Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

+21
anyrok
pufoi
fiordaliso
mb09
manuela29
firimitura
anamariacimpoieru
Gabiuta
Steluzza
Aditza
Lucia.BlueFlower
Ramonica
madelainemarie
innana
ruxypixy
AlinaJ.Bijoux
SilviaDumitrescu
andrea.z style
Admina
icabica
bijouxdemonange
25 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 17 Sept 2010, 11:51 pm

Am si eu unul exact la fel!!! Numai in loc de "poleiala" de pe el am lipit pisici nici desenate si pictate de mine apoi decupate dupa contur si lipite iar baza e facuta din 2 tuburi de la rola de hrtie igienica!!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 17 Sept 2010, 11:59 pm

Ramonica, si mie imi place suportul! E foarte buna ideea!
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Aditza Dum 19 Sept 2010, 1:11 pm

Foarte frumos si practic suportul, Ramonica. Imi plac si cerceii. pupi
Eu tot din tubul de la hartia igienica am facut, dar l-am taiat pentru a-l folosi la cerceii cu tija. flower
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Steluzza Vin 15 Oct 2010, 7:16 pm

Ramonica ce zici daca tubul il decorezi cu tehnica servetului?
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Ramonica Dum 17 Oct 2010, 12:10 pm

Claudia e si asta o idee, dar nu stiu cand ,am atatea chestii incepute...
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Steluzza Dum 17 Oct 2010, 12:25 pm

Incet si cu rabdare si faci tu cand ai timp hug
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Gabiuta Lun 25 Oct 2010, 5:48 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fiindca si pe mine m-a interesat subiectul am cautat si am gasit citeva idei care poate va vor fi de folos.
Eu am imbracat o bucata de polistiren in tapet si am infipt cuisoare mici si lungi de care am agatat colierele facute de mine.Este vesel ,colorat iar cuisoarele sunt acoperite de margelute si nu se vad.Se pot vopsi capetele sau se pot imbraca in catifea.De ce nu?

De asemenea polistirenului i se pot da diverse forme pentru a fi mai atractiv.Singurul inconvenient este ca se poate umple de praf ;dar depinde si de marimea lui si unde il asaza fiecare.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de anamariacimpoieru Vin 31 Dec 2010, 8:55 pm

multumim Gabiuta daca reusim noi sa facem ca astea suntem "tari"
frumoase!
anamariacimpoieru
anamariacimpoieru
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 10/08/2010

http://annebijou.blogspot.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Ramonica Mier 27 Apr 2011, 6:59 pm

Am reusit sa modific suportul pe care vi l-am aratat pe pagina trecuta. L-am decorat cu tehnica servetelului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de firimitura Joi 28 Apr 2011, 10:31 am

foarte frumos. de cand ma tot lupt cu mine sa ma apuc si eu sa imi fac asa un suport... kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de manuela29 Joi 28 Apr 2011, 10:45 am

Felicitari Ramonica !Arata foarte bine asa!
Mie mi-a facut cu ochiul umerasul postat de Gabiuta.Multumesc Gabiuta pentru link! Merci
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de mb09 Dum 11 Dec 2011, 1:17 am

Ramonica, foarte frumos arata acum suportul tau decorat cu servetel. Are personalitate... Smile
bijouxdemonange din ce e confectionat bustul pentru coliere? Din carton? As vrea sa imi fac si eu unul. ne inveti si pe noi cum l-ai facut? Multumesc
mb09
mb09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 42
Localizare : Smeura-Arges
Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 11 Dec 2011, 4:53 pm

Mi-am facut si eu un suport pentru cercei dintr-o rama pe care o aveam de multi ani si nu a mai ajuns sa gazduiasca nici un tablou.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
By fleurdelys_3 at 2011-12-11
Eu o tin pe o comoda, sprijinita de perete (nu de ghiveci, cum vedeti voi rade ), dar i se poate monta foarte usor un picior la spate.
A, si trebuia sa aiba mai multe floricele, dar am zis ca i le mai adaug si dupa ce pun cerceii pe ea si asa a ramas...
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de pufoi Dum 11 Dec 2011, 7:53 pm

fiordaliso foarte frumoasa rama ta!!!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de anyrok Lun 12 Dec 2011, 2:04 pm

Ramonica suportul tau este foarte interesant. Si eu vreau sa imi fac unul de multa vreme. Acum ca l-am vazut pe al tau poate o sa si reusesc! wink
anyrok
anyrok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Localizare : Banat
Data de inscriere : 28/11/2011

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Ramonica Lun 12 Dec 2011, 5:01 pm

Va multumesc. Cred ca o sa mai fac unul , pentru sora mea.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Artadar Sam 05 Mai 2012, 9:59 pm

Azi mi-am facut inca un panou de prezentare, al treilea.
Am folosit o rama din lemn 2 x 69 x 82 cm pe care am fixat o plasa textila foarte rezistenta si batoasa. Am cumparat-o din Cehoslovacia, prin 1982.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am tivit marginile taiate, am masurat sus centrul ramei si al panzei, am suprapus semnele si lipit cu prenadez marginea de sus, avand grija sa aliniez un fir orizontal al plasei cu o muchie a ramei. Dupa ce s-a lipit partea de sus, am lipit peste fasii de piele groasa si-am batut-o in cuie de tapiserie. Am continuat in acelasi mod sa fixez plasa.
Plasa fiind mai lunga, n-am taiat din ea, ci am indoit-o in partea de jos, formand un buzunar. O sa fie util cand oi fi la targ.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am montat pe rama agatatori din piele, in asa fel incat sa pot expune panoul pe verticala, dar si pe orizontala. Sforile sunt din material sintetic, gros si f. rezistent.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La sfarsit am batut o scandurica pe spate, sa pot tine panoul cand va fi plin de lucrari, sa-l pot transporta fara probleme ca l-as da de pamant, eu fiind de mignona.
Acesta e un panou identic, ce-i pregatit pentru targ. Are numai piese din FIMO. Pe al treilea il umplu cu biju din pietre semipretioase si alte margele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
De nasturii aceia prind husa, sa nu vada toata lumea ce transport pe panou, sa nu se aseze praf, sau sa cada vreo piesa. Deocamdata am doar panze cu butoniere, dar am in plan sa cos niste genti mari in care sa pun panourile cu totul, care sa fie ermetice, cu fermoare, sa fie rezistente, sa aiba toarta de umar, buzunare...eiii, multe mai vreau cusut
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de monatibi Sam 05 Mai 2012, 10:02 pm

albina albina albina
bravo ,interesant,harnicuto
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Artadar Sam 05 Mai 2012, 10:22 pm

multumesc ! V-am aratat un exemplu de ceva util si rezistent.
Eram la un targ in aer liber. Alte fete aveau panouri din polistiren, cu bijuteriile fixate cu bolduri. Au venit niste rafale de vant si buf ! panourile pe jos ! Da-i si strange cerceii risipiti...
Ale mele de pe panouri, fiind legate bine, n-au patit nimic.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 12 Mai 2012, 1:12 pm

Si mie imi place. Arata bine si este si practic! Felicitari! aplauze
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Artadar Dum 13 Mai 2012, 11:48 pm

da, e practic ca pot vedea prin spatiile libere pe ce pun mana vizitatorii...
E practic, ca nu cad de pe panou, e practic ca fiecare are fond, iar pe fiecare cartonas am scris toate datele produsului, materiale folosite, dimensiuni, pret, numele meu si adresa blogului, deci n-am mai dat carti de vizita si cumparatorul stie pe ce-a dat banii.
Am avut cu mine si alte bijuterii aranjate pe cartoane si cand vindeam ceva, legam alt cartonas pe locul liber. E drept ca ocupa mult loc, dar totusi bijuteria are spatiu in jur si poate fi observata mai bine.
Am demontat martisoarele ce ocupau alt panou si am pus tot bijuterci, dar fara cartonase. Am prins pe spatele panoului un fond alb. In spatiul de 1.50 m am avut 3 panouri mari, plus masa plina cu de toate.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de irinaroscacreations Mier 27 Iun 2012, 10:56 am

Exceptionale suporturile voastre, nu m-as fi gandit vreodata ca se confectioneaza atat de usor. Si eu care ma chinuiam cu borcane, cutii, cutiute...Voi incerca sa conturez si eu ceva in acest sens. Fetelor mii de multumiri pentru sugestii
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de aalexander Dum 16 Sept 2012, 9:34 pm

Bune idei Laughing
aalexander
aalexander
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 08/09/2012

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB