Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

+127
draganescu_simona2000
gabi-27
cata13lina
bubu85
crysty_45
Onna
ciucamona
dienutzababy
smihaelaviorica
Marry
ady_kat
adelina24
cld
sabinatudor73
danutac
carmen.anca
ivanoiuadela9
endo
corina78
lushca
firicel
tuki_cocu
gagaritz
Dragan mIOARA
tocaci edina
lotus nufar
Fraise
lovely_janette
anamariacris
gabi67
ladybird
aisha
solmizel
Nicoleta Irimescu
ribana
manus marioara
valih
Klaudiadenisa
Serban Valentina
valentina_32
lillyka
carina1
florina_1979_2007
mnarcisa
claras
Medi
Uca
cris_27
lorexa1987
myky7robc
anc@
hanna.
Mihaela 2010
Dionisia
dianavieru
Julie
scami
violeta25
monamoceanu
loredanacioby
romaya
silvia15121976
mihainiko
kuamy
diana_on
corilex
Iulia40
europolis
zylv
ileana cosanzeana
angells
dani_dani604
geany
teisoara
came_lia
bubu mic
andacoman
marlen372001
dandana
LYNDA
anca costan
iuliana72
alimami
sarahmihaela
DANIELA.I
ginab
Karina33
emi
Armeana
danadea
Dodo-pui
nicoletabaicu
geany20062006
elutzika
rucsy
marami
Dariaa
kittygreeneyed
ANCUTA
aidaalex
diana_roxana
maria_covacef
dina_dorina
cami26
Anna Succubus
Agatha
Giobsy
chrissart
fir.de.iarba
livia1981
Ana Maria
ionela stefan
ancabarbu
ioana soare
SilviaDumitrescu
Lali
Ania
adar
diada
Admina
Cristale
lorinaoo1
MihaelaT
viorica
Eva
cris69
little_light
131 participanți

Pagina 22 din 24 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Urmatorul

In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de solmizel Lun 10 Mai 2010, 3:01 pm

Multumesc mult. Am reusit sa-l fac kiss
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de europolis Lun 10 Mai 2010, 3:03 pm

mirat asa de repede?? wow
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ciucamona Lun 10 Mai 2010, 9:05 pm

fetelor cum de aveti atata rabdare ca eu nu am spor de brodat manual n-am reusit sa ma tin n-am spor timp mi-e teama sa las lucruri neterminate acum incerc sa vad ce fac cu tricotatul da mie teama ca ma plafonez decat la croit Smile zid
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de solmizel Mar 11 Mai 2010, 6:54 am

Europolis, am reusit sa fac modelul acela nu toata bluza Smile Nu am o viteza chiar atat de mare rade Multumesc pentru indicatii kiss
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de europolis Mar 11 Mai 2010, 7:09 am

Solmitel, daca ti-au fos de ajutor explicatiile, eu sunt multumita kiss Spor la treaba pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de claras Mar 11 Mai 2010, 8:32 am

Frumos maieul alb, felicitari pentru alegere si pentru descifrare. Intr-adevar, se incepe de la "baza bretelelor", adica se incepe cu partea ingusta din susul cupelor, apoi se unesc si se merge in continuare cu maieul. Spor la lucru!

Vreau si eu sa va propun doua modele dragute, potrivite celor care lucreaza din fire subtiri (asa "sado-masochiste" ca mine rade ):
Primul se incepe similar cu maieul alb, intii cupele, apoi se unesc si se continua in jos cu maieul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Al doilea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
Spor sa aveti!


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 11 Mai 2010, 11:10 am, editata de 1 ori (Motiv : schimbat format poze)
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de tuki_cocu Mar 11 Mai 2010, 12:57 pm

Intra pe YOU TUBE si scrie crochet,o sa gasesti nenumarate modele ,mai ales hainute de bebe.Daca stii putina engleza o sa fie bine!

**********************mesaj 2***********************

Imi explica si mie cineva cum se croseteaza pantaloni scurti? Multumesc


Ultima editare efectuata de catre geany in Mier 12 Mai 2010, 12:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje dupa mutarea mihaelei)
tuki_cocu
tuki_cocu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 44
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Onna Joi 13 Mai 2010, 11:59 am

Claras, foarte frumos lucrat. Felicitari! Si mie imi plac hainele lucrate cu fir subtire. Mi-a venit putin greu la inceput sa ma obisnuiesc cu el, pentru ca lucram numai cu fire groase. Dar acum mi se pare deosebit.

Fetele, eu am intrat azi sa va intreb ceva. Are cineva diagrama de la modelul acesta? Sau ceva asemanator, desigur. Circula pe picasa, dar nu il mai gasesc. Il caut de cateva zile. Poate il aveti cumva salvat. As vrea sa lucrez un bolero alb pentru o fetita de 8 ani, rotund la gat, asa cum este cel din imagine, dar putin evazat la baza si cu manecuta lunga. Ma poate ajuta cineva?

Si inca ceva. Ati incercat sa combinati Flavia si matase (vreau un pic de stralucire, dar finuta, nu exagerat)? Cum se comporta in timp?

Multumesc mult.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Onna
Onna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 45
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Crosete de cumparat

Mesaj Scris de crysty_45 Dum 16 Mai 2010, 12:11 pm

Buna, imi poate spune careva unde gasesc crosete de cumparat ? Dar sa nu fie scumpe. Multumesc


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 16 Mai 2010, 12:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
crysty_45
crysty_45
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 01/05/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 16 Mai 2010, 12:18 pm

Aici gasesti crosete.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de bubu85 Lun 17 Mai 2010, 9:02 am

[quote="anc@"][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pe mine ma intereseaza papuci acestia
dar nu stiti cum se confectioneaza?

sunt tare frumosi


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 17 Mai 2010, 1:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de claras Lun 17 Mai 2010, 3:02 pm

La solicitarea colegei noastre de forum Onna si spre bucuria ochilor tuturor celor de pe forum, incerc sa incarc modelul:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

****************************************

Nu pot edita mesajul de mai sus, dar incerc sa incarc poza cu poza, ca sa le vedeti mai bine:
IMAGINI
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

SCHEME
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 17 Mai 2010, 3:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Lun 17 Mai 2010, 3:11 pm

Nu trebuie sa-l editezi. acum ca ai pus foto da-i delete de sus de langa ,,citat" ,,edit"

Si multam de model ! E deosebit! pupi
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de claras Lun 17 Mai 2010, 3:13 pm

Si eu multumesc de explicatii.... mai bijbii in ale forumitului, dar cind am modele, va ajut cu drag. ;-)

Acum la primul mesaj, cel ce voiam sa il editez, nu mai am nici optiunea Delete (nici Edit, pe care nu o aveam de la inceput).
Acum am EDIT doar la acest ultim mesaj. Nu vreau sa supar, nici sa dau de lucru adminelor, dar de data asta chiar nu pot modifica mesajul de dinainte de poze. Ajutooooor!
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 17 Mai 2010, 3:47 pm

Le-am fuzionat si s-a rezolvat.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de tuki_cocu Lun 17 Mai 2010, 9:04 pm

Modele si diagrame de pantaloni scurti ? Multumesc aaaa..... pentru bebe


Ultima editare efectuata de catre tuki_cocu in Lun 17 Mai 2010, 9:05 pm, editata de 1 ori
tuki_cocu
tuki_cocu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 44
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Onna Lun 17 Mai 2010, 9:05 pm

Claras, multumesc din suflet! pupi
Onna
Onna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 45
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Mar 18 Mai 2010, 8:58 am

tuki_cocu a scris:Modele si diagrame de pantaloni scurti ? Multumesc aaaa..... pentru bebe

Asa ceva??

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de claras Mar 18 Mai 2010, 9:24 am

Multumesc MihaelaT pentru ajutor,
Onna, cu mare drag, oricind (doar sa am schemele).
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de tuki_cocu Mar 18 Mai 2010, 10:34 am

Da,multumesc frumos. Da-mi si niste explicatii,si daca mai ai si alte modele!
tuki_cocu
tuki_cocu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 44
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 18 Mai 2010, 2:29 pm

Mai fetelor sa-mi spuneti daca am dreptate sau ma insel. In diagrama de la pantalunii scurti (de mai sus) pare a fi inceput de sus, iar in medalionul oval pare a fi invers . Am dreptate?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 18 Mai 2010, 2:43 pm

Silvia, poza din oval e invers.Daca te uiti pe nadragi vezi ca partea roz e invers decat in oval.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de cata13lina Mar 18 Mai 2010, 10:18 pm

Off tare batuta-n cap sunt...Ma chinui si nu reusesc deloc sa desifrez un model postat mai sus desi are si schema si tot zid Oare se poate explica si mai clar ??? Asa ca pentru cele cu un neuron bolnav , si cu doua maini stangi in ale crosetatului???? Ma referam la bolerou...

******************************


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 19 Mai 2010, 4:08 pm, editata de 2 ori (Motiv : postare mutata...atasare poze)
avatar
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 19 Mai 2010, 12:38 am

Catalina, daca te referi la boleroul galben, e facut din patrate (cred ca intra cam 12). Faci patratelele asa cum zice in schema aia, le prinzi intre ele, dupa care pe margine crosetezi dupa schema aia de sub patrat.
Eu am zis ca sunt 12 patrate pentru ca am socotit asa: cate 2 patrate in fata (4 in total), cate 1 patrat sub brat (2 patrate), iar pe spate cred ca intra 3 patrate pe 2 randuri (6 patrate), in total 12. Eventual poti sa faci un patrat, vezi ce dimensiune are si decizi la fata locului de cate ai nevoie.
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de cata13lina Mier 19 Mai 2010, 10:04 am

maria_covacef a scris:Catalina, daca te referi la boleroul galben, e facut din patrate (cred ca intra cam 12). Faci patratelele asa cum zice in schema aia, le prinzi intre ele, dupa care pe margine crosetezi dupa schema aia de sub patrat.
Eu am zis ca sunt 12 patrate pentru ca am socotit asa: cate 2 patrate in fata (4 in total), cate 1 patrat sub brat (2 patrate), iar pe spate cred ca intra 3 patrate pe 2 randuri (6 patrate), in total 12. Eventual poti sa faci un patrat, vezi ce dimensiune are si decizi la fata locului de cate ai nevoie.

Asta am vazut eu, problema este ca patratele nu prea pricep eu cum se fac ; pana la un punct merg ..dar dupa aia ...gata nu mai iese nimic... zid
avatar
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 24 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB