Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

+37
dicioanacris
vlad_mom
kmn
Loryath
laurin
dreapta chibzuinta
Maria Tatuti
stephanya
gracekelly
Michelle88
BlueKidoo
ancatecheres
nicober
AITEN
ileana cosanzeana
maria_covacef
Greteledelweiss
GinaP
dragan mirela
ninatopor
danniela
delfin
gretty
SilviaDumitrescu
victoriacus
anielle
mlizeta
dorinamisov
flori de camp
gaza
greieras
corina corina
Giobsy
cica elena
LRodica
myky7robc
lacrisel
41 participanți

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de dicioanacris Mar 17 Mar 2020, 6:49 pm

da, firul plus stangacia mea! Am tot facut si desfacut si s-a cam stricat firul....vreau sa zic ca si acum ma doare degetul din mijloc wink wink  de la mana stanga.
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 17 Mar 2020, 8:46 pm

E putin demoralizant sa folosesti firul asta cand faci ceva nou...zic din experienta recenta. Cu alte cuvinte, cu alt fir sigur iti iesea mult mai bine si mai fara chin, eu m-am lecuit, nu mai iau, o sa-l folosesc pe cel p-e care il am deja (mai am pentru o pereche de incaltari si pentru o caciulita pentru nepotica....pentru care mai bine mai fac inca o palariuta ca cica e jale cu aia, o vrea si noaptea, si-o aseaza singura cu florile unde trebuie si se admira singura in oglinda "ce moasa e Bibi"....2ani are)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Mier 18 Mar 2020, 8:13 am

Eu cea mai mare problema am avut-o cu firul Tulip, microfibra. A fost jale. Si mai am 300g vernil si 300 g negru wink
Dicioanacris, cred ca ai folosit o schema la care trebuie sa introduci acul de mai multe ori in acelasi loc. 
Incearca unul din filmulete:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Foloseste notiunile de baza.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de diada Mier 18 Mar 2020, 9:04 am

Eu am avut la vanzare firul tulip si nu il mai aduc! Foarte greu il ambalam sa il expediez si probabil ca ajungea desfacut!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de dicioanacris Joi 19 Mar 2020, 2:16 pm

LRodica, tocmai pentru ca nu am notiunile de baza,[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nu am stiut cum sa explic ce schema am folosit. Totusi am mai incercat sa mai fac o floricica....
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 19 Mar 2020, 2:31 pm

Sa stii ca nici eu n-am invatat intai notiunile de baza, ci dupa video de pe youtube, incercand sa fac diverse...si cu timpul le deprinzi pentru ca se repeta, incepi sa retii ce e picior simplu, dublu, alunecat...etc. Daca mai are si schema sau diagrama filmuletul...tot asa se invata si descifrarea lor. Totul e sa vrei.
Faina floricica, bravo! Ai facut-o cam la fel, banuiesc, dar e mare diferenta la aspect...conteaza mult firul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Joi 19 Mar 2020, 11:34 pm

Arată bine floricica.
Notiuni de baza.... pot sa zic ca am facut ceva cand eram in gimnaziu.  Am avut o doamna profesoara la lucru de mână atelier cum ii ziceam noi, care ne-a invatat foarte multe. Dumnezeu sa o odihnească.
Dar lucrând învățăm multe. Avem noroc acum cu filmuletele de pe YouTube . Mai demult învatai de la mama, bunica , vecina . 
Succes in continuare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 20 Mar 2020, 10:56 am

Doamna mea de atelier ne-a invatat tricotat si cusut pe etamina, crosetat nu. Bunica croseta numai mileuri... neinteresant pentru mine, imi placea sa stau lungita langa ea si sa ma uit la ea ca purta ochelarii cu +x si ma distra ce ochi mari avea... copil, de'...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Sam 21 Mar 2020, 10:20 pm

Doamna ne-a invatat crosetat. tricotat, cusut la masina de cusut, punct cruce, chiar si rețete ne-a dat, faceam sandviciuri si le vindeam la băieți  si cu banii cumparam materia prima pentru sandviciuri si pentru te miri ce mai faceam. Salata de boeuf. Vinete.  Trebuie sa să caut caietul.
Scuze de  off topic.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 22 Mar 2020, 1:17 am

Din cate imi amintesc....n-am prins decat 1 an de atelier in clasa a 5-a... Sad ('89-'90), l-au scos repede din programa...li s-o fi parut si asta "prea comunist"...bine ca fac acum multe fara aplicabilitate in viata reala.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Dum 22 Mar 2020, 9:46 am

Am prins toti anii (clasele 5-Cool, aveam o zi pe saptamana 4 ore. mi-o amintesc pe doamna era blonda si cu coc. Punea pasiune si atunci cande ne invata sa coasem nasturi. Am pastrat de atunci o bluzica pentru nou nascuti. A purtat-o si nepotul meu care are acum 38 ani si fiica mea care are 18. Oare pe unde o fii, nu am aruncat-o.
Iar off topic. hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de ema Sam 06 Iun 2020, 11:05 am

Va ziceam ca imi doresc o fata de masa din ceva dantelat care sa lase sa se vada lemnul. Cum nu stiu sa citesc diagramele si nici nu am gasit ceva la fel de mare, m-am oprit la rozete. Am testat aseara si dimineata cateva modele, am ales unul, dar firul desi e mercerizat, e cam grosolan si se desrasuceste. Intrebarea ar fi: cum recunosc un fir de calitate? Nu imi dati nume de fire pt ca la mine nu le gasesc. Doar atat: cum recunosc un fir de calitate in magazin? Cum il testez discret?
Multumesc pt raspunsuri.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 06 Iun 2020, 9:18 pm

De calitate ...adica sa nu se desrasuceasca la lucrat? Eu zic ca cele care nu se desrasucesc au un aspect ca si cand ar fi tesute, nu vezi efectiv firele rasucite... cel putin eu asa vad la flavia si celalalt fir kaki cu care am lucrat si care s-au comportat impecabil, daca ma uit atenta la ele as jura ca-s impletitura in 8, pe cand cel pe care l-am folosit la incaltaminte si posetuta se vede clar ca-s fire rasucite (mare bataie de cap). In plus, daca indoi firul, la indoitura zic ca ar trebui sa se desfaca firele la cel care e rasucit prea putin.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de ema Dum 07 Iun 2020, 9:34 am

Multumesc Vlad mom.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 20 Apr 2021, 12:16 pm

Hai sa va intreb ceva.... am o schema in care zice ca foloseste aproape o bobina si jumate de fir catifea (himalaya dolphin baby100g-120m), eu nu gasesc firul asta in culorile pe care le vreau, insa am gasit un alt fir catifea (alize velluto), dar 100g-68m.... dilema mea e cam cat sa iau ca sa-mi ajunga pentru schema aceea, mi-este clar ca e mai gros si o sa iasa mai mare (un animalut), dar sa-mi ajunga.... sa ma ghidez dupa metri?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Mar 20 Apr 2021, 4:13 pm

Vlad-mom cred ca dupa metri trebuie sa te ghidezi. Am vazut scheme la care scrie si metri de fir folosit.
Probabil vei avea nevoie de trei bobine. Sper sa nu zic prostii.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 20 Apr 2021, 4:44 pm

Cam asa ma gandeam si eu, da... Multam hug ! Faza e ca nu-l iau din magazin fizic ca sa ma duc sa mai iau o bobina, ci online si ar fi indicat sa comand cantitatea corecta.
De-asta am si cautat himalaya, sa vad ce lungime are la 100g, ca sa compar cu celalalt.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Mier 21 Apr 2021, 6:37 am

Cu drag.
Tocmai din acest motiv am o cutie cu tot felul de fire, mai mult sau mai putin din bobina/bobine ramas. Am cumparat online, Am descoperit acum o mercerie in oras la care mi se par preturile ok, . Mai erau, si inca sunt doua, dar nu aduc decat anumite fire si au si preturi cam piperate.
Sa ne arati si noua jucaria, Eu fac acum un iepuras, adica e al doilea ca la primul nu i-a placut culorea la fiica mea, O sa fac poze cand e gata si al doilea.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 21 Apr 2021, 8:19 am

Am întrebat la merceria din cartier de alize forever...și mi-a răspuns pe un ton... păi alize e turcesc, nu aduc din turcia... ca și când e câh...
Să vedem când mă hotărăsc să comand... sigur că pun poze, dacă am cu ce hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Dum 25 Apr 2021, 7:44 am

Un iepuras simplu de facut, la jucarii i-am postat si eu pe ai mei...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Dum 25 Apr 2021, 8:13 am

gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Dum 25 Apr 2021, 12:42 pm

Multumim.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Bună seara

Mesaj Scris de Magda36 Mier 02 Mar 2022, 9:05 pm

Nu pot spune ca sunt începătoare în croșetat... Dar vreau sa fac o rochița unei fetite și unei doamne însă nu știu ce masuri sa iau să-mi iasă pe măsură lor cum trebuie... E prima data care încerc sa fac... Va rog ajutați-mă să-mi iasă... Mulțumesc din suflet... O seara minunata! 🙏kiss
Magda36
Magda36
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2022

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Joi 03 Mar 2022, 8:05 am

Am pus mai jos link-uri unde poti gasii informatii referitoare la ceea ce vrei sa lucrezi. Toate le gasesti pe forum la topicul de Crosetat:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Mar 24 Ian 2023, 9:43 am

Magda36, pt a croseta o rochie trebuie sa ai in cm circumferinta bust, talie. sold, iar pe lungimi trebuie sa ai lungimea totala si lungimea manecii; dar trebuie sa cunosti cateva corelatii: de la sold in talie trebuie sa ai 20-24 cm// dr la talie la subrat 20 cm//de la subrat la umar 17-26 cm in functie de marime: S-M-L-XL-XXL.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

LRodica apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 9 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB