Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

+70
emma90
geo
Savu Ramona
mamiboom
Crissy86
Mirelablj
denis21
ragazza
arielas
aleynad
carmenco
corina corina
Aditza
cursant1001
Gianina4ever
rivka
anamariacimpoieru
rossana
optom
melus
zsofia
lili_mili
stephanya
firicel
betymi72
7furnici
Giobsy
CCristinaC
SilviaDumitrescu
Steluzza
chocolate
kitty_1973
Uca
aba
danielaelena68
Maci
natasaSV
greieras
diana-s
LYNDA
mimmi
danyelyta28badea
Nicoleta Irimescu
datsun
amnro
anca1820
Adeana
maju1810
leonutza69
clodi
firimitura
anc@
Gabiuta
noel
irish05
alexaaa08
AlinaJ.Bijoux
Ramonica
stella
icabica
Cazimi
da-mely
ioana soare
rocsana
dandana
bijouxdemonange
StMihaela
alinutza80
diada
Bianca
74 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de leonutza69 Joi 04 Feb 2010, 7:12 pm

Bianca a scris: Hmmm, am vazut pe alt site, decoratii dintr-un aluat, tot felul, uitati mai jos despre ce vorbesc:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa, cica aceste chestii se pot face dintr-un aluat si am gasit si o reteta, nu stiu cat si ce iese din ea:

300gr faina, 300gr sare, 1 lingura ulei si circa 1/4L apa. Se framanta. Gata. Sunt destul de sceptica, dar cine stie, poate iese. Se usuca la foc mic, si apoi se vopsesc dupa plac.


asta cu manuta si piciorusul e draguta tare...am si eu un nepotel, de fapt e baietelul unei prietene dragi, ma gandesc sa-i fac o chestie din asta sa o puna in camera micutului pe perete


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 04 Feb 2010, 11:02 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters poze citat care nu aveau legatura)
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Ramonica Joi 04 Feb 2010, 7:14 pm

dai clic pe cuvantul aici din mesajul postat de mine mai sus si acolo apare site-ul
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de maju1810 Lun 22 Feb 2010, 1:00 am

Superbe! Foarte frumoase toate!
maju1810
maju1810
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 39
Localizare : Temse, Belgia
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 22 Feb 2010, 11:47 am

Leonuza in caz ca nu merge din coca poti sa faci cu vopsele(acuarele), manjesti cu culoare, cu pensula, talpile si manutele(pe rand) si aplici ca niste stampilute pe o coala de hartie groasa.
Eu asa am facut nepotelelor mele. E tare haios sa vezi de la an la an cum se maresc:)
au iesit asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Adeana Joi 25 Feb 2010, 11:39 pm

Eu am gasit folie de magnet in mag. Daiso si e foarte buna pentru proiecte usoare - felicitari / martisoare / vederi etc. Pentru chestii mai grele ar trebui folosit magnet clasic.. ca cel de la simoshop.
Adeana
Adeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Arad, Romania
Data de inscriere : 14/08/2009

http://www.nasturi.blogspot.com

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Polistiren-decoratii,diverse obiecte

Mesaj Scris de anca1820 Mier 09 Iun 2010, 12:18 pm

Buna.Am de realizat niste frunze,pt toamna,si m-am gandit sa le fac din polistiren,asa pot sa le fac mai mari.
Le-am vopsit in lavabila,dar nu prea imi place cum arata,are nevoie de un luciu,si,m-am gandit sa le lacuiesc.
Dar pot?Nu afecteaza lacul polistirenul?Nu ati incercat careva asa ceva?
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de amnro Mier 09 Iun 2010, 12:23 pm

eu zic ca polistirenul e plastic si lavabila nu adera asa ca nu o sa tina. normal pe polistiren se pune plasa si tencuiala si de-abia pe urma lavabila. poate ar trebui sa dai cu o vopsea pentru materiale plastice, eventual un spray ca e mai usor de utilizat.

si lac peste lavabila... iar nu cred ca merge. dar incearca si tu pe o bucata si vezi ce iese.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de datsun Vin 30 Iul 2010, 1:28 pm

folia de magnet e buna si pt pus fotografii pe frigider Smile eu mi-am lipit unul din catei si una din pisici :D spre distractia lui fecior-miu ;) daca prind un moment liber, o sa pozez si o sa editez mesajul
datsun
datsun
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 43
Localizare : home, sweet home
Data de inscriere : 07/08/2009

http://www.margelecrosetate.blogspot.com

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Sam 31 Iul 2010, 8:30 am

Foarte frumoase lucruri faceti aici! kiss Felicitari!

Bianca a scris:Hmmm, am vazut pe alt site, decoratii dintr-un aluat, tot felul, uitati mai jos despre ce vorbesc:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa, cica aceste chestii se pot face dintr-un aluat si am gasit si o reteta, nu stiu cat si ce iese din ea:

300gr faina, 300gr sare, 1 lingura ulei si circa 1/4L apa. Se framanta. Gata. Sunt destul de sceptica, dar cine stie, poate iese. Se usuca la foc mic, si apoi se vopsesc dupa plac.

mai cateva poze:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bianca eu vazusem in picasa niste albume cu bijuterii realizate tot dintr-un fel de aluat.
Insa era in portugheza si nu am reusit sa traduc in totalitate Sad , deci nu am avut curajul sa incerc. Dar ideia imi surade....
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de danyelyta28badea Mar 10 Aug 2010, 3:03 pm

frumos.imi place la nebunie boo
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de mimmi Sam 14 Aug 2010, 4:08 pm

Sper ca ii bine unde postez :P
Am facut si eu o vaza.Dintr-un borcan pe care l-am imbracat in bucatele de carton.
ideea este luata de pe net.
Mie una imi place ce a iesit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poza dupa care m-am luat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mimmi
mimmi
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 30
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 14 Aug 2010, 5:16 pm

Draguta vaza!!! Chear ma gandeam sa incerc si eu sa fac asa ceva candva!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de LYNDA Lun 16 Aug 2010, 8:02 am

Suppperrr ideeee pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am venit si eu cu o idee pentru care este pasionata de conurile de brad... eu am cules o plasa si le-am lasat la uscat.
Am facut ciorchini prinse cu sarma si apoi le-am vopsit cu sprai auriu.

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 16 Aug 2010, 1:35 pm

Interesant dar, nu stiu la ce s-ar folosi aceste ciorchine!!! Si eu am o gramada de conuri adunate!!! scratch
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de clodi Lun 16 Aug 2010, 4:32 pm

Sper sa nu uit sa adun si eu conuri de brad ca vreau sa imi fac 'beteala' de pom din conuri de brad suflate putin cu auriu prinse pe un snur auriu... in locul acelor lantisoare cu clopotei sau alte minuni.. cred ca ati inteles la ce ma refer Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 17 Aug 2010, 7:35 am

Alina eu am sa le folosesc ca si decor pe o terasa rustica....
Clodi ...asta am vrut si eu la inceput sa fac...dar dupa ce s-au uscat m-am razgandit si acum imi place mult ce a iesit!!!

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de diana-s Mar 17 Aug 2010, 8:49 am

mimmi, foarte frumoasa a iesit
cred ca o sa ma inspir si eu wink
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de diana-s Mier 18 Aug 2010, 8:41 am

nu stiu unde sa-l pun , asa ca il postez aici
poza e facuta la targul de handmade din sibiu, ca dimensiuni tablourile aveau undeva la marimea unui A5
din cate am vazut eu pareau cuisoare, capetele erau colorate in culoare contrastanta in functie de model si in rest ata petrecuta cu migala si talent

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de greieras Vin 20 Aug 2010, 8:51 am

Buna ziua toata ziua!astazi e vineri si plec la casa de la tara.acum dimineata m-am gindit sa verific mes-urile...wsi iar am descoperit pagini noi. ce mai am mai spus-o si mai spun : sinte-ti tari.Bravo!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Joi 07 Oct 2010, 12:41 pm

Buna.Am mai realizat si eu cateva ...ornamente de toamna:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 07 Oct 2010, 4:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de natasaSV Joi 07 Oct 2010, 1:15 pm

Sunt foarte frumoase love
le-ai facut cu vreo ocazie speciala?
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Maci Joi 07 Oct 2010, 1:20 pm

Felicitari, Anca! Sunt foarte frumoase! kiss

Mimmi, imi place mult cum ti-a iesit vaza... Cred ca o sa fac si eu una... Felicitari! pupi
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de amnro Joi 07 Oct 2010, 2:07 pm

anca sunt foarte frumoase decoratiunile!

(da si tu un edit la mesaj si apasa a 16a iconita (imagine) si copiaza link-ul pentru fiecare poza in parte, ca sa apara pe forum. cand copiezi linkul direct in mesaj nu se vad pozele).
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de danielaelena68 Joi 07 Oct 2010, 9:32 pm

anca...imi spui te rog cum le-ai facut? mai ales primele. mersi mult.
danielaelena68
danielaelena68
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 08 Oct 2010, 11:22 am

Multumesc fetelor.
amnro,mersi pt sfat! wink
danielaelena68,te referi la mar si dovleac?
Am mai facut ceva intre timp..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

natasa,ornamentele sunt pt ultimul etaj din Mallul de la noi...poate urmeaza si ceva pt halloween wink
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 3 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB