Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuterii din fimo IV

+35
dandana
mariaisfs
nicky3128
dreamshandmade
costi_iacob
Adriana13
da-mely
ladybug
cornyd2001
zaharel
magaran_oana
crinishor
Admina
Aditza
mangokiwi
betymi72
Fran78cesca
SilviaDumitrescu
letho
andrea.z style
AlinaJ.Bijoux
ADArt
Zuri
Lucia.BlueFlower
juanita
kroco
clodi
lenut
buta.oana
Day
GIO Studio
Petriioni
firimitura
Dragonfly
ppisic
39 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mar 30 Mar 2010, 8:42 pm

Dar eu nu cred ca voi "babutele" vindeati primele creatii....Ati creat in continnuare,v-ati autodepasit
Binenteles ca incurajarile nu trebuie sa lipseasca
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Day Mar 30 Mar 2010, 8:48 pm

Oooo,ba ce le vindeam!Si mai eram si mandra de ele!Iar autodepasirea intervine atunci cand tehnicile iti sunt deja cunoscute bine,iar asta se intampla odata cu exercitiul,cu trecerea timpului.Abia acum,aproape dupa 3 ani de fimo pot spune ca ma multumeste ce lucrez,ca am stilul meu personal.
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Zuri Mar 30 Mar 2010, 9:21 pm

Pot sa intervin si eu? Eu nu-s babuta in ale fimoitului, ma consider incepatoare inca.. nu am nici un an de modelat. Darrrr... primele lucrari nici nu le-am aratat nimanui(pe cele acceptabile le port eu), am postat undeva doar cand am simtit ca pot sa arat ce mi-a iesit. Inainte sa-mi iau materialul, m-am documentat, am vazut cam cu ce "se mananca". Evident ca am invatat exersand si ca mai am de invatat o sumedenie de chestii.. eheiiii.. timp sa am flower ca resurse sunt cu duiumul. Si atunci cand postez ceva aici sau pe alt forum chiar mi-as dori sa primesc pareri diverse si observatii pentru ca numai asa invatam cel mai bine. Daca vreau numai laude, arat lucrarile persoanelor care nu se pricep, asa... imi doresc pareri.
P.S.: Day, super lucrarile... Iar cel alb are aer de miresica.
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mar 30 Mar 2010, 9:26 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
coquette a inteles unde bat
sar'na
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Petriioni Mier 31 Mar 2010, 9:15 am

[quote="Dragonfly"]
Am observat ca tot mai multe fete care au inceput sa se joace cu fimo scot la vanzare orice chicita urata si murdara,nu au rabdare sa invete,sa experimenteze....fac asta doar pentru bani ,pacat!

Am observat ca lucrarile lor sau "bijuterii ", se vand mai bine decat lucrarile pe care se vad "urmele" creatorului,se vede munca depusa,exercitiul,nu sunt o experta si mai am multe de invatat (bine ca am de unde) si m-i se intampla de multe ori ca produsul finit sa fie un dezastru pe care nici eu nu l-as purta cum as putea sa-l vand atunci altcuiva?si asa m-i se pare uneori ca imi supraevaluez munca,chiar daca numai eu stiu cat am muncit si zid pana mi-a iesit cum am vrut.

ah si m-i s-a rupt Miss Grey,nu stiu exact care sa fie cauza,a fost prea subtire sau e din cauza fimo-ului,cu care am mai avut probleme, m-i s-au rup 2 perechi de cercei lucrati din acelasi material din care era facuta bratara Sad
Petriioni
Petriioni
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 41
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

http://petriioni.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Zuri Mier 31 Mar 2010, 10:55 am

Petriioni, sigur ai copt la temperatura buna? Am mai facut si eu fara armatura si nu s-au rupt dar oricum sunt cam fragile. Am rupt eu una pe care mi-am pastrat-o, din neatentie. Eu deja le armez pe toate cu sarma de memorie. Apropos de ce ai scris tu mai sus :si eu raman uimita uneori. Ok, sa zicem ca fetele nu au experienta dar... scot la vanzare si asa produsele. Pai normal ca le scot si nici nu progreseaza unele daca se cumpara oricum, de ce ar merita sa-si bata capul? Atunci e ceva gresit cu simtul estetic al cumparatorilor, sau cum? Ce-am patit eu: imi spune cineva - daaa.. frumoase lucrari ai, imi plac, dar eu nu port plastelina, port chestii serioase zid Pai punem pariu ca daca ii duc imitatie de piatra facuta cu plastelina mea, nici nu se prinde?
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 31 Mar 2010, 11:13 am

Petriioni,Coquette [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Petriioni Mier 31 Mar 2010, 11:20 am

toate lucrarile sunt coapte la aceeasi temperatura,dar din pacate bratara nu avea armatura era una dintre primele pe care le-am facut si pe atunci nu stiam secretul wink cu sarma de memorie Smile
Petriioni
Petriioni
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 41
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

http://petriioni.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Zuri Mier 31 Mar 2010, 11:30 am

Pai eu si atunci cand stiam am facut nearmate. Imi placeau asa elastice, se mulau frumos pe mana. Dar dupa ce am rupt-o pe a mea, am zis ca mai bine le armez desi e bataia de cap mai mare asa.
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de firimitura Mier 31 Mar 2010, 12:07 pm

dragonfly, ai dreptate in ce zici, insa eu una, care stiu ca mai am multe de invatat, mai si vand din ce fac. ma straduiesc si eu cat pot sa le fac cat mai bine, mai curate. cu timpul invat din greseli, dar daca nu am vinde nimic din ce facem, nu am avea cu ce ne lua materiale. eu sincer iti spun ca imi cumpar materiale numai din ce scot din vanzare. momentan sunt apreciate , si incerc pe masura ce lucrez sa imi imbunatatesc tehnica si sa ajung si eu la un nivel mai avansat. si se vede ca incep sa fac progrese pt k munca mea e mai apreciata de cei din jur. pe mine sincer ma motiveaza mai tare sa progresez atunci cand aud ceva laude la un produs pe care si eu il consider bun(asta nu inseamna ca vanez laudele si resping criticile. chiar imi doresc sa imi zica si mie cineva bai nene aia e asa, aolo mergea asa etc). decat atunci cand cineva imi spune :aaa pai astea sunt chinezarii din alea din europa (asta am auzit-o la un targ) , mai ales ca stiu cata munca si suflet e in tot ceea ce fac. (sper ca nu am deviat de la subiect )


de cand va tot vad cu bratarile astea fixe mi-ati facut pofta sa ma apuc si eu sa invat sa fac. dupa Paste cred k sparg si eu gheata cu o bratara doua

pana atunci, va doresc un Paste fericit (ca nu stiu daca mai apuc sa intru) paste
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 31 Mar 2010, 12:10 pm

Eu vreau sa va spun ca sunt foarte suparata. Nu ma mai joc. Dar e posibil sa faceti asa lucruri frumoase? Se pare ca e posibil din moment ce le faceti, numai ca eu sunt neindemanateca, cea fara rabdare, cea fara imaginatie, cea care nu-si mai poate lua ochii de la ce faceti voi si cea care ii vine sa-si bage unghia in gat ca din mainile ei nu iese nimic atragator/de bun gust/frumos, macar una din cele enumerate nu mai zic ca la voi toate.
Va admir pentru rabdare si indemanare si va kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 31 Mar 2010, 12:18 pm

firimitura a scris:dragonfly, ai dreptate in ce zici, insa eu una, care stiu ca mai am multe de invatat, mai si vand din ce fac. ma straduiesc si eu cat pot sa le fac cat mai bine, mai curate. cu timpul invat din greseli, dar daca nu am vinde nimic din ce facem, nu am avea cu ce ne lua materiale. eu sincer iti spun ca imi cumpar materiale numai din ce scot din vanzare. momentan sunt apreciate , si incerc pe masura ce lucrez sa imi imbunatatesc tehnica si sa ajung si eu la un nivel mai avansat. si se vede ca incep sa fac progrese pt k munca mea e mai apreciata de cei din jur. pe mine sincer ma motiveaza mai tare sa progresez atunci cand aud ceva laude la un produs pe care si eu il consider bun(asta nu inseamna ca vanez laudele si resping criticile. chiar imi doresc sa imi zica si mie cineva bai nene aia e asa, aolo mergea asa etc). decat atunci cand cineva imi spune :aaa pai astea sunt chinezarii din alea din europa (asta am auzit-o la un targ) , mai ales ca stiu cata munca si suflet e in tot ceea ce fac. (sper ca nu am deviat de la subiect )


de cand va tot vad cu bratarile astea fixe mi-ati facut pofta sa ma apuc si eu sa invat sa fac. dupa Paste cred k sparg si eu gheata cu o bratara doua

pana atunci, va doresc un Paste fericit (ca nu stiu daca mai apuc sa intru) paste

wink noi nu ne refeream la tine si ti-am subliniat de ce
esti cu mult inaintea altor incepatoare
cand am deschis subiectul,am generalizat , nu m-am referit la cineva anume
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Zuri Mier 31 Mar 2010, 12:23 pm

firimitura a scris:dragonfly, ai dreptate in ce zici, insa eu una, care stiu ca mai am multe de invatat, mai si vand din ce fac. ma straduiesc si eu cat pot sa le fac cat mai bine, mai curate. de cand va tot vad cu bratarile astea fixe mi-ati facut pofta sa ma apuc si eu sa invat sa fac. dupa Paste cred k sparg si eu gheata cu o bratara doua


Draga de tine, nu inteleg de ce te-ai simtit la discutia aia pentru ca nu era cazul deloc!!! hug
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 31 Mar 2010, 12:35 pm

Mai fetelor aici a inceput o raca? sau mi se pare mie?
Eu zic asa: ca cele care au experienta in fimo si care vad la cele mai noi ceva care ele cred ca nu ar trebui scos la vanzare sa spuna persoanei in cauza " mai Cutarica eu nu as scoate la vanzare asa ceva" si persoana incepatoare are dreptul sa faca ce vrea dar a primit un sfat binevoitor. Iar pe langa acest sfat sa ii dati persoanei si cateva sfaturi (asa cum ati facut pana acum ori de cate ori vi s-a cerut) cu privire la ce ar trebui sa remedieze data viitoare, unde ar trebui sa insiste, unde sa bibileasca, etc. Ca asa vorbind la general se vor simti lezate si fete la care poate nu v-ati gandit cand s-a inceput acesta discutie iar cele la care se face referire sau va ganditi in sinea voastra nici nu is da seama.
Eu zic ca este pacat de o sectiune cu atatea frumuseti sa fie umbrita de o astfel de discutie.
Va kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 31 Mar 2010, 12:41 pm

eu nu vad nici o raca in aceste discutii

pe scurt le indemnam pe fete sa ofere si sfaturi cand e cazul Laughing


ce mai mesteriti ?
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de buta.oana Mier 31 Mar 2010, 2:42 pm

Stie cineva daca sarma de modelaj se oxideaza, sau trebuie data cu un laac pe deasupra?
buta.oana
buta.oana
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/02/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 31 Mar 2010, 4:07 pm

eu nu stiu,dar poti intreba aici : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de buta.oana Mier 31 Mar 2010, 5:42 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
buta.oana
buta.oana
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/02/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Fran78cesca Mier 31 Mar 2010, 8:38 pm

Buna,
Am terminat un nou colier ....... stiu ca sunt incepatoare, dupa ce am citit ceea ce este scris mai sus nu prea mai aveam curaj sa postez ...... oricum personal din fimo nu am vandut nimic ..... cel putin in cercul meu de prietene fimo nu are valoare...... este un material care inca sperie ...... cel putin asa cred eu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O seara buna tuturor
Fran78cesca
Fran78cesca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti - Italia
Data de inscriere : 28/03/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mier 31 Mar 2010, 9:01 pm

Fran78cesca, imi place mult colierul si combinatia cu sarma
Fetelor, dupa ce s-a discutat aici.... parca, nici eu nu mai am curaj. Nu ca inainte aveam...
Eu intotdeauna am cerut pareri de la 'avansate', pt ca stiu ca sunt incepatoare si fac greseli. Dar imi place sa lucrez cu fimo si vreau sa invat mai multe. Este adevarat ca am vandut din creatiile mele, dar la inceput am facut pt. mine. Sincer, m-am apucat de modelat, cand treceam printr-un moment f greu si ceea ce faceam ma facea, sa zicem, sa 'uit', sa nu ma mai gandesc si sa ma concentrez doar la asta. Apoi, le-am spus catorva colege de birou ce fac. Lor le-a placut si mi-au cerut si ele, iar ele, la randul lor au spus altora si tot asa.... nu mi-am facut niciodata 'reclama'. Daca nu s-ar fi intamplat asa nu cred ca as fi continuat. Si daca postez ce fac, o fac pt ca astept pareri sincere si 'critici' constructive
Hai ca m-am cam intins la vorba Smile

Am postat si la 'bijuterii din sarma' o combinatie intre fimo si sarma argintata Rolling Eyes :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de letho Mier 31 Mar 2010, 10:53 pm

Am citit si recitit ce s-a scris astazi aici, prima data mi-a fost ciuda apoi m-am intristat. Oricum... felicitari ca ati reusit sa faceti pe multe din fete sa se simta penibil, o parte sa si raspunda cu scuze printre rânduri ca au indraznit sa vânda "orice chicita urata si murdara" - fara suparare pentru citat, altora sa le fie rusine ca au indraznit sa-si arate primele incercari. Dragonfly, cu tot respectul pentru munca ta si pentru adevarul din spusele tale, nu este corect sa arunci cu piatra... asa, la modul general. E usor sa spui apoi: stii... nu m-am referit la tine... Cât despre sfaturi, de ce sa nu le dai tu daca este cazul? dar apoi am citit ce spuneai cu ceva timp in urma si-mi permit sa te citez din nou: "(...) si sti si tu ca unele lucruri sunt descoperite de tine si nu prea iti vine sa le imparti cu un strain care vrea mura'n gura (....); si am inteles. Nu va cunosc ca oameni, nici pe tine, nici pe Coquette, probabil sunteti fete de treaba si fara urma de ingâmfare, dar crede-ma ca nu as avea niciodata curajul sa va arat personal ceva si sa va cer sfatul, de teama sa nu cad in ridicol.
Va rog sa ma scuzati ca am indraznit sa-mi scriu parerea. Aveti tot respectul meu.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de firimitura Mier 31 Mar 2010, 11:18 pm

fetelor. eu ca orice om care citesc indemnurile si sfaturile celor mai experimentate, nu pot spune ca m-am simtit direct avizata cu privire la tot ce s-a discutat, dar asa ca oricare incepator am trecut si eu printr-o perioada ca cea mentionata de tine, ce e drept mie daca nu imi place ceva nu il scot din casa.va multumesc sincer de aprecieri, desi mai am mult pana la a ajunge sa poti fii chiar de laudat.inca vreau si astept sa fiu criticata, mustruluita pentru amprente, de exemplu).
Silvia stai linistita ca nu incepem un razboi aici Smile a punctat bine dragonfly ca e bine ca in loc de vaaaai c frumos sa se spuna unde ochiu mai format vede o greseala sau o ceva care deranjeaza vazului. personal vreau sa aud mai multe de genu: asa nu e bine, culorile alea nu merg asa merg asa si etc.

Am uitat mai deveme sa ii spun doinei ca imi place mult setul alb si vreau sa imi zica din ce fel de fimo e facut.

fetelor , nu trebuie sa va fie frica sa postati lucrarile voastre. din contra trebuie sa fiti mandre de ceea ce lucrati ca e mult suflet pus aici.
mie personal imi place cum lucrati si ce, si o spun din punctul meu de vedere , ca incepatoare.

just_a_girl - imi place cum ai lucrat sarma. si ai imbinat-o cu fimo.si imi mai place ca nu ai amprente (sau nu le vad eu)

Fran78cesca imi place colierul tau, insa era bine daca puneai o poza mai mare sa vedem si noi mai bine detaliile. imi place rozul pe care l-ai folosit.
kiss pe toata lumea
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 31 Mar 2010, 11:28 pm

letho n-ai inteles [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] imi era frica ca o sa se ajunga aici .(cateva fete care lucreaza cu fimo de ceva timp m-au felicitat ca am luat initiativa si am deschis subiectul,ele nu au indraznit ptr ca au multe de pierdut,zic ele,ma rog,eu am incercat :D (nu ma puneti sa dau nume,nu pot)
pacat
eu am generalizat cand am deschis subiectul,mai bine taceam,chiar imi pare rau ,trebuia sa stau in banca mea
pe niciun forum romanesc nu se poate vorbi sincer,fara ca cineva sa se supere ...

din cate vad, acum eu sunt lupul cel rau care a deschis un subiect sensibil
iar coquette e lupul cel rau 2 ca mi-a dat dreptate

nu am acuzat pe nimeni,nu am aratat cu degetul...
am vazut atatea lucruri urate si murdare pe la targuri,bloguri(si vorbesc serios,am poze) incat mi-a ajuns. si m-am intrebat cum de s-a ajuns aici ?(repet,generalizez ptr ca pe acest forum inca nu au aparut)
generalizez din nou :o persoana incepatoare sa zicem ca isi expune produsele pe un forum romanesc.produsele ei sunt vai de ele ca sa spun asa,primeste incurajari(lucru bun,cu totii avem nevoie de ele) dar nu i se spune unde greseste (vezi,ai facut gaurile prea in margine,daca agati obiectul in ceva se va rupe, sau incearca sa tai marginile drepte,etc etc)lucrurile astea nu i se spun,ea continua sa le faca la fel.posteaza iar,cu aceleasi greseli,forumul se ridica in picioare"bravo ,bravo",o lauda ptr model dar ptr partea tehnica deloc....iar posteaza si tot asa...(intre timp binenteles ca le vinde iar clientii raman cu ele in mana ptr ca nu au fost lucrate cum trebuie)
la ultimul targ am auzit o mama si fiica vorbind incet, in timp ce se uitau la produsele mele
fiica(cam 16-17 ani):mamaa,maaa uite ce frumosi sunt cerceii astiaaa,te rogg te rog ii cumperi?
stiti ce a raspuns mama? "nu;ti mai cumpar,cerceii cumparati saptamana trecuta de la x s'au rupt imediat,toate sunt la fel...nu merita sa dam banii"
eu mirata le'am explicat frumos, cu zambetul pe buze (nu cum i'am raspuns firimiturii Smile))Smile)) ma scuzi inca o data) ca nu toata lumea lucreaza la fel si ca depinde de cat e de experimentata persoana care le face.tot nu au crezut,imi venea sa iau un cercei si sa pun pe mama sa traga de el,sa vedem,se rupe?

sper ca am fost inteleasa macar acum,cand am spus ca trebuie sa dam sfaturi m-am reperit mai ales la partea tehnica...

zau ca nu am vrut sa supar sau sa oripilez pe nimeni
incepatoarele s-au speriat si nu inteleg de ce.atata timp cat va straduiti si incercati sa va autodepasiti, e un lucru admirabil si demn de luat in seama

IMI CER SCUZE FATA DE TOATE PERSOANELE PE CARE LE-AM SUPARAT !


(legat de intamplarea de la targ ,letho degeaba mi-ai atras atentia,au fost alte imprejurari si sincer cred ca ai fi procedat exact la fel ,belive me )


o seara faina hug
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 31 Mar 2010, 11:32 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si firimitura a inteles [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


ai punctat bine : ".inca vreau si astept sa fiu criticata, mustruluita pentru amprente, de exemplu).
Silvia stai linistita ca nu incepem un razboi aici Smile a punctat bine dragonfly ca e bine ca in loc de vaaaai c frumos sa se spuna unde ochiu mai format vede o greseala sau o ceva care deranjeaza vazului. personal vreau sa aud mai multe de genu: asa nu e bine, culorile alea nu merg asa merg asa si etc.
"


oana primul set e frumusel,imi place mai mult decat brosele wink
fran78cesca tare interesanta asamblarea iar piesa centrala pare frumoasa,pacat sa pozele sunt micute,nu se maresc nici cu un click
just_a_girl imi place setul,e ;lucrat cu bun gust,e curat iar culorile sunt alese bine.la partea cu sarma nu ma pricep deloc deloc
va felicit ca incercati tot mai multe tehnici,materiale etc


Ultima editare efectuata de catre Dragonfly in Mier 31 Mar 2010, 11:49 pm, editata de 3 ori
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Zuri Mier 31 Mar 2010, 11:38 pm

Eu nu cred ca a incercat cineva sa le descurajeze pe fete, putin mai in spate am mentionat ca si eu sunt incepatoare. De asta se si numeste forum aici - pentru ca sa expuna oricine, orice si sa discute, sa ceara si sa primeasca sfaturi,altfel nu se invata. Nu m-am bagat in discutie sa descurajez, nu am de ce, pur si simplu mi-am dorit sa le indemn pe fete sa comenteze sincer, ceea ce am facut si eu.Doar din lade nu invata nimeni. Am mentionat si eu ca nu imi doresc sa primesc doar laude. Nu m-am referit la nimeni personal, ci la piata la modul general. Letho, nu inteleg de ce ti-a fost ciuda ,nici de ce te-ai intristat si nici de ce doar pe noi 2 ne-ai pomenit in post. Daca am fost lipsita de tact, imi cer scuze, dar nu cred ca am de ce sa fiu acuzata de ingamfare, mai ales ca am incercat sa fiu pe faza si sa dau sfaturi atunci cand am stiut si chiar am fost sincera, nimic mai mult.
Francesca, fimo nu e un material dificil, din contra, ofera foarte multe posibilitati. Important e sa gasesti o tehnica ce te reprezinta (sau mai multe).
Eu zic sa incheiem discutia cu un pact : de acum incolo ne spunem parerile si comentam sincer. Eu anunt de pe acum ca accept orice fel de parere si ca argumentez daca nu stunt decaord cu ceva.
Peace! peace
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB