Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

+21
anyrok
pufoi
fiordaliso
mb09
manuela29
firimitura
anamariacimpoieru
Gabiuta
Steluzza
Aditza
Lucia.BlueFlower
Ramonica
madelainemarie
innana
ruxypixy
AlinaJ.Bijoux
SilviaDumitrescu
andrea.z style
Admina
icabica
bijouxdemonange
25 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de bijouxdemonange Dum 30 Aug 2009, 8:47 pm

In titlu spuneam de suporturi de prezentare, dar de ce nu si de pastrare? :p

Din seria Do It Yourself ;)

Am cautat zilele trecute idei de a confectiona singura suporturi de prezentare pentru bijuterii. Si am gasit cateva care mi-au placut.
Site-ul pe care le-am gasit are si un nume sugestiv: jewelry display ideas Smile)))) cat de simplu :p

Am si pus in practica doua din idei (cu amprenta proprie evident :D)

eu am facut bustul in marime naturala, adica are aproape dimensiunile mele :p Si fiindca l-am facut mare, a trebuit sa il intaresc, deci sa completez tutorialul. Din pacate nu am poze la cum am facut "piciorul" de sustinere din spate, insa este foarte simplu de facut. Mi-a venit vineri noapte ideea sa imbrac suportul, printre altele. Nu am avut ce imi doream la indemana, insa am improvizat din hartie de cadouri. Asta pana gasesc ce vreau. Pana atunci, il mai pot si imbraca cu hainele mele, doar are masura mea Smile)))
Ieri am lipit hartia si i-am facut si baza, improvizand dintr- revista Smile

Momentan arata asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tot vineri seara am desenat un portret. O schita care mi-a iesit super, avand in vedere ca nu am mai desenat de foarte multi ani. Se pare ca desi am facut pauza foarte mare, am mana mult mai buna acum. e ceva.
Am decis sa folosesc schita-portret ca suport de cercei. Si iata ce mi-a iesit:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Suporturile nu sunt in stare finala, urmeaza sa le imbunatatesc pe masura ce gasesc tot ceea ce am nevoie sau imi vin alte idei! Si la cel pentru cercei, curajul de a il colora Smile))


oricum, mi-au venit si alte idei de suporturi! Abia astept sa le pun in practica! :D

deci va mai urma!

daca aveti si voi idei, va astept! ;)
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de icabica Joi 15 Oct 2009, 7:12 pm

cred ca intra aici si ideea mea de suporturi de prezentare si expunere cercei
creatii proprii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Admina Joi 15 Oct 2009, 9:23 pm

Foarte interesante ideile voastre! love
Am vazut si eu in casa unei persoane foarte talentata la croitorit, cum tinea bijuteriile creatie proprie sau cumparate. Avea un perete intreg cu plasa si impletituri si erau expuse pur si simplu. Mi s-a parut foarte original si artistic, dar as fi data afara din casa daca mi-as tine bijuurile expuse peste tot. Asa de o poza, o expunere, sunt ideale.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 15 Oct 2009, 11:50 pm

Wow cat mi-as dori un astfel de perete! Dar cum stau in chirie, nu se poate! De fapt, problema e ca apartamenul e mic si nu mai e loc si de-asta! dar poate cand o sa gasesc ceva mai liber, mai pe gustul meu, o sa pun si asta in practica :p
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de icabica Vin 16 Oct 2009, 9:22 am

si mie imi plac tot felul de nebunii din astea...dar sotul meu a zis sa nu indraznesc sa pun margelele pe pereti rade plus de asta se depune si foarte repede praful pe ele

alte modele de expus margele (sunt de pe net ) :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Admina Vin 16 Oct 2009, 9:29 am

Da, asa e cu praful, si eu m-am gandit la asta... Cel mai mult imi plac copaceii de expus cercei. love Eu am facut unul mic din fimo, dar nu merg decat expusi de o poza, ca e micut. Ar mai merge sa-i atarni pe copacei din sarma de bobinaj, ca se pot face mai mari. Dar cred ca voi aveti sute de perechi, cred ca va trebuie un copac cam mare. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de andrea.z style Vin 16 Oct 2009, 11:04 am

Eu mi-am facut un suport de cercei, din nevoie, mai demult. Nu e cine stie ce, am facut-o repede. De atunci tot vreau sa fac ceva mai dragut si nu apuc Sad
Nu e cea mai buna poza a mea dar e singuul loc in casa unde am lumina wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de bijouxdemonange Vin 16 Oct 2009, 11:05 am

Asta cam asa e, mie una sigur mi-ar trebui un copac cam mare :D
Sunt multe idei frumoasse, sper sa reusesc sa le pun si in practica intr-o zi, cand n-oi mai avea asa probleme cu spatiul :D

Andrea, este super ideea! O sa o "fur" si eu Merci mult! Si nici nu ocupa mult spatiu :D
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de andrea.z style Vin 16 Oct 2009, 11:08 am

rade E suportul de hartie de la servetele de bucatarie, imbracat incarton wink
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de bijouxdemonange Vin 16 Oct 2009, 11:21 am

Pai m-am gandit eu Smile)))))))))))

Am mai vazut facute din cartonul asta siu unul de la hartie igienica normala un suport pentru bratari, insa nu era prea stabil....deci mai ramane s ama gandesc cum sa-l fac stabil Smile)))
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de andrea.z style Vin 16 Oct 2009, 12:51 pm

Poti pune pe el tot felul de chestii dragute sa-l intaresti; carton mai gros, decupaje din reviste lipite cu aracet(intareste mult) m-as juca si cu tifon cu ghips, pus subtire, (din acela ce se foloseste la rupturi de membre wink )
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de icabica Vin 16 Oct 2009, 3:03 pm

Andreea.z e super ideea cu tubul de carton de la role de hartie...
imi place...cred ca o sa-mi fac si eu unul pentru mine
eu am in cap sa-mi fac pentru bratari, tot din role de hartie, dar puse pe orizontala si in forma de scara, dar inca nu am gasit ceva de care sa le fixez maui trainic
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 16 Oct 2009, 7:09 pm

andrea.z ingenios si frumos suportul dar.... mie imi place mai mut peisajul de langa Laughing superbi cactusi
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de andrea.z style Vin 16 Oct 2009, 9:38 pm

Multumesc frumos! Am o adevarata colectie, zilele astea le-am adus de pe balcon. Daca casesc unde pun si poze(sau fac un topic nou Rolling Eyes )
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 26 Oct 2009, 10:04 pm

Andreea, imii place tare mult suportul tau si poate am sa-mi fac si eu unul pt. cerceii realizati de mine!!!! Am si eu unul pt. bijuterii, e pe perete si e realizat dintr-o bucata de scandura si cateva cuie iar apoi este vopsit!!!! L-am facut cara trecuta!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de ruxypixy Lun 26 Oct 2009, 10:21 pm

Eu m-am chinuit ieri cu un bust de carton pentru pozat coliere. Iata ce a iesit. Colierul de pe bust e cel cu care particip la concursul de bijuterii Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu e cine stie ce, dar merge pentru pozat si pana imi iau unul profi sau fac unul mai frumos e bun si asta.
ruxypixy
ruxypixy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2009

http://ruxypixy.blogspot.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de innana Lun 26 Oct 2009, 11:25 pm

ruxy poti sa il imbraci intr-un material frumos iar atunci cand faci poza il poti tine inclinat. cad mai frumos bijuteriile pe el inclinat decat daca e plat wink
innana
innana
helper
helper

Numarul mesajelor : 87
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de ruxypixy Lun 26 Oct 2009, 11:41 pm

Da, cred ca o sa-l imbrac in ceva. Ma gandesc la o culoare. Pe alt forum mi s-a sugerat un fond alb pentru poze, dar acum nu stiu ce sa zic.
ruxypixy
ruxypixy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2009

http://ruxypixy.blogspot.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de innana Lun 26 Oct 2009, 11:47 pm

intradevar albul merge foarte bine ca si fundal, eu folosesc in general alb. poti folosi si altceva dar sa nu fie tipator.
si daca luminezi bine ies pozele super. Are bijoux un tutorial cu o cutie pt poze. poti adapta sa iti faci numai din hartie sa le pozitionezi la lumina naturala, daca nu cu veioza
innana
innana
helper
helper

Numarul mesajelor : 87
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 05 Ian 2010, 9:01 pm

Vad ca nu s-a mai scris de multisor pe aici!!!Eu tocmai mi-am inceput un suport in genul celui postat de Andreea. Nu e pt. cercei ci pt. coliere si bratari!!! Cand il definitivez il trag in poza si vi-l arat si vou!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de madelainemarie Vin 10 Sept 2010, 9:32 pm

cred ca ma voi apuca si eu de un suport, mai ales dupa ce am vazut postarile voastre, mi-ati dat idei si curaj
merci, dupa ce il fac, promit sa il si postez
avatar
madelainemarie
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Ramonica Vin 17 Sept 2010, 8:32 pm

Am facut si eu un suport pentru cercei dintr-un tub de Pringles si niste betisoare pentru frigarui.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 8:46 pm

Ramonica foarte frumos. Dar permite-mi sa imi dau si eu cu parerea. In loc de poleiala asa nu gaseti ceva autocolant sa lipesti? Sau sa lipest poleiala intinsa . Scuze dar stii ca eu ce spun, spun cu drag si din suflet nu ca observatie rautacioasa

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Ramonica Vin 17 Sept 2010, 8:49 pm

Nu ma supar Silvia; si eu m-am gandit sa pun un autocolant dar eram tare curioasa sa vad ce iese si nu am mai asteptat pana merg la magazin sa cumpar. Poleiala aia e folie de aluminiu si a fost greu sa o intind ca e f subtire. Cand o sa cumpar autocolant o sa-l modific.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 8:57 pm

aaa si daca ai gasi si o modalitate sa se si invarta... ar fi chiar ca cele din magazin pupi prietenie

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii Empty Re: DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB