Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

+45
diada
pufoi
alessia2007
mykya
ivanoiuadela9
canadianca50
violetas
SilviaDumitrescu
ramona75
cretu_veronica22
anda81
Serban Valentina
ligia27
dicioanacris
irish05
cata13lina
flore
denygina
ancush
Karina33
MihaelaT
ribana
lennny
danadea
Donattela
anamariatriculici
rucsy
mihatm80
24elena
scami
ady_kat
alimami
emi
tzepoasa
europolis
racolta melania
Medi
madalina78
dorutza
claras
corilex
Raresuca
bubu85
marlen372001
ioana soare
49 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Lun 26 Apr 2010, 4:41 pm

anda81 a scris:Desi in ultima vreme vad ca doamna Marlen nu este prezenta pe forum am nevoie de ajutorul dansei sau al celei care poate sa ma ajute in realizarea bolero-ului grena din patrat prezentat la cap 1,pag 10.Din pacate nu prea stiu sa interpretez diagramele si imi doresc sa fac exact acel model.Am inteles ca modelul se executa pe 23 de oc,despartite de 2-3 oc lucrate pe dos.Iata acum intrebarile mele:
1.patratelul fara nici un semn inseamna oc lucrat normal?
2.patratelul cu o linie inseamna 2oc lucrate impreuna/
3.iar patratelul cu cerc inseamna jeteu,nu?
Iar acum daca vreau sa fac proba cu acest model atunci nr de oc de inceput ar fi de 29 de exemplu:adica 23 oc pt model plus cate 3 oc de fiecare parte.Imi poate spune cineva cate randuri sa fac? Si inca ceva la al catelea rand pe fata se repeta modelul?
Si o ultima intrebare...Desi am citit de multe ori explicatiile date de doamna marlen,tot nu m-am desmeticit.Poate sunt eu mai grea de cap... rade ,dar in mintea mea pt a face exact acest model trebuie sa incep atunci montarea oc si sensul lucrului pe latime(cm de la gat la talie)nu pe lungime....Poate cineva sa ma ajute?
Multumiri anticipate si felicitari pt toate lucrurile facute de voi,concurente sau nu,toate sunt deosebite. Flowers
Astept un raspuns sau PM,multumesc.
Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie dar rog adminele sa ma ajute.Pe mail nu mai apare instiintarea de raspuns de pe forum.Am intrat la tehnic si am urmat pasii de acolo profil-preferinte....,iar la optiuni imi apare bifat Anunta-ma cand apare un raspuns.Ce e de facut?Multumesc,pupici hug


Buna Anda,

Eu am inceput un bolerou exact modelul ac insa nu l-am terminat pentru ca destinatarul s-a "sucit" si nu mai vrea bolero ci o cu totul alta chestie. Oricum am si poze ca sa vezi exact cum arata.
- montezi ochiurile pentru a obtine distanta de la un cot la celalalt (eu am inceput invers si nu arata bine deloc)
- modelul e intr-adevar pe 23 ochiuri dar e multiplu de 23 och (ochiurile merg in continuare adik nu sunt separate de altele pe dos), restul de 4 (2 inainte, 2 dupa) sunt oc margine, total ochiuri= 23*cate ai tu nevoie + 4 margine iar semnele le-ai intuit bine
- modelul se repeta la al 4-lea rand pe fata
Momentan nu sunt acasa insa imediat ce ajung o sa pun si cateva poze
Si ar mai fi ceva dar o sa iti explic dupa ce pun pozele.
Sper ca nu am scris prostii ..... rog fetele cu experienta sa ma corecteze.

Have fun!
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de anda81 Lun 26 Apr 2010, 10:57 pm

Tzepoasa multumesc tare mult pt explicatii,pupici kiss Astept pozele si restul detaliilor.
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Mar 27 Apr 2010, 2:20 am

In sfarsit am reusit sa fac poze:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa nu razi de mine dar eu am incurcat lungimea cu latimea boo si in loc sa pun nr de ochiuri necesare distantei de la un cot la altul, am pus nr de ochiuri necesare pt lungimea spatelui si de aici s-a stricat totul, destinatarul s-a razgandit, etc .... zid
Nu prea aveam de gand sa pun poze pt ca am vazut pe forum o gramada de lucruri deosebite, in special unele perfecte si care mi-au luat ochii (ba chiar am incercat sa fiu carcotasa si sa gasesc un cusur pentru a imi fii mai usor sa fiu "invidioasa" dama), insa mi-am adus aminte ca si eu mi-am pus aceleasi intrebari ca si tine si nu puteam sa imi inchipui deloc cum va arata modelul. Acum am aflat ...
Si inca ceva: la celalalt capat marginea este invers, adik daca le pui una in continuarea celeilalte se imbina ca la puzzle. Daca lucrezi bolero-ul grena at cand o sa il cosi la subrat, cusatura nu va fi dreapta ci ondulata.

Sper ca te-am putut ajuta cat de cat.
Pupici
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Mar 27 Apr 2010, 9:03 am

tzepoase dar e foarte foarte foarte frumos boleroul.

felicitari [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Mar 27 Apr 2010, 10:09 am

Sar'na mult Cosmina. Am vrut sa fac ceva frumos pentru mama si pana la urma o sa iasa ceva ce isi doreste, dar mai am de lucrat (mereu si-a dorit o "chestie" care sa o poata prinde cum vrea ea).
Singurul lucru de care imi pare rau e ca m-am angajat sa fac un bolero si nu am facut-o pana acum. Insa , ca o concluzie la acest minunat proiect, pe mine m-au ajutat enorm explicatiile primite de la Marlen Merci, mi-am dat seama cat de importante sunt proba de lucru, masuratorile, modelul si firul ales si ca nu e suficient sa sa tii andrelele in mana si gata stii sa tricotezi. Sau mai poetic spus a fost sutul in dos sa ma impinga mai departe..... Laughing
kiss
PS-super faina jachetica ta, mai ales culoarea ....
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de anda81 Mar 27 Apr 2010, 6:15 pm

tzepoasa ai un PM. Pupici kiss
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ligia27 Mier 28 Apr 2010, 9:03 am

tzepoase sincer sa fiu imi place modelul ales de tine . si eu am incercat acest model pt prima oara acum o luna de zile si l-am gresit. ( in loc de aceste valuri mi-a iesit frunze rade rade rade rade )
-cu mici modificari si fantezie pot spune ca vei avea cel mai frumos bolerou.
eu zic ca daca lucrezi un pic cu croseta la rotundmarginea de jos si apoi adaugi niste fir de efect asa



vei arata fantastic bine

tot asa l-am facut si eu pe asta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ligia27
ligia27
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 42
Localizare : suceava
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Mier 28 Apr 2010, 10:12 am

Tzepoasa,si mie imi place boleroul lucrat de tine.Fa-i ceva pe margini si vei vedea ce bine o sa arate.
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de danadea Mier 28 Apr 2010, 10:16 am

Tzepoasa, si mie imi place

Ligia, este super boleroul; cum l-ai facut?
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Joi 29 Apr 2010, 12:54 am

Multam mult fetelor pentru aprecieri.Chiar vroiam sa ii fac o margine dar nu eram prea hotarata dar m-am decis: crosetata sa fie.
Sincer l-am cam lasat deoparte pentru ca mi s-a pus piticu' pe o basca crosetata si chiar daca nu am habar de picioare scurte/lungi/"in ghips" sau cum or mai fii, tot nu ma las pana nu o fac croseta
Ligia m-ai omorat cu boleroul tau, e super fain! E pentru printesa ta, nu? Cum i-ai facut marginea?
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ramona75 Joi 29 Apr 2010, 10:07 am

buna fetelor
a sosit primavara niste modele de rochite la fetite sant?
sau compleuri cu fustite kiss
ramona75
ramona75
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Localizare : romania
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ligia27 Joi 29 Apr 2010, 11:45 am

e simplu
- am facut un dreptunghi cu 2f si 1 d
-am crosetat pe margine la rotund cu acelasi fir.
- si la urma am crosetat asa de efect fir LAS VEGAS


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


ASTE E PUSA EXACT IN DOUA


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


AICI SA SE VADA CUM E LA ROTUND


Ultima editare efectuata de catre ligia27 in Joi 29 Apr 2010, 12:56 pm, editata de 1 ori
ligia27
ligia27
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 42
Localizare : suceava
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de rucsy Joi 29 Apr 2010, 12:00 pm

Foarte sic Ligia, imi place mult !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de anda81 Vin 30 Apr 2010, 8:02 am

Ligia e superb.Tare dulce,as vrea si eu o fetita la care sa-i fac lucruri asa de frumoase. love
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 30 Apr 2010, 8:55 am

mai fetelor da unde va e instructorul (marlen) ca nu am mai vazut-o de ceva vreme. Sau sunt eu neinformata....

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de lennny Vin 30 Apr 2010, 9:23 am

SilviaDumitrescu a scris:mai fetelor da unde va e instructorul (marlen) ca nu am mai vazut-o de ceva vreme. Sau sunt eu neinformata....
si eu ma intreb unde a disparut marlen?...observ ca sectiunea tricotaje a cam picat fara ea,mai avem un pic si" ne mutam" la Balaceanca din lipsa de ocupatie!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de cata13lina Dum 02 Mai 2010, 8:00 pm

lennny a scris:
SilviaDumitrescu a scris:mai fetelor da unde va e instructorul (marlen) ca nu am mai vazut-o de ceva vreme. Sau sunt eu neinformata....
si eu ma intreb unde a disparut marlen?...observ ca sectiunea tricotaje a cam picat fara ea,mai avem un pic si" ne mutam" la Balaceanca din lipsa de ocupatie!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oare DE CE a disparut Marlen , stie cineva ?
avatar
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de irish05 Dum 02 Mai 2010, 8:11 pm

o fi si ea la iarba verde
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de violetas Dum 02 Mai 2010, 8:27 pm

Tzepoasa, dar e grozav boleroul, se vede ca este lucrat uniform si frumos. Felicitari! ura
Ligia, am incercat si eu acest model anul trecut dar pt o marime mai mare(pt domnisoara mea de 14 ani) dar se aduna dupa gat si nu dadea bine , asa ca am stricat totul. Al tau este foarte frumos, sa-l poarte sanatoasa destinatara flower
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Lun 03 Mai 2010, 10:40 pm

Violetas, poti sa incerci si tu modelul, mie cel putin mi s-a parut foarte usor, iar mai nou am vazut un bolero lucrat dupa modelul pus de Marlen (dreptunghi) insa ca margine avea atasata inca o bucata lucrata identic. Arata super!
La ce te referi cand spui ca se aduna dupa gat?

Oare Marlen s-a suparat pe noi?
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Joi 05 Aug 2010, 11:51 am

chiar fetelor, la acest topic s-au incheiat proiectele?
nu mai lucreaza aici nimic?
ce mai stiti de marlen, e suparata pe noi?
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de anda81 Dum 08 Aug 2010, 11:01 pm

Cu mare intarziere revin sa anunt ca in curand bolero-ul meu va fi gata.Nu am timp deloc,dar sper sa-l finalizez saptamana aceasta si sa postez rezultatul.Pupici.
PS cred ca mai mult se tricoteaza toamna si iarna,ca acum e anotimpul rochitelor usoare si de aceea acest topic nu mai are proiecte,deocamdata.Dar sunt sigura ca vom reveni la el rand pe rand.Pe curand,pupici tuturor. kiss
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 09 Aug 2010, 10:03 am

Cosmina frumoasa jacheta gulerul ma inebuneste poti da niste explicatii ?
mii de multumiri
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 16 Ian 2012, 11:02 am

Marlen pe unde esti , nu mai lucreaza nimeni pe aici ? Am inceput si eu un bolero dreptunghi dar e cu maneca cam 3/4 ca nu m-am gandit sa l fac mai lung iar acum nici nu mai pot strica , ca e un fir tare dificil zid . Incerc asa sa vedem ce iese si apoi poate ca il mai lungesc un pic daca voi putea .
va pup. kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 16 Ian 2012, 2:57 pm

draga mea,

acest topic a fost lasat de izbeliste, din cauza prea multelor critici si a putinelor postari constructive.
trimite-mi o poza cu lucrul sa vedem cum arata si apoi vedem ce e de facut. nu strica !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 11 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB