Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:42 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Vin 27 Noi 2009, 11:24 am

Ce spor la vorbit era inainte, plangea forumu....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Vin 27 Noi 2009, 4:08 pm

eu trec doar sa va salut......is un pic supi ca ieri dupa ce a venit david de la gradi a inceput sa tuseasca Sad Cred ca are bronsita si e in tratament...asa ca nu prea am chef de nimik

A transiprat la gradi mai mult ca sigur ...si bineinteles ca l-au lasat asa zid zid

eu tot mai verific forumu dar slaba miscare pe aici.

...pana vine bb tau Cris sper sa se adune si fetele inapoi Smile
Ana copii tai ce fac? bine ?
sa aveti un wk frumos
kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Vin 27 Noi 2009, 4:58 pm

Hello Dana Smile
Sanatate lu` cel mic al tau....

LE: eu am fost aseara singurica si sunt si in seara asta...sotul meu e plecat la Miercurea Ciuc si azi trebuia sa vina, da m-a sunat ca e prea mult de treaba si vine maine...ce vinere bulita, auzi.....si eu si cel mic suntem mega suparati Sad
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Vin 27 Noi 2009, 5:46 pm

Dana, sa se faca repede bine David. Asa e la inceput cu gradi, se tot imbolnavesc. Ai mei sunt bine amandoi, multumim. Iannis a facut ieri vaccinul si e putin matait. Azi implinim 4 luni. Suntem mari de acum.
Cris, daca tot sunteti singurei, atunci mai stai pe aici, cu noi, la troace.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Vin 27 Noi 2009, 6:58 pm

ana_bela a scris:Dana, sa se faca repede bine David. Asa e la inceput cu gradi, se tot imbolnavesc. Ai mei sunt bine amandoi, multumim. Iannis a facut ieri vaccinul si e putin matait. Azi implinim 4 luni. Suntem mari de acum.
Cris, daca tot sunteti singurei, atunci mai stai pe aici, cu noi, la troace.

Nu mai stau Ana, ca mereu is obosita, dorm si putin, ca nu ma lasa inima sa nu stau cu sotzu si sa ma culc prea devreme sau imi gasesc treaba, ori gatesc, ori pun la spalat, ori ordonez ceva.....seara asta vreau sa ma imput de atata lene.....desi nu bag mana in foc ca nu spal niste rufe. Dar ma dor ochii de la servici si cel mic ma inteapa in dreapta, si mi-e cam incomod cu laptopu in brate.....uffff, ci babaciune am ajuns...
Fug, va poooppp....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Vin 27 Noi 2009, 7:09 pm

Noapte buna Cris si aici. Sa te odihnesti si tu si bebe. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Vin 27 Noi 2009, 8:57 pm

salutare!

tare putine am ramas pe aci.ce o fi cu livia?nici arime nu intra cum intra...deiuta la fel...ce e cu voi fetelor?

dana-sanatate celui mic.
e libera din nou..azi sint reduceri mari pe aici...au stat oamenii la cozi imense de la 5 dimineata.e nebunie,mai ca se claca in picioare.n-am iesit din casa de miercuri seara..tot in pijama stau.asa bine-i..imediat o sa merg sa -i vad pe copiii prietenilor mei.a fost ziua fetei,tara si a tinut minte ca i-am promis acuvreo 2 luni ca o duc la toys r us ca sa-si aleaga 2 jucaii:))!
weekend fain tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Vin 27 Noi 2009, 9:22 pm

juliennej a scris:salutare!

tare putine am ramas pe aci.ce o fi cu livia?nici arime nu intra cum intra...deiuta la fel...ce e cu voi fetelor?

dana-sanatate celui mic.
e libera din nou..azi sint reduceri mari pe aici...au stat oamenii la cozi imense de la 5 dimineata.e nebunie,mai ca se claca in picioare.n-am iesit din casa de miercuri seara..tot in pijama stau.asa bine-i..imediat o sa merg sa -i vad pe copiii prietenilor mei.a fost ziua fetei,tara si a tinut minte ca i-am promis acuvreo 2 luni ca o duc la toys r us ca sa-si aleaga 2 jucaii:))!
weekend fain tuturor!
Am vorbit eu cu Livia si e in febra curateniei de iarna.
Celelalte fete s-or fi pus si ele pe facut curatenie si alte pregatiri de sarbatori.
Ai, am vazu pozele si curcanul si toate celelalte arata delicios. Cred ca am sa fac si eu curcan. Sper sa gasesc piept, ca la noi nu prea apare asa ceva. Copiii sunt duuuuulciiiiii! Si sunt asa de concentrati in ceea ce fac. Imi vine sa ii rontai. love love
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Sam 28 Noi 2009, 9:39 am

Neata fetelor
Ana, chiar ca m-am odihnit......a trecut o prietena pe la mine, dar nu a stat mult, am facut un dus si m-am bagat in pat. De obicei vinerea seara stateam mult cu sotul si pana tarziu de tot, da aseara la 11 cred ca dormeam deja. Marele dezavantaj: n-am mai putut sa dorm azi dupa 8 si ceva 9....
Julienne, is faine pozele.
Deci Livia trebaluieste....ufffff, cine poate......
Ma duc la micul dejun, tre sa ma gandesc si la cea bunacios de mancare, cand vine sotul sa papam de pranz impreuna....
Un weekend fain tuturor.... hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de arime Sam 28 Noi 2009, 9:46 am

'neata tuturor! coffee
dana multa sanatate la pitic si sa se faca repede bine! pupi

Sa aveti un week-end linistit si insorit! sunny sunny sunny
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Sam 28 Noi 2009, 11:29 am

ms fetelor hug

azi e un pic mai bine.....dar din pacate am trecut pe antibiotic...mi-e sa nu coboare la plamani Sad . Aseara a tusit pana a vomitat ...+ ca nu a mancat absolut nimik toata ziua si am bagat in ele o gramada de siropuri .

Cel mai rau e sa-i vezi pe micuti ca sunt bolnaviori...de aceea va doresc sa nu se imbolnaveasca nimeni si Cris sa ai un bb strong strog ...ca sanatatea-i cea mai de pret pupi

....Am uitat sa va spun ca ne-am luat masina :D bucurie bucurie bucurie . In rate ce-i drept dar macar am scapat de dacie croseta Era buna si aia dar consuma de numa. Asa asta-i diesel si are consumul ffff mic...sotul e asa incantat , parca e un copil mic care a primit o jucarie in dar . Abia astept acusik sa iesim la o plimbarica cu ea. E peugeot 307 . Ieri a fost sotul in IAsi si a luat-o wink

Off fetelor ce liniste...v-ati evaporat toate
EU cu curatenia nu ma complic prea tare .......asta o fac zilnic si m-am saturat . Plus ca in vara am renovat in dormi si mare branza nu am de facut.
Alessia crek a fost prinsa cu sarbatoarea ori ii pe la reduceri.
Juli la voi cum a fost ? Am vazut k la NY a fost mare parada.

Un week-end frumos tuturor kiss
merg sa vad pozici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 28 Noi 2009, 2:38 pm

buna ziua fetelor si sanatate la toata lumea ca e ffffff importanta intr-adevar.
sa ma iertati ca nu apuc sa intru,sunt mai mereu la servici,cate minim 9 ore jumate/zi,sapt viitoare cam 12/zi,in we am atatea de facut de nu stiu de ce sa ma mai apuc.
cu mancatul e mai bine,mananc 1 data la lucru si seara acasa,dar seara cam mult,dar atunci ma ia o foame de numa si mananc cu paine si ingrasacioase,dar nu ma pot abtine acum pt ca muncesc f mult si am nevoie de enrgie.azi dim aveam 57,6 kg,deci e bine.
sapt viitoare sunt sch 1 ,plec de acasa la 6:10 si nu stiu cand vin acasa.
astept cu nostalgie sarb de iarna,dar nu o sa ma pot bucura de ele ca voi fi tot la lucru si obosita,mi-ar place sa merg la o cabana,la munte,sa stau in fata focului,ehhhhh,vise.
va poop si poate mai vb maine,paaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 28 Noi 2009, 6:03 pm

Salutare fete dragi
Cris, odihneste-te si acumuleaza energie, ca o sa iti trebuiasca pentru Andrei.
Dana, sa stapaniti sanatosi masina. Si noi ar trebui sa ne luam mai o masina, dar deocamdata suntem in stand-by.
Arime, week-end placut si tie.
Deiutza, ma bucur ca nu ne-ai uitat. Ai grija de tine si nu munci prea mult.
kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Armeana Sam 28 Noi 2009, 7:59 pm

Buna seara fetelor,vad ca nu va hodicniti de loc.munciti, munciti,lasati-o dragile lui mama mai incet ,ca pana la pensie mai este mult wink
Va rog vreau un [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 28 Noi 2009, 8:20 pm

Armeana daca o sa pui pauza intre "vot" si adresa site-ului eu o sa votez cu placere

Am reusit sa intru dar nu stiu ce sa votez Sad

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Sam 28 Noi 2009, 10:49 pm

Buna fetelor
Deiutza, ai grija de tine si spor la munci.....asa e, uneori muncim prea mult, uneori mai stam pe bara, lasa ca ai sa prinzi cateva zile libere sa te bucuri de ele. E bine ca ti-ai mai revenit cu mancarea, e clar ca n-ai cum sa faci fata la program haotic si cu nimic de mancare.
Hai ca la greutate stai suuuuuper Smile..............va invidiez pe toate, mi-e dor de 50 si ceva de kg....da nu mai avem mult, inca 3 luni si poate incet incet incep sa arat acceptabil.
Andrei al meu e un jucaus, se fatzaie prin burtica si tot da cu piciorusele in coaste.
A venit si sotul in weekend, ne am linisit, luni iar pleaca, o luam de la capat...las ca o sa fie bine curand....Smile
Asa e Ana, dar in ultimele 2 zile m-am super odinhit si de la 8 seara iar sunt rupta de obo si de somn......asa e la sarcina.....da e ofticant, inainte daca ma odihneam asa, eram super fresh.....
Dana, merci mult, sper sa isi revina si David cat mai rapid hug
Va poop, fug pana nu lesin de somn...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 28 Noi 2009, 11:09 pm

Cris, kiss
Asa e, stiu ca vrei sa fi slabuta din nou, dar cand o sa fi slabuta o sa iti fie tare dor de burtica. wink
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 29 Noi 2009, 2:16 am

seara buna!

am baut un pahar de vin(defapt 3 sferturi) si vad dublu,deci de scriu ceva minunatii stiti de ce:)
deea-sanatate si aigrija de tine!
dana-feli pt masinuta.sa o stapiniti sanatosi si sa va plimbati mult cu ea!si aici a fost parada ,dar nu ca-n ny de mare.nu stiu cum a fost aici ca io facema mincare la ora aia.
cris-las'ca -i fi iar slabuta!important e sa fie bebele sanatos si tu.restul vin incet ,incet.
ana- pupi la bebei si tie.

noh..cam atita...am avut de facut multe hitoabe weekendu'asta.n-am facut nimic si sint f dezamagita de mine.azi am umblat toata ziua.ne-am luat un set nou dee sufragerie cum ar veni la noi.am fost si prin mall da'cred ca imbatrinesc ca nu-mi mai place nimic..:(cred ca cciclu-i de vina,da'trecem si peste asta...no sport si ma simt umflata...
in fine..o duminica faina si vesela.paa
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 29 Noi 2009, 12:00 pm

Neata fetelor
Ana, sigur o sa mi fie dor de burtica, chiar daca mi-e din ce in ce mai incomod cu ea, dar o sa fie ciudat tare sa nu mai miste cel mic pe acolo....asa macar parte din atentie se rasfrange si asupra mea. Cand e pupata burtica, e pupat de fapt cel mic, da beneficiez si eu love ....lasa ca o sa mai facem un bebe si o sa am iarasi burtica wink
Julienne, bea te rog vreo 3 pahare de vin si pt mine.......si daca as sti ca peste 3 luni se lasa cu unda verde, da alaptatul o sa ma mai tina pe tusa :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 29 Noi 2009, 4:07 pm

o sapt frumoasa tuturor si numai bucurii pe toate planurile kiss kiss kiss !
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 29 Noi 2009, 4:16 pm

neata.
o sapatmaina buna si tie,deea.
cris ,de beau 3 pahare nu ma mai ridc din pat 3 zile.ma fac turta dupa unul,imagineaza-ti dupa 3...

aici-un fel de poem despre ce inseamna a se juca pt un copil: Just Playing

When I am building in the block room, please don't say I'm "just playing". For you see, I'm learning as I play, about balance and shapes. Who knows, I may be an architect someday.
When I'm getting all dressed up, setting the table, caring for the babies, don't get the idea I'm "just playing". For, you see, I'm learning as I play; I may be a mother or a father someday.
When you see me up to my elbows in paint or standing at an easel, or molding and shaping clay, please don't let me hear you say, "He is just playing". For, you see, I'm learning as I play. I'm expressing myself and being creative. I may be an artist or an inventor someday.
When you see me sitting in a chair "reading" to an imaginary audience, please don't laugh and think I'm "just playing". For, you see, I'm learning as I play. I may be a teacher someday.
When you see me combing the bushes for bugs, or packing my pockets with choice things I find, don't pass it off as "just play". For you see, I'm learning as I play. I may be a scientist someday.
When you see me engrossed in a puzzle or some "plaything" at my school, please don't feel the time is wasted in "play". For, you see, I'm learning as I play. I'm learning to solve problems and concentrate. I may be in business someday.
When you see me cooking or tasting foods, please don't think that because I enjoy it, it is "just play". I'm learning to follow direction and see differences. I may be a cook someday.
When you see me learning to skip, hop, run and move my body, please don't say I'm "just playing". For, you see, I'm learning as I play. I'm learning how my body works. I may be a doctor, nurse or athlete someday.
When you ask me what I've done at school today, and I say, "I just played", please don't misunderstand me. For you see, I'm learning as I play. I'm learning to enjoy and be successful in my work. I'm preparing for tomorrow. Today, I am a child and my work is play.
~Anita Wadley
http://justplayingpoem.com/
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 29 Noi 2009, 7:43 pm

Hello Deiutza!!!
Julienne, e fain textul, e in asentimentul a tot ceea ce am discutat noi pana acum.....suuper...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Dum 29 Noi 2009, 10:04 pm

Buna seara fetele
Deiutza kiss kiss kiss
Cris, ai prins curaj cu bb-ii. wink
Julienne, super textul. L-am citit si dincolo. Multumim ca mai treci si pe acolo. pupi
O saptamana minunata va doresc. kiss kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Dum 29 Noi 2009, 11:30 pm

Seara buna fetelor

ms de urari tuturor . MAsina a fost "udata" din belsug croseta iar David se simte muult mai bine Smile

Juli chiar ff frumos poemul...merge si cantat :D
Deiutza vad ca ai mai dat un sem de viata :D...Greu si cu munca si cu copii/sotul cu casa...e greu sa fii femeie in ziua de azi hug

MA duc si eu in pat .
Ne ausim maine...sper sa veniit la apel cat mai muulte
kiss kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 30 Noi 2009, 8:54 am

Neata fetelor, o zi frumoasa tuturor Smile
Dana, ma bucur ca David e bine, iar masina n-a fost ignorata :P
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB