Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 26 Noi 2009, 9:32 am

Dana sa ne aduci sorici wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 26 Noi 2009, 9:38 am

asa voi face, nu stiu cum sa vii trimit dar ma descurc eu pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Noi 2009, 10:14 am

dana_mi16 a scris:Neatza fetele,
Felicitari Cris, sa ai un bb frumos cuminte si sanatos, ce ma bucur ca e baietzel, sa va bucurati de el!!!! pupi tie si lui

Multumesc din suflet Dana hug pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de arime Joi 26 Noi 2009, 10:22 am

'neata tuturor!
Alessia si Roxy va multumesc frumos ca va ganditi la mine love hug Sunt oK, la fel si Raisa, imi ocupa tot timpul Smile Comenzi la tort am, din ce in ce mai ocupata voi fi pe viitor in ce priveste tortelitul!
Crix felicitari pt. baietel, desi eram convinsa ca este baietel de cand ne-ai dat prima data vestea! Sa va bucurati de el si sa va aduca numai bucurii wink
Andreea distractie placuta hug
Dana week-end linistita intre cei dragi si sa te gandesti si la mine cu soriciul... pofta

Legat de parintii nostri si de modul cum ne-au crescut, au fost si lipsuri, dar fiecare generatie isi creste copilul cum stie si simte mai bine! Nu trebuie nimeni judecat, cand ai copil/copii si alte responsabilitati pe langa, nici nu stii cum sa te imparti ca sa fie totul bine!

Eu una m-am ocupat singura de Raisa, nu am lasat-o la bunici absolut deloc, ca a fost bine sau rau... nu stiu! Important a fost ca am avut posibilitatea si mi-am permis luxul sa ma ocup de ea si sa ma mai ocup de ea pana o dau la gradinita. Insa sunt si mame care din lipsa banilor si-au lasat copiii cu bunicile sau i-au dus la cresa pt. a avea ce manca etc. nu trebuie nimeni judecat, fiecare face ce este mai bine pt. copilul lui, fiecare mama isi doreste sa stea cu puiul ei... inocent
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Noi 2009, 10:41 am

Merci Medeea hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Noi 2009, 11:38 am

Neatza
Nu cred ca am zis pe undeva ca am fost traumatizata de copilarie. Am spus doar ca mi-as fi dorit ca mama sa se fii jucat mai mult cu mine. Nu spun ca sunt mama perfecta, dar incerc sa acord cat mai multa atentie copiilor mei si mai ales sa nu fac ceea ce pe mine m-a deranjat in copilarie. Penrtu mine e mai importanta iubirea decat orice alt lucru material.

L.E. Vaaaaiiiii ce liniste pe aici!!!!!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Noi 2009, 3:39 pm

neata!

eu sint pe aici.m-am apucat de facut curcanul(pieptul doar) si o supa crema de naut si butternut squash si poate niste orez cu linte.
alina cum petreceti?

o zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Noi 2009, 3:45 pm

juliennej a scris:neata!

eu sint pe aici.m-am apucat de facut curcanul(pieptul doar) si o supa crema de naut si butternut squash si poate niste orez cu linte.
alina cum petreceti?

o zi faina!
Yumiiiiii!!!!!!! Vreau si eu curcan!!!!!!!!!!
Juli, cum faci curcanul?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Noi 2009, 4:26 pm

Eu as manca orice rade lucru de mana
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Noi 2009, 4:30 pm

crixuta a scris:Eu as manca orice rade lucru de mana
Nah, hai la mamaliga, ca eu aia fac cand vine sotu. Smile
L.E. Ma duc sa fac. Vii?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Noi 2009, 4:48 pm

Daca ai avea si niste pestiuc......mmmm
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Noi 2009, 5:09 pm

crixuta a scris:Daca ai avea si niste pestiuc......mmmm
Am, da e in congelator. rade
Eu pap cu branza si smantana.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Noi 2009, 5:30 pm

mmmmmm, bun si asa......
imi place oricum....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Noi 2009, 6:48 pm

curcanul (piept)doar -l-am pus la marinat cu suc de la o lamiie,ulei de masline si o cupa de vin rosu ,verdeturi multe,sare piper cam o ora.dupa l-am pus in tava ,uns cu unt ,facut gaurele si pus bucati de usturoi,pus si marinata peste,acoperit cu folie de aluminu si pus in cuptor la foc mic cam 3 ore.linga am adaugat bucati de morcov si 2 cartofi taiati in jumate.acuma l-am scos si miroase delicios si se despreinde de pe oase usooor.l-a gustat omul si a zis ca delicios.sper ca e...de mirosit miroase bestial.
o sa fac poze,de va intereseaza.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Noi 2009, 7:48 pm

mmmm, mie imi place pestele la cuptor.......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Noi 2009, 8:45 pm

crixuta a scris:mmmm, mie imi place pestele la cuptor.......

si mie -mi place pestele la cuptor.fac somon f des..

am mincat de thanksiving si acu stam cu burtile in sus.....as merge la gym da mi-e o lene....
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Noi 2009, 9:07 pm

juliennej a scris:curcanul (piept)doar -l-am pus la marinat cu suc de la o lamiie,ulei de masline si o cupa de vin rosu ,verdeturi multe,sare piper cam o ora.dupa l-am pus in tava ,uns cu unt ,facut gaurele si pus bucati de usturoi,pus si marinata peste,acoperit cu folie de aluminu si pus in cuptor la foc mic cam 3 ore.linga am adaugat bucati de morcov si 2 cartofi taiati in jumate.acuma l-am scos si miroase delicios si se despreinde de pe oase usooor.l-a gustat omul si a zis ca delicios.sper ca e...de mirosit miroase bestial.
o sa fac poze,de va intereseaza.
Ioi, imi ploua in gura.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Noi 2009, 9:42 pm

vino la o portie..e de unde din plin:)
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Noi 2009, 10:11 pm

juliennej a scris:vino la o portie..e de unde din plin:)
Acu ma urc in avion si cred ca pana maine ajung. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Noi 2009, 11:41 pm

ajungi sigur,ana!te astept asa: hug
am pus poze cu piticotii si curcanu,supa de naut si salaa de orez,linte,porumb,mazare(toate fierte putin si apoi la cuptor).
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Vin 27 Noi 2009, 9:48 am

Neatz dragele mele

la noi e o zi minunata, e soare. Mai tarziu voi iesi cu copiii la plimbare.
Juli, daca americanii mi-ar da viza, m-as urca imediat in avion. Mi-ar placea sa umblu putin prin tara tuturor posibilitatilor, dar atat. Tot la Romanica noastra m-as intoarce. Deh, sunt mai patrioata. rade
Ma duc sa vad pozele. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Vin 27 Noi 2009, 10:34 am

Neata fetelor
Ce liniste e pe aici lately......asa multe fete care nu mai intra.....
Si Livia a fugit..
Noroc ca trece Roxa mai des...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Vin 27 Noi 2009, 10:43 am

Cris kiss
Numai eu ca Juli mai bantuim pe aici. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Vin 27 Noi 2009, 10:50 am

Daaaa.....si eu....
E jale....las ca mai vine Handrica, Halinutza din cand in cand, poate i se face si Deiutzei dor de noi...eu cui ma mai laud cu poze de bb daca pleaca toata lumea?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Vin 27 Noi 2009, 11:02 am

crixuta a scris:Daaaa.....si eu....
E jale....las ca mai vine Handrica, Halinutza din cand in cand, poate i se face si Deiutzei dor de noi...eu cui ma mai laud cu poze de bb daca pleaca toata lumea?
Sper sa vina inapoi fetele, ca mi-e dor de ele. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB