Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina cu legume (7)

+17
dorina narita
Michelle88
piciul
greieras
AlinaJ.Bijoux
LRodica
valentinadof
Dorulet
corina corina
diada
michelinebeaulieu
dorinamisov
Buburuza
marina40
ema
Cristache
annamaria26985
21 participanți

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de dorinamisov Mar 14 Apr 2015, 7:47 pm

Frumoasa gradina! Munca...cat cuprinde! Shocked
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 76
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de LRodica Mier 15 Apr 2015, 6:48 am

Multumesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de corina corina Mier 15 Apr 2015, 3:33 pm

Frumos la tine , Rodica ! Smile

La noi o zi e soare , o zi e frig de facem focul seara in casa , nu se mai hotaraste o data ... Noi am plantat douazeci de pomi fructiferi ( meri , peri , caisi , piersici , nectarini , ciresi , pruni , gutui si migdali ) si mai avem vreo patruzeci dintre care 30 de visini care anul asta intra pe rod si ceilalti zece sunt meri batrani si caisi si piersici la al treilea an de rod . Mai pe scurt in 2800 de metri va fi o mica livada si doar un solar de vreo 150 de metri patrati care va fi gata anul viiitor si o rasadnita semiingropata de vreo 60 de metri patrati care speram sa fie gata in vara . Hotaraseram sa erbicidam printre pomi toata suprafata , asa ca n-am semanat nimic . Acum s-a revocat ordinul si vom intretine gradina din plug si freza , din cauza rozatoarelor subterane care deja au brazdat in lung si-n lat pamantul proaspat lucrat , asa ca spre bucuria mea pe randurile de pomi pot sa seman sau sa plantez cate ceva ! love Daca iti place sa te joci in pamant , nu-ti trece niciodata ! wink
Anul viitor vom planta coacaze printre randurile de pomi si cam asa va arata gradino-livada ani buni de-acum incolo.
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 15 Apr 2015, 7:14 pm

Cred ca o sa fie f. frumoasa livada ta Corina!! Si cand ma gandesc cate fructe o sa aveti!! Spor la tot ce ti-ai propui!!!
La mine azi a fost o zi superba ca de vara iar maine va fi la fel!!! Din pacate nu a mai plouat cam de multisor si asta nu e bine pt. gradina!! Dar sa speram ca va veni si ploaia. Altfel trebuie sa trecem la udatul cu furtunul!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de LRodica Mier 15 Apr 2015, 9:00 pm

Spor la lucru Corina, si cu livada vei avea ceva treaba dar intr-adevar ceva mai usor decat in legumicultura.
si noi am inceput sa punem pomi, (ma gandesc ca peste ani nu vom mai fii in stare sa o lucram desi e mai mica decat la tine (900 mp)). hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de corina corina Vin 17 Apr 2015, 6:30 am

Multumesc , fete dragi ! love Daca ma intalnesc cu ploaia o trimit la tine , Alina ! wink

Si la livada e munca , intr-adevar , mai ales la taiat primavara , dara nu se compara cu munv
ca din gradina , iar fructele sunt putin mai rezistente la mana si boli .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de greieras Vin 17 Apr 2015, 1:23 pm

Of, la mine in gradina e tare urit anul asta.
Nu am putut sapa de toamna, iar pina la Paste nici atit nu am gasit un wekend bun pentru sapat.
Eu in suflet mi-am cam luat gindul de la munca din gradina la cum arata si la cit timp dispun de aici incolo cind merg acolo.

Dar sa fim sanatosi si sa speram la mai bine!

Va doresc timp bun de gradinarit si timp mult pentru asa ceva.
kiss
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 18 Apr 2015, 3:27 pm

Fetelor, insfarsit a plouat azinoapte destul de binisor!! Ce ma bucur, ca ne lipsea o ploaie buna!!
Corina, te-ai intalnit cu ploaia cumva?
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Sam 18 Apr 2015, 4:12 pm

De unde se trage concluzia ca (virgula) Corina este fata care aduce ploaia! kiss
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de corina corina Lun 20 Apr 2015, 3:48 pm

Micheline , daca as putea sa fiu fata care aduce ploaia , ar fi minunat ! love As trimite-o asa o data pe saptamana in fiecare gradina...
Sigur ca m-am intalnit , Alina ! wink La noi a plouat doua zile si doua nopti , dar a fost destul sa bata vantul zdravan cateva ore si pamantul s-a zvantat . In gradina insa e destula umezeala pentru micile plantute .

Greieras , te-as crede , dar stai sa se mai incalzeasca putin afara si sa vezi ce pofta de gradinarit ti se face !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de greieras Lun 20 Apr 2015, 10:22 pm

Corina, nu pofta imi lipseste anul asta!
Am nepoata (are 1 an si 2 luni) si stau cu ea aici, la Bucuresti si vinerea fiica-mea nu are program redus. Si pina ajung acasa la mine, pina incarcam bagajul,pina ajungem la tara -cu op[rire pentru cumparaturile de rigoare- se face vineri destul de tirziu si munca in gradina e compromisa. S-a schimbat si ziua de intoarcere , anul trecut veneam acasa lunea dimineata ,acum lunea la 8 dimineata trebuie sa fiu la fiica-mea sa plece la servici,asa ca .....ma intelegi.
Nu-mi pare rau ca stau cu nepoata -doar eu am vrut si mi-am dorit din suflet, dar tinjesc si dupa gradinarit.
Si stii cum se spune: si-n caruta si-n teleguta ,nu se poate.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de corina corina Joi 23 Apr 2015, 8:15 am

Te inteleg , Greieras ! Asta e ! Sa fii bucuroasa ca esti bunicuta !

La noi azi a fost un grad dimineata si a dat o bruma groasa... Visinii sunt infloriti si sper sa nu le faca rau . La caisi la fosta bruma , cei mai tineri au pierdut florile... Nu mai vine caldura si la noi ! Inca facem focul in casa chiar si peste zi .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de Admina Joi 23 Apr 2015, 1:19 pm

De ani de zile patim asa si langa Bucuresti, dupa ce infloresc caisii, da frigul si le cad florile... zid Si ce bun e gemul de caise.
Si cica nu exista schimbari climaterice, nu exista poluare, nu are repercursiuni ce folosim, cat folosim, dar se vede clar ca vremea e haotica, schimbari fata de copilaria noastra sunt evidente, nu trebuie sa nu uitam la statistici.
Ai mei au pus in solar ieri rasadurile. Le-au cumparat ca in ultimii ani, de la Statiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Legumicultura Buzau.
Eu am adus coriandru si porumb dulce, sa seman in curte, la tara. Sa vedem cu ce ma mai ocup, pt.ca loc e destul anul asta si daca mi-au iesit in ghiveci, cred ca ar trebui sa fac si in curte. Doar ca nu prea stam pe acolo... tot asa, de frig. Costa mai mult incalzirea acolo, decat la apartament.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 23 Apr 2015, 7:14 pm

Corina, nu esti singura care face foc in casa. Si noi am facut pana aseara. In seara asta nu am mai facut ca a fost cald afara si nici la noapte nu o sa mai fie frig, zic cei de la meteo. Azi nopate a fost si la noi 1g. Asta e....o vreme cam capricioasa am avut pana acum.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 25 Apr 2015, 10:17 am

V-am zis ca fac revolutie la mine in gradina.Ei bine,am renuntat la iubitul papusoi(porumb) si am infiintat o cultura de goji.Am plantat 195 de butasi iar intre randuri am pus una,alta: 112 stoloni de capsuni pe care i-am pus cu folie,ceapa,sfecla rosie,doua randuri cu trifoi pt iepuri(am inceput de vreun an sa cresc iepuri,asa ,pt noi).O sa mai pun usturoi,morcov,brocoli,castraveti ,fasole si nu mai stiu,cred ca mai pun si varza cateva fire sa am frunze pt iepuri si gaini.In solar am salata pe care am repicat-o sapt trecuta,spanac, ceapa si loboda.A fost foarte frig,au mers greu toate.Inca nu pun rasadurile de rosii,mai astept vreo sapt doua chiar.Alaltaieri dimineata la mine au fost -3,5 grade.Cred ca s-au dus toate fructele anul asta!
S-avem zile bune,harnicutelor!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de diada Sam 25 Apr 2015, 2:52 pm

valentinadof a scris:...(am inceput de vreun an sa cresc iepuri,asa ,pt noi)....

Cum adica "pentru noi"? pentru noi sa-i mangaiem si sa moara de batranete, sau pentru noi, sa-i mancam sanatosi? lol!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 25 Apr 2015, 3:03 pm

Ce tare esti! rade fetele mele sunt innebunite dupa iepurasi dar...... si dupa carnita lor! ☮Chiar e recomandata copiilor in perioada de crestere.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de Admina Dum 26 Apr 2015, 2:02 am

Cine recomanda carnea de iepure pentru copii, in mod special? Ma mira pentru ca orice diferente ar putea exista in carnea cruda, la fiert oricum mai raman ~ 30%, inclusiv proteinele se cam distrug la peste 100grade. Eu nu contest, fiecare isi creste copilul cum vrea. Si eu am mancat carne de iepure cand eram copil, pt.ca nu stiam mai bine si nu puteam alege, cred.
Normal ca nu se gasesc informatii bune pe net, in romana, pentru ca romanii stiu una si buna: carnea e cea mai buna leguma. wink
Dieta vegetariana pentru copii. - tradus cu Google translate
Focul distruge alimentele "“Oamenii cred că pot să obţină cantitatea necesară de proteine din carne, dar realitatea este că ei beneficiază probabil de prea puţine proteine folositoare sau chiar de nici una din carnea gătită, din cauza temperaturii ridicate la care aceasta este pregătită”

p.s. Valentina, te rog sa nu o iei personal, spun in general, nu iti contest parerea. Eu cred ca se poate creste un copil echilibrat mai ales cu o dieta ouvo-lacto-vegetariana. Daca include si peste, chiar nu vad nevoia de carne de x, y sau z. Logic vorbind, dupa gatire cred ca sunt diferentele prea mici.

Eu vroiam sa luam prepelite la curte, pentru oua. Are cineva? Se cresc greu, sunt sensibile?

p.s.s. Probabil ca vor ajunge tocanita, in iarna, din pacate pentru ele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de diada Dum 26 Apr 2015, 9:44 am

Fiecare om cu pasarelele lui. Daca fetele accepta sa ii si manance. Eu tin minte ca am fost dezgustata cand mi-au zis ai mei ca mancam carne de iepure, iepure pe are tocmai il mangaiasem. Mie intr-un fel, mi-a facut bine (vad) faptul ca am stat la tara si am vazut cum se sacrifica animalele.

Multumesc Admina! o sa-l citesc si eu, sa mai invat ceva.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de Admina Dum 26 Apr 2015, 10:08 am

Da, asa tin minte si eu. Era oribil la Ignat, cand se sacrifica porcul. Mirosul ala si guitatul porcului... pale Mi-a facut-o bunica, aveam un cocos drag, care era dresat, ne intelegeam, ma lasa sa-l iau in brate, ce mai tineam la el. Nu mi-a zis cand l-a facut ciorba, ca parca nu avea destule gaini in curte, nu putea sa-l lase sa moara de batranete?
Inteleg ca e din mosi-stramosi, cresterea animalelor pentru carne. Cu asta sunt de acord, e mult mai ok decat cumpararea lesurilor din magazine, omorate si crescute cine stie cum. Mi se pare mult mai uman sa sacrifici animalul dupa ce si-a trait traiul (ajunge adult) si si-a mancat malaiul, mai ales daca traieste mai liber, in cotet mai mare, e liber sa scurme, rame, etc.

Hai ca stricam mandrete de subiect. Scuze.
greieras a scris:
Findca tot vorbim de  gradinarit, are cineva 2-3 seminte de lufa si pentru mine?
De unde pot sa cumpar seminte de lufa? Cum se numesc?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de corina corina Lun 27 Apr 2015, 6:32 am

Valentina , abia astept sa vad poze cu Goji ! Eu am doar cinci plantute facute din seminte care au trecut iarna in ghivece la fereastra . Le voi scoate afara pe la zece mai , o data cu florile sa fiu sigura sa nu mai da vreo bruma .
Apropos de fructe ... Si la noi ultima bruma cred ca a stricat cate ceva , dar , nu avem albine ! Nu am auzit nici un zumzait prin gradina ca in fiecare primavara si asta ma ingrijoreaza.
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 04 Mai 2015, 7:45 pm

Ieri a facut mama cateva poze prin curte, gradina si m-am gandit sa le imparasesc si cu voi!!!

Flori de gutui
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ceapa,spanacul si salata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mazarea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rosiile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sparanghelul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai avem, cartofi, castraveti, fasole verde, vinete, ardei si cativa dovlecei dar, nu are rost sa ii pozez inca, ca sunt mici inca!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de LRodica Lun 04 Mai 2015, 8:05 pm

Alina ce frumoasa e gradina ta. Am fost si eu la tara dar am pus rasadurile de rosii, vinete si ardei dar nu am apucat sa fac poze. Sambata a plouat toata ziua, poate ar fi fost fain sa fac poze gradinii in ploaie. Era foarte frumoasa. Sau mie imi placea.
Spor la munca sa avem. hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de corina corina Vin 08 Mai 2015, 6:50 am

Frumos , Alina ! love Mi se face dor... Multa munca , dar si satisfactii pe masura ! Ce pamant frumos aveti ! La noi e albicios , nisipo -lutos , ca pe margine de rau . Saptamana viitoare sper sa plantez si eu cate ceva , dar cel mai tare rosii cherry imi doresc .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 08 Mai 2015, 7:21 am

Ce frumoasa e gradina,Alina!Deja ati pus rosiile?Ale mele(cherry) sunt in ghiveci deocamdata,astept sa treaca Orbanul,sa nu sufere de frig.Noi avem pamant lutos,dar mi-ar placea sa plantez si eu sparanghel.De mult cultivati asa ceva,Alina?Cum procedati?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (7) - Pagina 3 Empty Re: Gradina cu legume (7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB