Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuterii din fimo IV

+35
dandana
mariaisfs
nicky3128
dreamshandmade
costi_iacob
Adriana13
da-mely
ladybug
cornyd2001
zaharel
magaran_oana
crinishor
Admina
Aditza
mangokiwi
betymi72
Fran78cesca
SilviaDumitrescu
letho
andrea.z style
AlinaJ.Bijoux
ADArt
Zuri
Lucia.BlueFlower
juanita
kroco
clodi
lenut
buta.oana
Day
GIO Studio
Petriioni
firimitura
Dragonfly
ppisic
39 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de magaran_oana Mar 06 Apr 2010, 3:30 pm

Buna fetelor,
Eu sunt noua pe aici si sunt si incepatoare in ceea ce priveste fimo, mai clar practic acest hobby de o luna si as avea si eu o nelamurire daca ma poate ajuta cineva:
- am vazut la voi un alb impecabil, oricat m-am straduit mie mi-a iesit tot tipul murdar, cum sa fac??

Va multumesc
magaran_oana
magaran_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : craiova
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 06 Apr 2010, 4:18 pm

Aceeasi problema o am si eu Neutral
Ideea e ca trebuie sa fii ff curata pe maini. daca te speli si te stergi cu prosop, trebuie sa ai grija sa nu ai scame pe maini. Suprafata de lucru sa fie curata, dupa ce ai lucrat cu o culoare si vrei sa lucrezi cu alb, iarasi, te speli pe maini si cureti bine suprafata... Si mai trebuie sa fii atenta si la praf si scame care se mai aseaza pe fimo.
Offffffff complicat fimo asta alb! si mie imi da batai de cap. zid

Dar tie ti s-a 'murdarit' in timp ce ai lucrat cu el, sau dupa ce s-a 'copt'?...ai grija sa nu fie si din cauza ca l-ai tinut mai mult in cuptor....
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de magaran_oana Mar 06 Apr 2010, 4:25 pm

Nu reusesc sa imi iasa albu pur desi ma spal de paini pana mi se ia un strat de piele, dau si cu spirt si curat, initial am impresia ca e curat insa dupa coacere iese de toata jena......... zid
magaran_oana
magaran_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : craiova
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 06 Apr 2010, 4:56 pm

Pai, ai grija, cred ca este din cauza ca-l tii mai mult decat trebuie in cuptor. eu am patit-o. Am dat focul mai tare decat trebuia si a cam iesit un ivory Smile
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Fran78cesca Mar 06 Apr 2010, 5:17 pm

Pt swirlll eu folosesc o carcasa de cd sau dwd, e transparenta si usoara.
Fran78cesca
Fran78cesca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti - Italia
Data de inscriere : 28/03/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Aditza Mier 07 Apr 2010, 12:43 am

Si eu am patit-o pe pielea mea cu culorile care imi ieseau mai inchise decat era normal. Era din cauza ca nu stergeam bine spatiul de lucru dupa ce lucram cu culori inchise si nu ma spalam atat de des pe cat trebuia. Mi-a luat ceva timp sa-mi faca mintea click rade Am observat ca albul cu glitter iese mai alb decat albul simplu dupa coacere. Sau cel putin, la mine zid
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de magaran_oana Mier 07 Apr 2010, 11:23 am

Eu imi curat la fiecare operatie ustensilele cu spirt, dupa fiecare culoare imi sterg masa de lucru cu spirt, dupa fiecare culoare ma spal pe maini apoi curat tot cu spirt,.......am devenit o obsedata zid
magaran_oana
magaran_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : craiova
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 07 Apr 2010, 12:37 pm

servetelele umede ptr bebe sunt mai practice
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Day Mier 07 Apr 2010, 1:09 pm

Da,da,Dragonfly,si eu tot servetele umede folosesc! hug
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Aditza Mier 07 Apr 2010, 1:18 pm

Merci de pont!
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de magaran_oana Mier 07 Apr 2010, 1:25 pm

Merci fetelor, am sa incerc si eu multumesc
magaran_oana
magaran_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : craiova
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de zaharel Joi 08 Apr 2010, 7:09 pm

andrea.z style a scris:Deabia acum am apucat sa citesc tot topicul Embarassed pentru ca am fost ocupata cu targul mai tarziu cu sarbatorile.
Acum, sincer, nu inteleg care este problema, toata lumea a inceput de undeva, toti am avut lucrari mai reusite si mai putin reusite, important este sa-ti placa in primul rand tie. Daca tu simti ca au facut ceva si il pui la vanzare si reusesti sa-l si vinzi, atunci BRAVO.
Un exemplu cat se poate de elocvent, la targul din decembrie mi-am dus absolut toate lucrarile unele mai reusite altele chiar urate, si nu mi-a venit sa cred ca prima data le-am vandut pe cele urate, pe care eu nu le-as fi purtat niciodata. Si nu din cauza pretului. Si acum la targ, cele mai reusite(din punctul meu de vedere0 nu le-am vandut, pe cele mai putin reusite(din punctul meu de vedere) le-am dat Shocked
Am ajuns la concluzia ca trebuie sa le fac mai urate sa le pot da rade
Cat despre critici, eu laud foarte rar, daca nu imi place nu laud pentru ca nu am de ce, si nici sa critic nu imi place, atata timp cat inca invat si mai am foarte mult de invatat, nu lucrez decat de un an, consider ca nu am dreptul sa critic pe nimeni, doar sa dau sfaturi. Si stiti ca pe mine puteti sa ma intrebati oricand, orice, pentru ca va explic cu mare placere. Nu am nici un secret. hug


Mangokiwi foarte reusita imitatia de lapis lazuli

kiss

Buna fetelor!

Andreea,te-am citat pe tine pentru ca ai vorbit de lucrarile tale mai putin reusite affraid Unde? Cand?
Tot ce am vazut la tine pe blog,arata superb! De la produsul in sine,pana la prezentare.
Fimo,este marea mea dragoste love numai ca am fost nevoita sa renunt la el pentru o perioada.Am fost insarcinata,stiam ca este oarecum toxic si am renuntat.Din pacate am pierdut sarcina acum 3 saptamani,probabil ma voi reapuca in curand de fimo.
Cum spuneam mai devreme,pe langa fptul ca lucrarile tale sunt absolut superbe si prezentarea este foarte reusita. Nu de putine ori am intrat pe anumite bloguri si am fost pur si simplu orbita de pozele neclare si culorile prea inchise.Chiar si aici au fost puse cateva poze din care eu personal nu am putut distinge mare lucru. Si ce este mai ciudat,este faptul ca au fost laudate Neutral
Vorba unei prietene,,zici ca sunt facute la betie" rade
Ok,produsele ca produsele,fiecare cu gustul lui,cu creativitatea lui,cu priceperea lui,dar prezentarea,consider ca este punctul forte care poate sa-ti vanda sau nu un produs.
Este ca o reclama pe care ne-o facem singurele.
Sper ca observatia mea sa fie una constructiva si sa nu fi suparat pe nimeni.Pana la urma fiecare este liber sa faca cea vrea,sa vanda ce vrea,sa creeze ce vrea,dar mie personal mi-ar place sa fiu trasa de maneca atunci cand fac ceva este iesit din comun,murdar,urat.
Chiar am cliente care de acum mi-au devenit prietene si imi spun:,,vezi ca aia este asa,aia nu-mi place,aia este superba"...samd,si chiar ma bucur ca mi se zic toate lucrurile astea,pentru ca ma corectez si nu mai fac aceiasi greseala in viitor.
Sper sa intelegeti ce am vrut sa zic,sunt foarte obosita,doar ce am venit de la servici Smile
V-am pupat si va urez spor la margelit! hug
zaharel
zaharel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de firimitura Vin 09 Apr 2010, 11:16 am

ai dreptare zaharel. imaginea pe care ti-o creezi la produse conteaza mult. pozele sunt foarte importante in comertul on-line si nu numai.e practic ca o eticheta.
imi pare rau pt pierderea ta.numai bine iti doresc.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de andrea.z style Vin 09 Apr 2010, 11:35 am

zaharel a scris:

Andreea,te-am citat pe tine pentru ca ai vorbit de lucrarile tale mai putin reusite affraid Unde? Cand?
Tot ce am vazut la tine pe blog,arata superb! De la produsul in sine,pana la prezentare.

rade rade rade rade pe alea mai putin reusite nu le vedeti voi rade . Nici poze nu le fac rade
I
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de cornyd2001 Vin 09 Apr 2010, 11:54 am

V-am descoperit acum vreo doua luni...si urmaresc cu incantare toate postarile si creatiile voastre. E prima data cand scriu pe un forum si ma bucur nespus ca v-am gasit.
Sunteti minunate...
cornyd2001
cornyd2001
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de ladybug Vin 09 Apr 2010, 6:57 pm

mangokiwi a scris:Bine v-am gasit
Pot sa postez din lucrarile mele?Smile
scuze daca sunt cam aiurea imaginile,..promit ca voi exersa la acest capitol
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

hello! nu stiu de ce dar eu nu reusesc sa vad pozele.. le-ai mutat sau sters? in rest fetelor sunteti grozave! abia astept sa vad ce mai mesteriti..
ladybug
ladybug
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/01/2010

http://www.accesoriiladybug.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de mangokiwi Vin 09 Apr 2010, 7:35 pm

Din pacate cred ca le-am facut vreo traznaie,..si nici mesajul nu il mai pot edita (poate ma ajuta admin, pls)
o sa incerc sa mai incarc,..dar sunt la birou si la ora asta si am deadline la niste nenorociri,..pana maine dimineata la 5 ( si maine e sambaataa..)
Dar imi termin eu organigramele, pivotii, excelii,..si o sa ma apuc de inventat margelutze..Smile)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuze de calitatea pozelor,..nu am avut timp,..le-am facut doar ca sa stiu ce anume am utilizat la anumite modele.
Inca nu sunt "de expus" .. dupa standarde,..dar ma rog,..eu sunt extrem de mandra de ceea ce fac,..mai ales ca in viata mea nu am fost in stare sa cos un nasture,..deci la capitolul "lucru manual" am fost execrabila..
Spor la lucru,..si inspiratie maxima
mangokiwi
mangokiwi
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Romania
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de firimitura Vin 09 Apr 2010, 10:04 pm

nu sunt standarde anume pentru postare. aici pe forum pot fii oricum, ca doar aici suntem ca sa invatam. s-a spus de poze, pentru ca multe pun poze foarte prost facute si pe site-urile sau blogurile personale, facandu-si reclama in acest fel. ceea ce nu iti creeaza o imagine tocmai buna.pozele tale sunt inteligibile pentru noi cele de pe forum.
cand postezi pozele pe forum incearca sa le faci putin mai mici, undeva pe la 640*480 dimensiunea.ca sa se vada toata poza. iar pozele incearca sa le faci cu functia macro de la aparat(semnul ca o lalea) si la lumina zilei. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de cornyd2001 Sam 10 Apr 2010, 12:11 pm

Buna,
Mi-am facut curaj si o sa incerc sa pun cateva poze cu primele mele incercari...ce au vrut sa fie bijuterii pentru fiica mea de 3 ani. Nu se pot compara cu minunatiile voastre, insa eu sunt foarte mandra de ele Smile. Astept parerile voastre...dar sincere..eu nu ma supar si accept criticile Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cornyd2001
cornyd2001
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de da-mely Sam 10 Apr 2010, 12:15 pm

ce frumos lucrati! parca as incerca si eu, dar mai i9ntai trebuie sa ma documentez serios! voi aveti maini de aur! probabil ca ati muncit foarte mult ca sa puteti ajunge la aceasta performanta! majoritatea creatiilor le stiu, dar mereu ma minunez si va felicit pentru talent si rabdare! succes si spor!
flower
da-mely
da-mely
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : ro
Data de inscriere : 13/04/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de betymi72 Sam 10 Apr 2010, 5:31 pm

cornyd2001 a scris:Buna,
Mi-am facut curaj si o sa incerc sa pun cateva poze cu primele mele incercari...ce au vrut sa fie bijuterii pentru fiica mea de 3 ani. Nu se pot compara cu minunatiile voastre, insa eu sunt foarte mandra de ele Smile. Astept parerile voastre...dar sincere..eu nu ma supar si accept criticile Smile


daca -ti spun ca mi-ar place sa pot face si eu asa ceva ptr fetita mea de 9 ani ce parere crezi ca am despre ele???super!!!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de cornyd2001 Sam 10 Apr 2010, 8:40 pm

Buna...sigur o sa poti...iar fetita ta va fi foarte incantata...sunt convinsa..pentru ca si eu am ezitat cam mult pana sa-mi iau primele pachetele de cernit Smile.
Am oferit din jucarelele mele si altor fetite, mai mari decat a mea...si s-au bucurat..copiii sunt sinceri...asa ca...spor si mai multa incredere Smile
cornyd2001
cornyd2001
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de buta.oana Dum 11 Apr 2010, 10:01 am

Buna fetelor!
Lucreaza cineva cu Sculpey Studio? daca da, ce parere aveti despre el? Stiti daca fimo sau scupey este toxic?
buta.oana
buta.oana
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/02/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 11 Apr 2010, 11:59 am

fimo este toxic, este interzis sa rontai cate ceva in timp ce modelezi
stiu ca femeile gravide au interzis la fimo
cu sculpey n'am lucrat dar stiu sigur ca e mai moale ca fimo
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de letho Dum 11 Apr 2010, 2:10 pm

buta.oana a scris:Lucreaza cineva cu Sculpey Studio? daca da, ce parere aveti despre el?
iti raspund chiar daca nu fac bijuterii si in lucrul meu cu lutul polimeric m-am oprit undeva la stadiul de experimente; am testat fimo clasic si efect, sculpey premo, studio si ultra light-ul. Sculpey studio mi-a placut la nebunie pentru ca este foarte elastic, poti sa tragi de el cat vrei, poti sa faci foite subtiri pana la transparenta si tot nu se rupe; daca devine prea moale si incepe sa se lipeasca (mai putin ca celelalte), se desprinde foarte usor daca umezesti suprafata de lucru cu putina apa (precizez asta pentru ca la fimo cand mi-am umezit degetele, s-a amestecat cumva cu apa si am aruncat tot). Dupa copt, sculpey studio este mai elastic decat celelalte, am tras, indoit, sucit in toate partile si nu mi s-a rupt; este si mai usor decat fimo; am incercat in schimb sa fac un cane cu el si rezultatul a fost dezastruos - mi s-a parut prea moale si chiar am avut impresia ca s-au amestecat culorile (ca toate incercarile mele de cane au fost dezastruoase chiar si cu fimo clasic e alta poveste....). Cam asta am putut sa-ti spun din mica mea experienta.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo IV - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB