Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii pentru papusa Paola Reina EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii pentru papusa Paola Reina

+8
diada
ladybird
letho
mlizeta
ema
LRodica
raluk0182
vlad_mom
12 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 31 Ian 2020, 10:11 am

Hai sa deschid subiect pentru papusa asta pe care am descoperit-o pe site-uri rusesti si de care m-am indragostit iremediabil, si care, se pare, este foarte populara in alte tari.
O mica descriere:
 Gama Paola Reiga-amigas are mai multe tipuri: europeana, asiatrica, afro, fiecare cu diverse culori de par si ochi si diverse tinute. Si sunt vanilate!
Eu am ales papusa Cristi...cu siguranta din cauza pistruilor. Are rochita cu inchidere la spate cu velcro (as vrea si eu velcro asa subtire si finut), ciorapi si cizme, si o perie de par:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place si silueta, desi capul nu este proportional cu corpul. Nu este plastic, ci un cauciuc dens, dur, catifelat la atingere (scuze de poza nudista, n-avea chilotei in dotare si n-am apucat sa-i fac inca):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am reusit sa-i fac o rochita tricotata, am folosit alize diva si andrele nr 2, desi stiam ca e dificil firul in degrade am preferat sa-l folosesc pe acesta pentru test ca sa stabilesc schema:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din cauza firului degrade, la spate, cusatura se vede (de-asta as fi vrut andrele pentru ciorapi, sa elimin cusatura asta):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si hainuta si caciulita crosetate....tot de test pentru stabilirea schemei, acelasi fir degrade, dar portiunea gri-vernil:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am vazut in multe scheme de crosetat pentru ea ca au folosit alize forever, din descrierea firului pare de 2 ori mai subtire fata de diva, fiind aceeasi lungime la jumatate din gramaj. Trebuie sa iau, imi place mai mult sa improvizez la croseta. Cu diva iese cam gros pentru rochita, maxim un plovar gen de iarna.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de raluk0182 Vin 31 Ian 2020, 10:43 am

Wow, papusa e asa frumoasa! Si accesoriile create de tine sunt minunate, imi imaginez cate tinute poti face. Am cautat de curiozitate pe net, dar pretul mi se pare prea mare pt bugetul meu 😔
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de LRodica Vin 31 Ian 2020, 10:50 am

Foarte frumoasa.
Sa ne mai incanti cu poze.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 31 Ian 2020, 11:09 am

Raluk, exact de-aia i-am scris lui Mos Craciun... wink...si se pare ca am fost cuminte tot anul...(stii cum se scrie Mosului, nu? se trimite link cu produsul din magazin virtual pe what'app soatei...si se pun si cateva inimioare si pupicuri...si eventual si-un "mosule ce tanar esti!")
 Parerea mea sincera... stiu cat costa celelalte papusi din magazine si prin comparatie pret si calitate...asta chiar face banii.
As croitori ceva...in primul rand chilotei, si poate ma bag la pantaloni...am ambitii mari. In curand ar fi necesar un dulap. 
Am dat in mintea copiilor? Am avut papusi cand eram mica si le faceam si hainute, asa simple, cum poate orice fetita....deci nu e vorba ca n-am avut si recuperez acum...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de ema Vin 31 Ian 2020, 11:13 am

Chiar ca are mult farmec pistruiata! Ca are capul usor disproportionat fata de corp...nu e chiar foarte vizibil.
Imi plac foarte mult hainutele. Imi place foarte mult la tine ca dai importanta detaliilor in tot ceea ce faci. Bravo!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de raluk0182 Vin 31 Ian 2020, 2:15 pm

Din poze vad ca e altceva fata de ce e pe piata in mod normal. Imi place si ca nu e gen Barbie girl, machiata sau mai stiu eu. Poate imi aduce si fetitei mele mosul anul acesta 😁
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de mlizeta Lun 03 Feb 2020, 10:51 am

Multumesc vlad_mom pentru toate detaliile. Imi plac si rochia si pardesiul papusii. Cand faci dulapul pentru haine poate-i faci si un loc unde sa doarma, un loc unde sa-si poate savura cafeaua. Si astept si ceva accesorii. Felicitari pentru ce ai realizat pana acum si succes pentru ce urmeaza. Daca ai nevoie de ajutor pentru scheme sau modele striga.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de letho Lun 03 Feb 2020, 7:43 pm

Foarte frumoasa, vlad_mom love si papusa si tinuta. Imi place si mie Paola Reina, are ochi frumosi. Oare daca scriu mosului imi aduce si mie o papusa? Hmmm... am vreo doua  pe lista, pentru mine ca fii-mea nu e atrasa de ele...
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 03 Feb 2020, 8:15 pm

Multam. Da, deci ochii sunt senzationali, te astepti sa clipeasca in momentul urmator, genele sunt fire, nu desene. Mie si nasul si buzele mi se par super. Si la coate si genunchi sunt cateva detalii. 
Nu stiu daca s-a inteles...tot corpul este catifelat si parfumat, nu numai capul. 
Acum, ca ai zis ca fica ta nu e atrasa (banuiesc ca nu e chiar mica)...stau sa ma gandesc daca e papusa pentru fetite...sau pentru d'alde noi... Smile  Mi-ar fi placut si-o asiatica... rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de ladybird Mar 04 Feb 2020, 10:27 am

Este super papusa! Eu nu prea sunt atrasa de papusi dar asta are ceva....
Sa ai putere sa o intretii, sper ca nu e foarte pretentioasa wink
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de letho Mar 04 Feb 2020, 5:09 pm

vlad_mom a scris:(...)
Acum, ca ai zis ca fica ta nu e atrasa (banuiesc ca nu e chiar mica)...stau sa ma gandesc daca e papusa pentru fetite...sau pentru d'alde noi... Smile  Mi-ar fi placut si-o asiatica... rade
Pentru noi, clar 🤣
Are 5 ani, i-am tot luat papusi, adica mi-am luat 😂 pana mi-am dat seama ca e cazul sa ma opresc. Mai visez la una Little Darling, am vazut-o prima data la rusoaice si mi-a luat-o inima la trap asa de tare mi-a placut.... dar pretul, offf
Pentru copil o sa-i iau una Lammily, nu e super frumoasa dar imi place mult ca e normala...
On topic, mi se pare foarte greu de cusut o haina de papusa, mai bine cu mana. Am incercat vreo 3 zile sa cos la masina un tricou pentru o Barbie, in asa fel incat sa iasa decent la gat exact ca un tricou de adult. Nu am reusit, e si acum despuiata pentru ca nu am gasit timp sa-i fac ceva tricotat sau crosetat... Papusa ta e mai mare, cred ca reusesti mai bine mai ales cu priceperea ta kiss
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 05 Feb 2020, 6:53 am

Little Darling e cea cu altfel de fata, mai umana, nu papusa... am vazut-o tot la rusoaice, dar parca tot Paola m-a incantat mai mult ca papusa (cel mai complicat vis al meu e sa fac eu o BJD doll).
Daca vrei o papusa articulata, sunt pe aliexpress, vreo 4usd, e tot subtire si alungita, dar nu are fata de barbie, si are 20 articulatii.
Paola are aprox 33cm inaltime, e tot mica, dar macar e mai proportionata, exceptie capul. 
In general, pentru papusi, hainutele trebuie croite cu alta deschidere decat pentru oameni pentru ca nu se pot imbraca cu ele la fel (n-au decat articulatie umar si sold si alea sunt mobile doar fata-spate)... si la subrat o rascroiala mai mare (ca n-au atata spatiu ca noi). Sunt cateva diferente de care trebuie tinut cont ca sa stea bine hainutele pe papusa, nu e chiar ca si cand ai face hainute in miniatura.
Mie dificil mi se pare ca nu prea gasesc accesorii pentru inchidere la o dimensiune cat de cat mica....Am avut bafta ca am gasit capsele astea de plastic (de la rochita), dar mai util ar fi un velcro finut, mai subtire decat ce se gaseste in comert sau fermoare cam ca cele de la fuste sau buzunare interioare de posete, ceva cu masina mica. Am nasturi de 5mm, dar nefiind si subtiri sunt dificil de inchis-deschis, sunt mai mult decorativi.
Ca sa iasa un tricou "decent" la gat nu e alta solutie decat cu inchidere pe spate, bagat pe cap...daca incape capul in decolteu sigur va fi mare pentru umeri. Sau gen ie, adica cu decolteu reglabil.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de letho Mier 05 Feb 2020, 9:56 am

Nu mai vreau papusi silfide... am eu un mare of pe astea tip Barbie si totusi i-am luat niste articulate Barbie. S-a jucat cu una vreo 2 zile, o punea in toate pozitiile si apoi ii spunea "pot sa fac si eu asa" si... i-am luat o saltea daca tot o face sa fie pe moale rade  In concluzie la astea nu-mi trebuie haine Smile Mi-ar trebui in schimb pentru Carlotta, e una kidz n cats care a venit imbracata de iarna...
Ma bucur mult ca ai deschis topicul asta, poate ma mobilizez si eu sa le fac haine! Bine, exista si riscul sa-i cer mosului o Paola Reina rade
Velcro foarte subtire la noi nu am gasit, doar afara pe ebay, amazon etc. Daca gasesti, da de stire te rog pupi
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 06 Feb 2020, 8:15 am

Am hasit niste tipare pentru pantofi, balerini, etc...am testat si totusi nu ma prind cum e facut botul...parca e facut pe forma la cald.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mie nu-mi sta asa in fata, desi am taiat bine. Cred ca-mi trebuie calapoade... tema de gandire, cum sa le fac...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de LRodica Joi 06 Feb 2020, 8:39 am

Da, mai mult ca sigur ca ai nevoie de calapod.
Am vazut la socrul meu, cu ani in urma cand mai mesterea cate ceva, punea pe calapod papucul.
Incearca ceva de genul dar pentru papuc:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si aici pe forum am vazut cred ca la croitorie. Cineva explica cum l-a facut.

Sau de aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de mlizeta Joi 06 Feb 2020, 10:39 am

Poate te ajuta si aceste link-uri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 06 Feb 2020, 12:30 pm

Multam mult! 
Stiam cum se face manechin, asa am facut suport de colier demult, dupa bustul meu. 
Nu fac din piele, deci n-am ce sa intind pe calapod, doar ca suport pe care sa prind brantul si sa indoi fata pe dos...ca n-am cum sa fac asta pe piciorul ei direct. 
I-am luat mulaje cu folie de aluminiu, practic ca niste matrite au iesit...as vrea sa bag in ele lut cu uscare la aer...sa vedem cand imi fac curaj sa ma manjesc cu lut. (stiu sigur ca nu pot modela din lut polimeric 2 picioare identice cu ale ei....stiu bine ce pot si ce nu)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 08 Feb 2020, 3:43 pm

Am găsit un tipar de chiloți pentru păpuși. ..evident ca nu era ce trebuie. .. al 3-lea tipar făcut de mine și care consider că se potrivește este ăsta :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Și dintr-o bucată de tricot a ieșit așa (îmi făcuseră băieții observație că nu-i frumos s-o țin fără ):[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
(daca o mai dezbrac de ei de 2 ori se mai scutura marginile putin)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 11 Feb 2020, 5:02 pm

Un material foarte subțire. ..desi nu s-ar zice:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de LRodica Mar 11 Feb 2020, 7:41 pm

Nu arata rau.
Mie imi place.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 11 Feb 2020, 9:26 pm

Nu sta ridicat la umeri, e calcat bine...atata a ajuns de gros cu dublurile pentru rascroieli, practic la fiecare margine materialul e in 4. Zici ca e stofa de palton pe langa dimensiunea papusii, pe umarul meu nici nu s-ar vedea grosimea aia. Poate pare gros in poza, ca un finet, dar nu e, e atat de subtire ca e usor straveziu. (provine dintr-o rochito-bluzita sh luata pentru material) Plus ca nu prea am ce sa fac la umeri, au 1cm, nu pot taia langa cusatura, am taiat la 2mm de cusatura. De-asta am zis ca metoda asta nu merge.
Deci nu merge cum se fac pentru oameni, dar as putea tine cont de faptul ca nu vor fi spalate dupa fiecare purtare, ca nu trebuie sa fie comode, ca sunt statice...doar ca trebuie deschidere la spate incat sa incapa soldurile..

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de raluk0182 Mier 12 Feb 2020, 3:39 pm

Prindere cu nasturi la spate nu merge? Am vazut nasturei mici la hainutele de bebelusi sau nasturelul acela micut de la manseta camasii...dau si eu cu parerea Smile
In fata imi place cum a iesit, dar cred ca te-ai chinuit un pic, trimite-mi si mie niste rabdare rade
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 12 Feb 2020, 5:58 pm

Nastureii mici de 5mm sunt si grosuti, asta ii face greu de inchis/deschis. Am de-astia.
 Am pus la o rochita azi, dar nu cu butoniera, ci cu gaica. Vreau sa termin si plovarasul si niste briz-brizuri si va arat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de letho Mier 12 Feb 2020, 8:48 pm

Asa arata bine. Si chilotii! Abia astept sa le vad si pe restul! Mi-ai readus pasiunea pentru papusi, multumesc! love
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de diada Mier 12 Feb 2020, 9:34 pm

Foarte frumos ti-a iesit! cata migala!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB