Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Animale de companie!!!! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Animale de companie!!!!

+61
amoni
teisoara
madelainemarie
Ela
datsun
Ioana Stanciu
melus
Danny24
Serban Valentina
mimmi
CCristinaC
cris69
lotus nufar
Zeyyya
camic
rucsy
danabekk
europolis
snoopy
pisi
skygirl
Alido81
mickyta
stephanie
mihamiha
nicky3128
leonutza69
zorzica
kisslandia
ady_kat
iulia sevcenco
Vichi
Karina33
Donescu Monica
geany
aleinad
Fran78cesca
Clio_Ela
Adriana13
olympia
MihaelaT
Camy
Noemi
tomari
mada93
Buburuza
vilcris
amnro
cristinica_70
livia_iri
ioana soare
angells
alexaaa08
kitty_1973
firimitura
Admina
came_lia
maria_covacef
Kristina
SilviaDumitrescu
AlinaJ.Bijoux
65 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 22 Dec 2009, 10:34 pm

Frumos pisoiu sa iti traiasca dar, nu prea seamana a tomberonez!!!! love Smile Parca e de rasa!!! Smile In legatura ca problrma ta din pacate nu te pot ajuta deoarece motanii mei stau afara, in curte, iar in casa nu prea au mult acces!!! Embarassed
Noemi e dragut si iepurasul tau, dar nu se vede prea bine in poze!!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de vilcris Mar 22 Dec 2009, 11:16 pm

olympia a scris:Eu as zice ca s-a facut "barbat" si-si marcheaza teritoriul. Nu cred ca ai ce sa faci pana la castrare.

Editez ca intre timp a aparut iepurasul... gigant!!! E superb!
Mai stiu eu pe unii care au luat o mogaldeata cat palma si acum se uita la ditamai iepuroiul...

Adriana13 Singura solutie e castratul...si pana la castrat spalatul dupa el rade . Dar si dupa ce-l castrezi mai continua un timp sa faca aiurea in tramvai pana ii trec instinctele zid Asta e! Si eu am un specimen din-asta, pe Thomas (il vezi mai pe la-nceput). Il castrez prin primavara. Pana atunci il mai las. Al meu prefera lada de la canapea. Si eu am dat cu otet si cat timp miroase nu mai face acolo dar daca trece mirosul de otet, are el grija....
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de angells Mar 22 Dec 2009, 11:19 pm

Fetelor, va rog sa nu ma speriati. Mishu nu are decat 4 luni. Si nu am mai avut baietei pana acum. Plus ca eu nu vreau sa-l castrez. E de rasa si "taica'su" a promis ca o sa-l faca gigolo printre pisici rade
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de vilcris Mar 22 Dec 2009, 11:29 pm

angells a scris:Fetelor, va rog sa nu ma speriati. Mishu nu are decat 4 luni. Si nu am mai avut baietei pana acum. Plus ca eu nu vreau sa-l castrez. E de rasa si "taica'su" a promis ca o sa-l faca gigolo printre pisici rade

Pai nu te speriem, daca nu vrei. Lasa ca vezi tu de pe la 8 luni incolo... rade Fa antrenament la frecat ca sa nu faci febra musculara atunci rade
Lasand gluma la o parte greul ramane si dupa castrat ca trebuie sa manance mancare speciala ca sa nu faca litiaza renala.
Cunosc si motani care nu "pishatzesc" prin toata casa si nu parfumeaza locurile dar sunt putini. Ca trebuie sa-ti spun ca au si niste glande "parfumatoare" cu care marcheaza locul cand tin coada dreapta si tremura din ea. Si pute ca naiba. Se pot stoarce si alea la veterinar dar e chinul dracului pentru bietul pisoi.
Iti spun eu, cu pisicile e mult mai simplu, mai ales daca sunt castrate wink .
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 22 Dec 2009, 11:43 pm

Frumoase tare animalutzele voastre!

Azi am fost la sanius, apoi la socrii mei, abia am prins pisoiul la fotografiat Smile Pisica statea cuminte, ea e mai lenesa, are 9 ani deja. Pe nazdravan l-a adus cineva in vara din Romania, de la niste stapani care nu il ingrijeau deloc. Avea 3 kg, bietul de el, acum e vaccinat, a primit vitamine, mancarica buna, si are 5 kg si jumatate Smile Veterinarul a spus catrebuie urmarit, sa nu se mai ingrase:) Inca mai cauta prin tomberoane, desi are castronelele mereu pline Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 49
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 23 Dec 2009, 1:02 am

Aveti niste animalute de ma innebuniti. Sa va traiasca si sa va bucurati de ele wink
Cum spuneam si pe la inceputul topicului eu imi doresc cu ardoare o pisica. Am fost zilele trecute in vizita la viitoarea mea cumnata care are o pisicuta frumoas foc (o are de vreo 2 luni). Este o alintata si jumatate. O cheama Madonna (asa a botezat-o nepotu'), dar nimeni nu ii zice asa. De obicei i se zice "Fă!" sau "Pisa".

Madonna facandu-si somnul de "frumusete"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"Ce oameni rai, m-au trezit din somn!!!"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poza de HI5
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pupici kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de angells Mier 23 Dec 2009, 1:12 am

vilcris a scris:
Pai nu te speriem, daca nu vrei. Lasa ca vezi tu de pe la 8 luni incolo... rade Fa antrenament la frecat ca sa nu faci febra musculara atunci rade
Lasand gluma la o parte greul ramane si dupa castrat ca trebuie sa manance mancare speciala ca sa nu faca litiaza renala.
Cunosc si motani care nu "pishatzesc" prin toata casa si nu parfumeaza locurile dar sunt putini. Ca trebuie sa-ti spun ca au si niste glande "parfumatoare" cu care marcheaza locul cand tin coada dreapta si tremura din ea. Si pute ca naiba. Se pot stoarce si alea la veterinar dar e chinul dracului pentru bietul pisoi.
Iti spun eu, cu pisicile e mult mai simplu, mai ales daca sunt castrate wink .

vaaaaaaaiiii, deci ma asteapta un mare chin sa inteleg.
cu mancarea oricum deja sunt obisnuita. e o rasa putin mai pretentioasa. de la 1 luna jumatate de cand il am are o alimentatie speciala. o hrana anume pana la 4 luni, acum am schimbat. si de la 8 luni trece pe hrana speciala doar pt persane. plus ca le sunt interzise foarte multe lucruri. si trebuie spalat / curatat zilnic. si periat.

dar cea mai tare faza pe care o face e ca sforaie uneori cand doarme rade
mi-am adus aminte sa va spun ca e tolanit langa mine acum si asta face rade
[/b]
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 23 Dec 2009, 12:57 pm

haioasa rau poza cu Madona la somnul de frumusete rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de Adriana13 Mier 23 Dec 2009, 3:11 pm

Vilcris, de asta imi si era teama, ca nici dupa castrat nu o sa se potoleasca o perioada. De frecat m-am obisnuit...doat ca face pe paturile de pe pat, si m-am saturat de spalat plapumi...trebuie sa gasesc un sistem, sau sa pun plastic pe pat. Ca de bataitza nu stie. Mai ales la cele 7 kg ale lui, cand se uita urat la mine, ma fac mica. rade - v-am zis ca e la regim. Cat a fost mic nu am avut probleme din astea...

Cand ajung acasa diseara va pun poze cu el cand era mic si tomberonez - ii simteai toate oasele si nu stia ce e aia mancare...


kiss
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de kitty_1973 Mier 23 Dec 2009, 6:46 pm

In primul rand - m-ati "omorat" cu pisicile voastre ! love Poate, pentru ca sunt leoaica ( conform horoscopului ), imi plac tare mult pisicile. Am in casa vreo 3 ( si stau intr-un apartament cu 3 camere ). Momentan nu am postat decat o poza cu una dintre ele . Voi reveni si cu celelalte doua- daca le conving sa stea la pozat! wink
In al doilea rand vreau sa ii raspund Adrianei - e posibil sa isi marcheze teritoriul sau...poate ca il streseaza ceva. Motanul sorei mele a facut pipi fix pe cumnatul meu cand acesta dormea . Cauza... nu imi mai aduc aminte, dar a facut acest lucru din razbunare . Nu imi mai aduc aminte ce ii facuse cumnatul meu. Stiu ca unele pisici incep sa isi faca nevoile in alte locuri decat cel normal atunci cand sunt stresate sau deranjate de ceva.
Motanul meu cand a inceput sa isi marcheze teritoriul prin casa a incasat cateva batai bune de la sot incat s-a lecuit . Acum nu mai am probleme - face numai la baie.Sunt contra violentei si ma durea sufletul pentru el , insa decat sa ajung sa il dau afara mai bine l-am lecuit.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Matzele mele

Mesaj Scris de olympia Sam 26 Dec 2009, 3:53 pm

Anul trecut aratau asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apoi au inceput sa escaladeze pomii, ca aici:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de kitty_1973 Sam 26 Dec 2009, 6:25 pm

ce frumoase sunt...........!!!!!!!!!! love
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de Fran78cesca Sam 26 Dec 2009, 6:59 pm

Buna,
Sarbatori Fericite Tuturor !!!
Am avut si eu 3 animalute ...... 2 au murit de batranete (pechinezul la 16 ani - siamezul la 18 ani), iat cocarul a fost dat la moartea tatalui meu ...... asta este, inca nu am curaj sa imi dau "sufletul" altor animalute.
Pozele sunt vechi ..... nu foarte vechi ..... dar sunt facute clasic cum se faceau inainte cu film.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Foarte frumoase toate animalutele voastre.
Va doresc tuturor un an nou fericit si plin de sanatate.
Francesca


Ultima editare efectuata de catre Fran78cesca in Sam 26 Dec 2009, 7:06 pm, editata de 1 ori
Fran78cesca
Fran78cesca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti - Italia
Data de inscriere : 28/03/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 26 Dec 2009, 7:00 pm

Ce mitze frumoase!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 10 Ian 2010, 3:21 pm

Mai fetelor detinatoare de pisici si nu numai, sti cumva ce sa ii dau unui pisoias de cateva luni 3-4 nu stiu exac, pentru a putea face "treaba mare"? Ieri m-am dotat cu un pisoi de sex feminin si de ieri pana azi a tot mancat dar nu a facut decat o data pishulica si are burta ca un pepene saracuta. E drept ca a schimbat mancarea dar acum imi e tare mila de ea si nu as vrea sa pateasca ceva.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de aleinad Dum 10 Ian 2010, 5:32 pm

frumoase animalute de companie! fiecare este mai scump decat celalalt, olympia ce hainute dragute! poti sa-mi "spui" cat timp au rezistat imbracate fiindca am si eu niste pisicute care stau si prin curte si ma gandisem sa le crosetez niste hainute dar ele se spala des si nu stiu daca suporta hainutele prea mult timp( ex.una ora)
Adriana13 imi place Mishul tau si stiu prin ce treci cu mirosul si spalatul.am si eu probleme cu o pisicuta "pripasica"(s-a pripasit langa blocul unde stau) si am incercat cu ziare puse in locurile unde facea si acum face mai rar pe plapuma, hug
aleinad
aleinad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 67
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de aleinad Dum 10 Ian 2010, 5:33 pm

frumoase animalute de companie! fiecare este mai scump decat celalalt, olympia ce hainute dragute! poti sa-mi "spui" cat timp au rezistat imbracate fiindca am si eu niste pisicute care stau si prin curte si ma gandisem sa le crosetez niste hainute dar ele se spala des si nu stiu daca suporta hainutele prea mult timp( ex.una ora)
Adriana13 imi place Mishul tau si stiu prin ce treci cu mirosul si spalatul.am si eu probleme cu o pisicuta "pripasica"(s-a pripasit langa blocul unde stau) si am incercat cu ziare puse in locurile unde facea si acum face mai rar pe plapuma, hug


Ultima editare efectuata de catre aleinad in Dum 10 Ian 2010, 5:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : nu stiu de ce a fost trimis de 2ori.acum invat si cred ca am apasat gresit)
aleinad
aleinad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 67
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de kitty_1973 Dum 10 Ian 2010, 6:03 pm

SilviaDumitrescu- nu stiu exact ce ai putea sa ii dai ! La catei stiu ca nu se da lapte pt. ca fac diaree. Poate e valabil si la pisici ! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de geany Dum 10 Ian 2010, 7:17 pm

rade scuze a trebuit sa rad si virtual Smile Nu sunt cumva pisicile recunoscute de laptele pe la bot?...
Eu nu-mi mai amintesc prea bine vremea cand am avut pisicute acasa, dar stiu ca la catelus cand avea perioade asemanatoare chinuiam bietul catel sa-i dam o lingura de ulei pe gat. Asta ne ajuta catelul pechinez in perioade de constipatie. Smile Si la catei stiu ca nu e bine sa le dai lapte sa nu faca viermisori. Nu dati cu rosii, e ce-mi amintesc copil fiind in vremea aceea:)
Sa ne spui cum vei rezolva problema... Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 10 Ian 2010, 8:08 pm

Momentan stau in asteptare. Am inteles ca la schimbare de domiciliu e posibil sa fie astfel de manisfestari 2-3 zile. Din ce am citit pe net 99% indica medicul pentru clisma sau ceva purgativ care se da personalizat pe animal dar cineva spunea pe undeva ca a fost la medic si i-a bagat in fund codita de la o frunza de muscata, metoda pe care o mai practicam si eu la copii mei cand earu mici (pe vremea mea maica... ). I-am pus si laptic, a baut putin, o sa vad si cu siguranta o sa va anunt
rade doamneeee am ajuns sa spun si cand face pisica KK rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de Donescu Monica Dum 10 Ian 2010, 11:45 pm

Foarte frumoase toate animalele voastre.

Eu si sora mea am crescut cu animale ( caini, pisici, iepuri, pesti, porc de guineia, etc.)
La ora actuala detin ( impreuna cu fam. mea) 2 caini (am 4 camere, nu am copii)- un coli SARA (15 ani) ( ca Lesi).
- un amstaf SPIKE (2.5 ani) (rasa din care a evoluat pitbull), nu e violent.
O sa pun poze cu o parte a fam mele, asta sunt caine pentru noi.

Le iubesc si ele pe mine
Donescu Monica
Donescu Monica
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de Karina33 Lun 11 Ian 2010, 12:12 am

Ea este BEBE, cateaua dog german, acum in varsta de 5 ani:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 11 Ian 2010, 12:45 am

Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea!!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de Karina33 Lun 11 Ian 2010, 12:50 am

Ne bucuram zilnic alaturi de ea, e bebelul nostru acum bibe
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de olympia Lun 11 Ian 2010, 8:57 am

aleinad a scris:frumoase animalute de companie! fiecare este mai scump decat celalalt, olympia ce hainute dragute! poti sa-mi "spui" cat timp au rezistat imbracate fiindca am si eu niste pisicute care stau si prin curte si ma gandisem sa le crosetez niste hainute dar ele se spala des si nu stiu daca suporta hainutele prea mult timp( ex.una ora)
Adriana13 imi place Mishul tau si stiu prin ce treci cu mirosul si spalatul.am si eu probleme cu o pisicuta "pripasica"(s-a pripasit langa blocul unde stau) si am incercat cu ziare puse in locurile unde facea si acum face mai rar pe plapuma, hug

Hainutele au fost mai mult pentru pozat, pisicutele nu stau imbracate! Nu le-am tricotat era doar un dres vechi taiat si reciclat wink .
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!! - Pagina 4 Empty Re: Animale de companie!!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB