Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuterii din fimo III

+44
Giobsy
marabr
mariaisfs
rallu
Zuri
iudit
GIO Studio
Dodo-pui
aadela
ILANA
kitty_1973
andreea_4_yooou
Alina.C
Zeyyya
anc@
dreamshandmade
ELENA76
ADArt
olympia
Adriana13
SilviaDumitrescu
lenut
Namp
mela20009
ancacib
madalina16
icabica
waby
mady85
nicky3128
andrea.z style
chira
loremunteanu
Petriioni
ladybug
maria_covacef
Admina
AlinaJ.Bijoux
firimitura
Lucia.BlueFlower
Fran78cesca
Day
Aditza
ppisic
48 participanți

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Joi 11 Mar 2010, 3:43 pm

Nu stiu despre ce metoda vorbesti, dar stiu ca nu se intampla nimic daca uzi fimo. Se foloseste apa si la transferul de imagine, pe care eu l-am incercat. Smile
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de chira Joi 11 Mar 2010, 4:05 pm

Salutare fetelor kiss

revin si eu cu niste canuri pe care le-am facut ieri

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

au iesit ceva mai bine decat primele, care erau niste rateuri zid , dar mai am de lucru pana sa iasa bine bine.

momentan nu prea stiu ce o sa fac cu ele ca mi s-a stricat cuptoru, dar va arat de cum se remediaza problema wink

si sa nu uit, imi plac f mult lucrarile postate pe aici in ultimele 2 sapt, nu dau nume ca sa nu omit pe careva, dar sunt tare frumoase.

pupici

Ah! ink ceva, a observat careva modificari in ceea ce priveste consistenta fimo, de cand a fost preluat de staedler.

io una am luat fimo alb clasic, care e mai moale decat cernit no.1, si fimo soft rosu care zici ca e cernit transparent adeca gelatinos, moale si lipicios... scratch
chira
chira
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 40
Localizare : braila
Data de inscriere : 13/11/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de andrea.z style Joi 11 Mar 2010, 4:33 pm

Sunt chiar reusite floricelele tale, doar mai multa grija cand le reduci ca sunt putin deformate. Asteapta sa stea canele brut la racit, eventual in frigider, sa nu se mai deformeze.
In rest spor la munca, se vede ca ai prins figura cu floricelele. love

Intre timp am mai facut si eu cate ceva, dar nu am poze doar la cateva din ele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astea sunt niste pandante care asteapta in cutiuta lor sa fie montate Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Day Joi 11 Mar 2010, 4:43 pm

Nice,Andeea!Ce mi-ar placea sa-mi iasa si mie figura cu sarma....din pacate sunt antitalent...
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de andrea.z style Joi 11 Mar 2010, 4:45 pm

Exerseaza, exerseaza, exerseaza wink rock pupi
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Day Joi 11 Mar 2010, 4:50 pm

[quote="andrea.z style"]Exerseaza, exerseaza, exerseaza wink rock pupi[/quote
Hihihi,am deja degetele gaurite de exercitiu,stii ce iti pot face capetele de sarma rade .Pana la urma o sa ma declar invinsa si o sa raman la ceea ce stiu ca pot face fara sa ma ranesc wink Treaba asta cu sarma e apanajul tau,mai bine stau in patratica mea. pupi
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de firimitura Joi 11 Mar 2010, 5:11 pm

de cate ori lipses nitel mai mult de pe aici, va faceti de cap. numai minunatii vad pe aici. o sa mor de ciuda in curand....
Coquette ultimele 2 coliere sunt bestiale,
maria pisica ta e super frumoasa, si daca zici ca e si prima ta capodobera din fio/cernit e si mai si.
andrea de ale tale stii ca nu am suficiente cuvinte ca sa imi exprim admiratia ,
just_a_girl fimo al tau nu s-a ars prea tare. eu cand am copt prima oara fimo am adus toate capodoperele mele la culoarea maro:D de ma miram de ce naiba au facut astia pachete de culori diferite daca tot ies asa maro toate rade
chira imi plac cane-urile tale, se vede ca ai pus suflet in ele si ca tinzi sa inveti sa le faci din ce in ce mai bine. eu cred k mai am mult de munca pana acolo...
va pup pe toate. sper sa vin si eu curand cu poze noi. ca de facut am tot facut da nu am mai apucat sa pozez kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty a doua pisicuta

Mesaj Scris de mariaisfs Joi 11 Mar 2010, 6:39 pm

Astazi am facut a doua pisica... am avut un model pe deviant art insa ala era cu sarma..iar eu nu am:D
pisica 1 si pisica 2 sunt modele mai copilaresti... dar le fac cadou verisoarelor mele ;))
app am facut si eu cane... cred ca am zis bine..la palarioara..doar ca nu prea se cunoaste.. No , am folosit la palarioara albastru negru verde alb rosu roz..si a iesit un albastru cu sclipici Smile)dar le-am lasat in straturi... in fine...o sa fac in fiecare zi cate ceva pana invat sa fac ca voi >Smile nor bere
Profil
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Later edit:
Acum ma gandesc sa fac un trandafir....dar cred ca e prea greu din prima.... Smile)


Ultima editare efectuata de catre mariaisfs in Joi 11 Mar 2010, 6:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : mi-a venit alta idee:))
mariaisfs
mariaisfs
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti/Galati
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de chira Joi 11 Mar 2010, 6:43 pm

Multumesc pentru aprecieri si sfaturi fetelor pupi

andrea, profit de ocazie pt a-ti spune ca admir tare mult ceea ce faci Smile, insclusiv ultimele noutati wink

si mai am o intrebare, cum faceti ca sa taiati din cane feliute subtiri, subtiri fara sa le deformati si mai ales fara sa deformati cane-ul ?

mariaisfs tare haioase pisicile tale, sincere felicitari, eu sunt complet antitalentla animale rade
chira
chira
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 40
Localizare : braila
Data de inscriere : 13/11/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Petriioni Joi 11 Mar 2010, 9:40 pm

wow ce de minunatii pe aici
Coquette imi placa toate colierele tale
Andrea ca de obicei Smile
super tari pisicile
chira ti-au iesit super floricelele,eu le tai cu o lama de ras pt ca nu am lama pt fimo si ca sa nu le deformezi trebuie sa le lasi sa se raceasca si atunci nu se mai deformeaza kiss
Petriioni
Petriioni
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 41
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

http://petriioni.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Joi 11 Mar 2010, 10:30 pm

Buna seara!
Fetelor, vreau sa va intreb si eu ceva. Exista in comert niste cuptoare pt paine, electrice, rotunde (si stiu ca sunt de culoare rosie, in general), nu stiu daca se seteaza temperatura. Vreau sa va intreb daca sunt bune pentru a coace fimo. Pls, este cam urgent, daca este cineva sa-mi raspunda. Merci mult kiss
Si am revenit sa va mai intreb ceva: daca nu s-a copt bine, fimo, dupa ce ce raceste, pot sa il pun din nou la cuptor?
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de firimitura Vin 12 Mar 2010, 10:11 am

din cate am citit eu si m-am informat poti pune de mai multe ori fimo la cuptor , dar sa respecti indicatiile de coacere .temperatura de 110 grade maxim 30 minute

maria foarte frumoasa si pisica numarul 2. ai talent. kiss si nu iti face griji, poti sa te apuci sa faci trandafiri ca sunt sigura ca iti vor iesi superbi. nu sunt greu de facut .
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Zuri Vin 12 Mar 2010, 10:16 am

Giosby, firimitura, pietriioni, multumesc mult!
Just_a_girl, nu e nici o problema daca mai pui fimo 1 data la cuptor. Sa stii ca multe lucrari se fac in etape. Adica se coace o piesa pentru ca sa se intareasca, dupa care se revine pe ea cu alte piese din fimo si se mai pune 1 data la cuptor si din cate am citit eu, intre etape nu se lasa fimo la cuptor 30 de minute cat sa se termine polimerizarea asa cum scrie pe eticheta. Totusi nu bag mana in foc pentru aceasta metoda si nu stiu daca nu e mai fragil materialul, pentru ca nu am incercat, doar am citit. Dar daca la tine a ramas fimo crud, eu zic sa incerci totusi (daca nu ai facut-o deja ), nu ai ce sa pierzi pentru ca daca nu e coapta piesa bine, oricum se va macina ( pe asta deja o stiu din proprie experienta).
Legat de cuptoare eu nu stiu ce sa-ti raspund.
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de mariaisfs Vin 12 Mar 2010, 7:55 pm

o intrebare... de exemplu daca ii aplic o funda in timp ce materialul e crud...pot sa bag la cuptor cu tot cu funda? sau se topeste?!
iar in cazul broselor, egreta respectiva, o bag cu tot cu material la cuptor?

ps:
am facut trandafirul..a iesit fain dar cam ingramadit...deci un fel de boboc si m-am enervat si l-am stricat :">
mariaisfs
mariaisfs
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti/Galati
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Zuri Vin 12 Mar 2010, 11:46 pm

Maria, metal nu e problema daca bagi la cuptor cu fimo si la brosa intr-adevar egreta e bine sa o bagi in polimer (fimo, cernit, ce o fi). Dar funda presupun ca textila e, nu? Eu nu as baga-o la cuptor.
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de mariaisfs Sam 13 Mar 2010, 12:27 am

Apropo, am cernit numer one rosu.... o framant de 30 de minute si tot se rupe si e tare...mi-am inrosit palmele de atata framantat..spre deosebire de cernit number one negru care s-a framantat in 2 minute...e posibil sa fie stricata sau nushtiu.. :-s

Later edit : puteti sa imi postati o poza cu spatele unei brose? sa vad si eu cum se aplica egreta respectiva?:D va roog :D Merci Merci Merci Merci
mariaisfs
mariaisfs
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti/Galati
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de firimitura Sam 13 Mar 2010, 8:27 pm

maria eu aplic cateva benzi de fimo peste egreta respectiva, uite si o poza de la un spate de brosa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
din pacate nu e prea buna, dar sper sa te ajute .
vin si eu cu cateva noutati :
un set la care tin mult ( bratara si cercei ) : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

un set lucrat prin metoda transferului de imagine.: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si inca o bratara : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 13 Mar 2010, 9:05 pm

Buna!
Revin cu intrebarea mea legata de cuptoare. Chiar nu stie nimeni, daca acele cuptoatre sunt bune pentru a coace fimo? Sad (cele electrice pentru paine, care, din cate stiu eu sunt de culoare rosie :P )
Of, scuze ca va stresez cu asta, dar este f. important pentru mine.
Mercic.
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Fran78cesca Sam 13 Mar 2010, 9:31 pm

Buna,
Eu am cuptor electric cu posibilitatea sa pun gradele .... pana la 250 de greade si timpul. Eu il gasesc foarte bun, coc fimo numai in el, a prins un miros specific ..... probabil de fimo .... si pe gem imi ramane de fiecare data o pelicula de "gras" ..... il folosesc numai la fimo, il pun in functiune in baie pe masina de spalat, acolo am posibilitatea sa deschid geamul, nu stau in timpul coacerii langa el deoacrece folosesc timerul.
Sper ca ti/am fost de ajutor.
O seara buna.
Fran78cesca
Fran78cesca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti - Italia
Data de inscriere : 28/03/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de mariaisfs Sam 13 Mar 2010, 10:30 pm

firimitura sunt perfecte pozele cel putin cu egreta, m-am lamurit cum se pune, m-am uitat si pe siteurile de unde va aprovizionati si mi se pare mariashop cel mai bun pentru incepatori ca mine... faptul ca are si incheietori si ambalaje si...tot :D sper sa gasesc si egreta de care ai tu... ca nu prea merg astea "babesti" :D...mersi mult de tot :D

Later edit:
Imaginea pe care o aplici prin transferul de imagine de unde se gasesc? sau sunt cumva acele tatuaje care se faceau cu apa?:D si o aplici dupa ce s-a copt fimo sau inainte de cuptor?
...sincer.. imi cer scuze ca sunt asa insistenta..poate va plictisesc...dar chiar mi se pare foarte interesanta treaba asta.... am avut atatea hobbyuri dar nici unul nu a rezistat mai mult de 3 zile..asta rezista :D Smile)
mariaisfs
mariaisfs
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti/Galati
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 13 Mar 2010, 11:25 pm

Maria, iti raspund eu la intrebarea legata de transferul de imagine. Imaginile le poti lua de pe calculator, scoase la imprimanta (cu laser) sau copii xerox. Eu cand am folosit aceasta tehnica, am realizat desene cu un pix cu gel negru si le-am facut copii xerox.
Se decupeaza imaginile si se pun pe fimo, apoi se pulverizeaza apa (eu nu am avut pulverizator si mi-am inmuiat degetul cate putin in apa Laughing ) si se indeparteaza usor hartia sa ramana doar 'tonerul', desenul. Ca sa intelegi mai bine, iti dau un link, de pe blogul lui andrea.z. style, de unde am invatat si eu : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
kiss
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de ladybug Dum 14 Mar 2010, 12:37 pm

buna toata lumea...in legatura cu transferul de imagine:eu am imprimanta canon pixma mp170, cu scanner. oare daca desenez cu un pix cu gel negru si le scanez la mn la imprimanta si apoi fac copii tot la mine..chestia e ca nu stiu daca imprimanta mea are toner(laser)..dupa ce scot copiile si decupez un desen..oare o sa se imprime pe fimo? scz daca nu mam exprimat prea bine..pls help me!
ladybug
ladybug
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/01/2010

http://www.accesoriiladybug.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Dum 14 Mar 2010, 2:41 pm

Ladybug, din cate m-am interesat si eu, unele imprimante mai noi, sunt pe cerneala, ceea ce nu e bine.
Poti sa cauti pe net date despre imprimanta ta si o sa gasesti la proprietati...daca este pe cerneala sau laser. Si eu am imprimanta cu scanner (Eoson) si ca sa fiu sigura, mi-am facut copii xerox (la xerox-uri din acelea 'vechi' Laughing )
Bafta.
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de mariaisfs Dum 14 Mar 2010, 3:30 pm

Deci spuneti voi ca daca as folosit un lac de unghii pe fimo nu ar fi vreo problema? :-?... orice lac de unghii?! king , ca am cautat un lac pentru fimo si am vazut niste preturi.... cineva mi-a spus sa folosesc lac pentru mobila, dar ala miroase ingrozitor... hmm..?...si lac pe baza de apa nu am gasit nicaieri... Sad deci pot sa ma duc acum sa cumpar un lac de unghii oarecare?:D de la magazin?
mariaisfs
mariaisfs
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti/Galati
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Dum 14 Mar 2010, 3:41 pm

Maria, eu am auzit mai multe varianta, cum ca ar merge, ba ca nu e bun, pentru ca se face urat cu timpul.. Nu stiu ce sa mai cred. Eu am lacuit cateva piese cu lac de unghii, dar acum, ca sa fiu sigura, il evit. O sa imi cumpar lac pentru Fimo (am vazut la simoshop si nu este chiar asa scump)... zic ca se merita, decat sa risti.
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo III - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii din fimo III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB