Vin 16 Apr 2010, 12:41 pm

foarte frumoase compleurile.

veronica, hainute lucrate migalos si cu atatea detalii ca cele postate de tine ma fac sa nu mai am curaj sa particip pt ca eu nu am atata rabdare si nici timp (ia-o ca pe un compliment, te rog, ca nu stiu ce se intelege ) foarte foarte frumoase. aplauze

lusha si ale tale sunt frumoase dar.... ghinioanele trebuiesc remediate lol! cand faci rost de fier eu zic sa pui alte poze. nu cred ca o se supere nimeni.


Ultima editare efectuata de catre amnro in Sam 17 Apr 2010, 12:14 pm, editata de 1 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cory74 Vin 16 Apr 2010, 12:59 pm

Am fost, totusi, si am cumparat material. Am gasit material de blug, foarte frumos. Un albastru superb, clasic.. Ma gadesc sa fac un pantalon, vesta si camasa (pentru care trebuie sa iau material, ca nu mi-au ajuns banii..)
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 16 Apr 2010, 10:22 pm

Hai ca intru si eu in "hora ".
Veau sa va arat compleul facut fiicei mele cele mici(10 ani) pentru pasti.
Defel cand lucrez ceva mai deosebit si mai complex,eu fac poze,tocmai pentru realizarea unor power point-uri care le folosesc la scoala pentru elevii mei.
Si-acum sa va povestesc putin despre acest compleu:
-am folosit un crep-satin mov si un bumbac satinat galben
-modelul l-am ales(o sa radeti),mai bine spus a fost ales, chiar de catre fiica mea de pe jocurile fashion BARBIE.
-combinatia de mov cu galben mi s-a parut foarte potrivita pentru firea fiicei mele
Acum am in lucru ,tot pentru ea ,tot un compleu ,dar un alt model,iar nuantele pe care le combin sunt de verde ca iarba si siclam.
Compleu este compus dintr-o camasuta cu maneca scurta ,rochita tip sarafan si bolerou.Rochita este tip sarafan tocmai in ideea de a fi purtata si vara (fara camasuta).
Partea superioara a rochitei este construita dupa tiparul clasic de bluza cu mici transformari,partea inferioara (fusta)este modelul de fusta "balon".
Camasa este cu fenta simpla ,maneci scurte si bufante la umar si terminatie,iar gulerul este tip stei sau bentita prevazut cu un volanas .
Boleroul este clasic cu manesi lungi ,iar conturul boleroului este bordat cu material folosit la confectionarea camasii.


CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030716

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030717

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030720

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030733

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030726-1

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030727-1

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030732

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030730-2

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030728-1

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030729-1

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 P1030730-2

Bafta tuturor.


Ultima editare efectuata de catre maistra in Sam 17 Apr 2010, 7:56 pm, editata de 2 ori (Motiv : completarea pozelor)
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cory74 Vin 16 Apr 2010, 10:49 pm

Foarte....complex si frumos, desigur!!! Sa-l poarte cu multa placere fetita ta. Si cu siguranta asa va fi! Smile
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Admina Vin 16 Apr 2010, 11:01 pm

Alina, la asta nu ne-am gandit. Asa e, e set si din 3 piese care nu se pot purta impreuna (la haine de dama: sarafan/ pantalon si deux pieces - cu fusta rade). E ok cum o fi, numai sa mearga bine impreuna (cele doua) si eventual cea de-a treia sa mearga si ea combinata cu altceva din set.
Mia, regulamentul concursului este pentru toata lumea. Te rog sa citesti prima postare si cerintele de poze cu materialul necroit, parti croite, din timpul executiei, detaliu si ce se mai cere acolo. Timp este pentru inca un set, cu pozele din timpul executiei si tot ce prevede regulamentul si abia te asteptam. hug
Amnro, eu zic ca daca nu ne-am paruit la Sunt roman... sa nu ne luam acum. rade Cum sa zici asa ceva? La cat de frumos lucrezi, sa nu te aud... pupi
Maistra, bibilit si frumos, ca de obicei. Bafta!

Eu mergeam si mai departe si consideram set si ceva facut din alte materiale, alte texturi, care merg bine impreuna, de genul: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 FirstFrame

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de lushca Vin 16 Apr 2010, 11:35 pm

draga maistra imi plac la nebunie sunt superbe si nu stiu sa croiecsc ce imi cerecopilul caci si a mea vrea fustite da hannah si asi putea sa mimez unul di modele dar ................................... asi dorii dupa concurs sa ma invatati si pe mine cum se calculeaza acest masuri ca de luat stiu dar mai departe nu,sau daca este vreo carte spuneti-mi va rog mult
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cory74 Sam 17 Apr 2010, 12:54 am

Dupa cum va spuneam, vreau sa fac pantalon, vesta si camasa.. In seara aceasta am croit pt pantalon si vesta...Sper sa-mi iasa bine, am emotii. Aparent e ok, dar nu stiu.. vom vedea
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de hope Sam 17 Apr 2010, 4:27 am

foarte frumoasa executie maistra..si cu colantei in ton.felicitari.
sa-l poarte cu placere si sanatoasa fetita ta.
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 4 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB