Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyMier 01 Mai 2024, 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

+76
valentinadof
ancaiuliana
milexina
stoy
Anuk
almma_almma2000
firicel
adar
mira24
ana_dark84
samo99ro
adelina24
scami
MARI_H
lennny
claras
nicos
angells
cory74
adelykitt
vasilica
Serban Valentina
silvisor
aba
valih
solmizel
tzushky
rosita
iuli.b
melus
Giobsy
Pika
Uca
MarianaSoare
lucky
ramona75
Marry
CCristinaC
canadianca50
cosmi
Dodo-pui
Noemi
carmenush
AlinaJ.Bijoux
mihaelavama
Ana Maria
margot
irish05
bursuk
danadea
violetas
aisha
Daniela_Gina
diada
ribana
rucsy
Admina
Medi
emi
angel1208
ligia27
kitty_1973
Onna
bubu85
marlen372001
cretu_veronica22
DANIELA.I
Eva
dorinamisov
dicioanacris
dienutzababy
teisoara
anda81
Dionisia
ioana soare
MihaelaT
80 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 25 Iul 2010, 4:56 pm

Mersi de sfaturi fetelor. Poate am sa-mi fac si o poza cu el pe mine!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de MarianaSoare Joi 29 Iul 2010, 9:31 am

nu aveti nici o carte cu modele ?
MarianaSoare
MarianaSoare
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Joi 29 Iul 2010, 11:33 am

Hopa am o tiza:))))
Pentru modele cu explicatii vezi subiectul "resurse si linkuri", iar la subiectul "carti de tricotat" a pus Solmizel o carte scanata.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Uca Mar 03 Aug 2010, 1:23 pm

Foarte frumos lucrati, ce rabdare aveti! Am lucrat si eu un pulover timp de aproape 2 ierni rade , nu reuseam nici cum sa il termin, lucram cate o ora pe seara, dar cate o data cu pauza de o saptamana.
O sa il pozez sa il vedeti si voi, sa imi mai dati sfaturi.
La imbinarea manecii m-am cam chinuit ca nu stiu cum sa o scad sus sa imi vina bine...


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Mar 03 Aug 2010, 3:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : mancat o litera la pulover)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Mar 03 Aug 2010, 3:26 pm

Ucabesty asteptam poze! Iar la urmatoarele, daca vei avea intrebari, suntem aici sa te ajutam. hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Pika Mar 03 Aug 2010, 10:14 pm

AlinaJ.Bijoux a scris:Acum 2 luni am facut si eu un bolero, dupa un model luat de pe internet. Imi place cum mi-a iesit, numai ca, putem sa-l fac putin mai mare!!! E prima data cand tricotez un bolero, doar pulovere am mai tricotat!!! Lana e luata de la un magazin la mana a-2- a!!! wink Sper sa va placa, chiar daca nu e cine stie ce frumusete!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Floarea atasata e crosetata!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Alina , este foarte finut puloverul facut de tine ! Cu multi ani in urma am lucrat si eu pulovere, rochii si fel de fel incat acum m-i s-a facut din nou dooooorrr de andrele.

Scuze pentru off topic: de unde ai gasit imaginea cu pisicuta de la avatarul tau ??? Fiica-mea ma tot bate la cap ca vrea si ea imagini de astea miscatoare! Smile Merci! pupi
Pika
Pika
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : undeva in lume
Data de inscriere : 02/08/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Uca Mar 03 Aug 2010, 10:17 pm

Buna seara.
Revin cu puloverul tricotat.
M-am chinuit putin (mai mult) la imbinarea culorilor, am combinat cu fir multicolor si am incercat sa le tricotez in asa fel incat sa vina simetrice pe culori, dar firul nu avea culorile vopsite uniform si la aceeasi lungime, si s-a asezat cum a vrut el, nu cum am vrut eu, de aceea si un buzunar mi-a iesit mai mic decat celalalt pt ca m-am luat dupa numarul de patratele... lasa ca data viitoare fac mai bine.
Mi-a iesit si largut, dar purtabil, pentru ca modelul se largeste, nu am luat in calcul asta la numarul de ochiuri.
O sa fac si o poza imbracata ( in seara asta nu a avut cine sa ma pozeze).
Sa nu aruncati cu rosii, mai ales ca la un rand din dreptul buzunarului am inversat modelul ( am vazut tarziu de tot si nu mai vroiam sa desfac)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Astept critici ( constructive rade)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 03 Aug 2010, 10:53 pm

Dragut pulover ucabesty!!! Imi place ca e cu verde, culoare care mai nou imi place mult!!! Smile

Acum sa fiu putin off topic: Pika, poza o am de pe internet, nu mai stiu exact de unde ca o am mai demult. Cauta si tu pe net poat gasesti!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Mar 03 Aug 2010, 11:39 pm

Mie mi se pare super tare ca i-ai facut si buzunare, iar culoarea e bestiala!!! Succesiunea culorilor ti-a iesit la fix, a fost primul lucru care mi-a atras atentia. Mi se pare super reusit si ingrijit lucrat!

Pentru rascroiala manecilor iti va fi foarte usor daca vei face corelarea cu croitoria, la care ne-ai aratat ca te pricepi foarte bine. Desenezi pe hartie schita cu rascroiala si cu maneca care trebuie sa se potriveasca in acea rascroiala, cu dimensiuni in cm, asa cum faci la croitorie. Apoi toate dimensiunile acelea in centimetri le transformi in numar de ochiuri si randuri in baza mostrei de ochiuri. Lucrezi o mostra de 10/10cm in modelul respectiv, cu acelasi fir si andrele cu care lucrezi puloverul, o speli si o prinzi in ace pe o suprafata plana(o bucata de pluta, o saltea, orice in care poti infige ace) apoi dupa ce s-a uscat, scoti acele , pui centimetrul pe ea si numeri cate ochiuri si cate randuri intra la 10 cm. Avand toate aceste date poti calcula cate ochiuri trebuie scazute , o data la cate randuri, pentru ca lucrul sa ia forma pe care o doresti.

Daca te descurci bine cu engleza iti recomand sa citesti articolele de aici . Pentru maneci sunt 3 parti ale articolului "Ravellings on the knitted sleeve", sunt excelent explicate.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Pika Mier 04 Aug 2010, 7:05 am

ucabesty a scris:Buna seara.
Revin cu puloverul tricotat.
M-am chinuit putin (mai mult) la imbinarea culorilor, am combinat cu fir multicolor si am incercat sa le tricotez in asa fel incat sa vina simetrice pe culori, dar firul nu avea culorile vopsite uniform si la aceeasi lungime, si s-a asezat cum a vrut el, nu cum am vrut eu, de aceea si un buzunar mi-a iesit mai mic decat celalalt pt ca m-am luat dupa numarul de patratele... lasa ca data viitoare fac mai bine.
Mi-a iesit si largut, dar purtabil, pentru ca modelul se largeste, nu am luat in calcul asta la numarul de ochiuri.
O sa fac si o poza imbracata ( in seara asta nu a avut cine sa ma pozeze).
Sa nu aruncati cu rosii, mai ales ca la un rand din dreptul buzunarului am inversat modelul ( am vazut tarziu de tot si nu mai vroiam sa desfac)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Astept critici ( constructive rade)

Foarte tineresc puloverul! Cum ai procedat la buzunare ?? tricot
Pika
Pika
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : undeva in lume
Data de inscriere : 02/08/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Uca Mier 04 Aug 2010, 10:09 am

Multumesc pentru incurajari.
Kaki este culoarea mea preferata.
Ioana, multumesc pentru indicatii, cred ca o sa desfac manecile si o sa le recroiesc dupa sfaturile tale, sa se aseze mai bine.
Chiar nu ma gandeam ca o sa se intinda asa, am lucrat cu fir rosa si am constatat ca nu se comporta bine in timp. Poate nu il spal eu cum trebuie (si sa nu mai zic ca socrela mea la mai si calcat si ia stricat elasticitatea modelului... oare isi revine? )
La buzunare am procedat asa: Am impletit pieptul pana la imbinarea de jos a buzunarului dupa care am impartit in doua masurand sa vina optim pentru mine sa bag mana in buzunar, am impletit separat cele doua bucati dar cu marginea buzunarului care vine in contrast suprapusa pe partea din spate a acestuia, am adaugat niste ochiuri din impletitura de care venea suprapusa si am luctat-o in acelasi timp cu bucata de care era prinsa.(aici a durat cam mult ca lucram cu 4 randuri de ate, una pentru bentita, cea kaki, cea multicolora si cea kaki inchis de pe margine... daca nu ma mai incurcam in ate....)
Am mers asa cat am considerat ca trebuie sa fie dimensiunea buzunarului dupa care am pus ochiurile ambelor parti pe o andrea si am cusut partile impreuna ( acolo unde vine bentita suprapusa cu partea din spate am scazut, defapt le-am luat impreuna ).
Punga buzunarului am facut-o din textil, cusua la masina dar prinsa incet si frumos la mana de pulover, o sa ii fac o poza sa se inteleaga.
Nu stiu daca m-am exprimat in asa fel incat sa se inteleaga,imi e greu sa explic, daca mai sunt nelamuriri intrebati-ma.


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 04 Aug 2010, 10:19 am

Ucabesty, e foarte frumos puloverul si foarte bine lucrat. Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Giobsy Mier 04 Aug 2010, 10:33 am

Ucabesty, cata migala! Ai facut un pulover foarte frumos. Felicitari, spor si inspiratie!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Uca Mier 04 Aug 2010, 10:36 am

Multumesc, ma bucur ca este apreciat, a meritat sa muncesc atat la el ( cum imi spune mereu bunica, "mereu te apuci de lucruri complicate si nu iti mai gasesti timp sa le termini in timp util") rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty SUNTETI NISTE ARTISTE !

Mesaj Scris de melus Mier 04 Aug 2010, 11:32 am

Buna. E prima oara cand scriu pe forum. Nu m-am mai putut abtine vazand toate minunatiile pe care le faceti. Nu credeam ca mai exista multe persoane interesate de aceste activitati. Ma bucur sa vad cu cata pasiune pentru lucrurile de calitate vorbiti aici. Cand voi avea timp, voi posta si eu, mai intai pe nou-nascutul meu blog, poze cu lucrusoarele pe care am reusit sa le crosetez, tricotez, croiesc pana acum. [url=httpblogspot.com]httpblogspot.com[/url]


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 04 Aug 2010, 10:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters link blog)
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de iuli.b Mier 04 Aug 2010, 1:26 pm

bine ai venit printre noi
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Mier 04 Aug 2010, 4:22 pm

Hmm, fierul de calcat nu face casa buna cu tricotajele, mai ales cu cele lucrate manual. Lucru care pe mine ma incanta foarte tare, pentru ca nici eu nu fac casa buna cu fierul de calcat:))) Strica fibra, aplatizeaza ochiurile, lucrul pierde din elasticitate. Incearca sa-l speli in apa cu putin perwoll, apoi lasa-l sa se scurga un pic apa (fara sa atarne!!!), apoi ruleaza-l intr-un prosop pt a absorbi excesul de apa. Apoi fara a trage de al in nici un fel , lasa-l la uscat pe o suprafata orizontala. Poate isi revine.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de melus Mier 04 Aug 2010, 5:04 pm

Eu folosesc fierul de calcat pe tricotaje, dar numai pentu aburi. Da rezultate foarte bune, chiar daca necesita un pic mai mult efort.
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Mier 04 Aug 2010, 5:15 pm

Talpa nu trebuie sa atinga tricotajele. Aburul este intr-adevar folosit (dar fara a atinge cu talpa!) dar nu este bun pentru orice tip de fibra, pentru ca pe unele dintre ele le poate strica.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Uca Joi 05 Aug 2010, 3:01 pm

Da, si eu intuiam ca fierul nu e bun sa le calcam, dar din pacate soacra mea are mania calcatului, chiar m-am contrazis pe subiectul asta si ea a fost castigatoare ca cica : "totul se calca si eu nu am experienta" , dar nu e nici chiar asa, am vazut clar, ca s-a largit , modelul asta nu trebuia sa stea intins ci adunat, dar no, asta e , incerc sa vad daca pot repara.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de mihaelavama Joi 05 Aug 2010, 3:19 pm

am tricotat un bolero de vara pentru mine si am crosetat marginile cu acelasi fel da fir dar de culori diferite. a iesit cam asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 59
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de iuli.b Joi 05 Aug 2010, 4:30 pm

parca firul e buclat,arata bine bine are o nuanta de roz bombon
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Aug 2010, 9:07 pm

Mihaela e foarte dragut boleroul si imi place ca i potrivit culorile bordurii cu "bobitele" din firul de baza! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de anda81 Dum 08 Aug 2010, 11:23 pm

Mihaela felicitari pt bolero.E foarte dragut!
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de irish05 Lun 09 Aug 2010, 7:14 pm

o minune ti-a iesti
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB