Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

+45
diada
pufoi
alessia2007
mykya
ivanoiuadela9
canadianca50
violetas
SilviaDumitrescu
ramona75
cretu_veronica22
anda81
Serban Valentina
ligia27
dicioanacris
irish05
cata13lina
flore
denygina
ancush
Karina33
MihaelaT
ribana
lennny
danadea
Donattela
anamariatriculici
rucsy
mihatm80
24elena
scami
ady_kat
alimami
emi
tzepoasa
europolis
racolta melania
Medi
madalina78
dorutza
claras
corilex
Raresuca
bubu85
marlen372001
ioana soare
49 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Mier 03 Mar 2010, 9:34 pm

marlen372001 a scris:dragele mele,

fiindca proiectul nostru se suprapune cu concursul de tricotat, va cer acordul sa-l inghetam (adica il lasam balta si ne apucam de concurs wink ) si apoi revenim la el.

am vazut ca mai multe fete inscrise si oricum m-am inscris si eu.
ce ziceti ?

marlen

aici marlen ne-a intrebat daca suntem deacord cu inghetarea proiectului
si eu credeam ca fetele sunt deacord, avand in vedere ca multe din ele participa la concurs
deci sa vedem ce spun ele

apropo raresuca frumos boleroul tau, imi place culoare si modelul
imi spui si mie cum se face modelul kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 03 Mar 2010, 9:52 pm

draga raresuca,

imi place mult cum a iesit bolero-ul. pana aici toate bune. incearca si inchide-l ca in desen si foto (nu incheia definitiv ci numai insaileaza) sa vedem pe model ce a iesit, ca aici :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si te hotarasti ce terminatie vrei : elastic sau dantela, croset sau andrele. sau il lasi asa...

spor !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Joi 04 Mar 2010, 7:52 am

Multumesc Marlen cred ca am sa va astept pe voi cu incheiatul ca sa nu fiu eu mai cu mot
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de scami Joi 04 Mar 2010, 12:33 pm

Da, da! Vreau si eu un paltonas de primavara sa invat sa fac! Merci
Contati pe mmine!
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 04 Mar 2010, 12:36 pm

draga scami,

am notat si ideea ta. ca sa stii, cam pe la inceputul lui aprilie ne apucam de urmatorul proiect.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de scami Joi 04 Mar 2010, 12:42 pm

Multumesc Marlen! Insa am o rugaminte: sunt mai incepatoare in ale tricotatului si am nevoie de instructiuni mai amanuntite. Dar vb atunci cand vom incepe. lucru de mana
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 04 Mar 2010, 12:44 pm

ai citit ce s-a mai postat pe aici la "proiecte" - eu dau solutii mereu si pentru incepatoare si pentru avansate. alege fiecare ce crede c-o aranjeaza, asa ca sa fie toata lumea multumita.

deci, te asteptam atunci !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de scami Joi 04 Mar 2010, 1:33 pm

Interesanta ideea cu proiectele. Pe primul il am si eu. Este dintr-un almanah "Steaua" parca
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 05 Mar 2010, 3:48 pm

draga scami,

nu e luat din almanah, ci dintr-o carte. si completat cu poze si diagrame de model.

exista multe surse de inspirate. numai sa stii ce sa culegi.

marlen
P.S : mai lucreaza cineva la proiect ?
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de 24elena Vin 05 Mar 2010, 4:01 pm

Eu lucrez pentru cea mica a mea.
Nu ma las de asa proiect.
24elena
24elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Targu Neamt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 05 Mar 2010, 4:04 pm

draga 24elena,

eu am vazut si e dulce-dulce. nu ne pui si noua 1 din poze sa vedem toate stadiul tau ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de dorutza Vin 05 Mar 2010, 4:16 pm

si eu mai lucrez la proiect. o sa pun poze in curand.
dorutza
dorutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : oradea
Data de inscriere : 26/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de 24elena Vin 05 Mar 2010, 4:19 pm

Asta am lucrat pana acum.Va tin la curent cu ce fac.
Multumesc mult marlen!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[img][/img]
24elena
24elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Targu Neamt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Medi Vin 05 Mar 2010, 6:20 pm

24elena a scris:Asta am lucrat pana acum.Va tin la curent cu ce fac.
Multumesc mult marlen!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[img][/img]

Hai, mami! ura
Da-i zor, ca-mi place!!!
E o scumpete aia mica!
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Vin 05 Mar 2010, 6:44 pm

Pai nu era vorba ca abandonam pe perioada concursului?
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de mihatm80 Vin 05 Mar 2010, 6:45 pm

e o dulceata a mica si spor la lucru tricot
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Vin 05 Mar 2010, 6:46 pm

Mai lucreaza cineva la boleroul dreptunghi?
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty MARLEN-proiectul saptamanii

Mesaj Scris de racolta melania Vin 05 Mar 2010, 7:14 pm

Da, lucrez si eu.Dar am inceput abia de 3 zile si am tricotat vre-o 20 cm.
Pana la urma o sa-l termin si eu chiar daca nu tin pasul cu voi.
SPOR.

Scuze , vroiam sa-l afisez la Tricot-proiectul saptamanii
Daca poate cineva sa-l mute unde trebuie.


MULTUMESC SI SCUZE INCA O DATA
racolta melania
racolta melania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 60
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Vin 05 Mar 2010, 9:37 pm

Marlen eu mai lucrez inca la bolero pt ca sunt mai inceata de fel si vreau sa nu ratez proiectul viitor. De fapt tocmai l-am desfacut pt ca e deja a treia oara cand gresesc modelul, desi e super simplu pt ca ma tot intrerup ma incurc. Am sa caut alt model si il modific.
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de rucsy Vin 05 Mar 2010, 11:29 pm

Aseara am terminat boleroul, imi place tare mult cum a iesit. Am facut poze, dar pana sa le descarc, fii-mea a scapat aparatul pe jos si nu se mai aprinde. Sper sa nu fie ceva prea grav si sa pot sa vi-l arat. Daca nu, il voi fotografia cu telefonul si tot vi-l arat. A iesit super !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de corilex Sam 06 Mar 2010, 12:25 am

din pacate eu trebuie sa-l pun deoparte bolerul dreptunghi deoarece nu imi ajunge firul,ca am facut si cel raglan,o sa il pun deoparte pana gasesc fir momentan nu este la merceria de unde l-am cumparat .
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Sam 06 Mar 2010, 7:18 pm

Te rog rucxy fa ceva si pune imaginea cu boleroul ca tare-s curioasa cum a iesit.Astept cu nerabdare.
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 06 Mar 2010, 7:28 pm

draga corilex,

ce fir este ? ai eticheta ? poate te ajutam noi sa il gasesti. altfel e pacat, nu ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de anamariatriculici Dum 07 Mar 2010, 2:07 am

buna! eu sunt noua pe aici, dar toata iarna am"hibernat" cu andrelele si crosetul in mana lucru de mana am facut niste lucrusoare frumoase majoritatea tricotate si ornamentate cu modele de croset. Pentru cele interesate va puteti inspira de pe drops design, au modele numeroase si le puteti adapta la tipul de fir utilizat. Momentan lucrez la o rochita crosetata in patratele pana sub bust( am lucrat o gramada dar a iesit superb)si restul tricotata. Spor la treaba si tineti-o tot asa! va pup
p.s. mi-a facut cu ochiul boleroul in cerc, si e urmatorul pe lista mea

---------

celor care participa la concurs le urez mult succes, eu promit ca ma voi alatura la urmatorul.... dar totusi nu m-am putut abtine sa nu cercetez munca voastra din ultima vreme, si dupa cum spuneam anterior mi-a placut boleroul in cerc, modelul gri. insa am o nelamurire, poate ca si din cauza ca e prea tarziu, dar asta e, unii lucreaza si noaptea... spui ca cele 16 ochiuri se impart in 4, iar cele 4 parti mai vine fiecare impartita in cate 2? si in imagine apar foarte bine delimitate"feliile"...pls daca mi-ai putea explica, pentru ca nu am gasit in aceasta tema pe nimeni interesat de model.

edit Ioana Soare: Citeste te rog regulamentul forumului, pct.6.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Dum 07 Mar 2010, 6:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
anamariatriculici
anamariatriculici
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Localizare : arad
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Donattela Dum 07 Mar 2010, 12:40 pm

Buna dragelor.Eu sunt mai noua pe aici dar am citit si vazut lucruri interesante si imi surade ideea de a invata si eu cate ceva ,acum sunt pensionara si am timp mai mult.Mi-ar place sa fac si eu un pardesiu dar acum lucrez la un pulavar la care o sa ii pun un fermoar(mai simplu decat cu nasturi).Am pus spatele pe 100 si un piept pe 60 si am ajuns sa scad .....dar ma-m incurcat putin.Ioana mi-a spus unde sa gasesc schema cu modelu raglan ,dar mi se pare greu si atunci m-am gandit sa folosec orce alt mod d a scadea............nici cu calulatoru nu stau prea bine dar incerc sa ma descurc si sper sa nu fac greseli sau sa supar pe cineva. Va pup si va doresc la toate o rimavara frumoasa
Donattela
Donattela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 3 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB