Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Rame foto din lemn decorate manual

+28
kristadesign
valentinadof
Alido81
Valentina
olympia
mnarcisa
aleahim67
Adriana13
tala
ralucahanc
Admina
lorelei
milena
livia_iri
02gaviota
ralum
ioana soare
zylv
duchess
costi_iacob
firimitura
cris69
hobbydeco
diada
MihaelaT
Giobsy
bijouxdemonange
chris
32 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de ioana soare Mar 03 Noi 2009, 2:50 pm

Multumesc mult de raspuns Chris! pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de chris Mar 03 Noi 2009, 3:04 pm

ioana soare a scris:Multumesc mult de raspuns Chris! pupi
cu placere, sa imi zici ce ai facut pana la urma love
avatar
chris
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : deva
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de ralum Mar 03 Noi 2009, 3:16 pm

Felicitari Chris, sunt foarte frumoase ramele! Mult succes in vanzarea lor!
ralum
ralum
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de chris Mar 03 Noi 2009, 3:44 pm

ralum a scris:Felicitari Chris, sunt foarte frumoase ramele! Mult succes in vanzarea lor!
multumesc hug
avatar
chris
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : deva
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty inca una

Mesaj Scris de chris Sam 14 Noi 2009, 10:06 am

Am reusit in final sa mai fac 2 rame, cu greu ca timpul asta ma omoara, am lasat toate balta si am facut ca deja eram nervoasa... zid
Sunt niste rame bune pentru cadouri de sarbatori (sau de zile de nastere la fetite) love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
chris
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : deva
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de 02gaviota Vin 04 Dec 2009, 7:25 pm

Felicitari!!!Sunt f.frumoase ramele!
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de livia_iri Lun 14 Dec 2009, 7:56 pm

foarte frumoase ramele!
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de milena Mar 15 Dec 2009, 6:23 am

foarte frumoase eu am facut o rama pentru fetita mea cu pietricele dar m-a costat foarte mult rama 18 roni plus pietricele etc .rama a iesit bine am primit si comenzi dar sincer sa dau 18 lei pe o rama mica plus munca de chinez batran concluzia nu am luat comenzile o sa mai fac pentru mine cateva, dar imi pare rau ca imi placea. spuneai de picatura pentru lipit eu am altceva am dat 9 lei pe o sticluta si lipeste foarte bine voi reveni cu denumirea produsului de lipit
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de costi_iacob Mar 15 Dec 2009, 10:06 pm

chinezule batran, in Craiova se gasesc niste rame de sticla la 6-7 lei, depinde de dimensiuni. Striga si ti se va trimite. Pacat sa ratezi comenzile! wink
costi_iacob
costi_iacob
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 175
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/03/2009

http://choice4all.wordpress.com

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de milena Lun 21 Dec 2009, 8:29 am

o rama decorata de mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de lorelei Joi 28 Ian 2010, 9:46 pm

foarte dragute Smile de unde pot cumpara rame de lemn simple?
lorelei
lorelei
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : tm
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Admina Vin 29 Ian 2010, 8:12 am

Milena, te pricepi la toate. Flowers Foarte frumoasa rama.
Lorelei, am vazut sigur la Ikea, in Bucuresti. Dar poate au si la magazinele mari de bricolaj.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de milena Vin 29 Ian 2010, 3:17 pm

trebuie admina ,pe criza asta.ms
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de ralucahanc Lun 01 Feb 2010, 12:54 pm

buna. sunt noua venita si fascinata de ramele tale!!!!! daca nu te superi as vrea sa iti fur modul de lucru deoarece am o gramada de oameni dragi la care as vrea sa le daruiesc ceva unic. dar nu am nici o idee de unde as putea sa cumpar vopsele si lac pt a picta ramele. rame am mai vazut si pe la noi, dar vopsele chiar nu stiu de unde si de care sa cumpar. multumesc frumos!
ralucahanc
ralucahanc
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Localizare : curtici-arad
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de tala Lun 01 Feb 2010, 3:11 pm

Foarte foarte frumoase si inspirate ramele, felicitari!

Ralucahanc sunt sigura ca poti comanda online.

Am si eu o rama in lucru abia astept sa o termin.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Adriana13 Lun 01 Feb 2010, 4:16 pm

Chris, ce frumoase sunt ramele! Felicitari!
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de aleahim67 Mar 02 Feb 2010, 10:59 pm

Sunt foarte frumaose ramele. Ma gandesc ca sunt destul de usor de facut, iar pentru niste copii indemanatici ar fi o incantare sa-si realizeze proriile rame pentru fotografii sau sa le poata oferi cadou de ziua mamei.
avatar
aleahim67
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 57
Localizare : oradea
Data de inscriere : 11/10/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 03 Feb 2010, 11:32 pm

Felicitari!!! Ati facut niste rame super ... spuer frumoase. Mi-ati facut si mie pofra, acum ma apucat mesteritul. Cu primaocazie imi iau si eu mai cateva sa fac niste incercati. Basketball
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de tala Vin 05 Feb 2010, 11:21 pm

Am terminat si eu rama. Imi pare rau ca dupa ce am dat cu vernice s-a inchis culoarea (albastrul acela inchis mie imi place la nebunie) si poate ca am incarcat-o cu prea multe ornamente, dar ce sa fac, eprima mea rama si n-am rezistat tentatiei. Oricum, cred ca sunteti de acord cu mine ca piesa de rezistenta este 'fotomodelul'.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 07 Feb 2010, 1:38 pm

Tala este superba rama. Mie nu mi se pare prea incarcate, este chiar cum trebuie. Ai pus scoici adevarate? Iar fotomodelul .. wow!!!
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de tala Dum 07 Feb 2010, 1:49 pm

Multumesc Narcisa, sunt de acord cu tine in privinta fotomodelului wink
Scoicile sunt dintr-un set de margelit pt copii si sunt de plastic (chiar daca am baietel m-am gandit ca s-ar putea sa-i placa si lui sa insire pe ata si chiar i-a placut, mai ales ca am avut incredere in el sa-l las sa umble cu acul), doar ghiocii sunt naturali, dar tot din acel set i-am luat.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de 02gaviota Dum 07 Feb 2010, 7:47 pm

Reusita rama,felicitari! Flowers
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 08 Feb 2010, 1:34 am

Tala chiar mia placut mult ideea ta. Ai putea sa imi unde ai gasit setul. Trebuie sa recunosc ca eu nici m-am uitat pna aacum dupa din astea, dar dupa ce am vazut ce facti voi pe aici m-am molipsit si eu si avem mii de poze neprintate tocmai ca nu am rame si cu ocazia asta as putea sa fac o selectie si sa mai fac si niste schimbari prin casa, sa mai aduc putina culoare.

e asa de scumbel baietelul si imi aduce aminte de al meu si e bine ca vreea sa te ajute si e si mai bine ca il lasi. kiss
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de tala Lun 08 Feb 2010, 4:45 pm

Narcisa, setul a fost cumparat din Auchan sau Carrefour (nu mai stiu sigur, dar te poti uita in zona de jucarii la orice hipermarket si cred ca se gasesc) si nici n-a fost scump. Eu, tot pentru ca am mii de poze si printate si neprintate, am facut cu greu o selectie si am realizat un soi de colaj cu diferite teme (pasiuni, cei dragi, locuri sau doar emotii), ca sa intelegi mai bine uite:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ca sa pot expune mai multe, caci toate imi sunt dragi
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 09 Feb 2010, 3:14 am

Tala, merci mult de info. Chiar am sa merg prin Auchan zielel astea ca este la 2 pasi de mine si am s ama uit sa vad ce gasesc. Este super ideea ta cu colajele si sa stii ca am sa ti-o fur multumesc
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 2 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB