Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre rochii - cap. 1

+35
ariana
gabi1795
aisha
JuliaDarling
Clio_Ela
andreeaX
dyanna
DANIELA.I
mihatm80
julix_2007
geany
Buburuza
ioana soare
zylv
postoleirina
danutzii2
anne-marry
Eva
cris69
sayuri
lorinaoo1
kla78
juliana
tomari
duchess
Camy
Kristina
Tonsis
Ania
irinaindira
emilia
arime
diada
MihaelaT
Admina
39 participanți

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Dum 01 Feb 2009, 7:24 pm

sayuri esti minunata,sunt foarte frumoase la cea albastra ,la corset ai pus balene?iar cea verde este nemaipomenita,si eu vreau sa te intreb acelasi lucru le faci dupa tipar,sau imaginatie?

te mai asteptam si cu altele kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Dum 01 Feb 2009, 7:43 pm

Sayuri, cum sa zici asa ceva? Sunt superbe rochiile tale love Eu una as coase numai rochii de seara, daca as avea ocazia... speciala rade Cea verde e preferata mea, chiar s-a purtat enorm verdele anul trecut. Sunt foarte finutz lucrate, neaparat sa mai postezi, eventual sa ne spui mai multe despre ele hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 01 Feb 2009, 7:44 pm

Sayuri, am ramas ca la dentist Shocked sunt minunate, sunt tare elegante si finute...FELICITARI! ura Flowers
si eu sunt curioasa cum ai lucrat...tipar sau croit direct dama
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de duchess Lun 02 Feb 2009, 4:48 pm

Sayuri , foarte frumoase rochiile ura Merci
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Lun 02 Feb 2009, 6:25 pm

fetelor va multumesc,cris vreau sa iti raspund la intrebare asta ptr ca m-ai atins acolo unde ma doare Smile urasc sa imi spuna cineva croitoreasa.am lucrat acum 3 ani in domeniul asta dar nu are nimic de a face cu ceea ce fac eu acum .poate as fi stat si 10 ani acolo si nu as fi invatat nimic din ceea ce fac eu acum .revista burda m-a invatat foarte multe.abia acum 1 an am descoperit revista,care imi este de mare ajutor,sincer acum as incerca sa fac orice si merg pe premiza ca trebuie sa iasa.am inceput sa lucrez ptr mine din pura pasiune,apoi ptr copii,ptr sot si acum si ptr altii.in general ptr cei apropiati,sora,mama cumnata,soacra,si prietene.cred ca nu suport sa mi se spuna croitoreasa,ptr ca am avut o prietena careia pot spune ca i-am lucrat cateva rochii de seara,iar cand o intreba cineva cine i le-a facut spunea croitoreasa mea eu crezand ca sunt prietena ei Sad asa ca cei carora le lucrez imi spun ca sunt desingerul lor rade

va pupic dulce hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de arime Lun 02 Feb 2009, 6:54 pm

la ce rochite faci love nu as putea sa te numesc decat designer wink
si poate intr-o buna zi devin designer vestimentar pt. fetita mea cos
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de cris69 Lun 02 Feb 2009, 11:44 pm

Camy a scris:fetelor va multumesc,cris vreau sa iti raspund la intrebare asta ptr ca m-ai atins acolo unde ma doare Smile urasc sa imi spuna cineva croitoreasa.am lucrat acum 3 ani in domeniul asta dar nu are nimic de a face cu ceea ce fac eu acum .poate as fi stat si 10 ani acolo si nu as fi invatat nimic din ceea ce fac eu acum .revista burda m-a invatat foarte multe.abia acum 1 an am descoperit revista,care imi este de mare ajutor,sincer acum as incerca sa fac orice si merg pe premiza ca trebuie sa iasa.am inceput sa lucrez ptr mine din pura pasiune,apoi ptr copii,ptr sot si acum si ptr altii.in general ptr cei apropiati,sora,mama cumnata,soacra,si prietene.cred ca nu suport sa mi se spuna croitoreasa,ptr ca am avut o prietena careia pot spune ca i-am lucrat cateva rochii de seara,iar cand o intreba cineva cine i le-a facut spunea croitoreasa mea eu crezand ca sunt prietena ei Sad asa ca cei carora le lucrez imi spun ca sunt desingerul lor rade

va pupic dulce hug
scuza-ma ca te-am facut croitoreasa. eu daca eram in locul cunostintei tale spuneam ca prietena mea mi-a facut . si eu crosetez pentru prietena mea si ea totdeauna se lauda cu ce ii fac, iar eu ma simt magulita.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Mier 04 Feb 2009, 9:38 am

eu sunt noua pe aici. ieri m-am inscris si va tot citesc. sper sa fi nimerit bine la postare....sa nu scriu pe unde nu trebuie.
aveti niste creatii ABSOLUT S U P E R B E !!! eu sunt incepatoare....atat de incepatoare, k aseara m-am apucat sa lucrez prima mea rochie..dupa un tipar burda. sper sa imi iasa. am cautat pe net, am vazut diverse tipuri ...cum sa facem anumite....lucruri ca sa iasa frumos. acum...sa vedem ce va iesi.
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Mier 04 Feb 2009, 9:50 am

ane mary bine ai venit,abia astept sa-ti vad rochita,spor la lucru.

va pupic
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Mier 04 Feb 2009, 10:40 am

camy multumesc de primire. sper sa iasa bine rochita. eu am incredere ca altfel nu ma apucam. desi este prima pe care o fac...pana acum imi place ce vad. dar eu plec de la un principiu conform caruia....daca nu incerc, nu am de unde sa stiu daca pot sau nu..si daca nu pot...tb s ainvat..k nu exista NU POT .... nu? chiar vanzatoarele de la magazinul de unde am cumparat materialele, se mirau ce curaj am sa ma apuc de o rochie cand nu am mai facut niciodata asa ceva. si le-am zis si lor princiupiul meu si faptul ca ii multumesc tatalui meu, care astazi nu mai este printre noi, ca ma incuraja mereu si imi spunea: trebuie sa incerci. si ai sa vezi ca poti. strici? si ce daca? altfel cum vei invata????

am din pacate o masina de cusut veche...o ileana...care decat coase drept....dar ma descurc eu si cu surfilatul de mana pt moment. am zis ca daca imi fac 2 rochite care sa imi iasa bine,imi cumpar masina electrica. cos
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mier 04 Feb 2009, 1:25 pm

Anne-Mary, si eu gandesc la fel, nu poti spune "nu pot", mai bine "nu vreau" decat "nu pot". Si apoi ce poate fi atat de greu sa cosi si sa descosi pana iti iese, nu? Acum ma dau si eu viteaza, si eu am inceput cu o pereche de pantaloni scurti din Burda cu nu stiu cate cusaturi si mi-au iesit, o fi fost norocul incepatorului. E posibil sa nu-i pot purta la vara, ca am slabit mult, dar cine stie, poate ma ingras pana atunci Smile Cat despre masina, Ileana e o masina buna, daca o ungi si ai grija de ea. Eu am o Veronica si am cusut tot ce-am facut la ea cos , chiar si lycra, jerse.
Pe scurt, multa inspiratie si rabdare iti doresc si o sa-ti iasa rochita frumos ura
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de sayuri Mier 04 Feb 2009, 2:39 pm

multumesc fetelor , sunteti tare dragute.
Da Cris, florile sunt facute tot de mine. Camy, la corsete eu nu pun balene, aici nici nu se gaseste in magazine daca as vrea sa cumpar, metoda mea de a face corsetele este ca il fac dublu, iar fiecare fata o termoculez , iese destul de "cartonat" ca sa zic asa.
Modelele le fac din imaginatie, imi plac in special rochiile ..........de printese , sa le zic asa, dar sunt greu de facut , in sensul ca intra mult material in ele.
Eu am invatat croitorie furand meseria de la mama mea, si lucrand putin acu vreo 4 ani in urma cu ea, la o casa de moda, unde am mai invatat cate ceva.
Si mie imi place sa fac in mod deosebit rochii de seara, sau chestii speciale.
Ca tipare folosesc tiparele principale pe care le modific apoi in functie de model, mi-am cumparat un bust pentru croitorie si ma ajuta foarte mult. Eu daca nu am tipar, macar unul de baza nu reusesc sa fac nimic, intotdeauna tai tipar mai intai si dupa aia abia indraznesc sa tai materialul.
Toate rochile pe care le-am pus pe forum le-am daruit fetelor de aici (japoneze) ,cadou de ziua lor.
Va multumesc inca odata.


Ultima editare efectuata de catre sayuri in Mier 04 Feb 2009, 2:48 pm, editata de 1 ori
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Mier 04 Feb 2009, 2:45 pm

Anne, si eu tot pe o masina veche am lucrat cativa ani, dar cand am vazut cum coase una electrica am zis ca trebuie neaparat sa-mi iau. Iti faci treaba si cu Ileana, doar ca trebuie sa surfilezi de mana si asta iti ia din timp. Sa nu te gandesti ca ale noastre surfileaza mama-mama, eu la mea de ex surfilez cu zig-zag dar tot e ceva, si poti face si cusaturi ornamentale.

Ma bucur ca te-ai apucat de lucru, ca nu ti-e frica sa tai materialul ca-l strici, etc. Abia astept s-o vad gata, banuiesc ca este o rochita de graviduta love vezi ca am si eu cateva creatii aici link si aici link poate te inspira ceva sa-ti faci! te pup, sarcina usoara in continuare pupi

mult spor la cos dar sa ia grija sa nu te obosesti prea tare, iti zice bb cand sa te opresti! love

L.E. Sayuri, superbe cadouri ai facut prietenelor tale! sa ne mai arati poze, esti tare priceputa Flowers Flowers Flowers
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Joi 05 Feb 2009, 11:06 pm

ane mary,sa stii ca s ieu am cusut pe masina veche ileana pana acum cateva luni,si eu zic ca am facut cate ceva,daca te uiti la ,, creatiile mele rochii de exmplu,rochia mov,argintie,din dantela, sunt facute pe masina ileana,si multe altele.intr-adevar sunt foarte bune masinile electrice,merg mult mai repede, de exemplu masina mea cea veche nu intarea,nu facea spon,si era si la pedala,m-am cam chinuit putin,dar acum e super.nu ma mai chinui nici cu bagatul atei in ac,masinan mea brother are un dispozitiv special,dupa care dau ata si intra in ac.este si asta o chestie wink


Sayuri si eu am facut o rochita cu corset,nu am apucat sa o postez, poate cat mai curand.la fel o dublez si ii pun intaritura,dar am desfacut un alt corset care era cumparat sa vad cum sta treaba si erau puse niste balene care se cos la masina.decise merge cu acul pe ele,asa l-am facut si eu si a fost ok.

abia astept sa vad ce ne mai arati.spor la lucru in continuare pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Joi 05 Feb 2009, 11:40 pm

Doamnelor, va bateti in corsete vad... Eu tot duble le fac, cu niste canale in care am bagat balene si chiar bucati de plastic, sa stea mai teapan, cu totul. Am pus si cupe, la unul si le-am prins de mana, de dublura. Doar ca nu am rochii cu asa ceva, desi mi-ar placea.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Vin 06 Feb 2009, 10:28 am

suntem aproape gata cu rochita. fiindca nu am gsit un material tare..adik sa pice mai greu [in burda se recomanda inul] si a trebuit sa iau un material mai lejer...inflorat, de vara...i-am pus din proprie initiativa jupa. adik am atasat de partea de subt piept, unde se imbinau partea de jos si cea de sus a rochiei. acum pik muuuuuuult mai bine.l o sa pun poza sa o vedeti terminata. este o rochita de vara car epoate fi purtata f bine si la birou, zic eu...si nu este pt gravidute. dar cum eu am burtica mai micuta..suntem abea in 4.5 luni si rochia este mai larguta..am putut sa o probez.
nu m-am desurcat cu fermoarul. am pus si dublura...sa intaresc marginile de care prindeam fermoarul, dar fiind lung 40 cm si mateialul moale...nu im palcea cum dadea..asa ca l-am mutat sub brat, si l-am mai scurtat. astazi vreau sa ii termin finisajele, si apoi ii facem o pozica.
sa nu radeti de noi. este prima rochita pe care o facem. si nu avem nimik legatura cu croitoria...decat ca ne place. si ni s-a pus pata asa...deodata ca vrem sa facem..si am facut [vorbesc la plural de cand sunt gravida wink ] oricum, sunt tare mandra de rochita mea dama
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Vin 06 Feb 2009, 11:29 pm

abia astept sa vad rochita,dar nu inteleg de ce spui ca nu a mers la fermoar,tu ai piciorus special de fermoar ascuns?


eu am lucrat si materiale subtiri si a mers


astept pozicile
kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Lun 09 Feb 2009, 9:48 am

camy nu am piciorus pt fermoar...sau poate nu stiu eu de el ... zid

as pune pozele dar nu stiu cum sa fac....
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Lun 09 Feb 2009, 10:06 am

sa vedem dak m-am prins de la cap tehnic, cum se posteaza o imagine. daca reusesc si imi apar pozele SA NU RADETI DE ELE va rog Merci ...este prima rochita pe care o fac. si am mai facut si niste pantalonasi pt teodor..o sa ii pun la la creatiile pt copii. aici sunt cu burtica....rochita nu este pt femei gravide, dar atat cat a incaput pe mine sa ii fac poze....de aceea a facut si cutele de la spate. asa deci....sa incercam sa punem pozele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


vad ca merge .... kiss
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Lun 09 Feb 2009, 11:45 am

Anne, sarcina usoara in continuare, esti o mamica fericita! pupi mie imi place rochia, pentru prima creatie este foarte OK, felicitari! la cat mai multe creatii hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Lun 09 Feb 2009, 11:49 am

multumesc diada. sunt multe chichite care tb invatate prin practica, in timp ... si pornesc si eu cu ceva usor. desi ma uit cu jind la cretiile voastre..si as vrea sa pot face si eu asa ceva.
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de danutzii2 Lun 09 Feb 2009, 12:50 pm

frumoasa este rochita ta ,sper cat de curand sa ma apuc si eu de treaba si sa am curajul sa postez ceea ce fac. wink
danutzii2
danutzii2
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : Alba
Data de inscriere : 25/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Feb 2009, 3:01 pm

Bravo, Anne! Flowers
Sa o porti cu placere si la cat mai multe creatii!Sarcina usoara! kiss

Danutzii2, pai de ce sa n-ai curaj? Apuca-te de lucru si sa vezi ca-ti va iesi bine.

la inceput, acu' putin timp (sfarsitul lui octombrie), m-am apucat si eu de croitorit...n-am avut curajul sa tai materiale, asa ca am facut pt fetita mea din ceva de-al meu(pijama, pantaloni, fusta) si chiar mi-au iesit desi nu credeam. ma straduiesc, mai buctez pe ici colo, dar asa invat...deci Spor si pune poze cand faci ceva. hug
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 10 Feb 2009, 9:36 am

Anne foarte frumoasa rochita, ti-a iesit ura La cat mai multe creatii si sarcina usoara in continuare!

Danutzii da' ce frumos e piticul din imagine love kiss
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Mar 10 Feb 2009, 10:23 am

Anne, felicitari pt rochie. Acum altele la rand, de gravidutza Smile Se fac usor cele largi de sub bust, o sa vezi.
Lorina... draga pupi Tu ai pus ochii pe flacaul lui Danutzii, pt Lorinuca ta? Ia stai draga la rand, ca l-am vazut inaintea ta rade Doar sa ne zica ce varsta are, ca sa stim.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB