Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

+76
valentinadof
ancaiuliana
milexina
stoy
Anuk
almma_almma2000
firicel
adar
mira24
ana_dark84
samo99ro
adelina24
scami
MARI_H
lennny
claras
nicos
angells
cory74
adelykitt
vasilica
Serban Valentina
silvisor
aba
valih
solmizel
tzushky
rosita
iuli.b
melus
Giobsy
Pika
Uca
MarianaSoare
lucky
ramona75
Marry
CCristinaC
canadianca50
cosmi
Dodo-pui
Noemi
carmenush
AlinaJ.Bijoux
mihaelavama
Ana Maria
margot
irish05
bursuk
danadea
violetas
aisha
Daniela_Gina
diada
ribana
rucsy
Admina
Medi
emi
angel1208
ligia27
kitty_1973
Onna
bubu85
marlen372001
cretu_veronica22
DANIELA.I
Eva
dorinamisov
dicioanacris
dienutzababy
teisoara
anda81
Dionisia
ioana soare
MihaelaT
80 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de anda81 Joi 22 Apr 2010, 11:16 am

Cosmina este superb.Te rog sa imi spui cum ai reusit sa faci gulerul asa? Si as mai dori sa stiu daca se poate cum l-ai facut sa se incheie intr-un singur nasture,iar marginea sa nu se rasuceasca? te intreb pt ca si eu am incercat asa ceva si din pacate nu am fost deloc multumita de rezultat,chiar daca am facut o bordura tip elastic,tot s-a rasucit.Multumesc anticipat si inca o data felicitari,arata foarte bine. Flowers
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de dienutzababy Vin 23 Apr 2010, 4:50 am

dicioanacris am pus poze cu modele de tricotat pentru persoane "normale" (nu fotomodele) daca iti place ceva, o sa pun si explicatiile, numai sa imi zici ce model vrei. kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de aisha Vin 23 Apr 2010, 12:29 pm

Cosmina, chiar si asa simplu are sarm, pt ca e lucrat foarte uniform. Felicitari in special pt realizarea gulerului sal. Ti-a iesit foarte bine si se aseaza frumos.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de violetas Lun 26 Apr 2010, 3:47 pm

Dupa modelele lui Marlen, am realizat cateva bolero-uri pt. mine si fiica mea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Like a Star @ heaven
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Like a Star @ heaven
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Like a Star @ heaven

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Like a Star @ heaven
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Like a Star @ heaven
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Like a Star @ heaven
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Like a Star @ heaven
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 26 Apr 2010, 4:00 pm

draga violetas,

si de ce nu le postezi la "Proiect" ? sunt foarte reusite toate.

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de emi Lun 26 Apr 2010, 4:31 pm

Foarte frumoase, Violeta! O jachetuta cum e cea cu nasturi in patretele am si eu in proiect.
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de violetas Lun 26 Apr 2010, 5:01 pm

Multumesc pentru aprecieri, acum lucrez la un pulover cu model "ocol" tricot (am cam stricat de cateva ori)
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de anda81 Lun 26 Apr 2010, 10:54 pm

Violetas toate bolero-urile tale sunt superbe.Felicitari pt realizarea lor. Flowers
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de danadea Mar 27 Apr 2010, 7:43 am

Violetas, super faine toate. Sa le purtati sanatoase!
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Admina Mar 27 Apr 2010, 8:21 am

Violeta, foarte bine ca le-ai postat aici. E o colectie impresionanta de bolerouri, ai cu ce te mandrii. love Chiar imi pare rau ca nu le postati si la categoriile lor, puteti sa specificati de unde e modelul si sa le vedem si in restul forumului. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de dienutzababy Vin 30 Apr 2010, 5:00 am

violetas superbe bolerourile. felicitari kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de violetas Sam 01 Mai 2010, 6:51 pm

Multumesc tuturor! prietenie
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de bursuk Dum 02 Mai 2010, 10:32 am

foarte faine bolerourile! felicitari!!
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de irish05 Dum 02 Mai 2010, 8:12 pm

violetas a scris:Multumesc pentru aprecieri, acum lucrez la un pulover cu model "ocol" tricot (am cam stricat de cateva ori)


wow , cum e modelul asta?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 04 Mai 2010, 3:53 am

am mai gasit si eu 2 pulovarase lucrate (am inceput sa le scot pe cele care merg pe vremea asta), defapt unu de nasa si unu de mine. sper sa va placa.

puloveru este facut de nasa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sarafanul este lucrat de mine, iar cel cu gri este cumparat, l-am folosit de model. mi-a placut si m-am gandit ca decat sa mai dau banii pe inca unu, mai bine imi fac. este foarte practic de scoala.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mai am inca unu in lucru tricot . defapt abia l-am terminat, mai am sa ii aplic buzunarele si bretelele dar acum nu am timp, cand termin o sa pun poze cu el.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de margot Mar 04 Mai 2010, 7:46 am

Spor la treaba! Asteptam noul produs! Se vede ca sunt foarte practice1 Sa le porti sanatoasa1
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Ana Maria Mar 04 Mai 2010, 8:12 am

Dienutza, nu incetezi sa ma uimesti. Felicitari si spor in continuare!
Flowers
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de bursuk Mar 04 Mai 2010, 8:17 am

e foarte fain sarafanul de scoala! si foarte practic!!! felicitari
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de mihaelavama Mar 04 Mai 2010, 6:20 pm

plovarul este foarte frumos!spor la lucru in continuare!
mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 05 Mai 2010, 1:08 am

F. frumos tot ce am vazut pe aici!!!
Eu am ainceput azi un bolerou dupa o idee de pe un blog. Sper sa imi iasa ca nu am mai facut asa ceva pana acum si mai ales sper sa imi ajunga ghemele pe care mi le-am cumparat de la un magazin la mana a doua. Daca reusesc sa il finalizez si imi place cum a iesit pun si poze cu el ca sa-l vedeti si voi!!!. Va las ca e tarziu!!! kiss tricot lucru de mana
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 05 Mai 2010, 1:16 am

multumesc de complimente fetelor kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de carmenush Mar 18 Mai 2010, 11:05 am

Pun si aici ce nu ati vazut inca
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
carmenush
carmenush
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 258
Varsta : 43
Localizare : Dambovita
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.creatii-carmen.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Mar 18 Mai 2010, 4:22 pm

Carmenush lucrezi foarte frumos! Imi place mult jacheta crem, e foarte finuta, iar rascroielile manecilor boleroului ti-au iesit perfect! primul
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Noemi Mar 18 Mai 2010, 9:51 pm

Carmenush stai tu ce stai dar si cand ne lovesti cu niste realizari ramanem masca [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Esti o profesionista
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de mihaelavama Mar 18 Mai 2010, 11:09 pm

te-as ruga,daca se poate, sa-mi spui cu ce nr. de andrele ai lucrat jacheta crem si cam cat fir ti-a intrat
mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB