Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Mobilier homemade (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyAstazi la 2:04 am Scris de ema

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:08 pm Scris de vlad_mom

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:06 pm Scris de vlad_mom

» Gradina cu legume (7)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyLun 27 Iul 2020, 6:52 pm Scris de LRodica

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyLun 27 Iul 2020, 11:12 am Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptySam 25 Iul 2020, 11:22 pm Scris de vlad_mom

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptySam 25 Iul 2020, 6:48 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyMier 15 Iul 2020, 8:28 am Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyLun 06 Iul 2020, 10:56 am Scris de mlizeta

» ace de masina de cusut broather innover a
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyVin 03 Iul 2020, 11:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iun 2020, 3:30 pm Scris de chis assy

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyMar 23 Iun 2020, 10:25 pm Scris de Michelle88

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyMar 23 Iun 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyLun 15 Iun 2020, 9:05 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyLun 15 Iun 2020, 8:57 am Scris de diada

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyDum 07 Iun 2020, 9:34 am Scris de ema

» Kefir si Kombucha
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iun 2020, 2:02 pm Scris de ladybird

» Ustensile pentru modelat lut polimeric
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyVin 29 Mai 2020, 1:16 pm Scris de vlad_mom

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyMier 27 Mai 2020, 9:44 am Scris de diada

» Dulciuri pentru micul dejun
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 EmptyMar 26 Mai 2020, 9:11 am Scris de diada

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de LRodica la data de Vin 08 Mai 2020, 11:48 am

Un alt fir din cutia mea cu fire a devenit o vesta. E un fir mai grosut , tip panglica as putea sa zic dar nu pentru covoare. E un fir cumparat de mult.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2527
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 08 Mai 2020, 6:37 pm

Ce faina e! Ii pui nasturi sau...?

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3723
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Sam 09 Mai 2020, 8:19 am

Faina,spor la folosit toate firele,Rodica!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3947
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Sam 09 Mai 2020, 9:04 pm

Multumesc.
Nu cred ca o sa ii pun nasturi.
O sa o folosesc la servici, mai mult de avut in spate ceva sa tina de cald.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2527
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 10 Mai 2020, 11:36 am

Aha, bun si-asa! Nu trebuie neaparat inchidere, doar intrebam.

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3723
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de chis assy la data de Joi 25 Iun 2020, 7:42 am

Rugaminte: Am gasit pe youtube un model de bluza crosetata f frumos. Ma poate ajuta cineva cu deslusirea modelului, in forma scrisa? Eu mi-am iesit din mana cu crosetatul. In ultima vreme m-am axat mai mult pe tricotat.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Bluza Marbella
chis assy
chis assy
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 64
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/05/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de chis assy la data de Joi 25 Iun 2020, 7:45 am

Eu am incercat sa deslusesc acest model, dar am renuntat repede . Postez ceea ce am reusit sa fac si m-as bucura sa fiu corectata si complectata.
MODELUL
Ch=50
Row 1:ch10, Turn , sl 4ch si in al 5 lea ch , sl st, ch2, sl2ch si in al treilea ch, slst, Turn, in inelul format din margine 8dc, ch5, ch8, turn, in al 5lea ch, slst, ch2, slch2, si in al 3 lea ch, slst, turn si in inelul format din margine 8dc,TURN, continuam….
Row 2:continuam cu 8dc in inelul format in randul anterior, inchidem floarea formata cu slst, (ch5, slst in oc de margine a urmatoarei flori, 8dc in inelul format si inchidem floarea cu sl st in ch de margine a floarei)x 4, continuam cu modelul 2, ch1, sl 1 ch si in urmatorul ch facem 1 sc, ch1 , apoi, sl 2 ch si *in urmatorul ch facem (1 dc, ch1, 1dc), ch1, sl2ch si in urmatorul ch facem 1sc, ch1, sl2ch**, repetam de mai multe ori pana ajungem la capatul lantului. Incheiem : in ultimul ochi de lant crosetam (1 dc, ch1, 1dc), TURN.

Row 3:WS, ch3. Apoi in ch din randul anterior dintre 1 dc, ch1, 1dc, crosetam 1dc, ch5, repetam pana ajungem la floare, ch5, in ochiul dintre cele 8dc ale florii crosetam 1sc, 10ch, turn, in al 5 le ch , 1slst, ch2, sl2ch si in urmatorul ch, slst, ......
chis assy
chis assy
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta la data de Joi 25 Iun 2020, 11:09 am

Uite aici un link de ajutor si cateva poze cu diagrama
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 820
Varsta : 50
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

diada îi place acest mesaj

Sus In jos

Mesaj Scris de chis assy la data de Joi 25 Iun 2020, 3:30 pm

Multumesc mult pentru ajutor. Imaginile sunt de mare ajutor.
chis assy
chis assy
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB