Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Martisoare din diverse materiale VI

+33
monatibi
margelutamea
MihaelaT
raluk0182
mlizeta
AMEE
vlad_mom
mare_melisa
raluca ecaterina
adina.adcont@gmail.com
Giorgi
Dorulet
ionela07
corina corina
greieras
marianaelenabraicu
Gabica
Muravka
cretu_veronica22
Cristache
AlinaJ.Bijoux
anka_gabi
anc@
fiordaliso
annamaria26985
danyelyta28badea
whitefoxyy
LRodica
Celya_f40
gaza
nicoleta.a
Gratiela Handmade
piciul
37 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Dorulet Mier 10 Feb 2016, 7:06 am

Am pregatit si eu cateva martisoare cu bratari:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
M-am gandit ca martisorul poate fi atasat,fara snur,la tel,la poseta etc.,iar bratara se poate folosi,asa ca nu este un martisor care va fi uitat undeva, intr-un fund de sertar.
Apoi am exersat bratari din margele tesute:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
PS.E o mare bucurie atunci cand copiii vor sa invete ceea ce noi stim.Sa dea Dumnezeu sa fie cat mai multi astfel de copii intelepti!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Cristache Mier 10 Feb 2016, 1:27 pm

pentru modelul 2 am folosit tutorialul asta: bratara
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de ionela07 Mier 10 Feb 2016, 5:29 pm

Cristache a scris:pentru modelul 2 am folosit tutorialul asta: bratara

Multumesc mult!! Nici nu ma asteptam asa rapid la un raspuns. Frumoase filmarile.. usor de inteles..Apuc sigur sa fac de 1 Martie. O sa postez daca imi iese.

O zi buna, Cristache!!
ionela07
ionela07
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de gaza Mier 10 Feb 2016, 5:39 pm

Dorulet,frumoase si originale martisoarele tale! Si migaloase! hug
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de LRodica Mier 10 Feb 2016, 9:30 pm

Doruleţ, sunt foarte finute. Bratarile cu inimioare sunt deosebite. Am crezut că sunt crosetate (cu ata).
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Giorgi Mar 16 Feb 2016, 10:26 am

Lalele,lalele
si flori maruntele...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Martisoare bicicleta si martisoare din fimo

Mesaj Scris de adina.adcont@gmail.com Mar 16 Feb 2016, 5:44 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Martisoare din fimo
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Te rog citeste Regulamentul forumului si foloseste butonul "edit" pentru a-ti completa mesajul anterior.


Ultima editare efectuata de catre adina.adcont@gmail.com in Mar 16 Feb 2016, 6:13 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje succesive)
adina.adcont@gmail.com
adina.adcont@gmail.com
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 18/08/2014

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 20 Feb 2016, 4:03 pm

F. dragute toate!
Eu nu lee-am mai pozat pe cele de anul acesta pt. ca am repetat, in mare parte modelele facute anul trecut!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de ionela07 Mier 24 Feb 2016, 9:58 am

pana sa fac eu martisoare, am gasit la un targ de handmade niste bratari.
pun o fotografie cu fata si una cu dosul, pentru cine e interesat sa confectioneze.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ionela07
ionela07
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de greieras Mier 24 Feb 2016, 8:20 pm

E frumoasa si nu e prea greu de facut.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Martisoare fimo

Mesaj Scris de adina.adcont@gmail.com Vin 26 Feb 2016, 12:31 am

AlinaJ.Bijoux a scris:F. dragute toate!
Eu nu lee-am mai pozat pe cele de anul acesta pt. ca am repetat, in mare parte modelele facute anul trecut!
Multumesc pentru aprecieri, mie in general imi place sa fac ceva nou, asta e provocarea, imi place ca de fiecare data iese altceva

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Pentru ca astazi m-am saturat pana peste cap de hartiile de la munca, am simtit nevoia de putina culoare; si cum in sfarsit am gasit fetrul, am pus in practica ideea martisoarelor de fetru vazute aici saptamana trecuta, care ma cam macina ce-i drept; mi-au mai luminat putin ziua Smile[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" >

Te rog inca odata citeste regulamentul, evita postarile succesive si foloseste butonul "edit".


Ultima editare efectuata de catre vlad_mom in Vin 26 Feb 2016, 1:23 am, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje succesive)
adina.adcont@gmail.com
adina.adcont@gmail.com
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 18/08/2014

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de LRodica Dum 28 Feb 2016, 10:01 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am reuşit să terminăm mărţişoarele. Terminăm, pentru că cele cusute pe etamină sunt făcute de fiica mea. Anul acesta nu a vrut să cumpărăm, a vrut să le facă ea pe toate, dar fiind clasa a 8 nu se încadra în timp. Aşa că am croşetat şi eu câteva.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de greieras Dum 28 Feb 2016, 11:35 pm

Conteaza mult totul-si gestul si ambitia fetei. Bravo! felicitari si mult succes la scoala!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Dorulet Lun 29 Feb 2016, 2:35 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pentru mama si fiica!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de piciul Lun 29 Feb 2016, 5:40 am

Subscriu! Felicitari pentru mama si fiica! flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de LRodica Lun 29 Feb 2016, 2:28 pm

Multumim.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de raluca ecaterina Mier 02 Mar 2016, 10:20 am

Buna, vin si eu cu martisoarele mele, sper sa va placa. este primul an in care fac asa ceva si cum au fost destul de migaloase, la anul o sa ma apuc mai din vreme.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
raluca ecaterina
raluca ecaterina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2015

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de LRodica Mier 02 Mar 2016, 10:26 am

Raluca ecaterina, sunt foarte dragalase.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de adina.adcont@gmail.com Mier 02 Mar 2016, 11:34 am

Raluca Ecaterina, sunt colorate, dragute si de efect. Felicitari!
adina.adcont@gmail.com
adina.adcont@gmail.com
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 18/08/2014

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de greieras Mier 02 Mar 2016, 11:47 pm

Chiar dragute ,imi plac foarte mult.Sint din fetru.?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de raluca ecaterina Joi 03 Mar 2016, 10:58 am

Da, draga Greieras, din fetru.(cumparat din Obor si apoi taiat de mana)
raluca ecaterina
raluca ecaterina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2015

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de greieras Joi 03 Mar 2016, 10:05 pm

Adica metraj din magazinul Obor?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de raluca ecaterina Vin 04 Mar 2016, 12:13 pm

N-am luat la metru pentru ca am avut nevoie de cantitati mici de culori diferite. Am luat la patrate de 25 x 25 cm, cu 2 lei foaia...acum cica s-au mai ieftinit sunt la 1 leu foaia.
raluca ecaterina
raluca ecaterina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2015

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de greieras Vin 04 Mar 2016, 2:13 pm

Foarte bun pretul, de la raionul de mercerie si metraje de la intrare si in partea stinga.? Intrarea din fata de la metrou,zic eu ca vreau sa-l rog pe sotul ca tot are el munca de teren, eu cu beboaica si pe vremea asta ,mai incet,....
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de raluca ecaterina Vin 04 Mar 2016, 6:17 pm

Am facut o schita, sper sa te ajute

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
raluca ecaterina
raluca ecaterina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2015

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 3 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB