Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

+101
violetas
Chirrox13
Marry
corina corina
Aditza
zahariaelouise
danabarbu2007
craluca
Dana06
Lali
ghita
Simonetta241
valentinadof
melus
videcor
bela gio
Elena Nicoara
mariaz_09
ambitioasa
dienutzababy
iuliana72
sunflowers
denis21
anne
bibidesign
Savu Ramona
Motzu
Gianina4ever
gty
RamonaM
Crissy86
mariasam
greenscarf
mnarcisa
arielas
telena
ciucamona
aurishta
Miniona
firicel
elena.habasescu
aleahim67
adrian.alex
roxanabacila
didi_cj
claras
Adriana13
tiana
crissungurean
subryna
MagdaMarin
greieras
LYNDA
Maci
mikybt
Uca
codruta-cosmina
betymi72
SilviaDumitrescu
Oanaaa
anca1820
Alina.C
bubu85
Medi
Flavia Flavia
anc@
artistplastic64
scami
ema
miha_loves_zaf
Lucia.BlueFlower
AlinaJ.Bijoux
Gabiuta
Cristale
ELENA76
Fraise
chocolate
sasha_sorina
nicky3128
jojo21
Giobsy
Karina33
clodi
stella
tala
leonutza69
alinutza80
geany
ioana soare
dandor
duchess
juliana
Camy
cris69
Ania
Admina
diada
emilia
MihaelaT
arime
t.alina
105 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 11 Sept 2011, 12:34 pm

Bine ai venit printre noi.
In semnatura mea vei gasi link catre subiectul "Atasarea pozelor".
Citeste acel subiect si vei vedea care este codul corect ,care trebuie copiat pentru a se vedea pe forum pozele tale.
Mult succes.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Aditza Lun 12 Sept 2011, 12:46 am

Lumea Disney love love love Ce frumoasa e camera! E pictata de tine?
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de LupulHaski Lun 12 Sept 2011, 8:41 am

Da. Desenele sint facute de mine pe perioada in care am fost gravida. Mi-am dorit foarte mult ca bb sa aiba camera lui si desene pe pereti cu personaje din desene animate. Si le-am facut pe amindoua.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Lun 12 Sept 2011, 9:33 am, editata de 1 ori (Motiv : pus link corect - poza)
LupulHaski
LupulHaski
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/09/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Lun 12 Sept 2011, 8:47 pm

Am ales doar cateva dintre ultimele. Sunt in perioada roz.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de RamonaM Mar 13 Sept 2011, 8:02 am

F. frumoase Bela, nici nu se compara cu ce fac eu Felicitari. Lupul haski si eu imi doresc pereti pictati prin casa, dar cand o-i fi la casa mea. Imi place ce ai facut
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de LupulHaski Mar 13 Sept 2011, 8:30 am

Ce trandafiri frumosi!!!!Superbi chiar!
LupulHaski
LupulHaski
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/09/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Mar 13 Sept 2011, 12:18 pm

RamonaM te rog arata-ne ce faci.
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de ionela stefan Mar 13 Sept 2011, 1:37 pm

Mi-am clatit ochii prin topicul asta si mi-a mangaiat sufletul lucrarile voastre!
Felicitarile mele pentru picturile mamei, ghita (mi-ar placea sa iti stiu numele adevarat), sunt spectaculoase, expresive si adevarate opere de arta!
Felicitarile mele Bela, ai talent, simtul culorii si, mai ales manualitate, cum spunea profesorul meu de sculptura din scoala, aptitudine necesara pentru one stroke. Ai cumva o carte cu tehnica asta?! As fi interesata.
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Mar 13 Sept 2011, 10:34 pm

Draga Ionela
Tehnica nu este one stroke. Am lucrat putin si in one stroke dar m-am lasat. Sunt indragostita iremediabil de ulei si de tehnica wet on wet. Toate "operele" sunt facute intr-o singura sedinta (care poate sa dureze intre 10 minute si maxim o ora). Despre manualitate nu stiu ce sa spun. N-am luat lectii, n-am fost la scoala de arta. Am invatat de pe internet toata tehnica. Si nici nu am vechime prea mare, vreo doi ani jumate. Deci inca mai invat.
Daca doresti o carte de tehnica picturii one stroke uita-te pe aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Multa bafta la pictura.
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty RE:Desen,acuarela,ulei

Mesaj Scris de tinap Lun 19 Sept 2011, 10:56 am

Buna ziua la toata lumea!V-am descoperit forumul acum 2 saptamini,si nu ma mai satur privind frumusetile pe care le face-ti.Ce miini de aur ave-ti fetelor!Adevarate artiste.
Bela gio,mi-a ramas sufletul la picturile tale!Pictez si eu,dar in nici un caz ca tine.
De cind ti-am vazut trandafirii,numai am pace,trebuie sa invat si eu sa fac la fel.
Daca ai niste sfaturi,ti-as fi recunascatoare!Esti o adevarata artista!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Mar 20 Sept 2011, 9:10 pm

Asa care va sa zica sfaturi.

Intai ar trebui niste materiale:
- vopsele de ulei: alb. rosu, galben, verde, siena arsa, albastru, maro inchis;
- niste pensule de preferat din par natural, dar sunt bune si cele sintetice pentru invatare. Pensulele trebuie sa poata sa fie mentinute in pozitia lama de cutit. Iata o imagine cu cele mai bune pensule pe care le-am gasit in Romania pentru aceasta tehnica de pictura (dar sunt foarte scumpe):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu o folosesc pe cea mai mare la aproape toate florile. Ar mai trebui si o pensula subtire pentru detalii ca in imagine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu folosesc numarul 2 si numarul 4.
- suporturi de pictura: Panza pe sasiu sau carton panzat. Eu am invatat pe carton panzat de la un magazin mare din Bucuresti, care este aproape de mine. Am pictat insa si pe alte suporturi: hartie grunduita, sticla, lemn, pluta...
- mediu de pictura; intai am cumparat, apoi mi-am facut singura. Mediul asta este un lichid cu care se subtiaza vopselele pentru a le face mai usor de intins pe panza.
- diluant universal 509. Daca poti gasi din cel fara miros este si mai bine. Eu m-am obisnuit atat de tare cu mirosul ca nu-l mai simt. Dar nu miroase prea placut nici diluantul si nici uleiul de in din mediul de pictura.


Apoi trebuie sa ai rabdare si aplecare spre exercitiu. Eu am muncit la frunze cateva luni. La fel si la flori. Dar rasplata este pe masura.

Sper ca nu te-am speriat.
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de tinap Mier 21 Sept 2011, 11:08 am

Bela gio,iti multumesc foarte mult pentru aceste sfaturi pretioase.Chiar m-am lovit de unele.Ieri,m-am apucat sa pictez cu mare entuziasm,dar...pensula era prea mica.Aveam una mare,dar proasta,care se pleostea si nu facea ce vroiam eu.O sa-mi cumpar o pensula mare,tip "lama de cutit".In timp ce pictam,am realizat ca o sa am nevoie de multe pinze pina o sa invat,asa ca sfatul tau cu pictatul pe materiale mai ieftine(pt.exercitiu)a venit la timp.Am pictat 2 trandafiri,roz si rosu(de pe yuotube).Cel roz i-as da nota 7,e ok pt prima oara,in schimb cel rosu e urit.
Doamne ce artista esti!!Doresc din suflet sa pot face si eu un trandafir ca al tau.Apropo...mediul de pictura pe care il folosesc eu e uleiul de in,tu ai zis ca ti-l faci singura...!!??Ce vrei sa spui cu asta?Te-as ruga sa ma lamuresti si pe mine cum ti-l faci singura.
Ai vreo idee cum sa economisesti vopselele,acum cind mai mult exersez?Si aici sint scumpe vopselele si pensulele,tot ce e de calitate.Iti multumesc din suflet inca o data.
Florentina
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Mier 21 Sept 2011, 9:01 pm

Draga Florentina

Am avut impresia ca esti in Romania.
Acolo unde esti n-am idee de vopsele mai ieftine si nici nu stiu ce pensule ai putea gasi. Despre mediul de pictura pe care-l folosesc eu nu e nici un secret: o parte ulei de in, o parte terebentina si la ochi putina ceara de albine. El este in mare parte rezultatul unor incercari repetate (adica daca e prea gros mai pui terebentina, daca e prea subtire mai adaugi ulei si ceara). Se mai pot adauga cristale din rasina damar dar asta e optional (adica ii da un luciu vopselei). Ar trebui sa fie ca o miere diluata care picura de pe pensula.

Doamna japoneza de pe youtube care picteaza trandafirii a fost si ramane o inspiratie pentru mine.
As vrea sa vad si eu trandafirii pe care i-ai facut. Spor la artist
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de tinap Mier 21 Sept 2011, 10:49 pm

Bela gio,interesanta mixtura pentru medium.Cit despre costul materialelor,aici un tub de vopsea,22ml,costa $ 2,50.Asta la un magazin care vinde un-gross,si nu prea avea asa multe mateiale de unde sa alegi.Am cumparat si vopsele pt sticla,mult mai scumpe,$ 3 o sticluta si nu din cele cunoscute(Enamel Permanent),si verde si galben nici nu aveau.Eu am trait citiva ani in America si la intoarcere mi-am adus ceva materiale.Au acolo niste magazine pentru hobby,(Hobby Lobby)cu tot ce isi poate cineva imagina ca materiale de arta.Eu vizitam acest magazin de multe ori ca sa ma relaxez,atunci cind ma simpteam prea singura.Am sa fac o poza cu trandafirii mine dimineata si ti-o trimit sa vezi ce "capodopera" a iesit din miinile mele.Am mai pictat si un mac pe o bucata de geam,aici m-am descurcat mai bine,e mai usor.Mi-a placut cum a iesit.Miine ies iar in oras sa-mi cumpar pensula mai mare si citeva cartoane pinzate.Iti doresc o noapte buna,
Florentina
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Joi 22 Sept 2011, 9:23 am

Buna dimineata la mine (la tine buna ce-o fi, dimineata, seara, noapte)

Cam la fel costa vopselele de ulei si pe la nou 15 lei (5$ la 3lei/$) un tub de 37ml de calitate student si origine italiana. Cele de calitate artist costa intre 25lei si 80 lei. Unele mai mult. Cel mai mult costa verdele sap si rosul de cadmiu. Si galbenul de cadmiu e mai scump.
Dar exista la unele si variante mai ieftine.
O pensula lata cum sunt cele din poza costa cam 40 lei adica vreo 13 $. Si la pensule exista si mai scumpe.
Atentie insa la curatatul pensulei. Trebuie curatata foarte bine si uscata cu un servetel de hartie absorbant. Dar chiar si daca ai foarte multa atentie la utilizarea pensulei aceasta nu te va tine foarte mult. Din proprie experienta cam 3 luni apoi poti sa o folosesti in continuare dar nu va mai face lama de cutit. (Asta cu lama de cutit este o traducere aproximativa din engleza pentru chisel edge).

Astept pozele promise.
Simona
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de tinap Joi 22 Sept 2011, 9:56 am

Buna dimineata Simona
Am facut pozele,acum trebuie sa invat cum sa le trimit.Sper ca astazi voi reusi.Am impresia ca materialele sint mai scumpe in Rom.Eu am platit alalteri pe o pensula lata,# 5(Robert Simmon)$ 4,dar cred ca e sintetica ca nu scrie nimic pe ea.Am si mai bune,White Sable,aceeasi marca.Astazi o sa fiu mai atenta,am sa cumpar 2 naturale,numar mai mare,dar nu stiu exact care.Vopselele care le am acum sint Daler-Rowney,am avut Newton-Winsdor,dar cred ca nora mea le-a aruncat,are prostul obicei de-a arunca lucruri fara sa stie ce sint.Aici toate culorile au acelasi pret,diferenta o da compania care le-a facut si marimea tubului.In America cea mai scumpa pensula,de par natural,jder cred,era cam intre $ 7-$23,depinde de marime,dar aveau o mare varietate de alegere,ma zapaceam,nu stiam in final ce sa aleg,trebuia sa hotarasc de acasa.
O zi buna,Florentina[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cele de mai jos sint acuarela,cele cu flori le-am facut anul trecut in fuga sa fie gata pina la nunta fiului meu,trebuia sa fie casa mobilata intr-o luna.Taranca palestinianca,am facut-o acum 7-8 ani,m-am inspirat dupa un costum popular vechi,din zona orasului Hebron.
Spuneti-mi ce parere aveti,nu fiti dragute,orice critica ma ajuta mult!

PS:Tot respectul doamnelor care conduc acest forum!
Va pup si va iubesc pentru miinile voastre de aur!
Florentina[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tabloul cu palmieri e dupa o fotografie luata de mine,e in fata uneu=ia dintre portile Ierusalimului vechi.Aceasta se chiama,Poarta Damascului.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Joi 22 Sept 2011, 9:00 pm

Acuarelele imi plac mult. Culorile sunt vii si indraznete. Vorba americanului "Keep up the good work".
Imi plac si macii pe sticla.
Si trandafirul este destul de reusit. In tot cazul esti pe drumul cel bun. Perseverenta, exercitiul si increderea in sine sunt cheia succesului.
Am sa pun si eu cateva picturi mai recente probabil maine.
Noapte buna

Simona
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de tinap Joi 22 Sept 2011, 9:13 pm

Ma bucur ca ti-au placut acuarelele,mai ales ca au fost facute in graba mare.Da,am sa lucrez tare,vreau cu orice pret,din tot sufletul sa stiu sa fac trandafirii!
Astept picturile promise!
Noapte buna si tie!

Florentina
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Lun 26 Sept 2011, 7:22 pm

Iata pozele promise:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aceasta pictura este realizata dupa o idee pe care am vazut-o pe mai multa site-uri cu poze de picturi si pe ebay (cred ca apartine unui chinez dar nu stiu precis).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si aici sunt poze cu dezordinea din cutia de pictura (la vopseluri), apoi in zona mediumurilor si diluantilor si in zona de uscare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Gabiuta Lun 26 Sept 2011, 7:33 pm

Exclamation Macii sunt absolut superbi
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Lun 26 Sept 2011, 7:49 pm

Care va sa zica dezordinea nu-ti place?!?!
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de tinap Lun 26 Sept 2011, 9:01 pm

Simona,ce frumuseti ies din miinile tale!In fiecare zi m-am tot uitat sa vad daca ai postat ceva.Te admir foarte mult pentru talentul tau!
Si dezordinea e buna citeodata,asta inseamna ca lucrezi,nu gluma.
Eu vreau sa-nvat,si mi-a placut sa ma uit la vopselele tale,la tot ce ai tu pe acolo.Ce sint dreptunghiurile acelea bej(puse la uscat?!)care au pictate flori in colt?Eu sint ignoranta complet,dar e ok,vreau sa-nvat.
Toate sint frumoase,dar ultimle doua,trandafirul si bobocul roz,si macii (alb+2 rosii)sint foaaaarte frumosi!!!!Mi-a ramas sufletul la trandafirul roz!

Florentina
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de bela gio Lun 26 Sept 2011, 10:05 pm

Dreptunghiurile alea sunt un fel de suporturi pentru farfurii dintr-un material plin de gauri (cam ca presurile buretoase care nu aluneca pentru la baie).
Eu am pictat cam pe orice avea o suprafata.

Trandafirul roz l-am facut acuma seara dupa ce ieri i-am facut doar fondul.

Macii aia sunt si preferatii mei.

Noapte buna
Simona
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Gabiuta Lun 26 Sept 2011, 11:54 pm

bela gio a scris:Care va sa zica dezordinea nu-ti place?!?!
rade aia da farmec aparte ansamblului....cum sa nu? wink
Spor ca faci lucruri tare frumoase.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Giobsy Mar 27 Sept 2011, 8:46 am

Va invit sa deschidem un nou capitol.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 12 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB